Příběh balené vody, aneb jak nás prodejci balamutí

24.9.2012 v Zajímavosti 12

Že je balená voda lepší než kohoutková? Unikátní animovaný osmiminutový film se vás pokusí přesvědčit o opaku. „Příběh balené vody“, který vznikl ve spolupráci se skupinami propagujicími trvale udržitelný rozvoj, je dalším krátkým filmem z cyklu „Příběh věcí“.


Bohužel pořád sleduji lidi, kteří zbytečně ve velkém kupují balenou vodu, ačkoliv u nich doma je voda v pořádku a dobrá. – Nepodléhejte lži o tom, že balená voda je lepší, než ta z kohoutku. – Rozhodně totiž není.

Tento film mluví pravdu o ekologickém a finančním problému, nezmínil mimochodem ještě jednu podstatnou věc: Voda v plastu je ozářená a umrtvená, aby se nekazila. Pijte mrtvou vodu s obsahem plastových chemií a vaše zdraví se vám poté skvěle ,,odvděčí“.

Mimojiné je plastová voda chuťově odporná. Stačí delší dobu pít vodu kvalitní a potom vám plastová nebude chutnat, vyplivnete ji.

Chcete se dozvědět, co stojí za prodejem balené vody? – Lichva, biznis a spoléhání na mediální masáž, která vyplachuje mozek a namluví občanům, že balenou vodu potřebují. Tento film otevírá oči.


Příběh balené vody (Annie Leonard) z cyklu Příběh věcí


http://www.youtube.com/watch?v=HCkmY3YOxCw&feature=youtu.be


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Oblíbená videa“ – Zde

Máte dotaz? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ann Taylor 2012-09-24 07:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nevim, je opravdu potřeba film? Nestačí prostě zodpovědní rodiče, kteří s dětmi od mala pijí vodu z kohoutku jako ti naši a všichni příbuzní? Zbytečně utrácet za flašky, když vodu budu platit stejně, to opravdu dělají leda ti co nevědí co s penězi nebo jsou blbí…

Ikona diskutujiciho Míša 2012-09-24 07:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasné, že se nemůže nechávat voda v petce na sluničku, protože pak do sebe budeme dostávat ten sajrajt z petky. Osobně mi balené vody moc nechutnají, ale mám strašně ráda matonku, tak si ji občas dám.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-09-24 09:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Naprosto souhlasím.

Ikona diskutujiciho Byllinkář 2012-09-24 09:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je rozdíl mezi balenou vodou a minerální vodou (minerální voda nemusí nutně obsahovat bublinky, jak se někteří mylně domnívají). Nemyslím si, že je to až tak hrozné, ale spíš zbytečné tu balenou kupovat. Kdysi jsme dělali takové testy ve škole a zkoušeli jsme balenou vodu a vodu z kohoutku – rozdíl tam téměř žádný nebyl, až na to, že balená voda je de facto starší vodovodní voda. Zároveň ale také záleží na tom, z jakého zdroje vodu v kohoutku máte, jsou lokality, kde se možnost koupit si ji v obchodě vyplatí (a to ne peněžně). Určitě mě ale překvapilo skladování těch plastových lahví, docela síla.

Ikona diskutujiciho Farah 2012-09-24 10:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kámoška mi přivezla vodu z posvátné studny, až ze Saudské Arábie. Já už se děsila, jak to bude mít v petce, ale kdež! I ona poznala, že chuťově se voda mění, když ji na pár dnů nechám v plastu. Přivezla ji ve skle 🙂 A byla úžasně…měkká na polknutí a ještě několik vteřin jsem cítila, že mi prošla krkem, jícnem a v žaludku příjemně chladí. Poválet v ústech, myslet na něco hezkého a děkovat za to, že je tak dobrá. Dali jsme se pak do řeči na téma voda. Povídala mi: tam oni pijí vodu balenou jen z nutnosti, kde není pořádně  zajištěno, že pitná z vodovodu bude, neb je samý písek. A když jsem jim řekla, že v Evropě si lidi běžně po litrech denně kupují drahou vodu i když mají pitnou v kohoutku, tak si myslejí, že Evropani jsou hloupí. Nejen Evropani, dost z nás neumí šetřit.

Ikona diskutujiciho Terka 2012-09-24 11:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si myslím, že takové filmy jsou velice potřebné a užitečné, rozhodně ne zbytečné! Já si vodu ani žádné pití nekupuji, jen málokdy. Vždycky si doma vezmu láhev, naliji do ní vodu z kohoutku a jdu ven. Pak tu samou láhev doma umyji a opět do ní další den naliji vodu. Ušetřím a je to jednoduché. Kéž by to tak dělali všichni.

Ikona diskutujiciho Milena 2012-09-24 12:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

velice zajímavý článek :-)

Ikona diskutujiciho Jasněnka 2012-09-24 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo, jenomže průšvih je, že třeba tam, kde bydlím, je voda samý chlór. Polkneš doušek a obrací se ti žaludek, vylezeš ze sprchy a je to stejné, jako když vylezeš z bazénu a vlásky ti načichnou chlorem, dokonce se ti jím zesvětlí.  Vypozorovala jsem, že některé dny ta voda chlorem smrdí víc. Co dělat? pomůže filtr? Čaje si z ní vaříme normálně

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2012-09-24 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že se správně píše byznys, ne? 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2012-09-25 09:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Ano, je potřeba filtr. Jsou různé druhy podle toho, co konkrétně s vodou je. – Musí se pořádně zahledat.

Ikona diskutujiciho Xavier 2012-09-25 21:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Priatelka s ktorou chodim pije balenu vodu a ak sa jej zda studena, tak aby neprechladla prihreje si ju v mikrovlnke. Ziadne vysvetlovanie nepomohlo.

Ikona diskutujiciho tb 2016-09-15 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já osobně bych vám doporučila, aby jste se koukli po vodovodních filtrech na vodu. Je za přijatelnou cenu a voda chutná lépe http://eshop.aquel.cz/filtry-na-vodu-3

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek