Při vykládání karet mám problémy s nalistováním významu – je to znamení?

24.5.2015 v Poradna 19

Dotaz:

Ahoj, Alue.

Jde o to, že když si vykládám karty(nějaké Tarotové. Na krabičce je nasáno Osho Zen Tarot, nevím, co to je-_-) a potom v takové knížce hledám, co to znamená, nemůžu to nalistovat.

Přesněji řečeno: Normálně listuju, ale když jsem u stránky s tou kartou, kterou chci, přeskočím ji. Nebo ji strašně dlouho hledám.

Já vím, je to bláznivé, možná náhoda. Ale snad ještě nikdy jsem to nenalistovala napoprvé. Jakoby se stránky s tou kartou slepily k sobě a nedaly se oddělit, takže mi prsty sklouznou na další stránku.

Nevím, jestli to je náhoda, ale je to divné. Třeba se snažím ty dvě stránky oddělit od sebe, ale stejně to dlouho nejde. Když to zkusí máma, jde to.

Myslíš, že něco nechce, abych znala význam těch karet? Nebo mi něco v podvědomí říká, že to znát nechci a bojím se toho a proto vždy sáhnu vedle nebo se tomu vyhýbám?

Občas každému nejde v knize nějaká strana najít, ale tyhle jsou podle abecedy a občas prostě přeskočím všechny karty začínající na písmeno např. „O“, když chci vysvětlit kartu „Oslava“.

Dík za radu, opravdu mě to štve. Ema

PS.: Máš SUPER blog, díky němu jsem se naučila mluvit s anděly a vidět víly!


Odpověď

Ahoj,
Osho není příliš vhodný balíček pro tebe. Jednak NENÍ tím za koho se vydává a považuje, takže materiály od něj určitě nemůžu doporučit, druhak pro tebe v tvém věku by byly lepší nějaké lehčí karty. Jednoduše řečeno: ,,potřebuješ něco víc pro baby
Proto máš při výkladu neustále problém s nalezením významu jednotlivých karet. Je to znamení, že si máš sehnat jiné, protože s těmito nejsi kompatibilní.

Zkus si sehnat jiný balíček a uvidíš, že ty problémy odezní. Zkus třeba nějakou andělskou tématiku. Také jsem se setkala s výbornými sadami na indiánské téma, určitě se ale vyhni kartám s nápisem ,,tarot“.

Mohlo by se ti víc líbit něco v podobném duchu: (neříkám ,,kup si tohle“, je to jen orientační doporučení, co hledat)
http://knihy.abz.cz/prodej/karty-jednorozcu-44-karet-a-knizecka
http://knihy.abz.cz/prodej/karty-morskych-panen-magicka-poselstvi-leceni-lasky-a-fantazie
http://knihy.abz.cz/prodej/andele-svetla-karty-52-andelskych-karet-a-nprakticky-stojanek
http://knihy.abz.cz/prodej/poslove-svetla-kniha-a-karty-co-vam-chteji-sdelit-vasi-andele-kniha-a-44-karet
http://knihy.abz.cz/prodej/ctyri-dohody-inspiracni-karty

Ještě je dobré vědět, že karty mají lepší moc a energii, pokud ti je někdo daruje. Můžeš si o ně poprosit třeba k narozeninám, svátku (na Vánoce, to je asi teď v květnu pasé).

Vykládací karty které jsou pro tebe vhodné a které na tobě rezonují, jsou příjemné v ruce a nebojuješ s nimi ve složitém listování. Kolikrát se ti knížečka i nalistuje sama na stránku, jakou potřebuješ. Pokud s tím bojuješ, dotyčné karty nepoužívej.

s pozdravem
Alue

Kam dál:

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

– Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Alison 2015-05-24 07:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já třeba Tarot mám, ale nic takového se mi neděje. Mám Waite Tarot a velice mi sedí, je vhodný pro začátky.

Ikona diskutujiciho Dozaj 2015-05-24 09:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pár knížek o Oshovi jsem asi před 15 lety četl,ale nevzpomínám si,že by se za někoho vydával nebo za někoho považoval. Spíše naopak-proč asi není na žádné z knih jeho jméno-Rajneesh Bhagwan?

Ikona diskutujiciho katrin 2015-05-24 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám ty stejné tarotové karty a když jsem si je pořídila, tak se mi dělo to samé! Přitom když listuji v knize, tak většinou se mi to otevře tam, kde potřebuji. Tak jsem ty karty přestala používat a už několik let mi leží v knihovničce..

Ikona diskutujiciho Puf 2015-05-24 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne sa veľmi dobre robí s tarotom keltských drakov. Má veľmi pekné ilustrácie a dá sa z nich čítať veľa aj bez knižky.

Ikona diskutujiciho BE 2015-05-24 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dostala som dávno Keltský Tarot /v angličtine/.  Je ťažký na preloenie výkladu. Diali sa mi s ním zaujímavé veci. – Ale ozaj nechávam si ho pre občasnú "nudu". – Možno prišiel čas ich nechať v depozitu ? :-)  Je to v podstate barlička. – výška bovisov teraz nám dáva onakvejšie možnosti.

Ikona diskutujiciho Alu 2015-05-24 13:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám klasický tarot a vždy se mi nalistuje stránka skoro sama buď přímo na dané kartě nebo kousek jinde.Jen mám problém, když vykládám jiným lidem tak mi věštby sedí, ale když vykládám sobě nesedí to skoro nikdy.Nevíte čím by to mohlo být?Nemyslím si že jsem zrovna já ten tip co si určuje vlastní osud..

Ikona diskutujiciho lilien 2015-05-24 13:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, prečo nedoporučuješ Tarot??ďakujem za odpoveď

Ikona diskutujiciho Myšák 2015-05-24 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaké karty bývají nejspolehlivější?

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-05-24 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: tarot nemůžeš věštit na sebe…

Ikona diskutujiciho Lenny 2015-05-24 22:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Člověk se musí do svých karet "zamilovat" 🙂 Pak je práce příjemnější, víc věří výsledkům, ale jinak by teoreticky měl fungovat jakýkoliv balíček. Vytažená karta odráží obrazy z nevědomí, které potřebují na světlo.

Ikona diskutujiciho lissabonka 2015-05-25 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo! Ja som dostala jedny karty, ktore nie su nejak super na veštenie – proste boli ktorýsi rok u kofoly, lenže mne sa s nimi robilo fakt dobre – akurát ich vyznam bol iny než bol napísaný a určovali prítomnosť, nie budúcnosť…

Ikona diskutujiciho stenly919 2015-05-25 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si před nějakým časem pořídil andělské karty od doren a jejich výběr jsem řešil tak, že jsem si je postupně bral do ruky a zkoumal, z kterých jde cítit největší energie a ty jsem si koupil. Zajímavé je, že když je nyní vezmu kdykoli do ruky, tak tu enrgii z nich cítím vždy. Takže souhlas s Alue a doporučuji tuhle metodu výběru. A ještě bych chtěl dodt, že první seznámení s andělskými kartami je asi nejlepší někde v lese nebo na zahradě, případně někde v přírodě.

Ikona diskutujiciho esterka 2015-05-25 12:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiež mám niekde Osho zen tarot skrytý, používala som ich dosť často, sedelo to na mňa, aj ma to akoby duchovne posúvalo, ale nakoniec som zistila, že ma to brzdí v skutočnom živote, že sa plácam v márnej duchovnosti namiesto skutočného života. Tak poputovali do skrine a teraz žiadne barličky nepotrebujem.

Ikona diskutujiciho iriska 2015-05-25 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Úplně souhlasím, taky mi to takhle funguje. Nejradši mám teď Andělské karty od D.Virtue. Pak mám ještě oblíbené Orákulum Grálu hlavně proto, že jsou na kartách přenádherné obrazy renesančních malířů…. fakt stojí za to.

Ikona diskutujiciho BE 2015-05-25 18:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Tarot môžeš veštiť na seba. Nemôžeš na tých, ktorí to nechcú, alebo o tom nevedia. Musíš mať povolenie.

Ikona diskutujiciho marek 2015-05-25 18:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Několik stránek v oficielním balíčku Oshových tarot karet mají čistě lživý a zavádějící/matoucí výklad. Stalo se to mimojiné také kůli tomu, že knížka výkladů textů byla vydána až po Oshově smrti (tedy bez korektory Osha), přestože karty=obrázky samotné jsou širocepokrývající spektrum života i smrti, a pro praxi podle mne mohem praktičtější, než karty zcela jednostranně pozitivně_andělsky_růžové. Ale oshovy i jiné tarotové karty samozřejmně nejsou pro mladé, nadšené, idealistické nezkušené začátečníky.

Ikona diskutujiciho Ameline 2015-05-25 20:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Především tohle nejsou tarotové karty, i když se tak tváří.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-25 20:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]:  ,,Každej furt "egregory, fůůj", ale vždyť je to prostě energeticko-informační síť. Internetový stránky. Když moc blikaj a jsi epileptik, tak máš průšvih, když jsi nestabilní a narazíš na prezentaci nějaký sekty, vtáhne tě. Toť vše"

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-05-27 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Juuu ty karty, co na ně ve článku odkazuje Alue (Poslové světla) mám a jsou opravdu skvělé! Dostala jsem je od kamarádka. Žádné negativní karty, všechno je tam řečeno velmi jasně a konstruktivním způsobem. A zatím mi v nich vyšlo všechno! Pamatuju, že někdy pět let zpátky jsem si ty karty vykládala a vyšla mi karta, že mě čeká nový přírustek. Tak jsem si říkala, co je to za kec a přešla jsem to. Přišlo mi to moc nepravděpodobné že bych třeba já měla otěhotnět nebo něco. No a pak jsem o něco později vykládala karty i mamce a taky jí to tam vyšlo. Tak jsem říkala: "Hele, mami, to je divné, mně to tam taky furt vychází tato karta." a mamka pak byla dost roztržitá a divná a pak na mě že: "No, víš… ehm… my ti musíme s taťkou něco říct… Já jsem těhotná." :D Tím se všechno vysvětlilo :D. No a pak mi ještě pořád vycházela karta, že budeme mít nové bydliště a tak. No a opravdu, pár měsíců na to jsme se stěhovali :).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek