Proč by ženy měly nosit dlouhé sukně

27.7.2019 v Žena 21

V dávné minulosti sukně svobodné ženy odhalovala pouze chodidla a sukně vdané sahala až po paty. Donským Kozačkám se šilo do věna 15 až 20 sukní. Věřilo se, že žena získává část své energie ze Země a to jí pomáhá posílit kořeny rodu a získat sílu potřebnou pro mateřství. Kvalita a síla ženské energetiky ovlivňuje i tvorbu ženských hormonů a ženská krása závisí na úrovni hormonů, pokud se jejich úroveň snižuje, tak postupně odchází i krása a zdraví.Způsob oblékání v našem rychlém a urbanistickém světě ovlivňuje nejen ženské zdraví, ale i ženskou přitažlivost v očích mužů. Pokud žena nosí dlouhé sukně, sama se více vnímá jako žena a také ji muž více vnímá jako ženu. Tím se zlepšuje a harmonizuje vztah mezi mužem a ženou. Jsou známy případy, kdy odmítnutí kalhot a přechod k nošení sukní a šatů pomohl ženám, u nichž byla diagnostikována neplodnost, otěhotnět.

Sukně je jednoznačným atributem ženskosti. Nejen proto, že je to krásné, ale nošení sukní má i svůj hlubší sakrální význam. Pokud si vzpomeneme, jak byly oblečené ženy ve starých civilizacích, tak je vždy uvidíme v šatech, nebo v sukních. Slovanskou ženu ve vyšívaných šatech, Římanky v tunice, Indky v sárí, Japonky v kimonu.

V těch časech, díky menšímu informačnímu „smogu“, lidé mnohem lépe a jasněji cítili spojení se svou vnitřní přirozeností a jasně si uvědomovali, že žena se liší od muže nejen fyzicky, ale i energeticky. Žena je uspořádána tak, že dokáže získávat energii ze Země, která je považována za energii Matky. Ta je vyjádřena i v hmotných statcích a představuje hojnost.

Muž dokáže získávat energii shora a posiluje se i energií vzduchu. Když si žena obléká kalhoty, tím si omezuje propojení se Zemí a to ovlivňuje všechny orgány pánve, včetně krevního oběhu. Ve vztahu mezi mužem a ženou, ženská energie darovaná muži, ho dělá vyváženějším, stabilnějším, klidnějším a usměrňuje jeho činy na tvoření. Agresivní a hrubí muži jsou většinou zbaveni lásky ženy, její jemné ženské energie. Výsledkem je narušena výměna energií, při které se žena energeticky posiluje podle mužského vzoru. Na fyzické úrovni se to projevuje neharmonickým vztahem.

První začala nosit na veřejnosti kalhoty a zavedla je do módy Coco Chanel, a tím se otevřely ženám dveře do mužského světa, což vedlo ke snaze o rovnost a v konečném výsledku tu máme nezvratné vymírání starého světa.

Bohužel si nyní mnoho žen neumí samy sebe představit bez kalhot, hlavním argumentem je pro ně pohodlí. V kalhotách je pohodlnější provádět mužskou práci, rychleji se pohybovat a přenášet těžké věci. Šaty a sukně způsobují přirozené zpomalení, což je vlastně pro ženu přínosem, protože jejím harmonickým stavem je klid. Při oblečení šatů žena okamžitě cítí, jak se mění její stav, stává se více hravou a ženskou. Pravý muž vždy upřednostní na ženě šaty před kalhotami.

Podle tradiční víry dlouhá sukně dosahující až k zemi, s ní vytváří trojúhelník, který pomáhá udržovat potřebnou energii. Pohybující se široká sukně vytváří přirozené energetické torzní pole, které je ještě posíleno, pokud je tkanina z přírodních vláken, jako je například len, konopí a podobně. Čím je kratší sukně, tím se zmenšuje i trojúhelník a adekvátně tomu i energetické pole posilující ženu. Spodní široký lem sukně má i sakrální význam ochranného oberegu, proto se často zdobil i výšivkami s ochrannými funkcemi. Tento ochranný energetický kruh chrání právě ta centra zaručující ženské zdraví, reprodukční funkce a posiluje její psychickou sílu.

Dlouhá sukně chrání před žádostivými pohledy, které mohou narušit její energetické pole a způsobit únik životní energie, což se může projevit jako problémy se zdravím. Ukazuje se, že mini sukně, které k nám přišly ze západu spolu s džínami, sehrály svou roli ve snížení porodnosti a poklesem psychické a energetické síly našich žen. Není to náhoda, že ve slovanských zemích existovaly zvyky a tradice, které měly obrovský význam.


napsala Olga Valjaeva
z originálu přeložili: https://www.biosferaklub.info/preco-by-zeny-mali-nosit-sukne/
do češtiny AlueKomentáře

Ikona diskutujiciho Andy 2019-07-27 04:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nosím dlouhé sukně ale přes beton ta.energie ze Země stejně neproleze

Ikona diskutujiciho kalia 2019-07-27 17:51:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Ony dřív ženy pod tou sukní chodily (mimo zimu) bosy (a samozřejmě nebyl beton).

„Ať už byly v jednotlivých historických érách zvyklosti jakékoli, nejrozšířenější obutí bylo ve všech dobách jednoznačně… žádné obutí! Boty byly pro běžný lid velkou vzácností, která se opatrovala, šetřila a dědila v rodině. Používaly se pouze ve zvlášť nevlídných podmínkách daných počasím a terénem nebo ve svátky a výjimečné příležitosti.

A tak to zůstalo až do průmyslové revoluce 19.století, kdy do obuvnictví vtrhly nové výrobní postupy, šicí stroje a podrážky z vulkanizovaného kaučuku. Od té doby začalo se snazší dostupností bot prudce narůstat množství lidí obutých, a to napříč všemi sociálními vrstvami.“
zdroj: https://www.zijnaboso.cz/clanek/strucne-dejiny-obouvani_8

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-07-28 15:28:26
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím si starosti nedělej. Co to je pár metrů betonu proti síle Země :-).
Jasně, je paráda moct chodit bos po zdravé živé zemi. Ale když to nejde, nevadí to zase až tolik. Do značné míry je to na tobě, Zemi v duchu oslovit a ten kontakt navázat pocitově, hodně se tím napraví. Něco je čistě fyzické, ale něco ne.
Jednoduché obyčejné pocity – stojím na Zemi, chodím po Zemi, opírám se o její sílu – s úctou a vděčností, nic velkého za tím nehledat, ty pocity jsou vlastně velice přirozené a tím obyčejné. A vychutnat si je jde i přes ten beton, i když ovšem o něco obtížněji.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-27 06:55:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek.
Ano v dlouhých šatech nebo sukni vypadá žena vznešeně,ale bohužel v dnešní době vidět takto oblečenou ženu je spíše vyjímka.
Alespoň tedy mě to tak připadá.Já jsem asi před 25ti roky byla chvíli v Hare Kršna a sárí je nádhermé.Když si žena oblékne sárí,tak se automaticky narovná,začne dělat menší kroky
(ne kvůli úzké sukni
v sárí se dá nornálně pracovat)
a vypadá jako královna.Ale dnes spousta žen nosí kalhoty,a mladé dívky také a nebo mají mini (někdy velmi mini)
Nebo líčení.Nic proti,ženy se vždy zdobily,no ale co jsou v dnešní době schopné na sebe naplácat,vždyť je to až směšné.Jakoby si myslely že nejsou dost hezké,tak to musí
„vylepšit“. Jenže pravá krása září zevnitř.Třeba kamarádka (57,ale nevypadá na ně) se roky barvila kvůli šedivým vlasům. Teď se na to konečně vykašlala,je úplně stříbrná a vypadá prostě nádherně.

Ikona diskutujiciho Andy 2019-07-27 13:28:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, 🙂 to je zvláštní, páč já vidím spoustu žen co nosí šaty a sukně. Je jich plno, a právě v poslední době jakoby se k ženským šatům dámy vracejí. Jj, krásný článek.♥
A ještě musím reagovat na to líčení. Já osobně jsem se malovala taky ze zvyku. Prostě to patřilo k ranní rutině, nijak jsem nad tím nepřemýšlela a ani mě nenapadlo, že bych se malovat nemusela. Tedy mám za to, že těch důvodů proč se ženský malují je více.

Ikona diskutujiciho Victoria 2019-07-27 08:46:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejsem si jistá, kolik energie ženy cítily, když musely nosit třeba takový korzet. Ale jinak celkem souhlasím. Já osobně jsem začala nosit šaty víceméně až teď. Je to pohodlnější, cítím se v nich ženštěji a šaty navíc schovají kdejakou nedokonalost, když žena ví, jaký typ jí sluší :-).

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-27 19:21:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Když si na korzet zvykneš, je to celkem ok:)) ač ty co se prodávají dneska už nejsou takový extrém a hlavně jsou některé z nich úplně boží 😍

Ikona diskutujiciho Kateřina 2019-07-27 11:42:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná by při tvorbě takových článků stálo zato podívat se i na to kdy vznikly kalhoty a jaké oblečení ve „starých časech“ nosili muži. A k té emancipaci a vymírání „starého světa“ – bez emancipace bys nemohla ani psát tenhle web, protože by společnost nepovažovala za důležité abys uměla (jako obyčejná, neurozená dívka) číst nebo psát – stačilo by že bys uměla vařit a šít a starat se o domácnost – tedy dělat ty „ženské“ věci. Přečti si něco o počátcích ženské emancipace v českých zemích a zjistíš, že ten „tradiční“ svět nebyl až tak super 🙁

Ikona diskutujiciho Kateřina 2019-07-27 16:57:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemůžu než souhlasit, ono některé ty tradiční věci vůbec super nejsou. To, že naši předci něco dělali stovky let ještě neznamená, že to tak bylo správně.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-27 15:17:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Andy,
já myslela vyloženě dlouhé šaty a sukně.Je ale možné,že se jen špatně dívám,a nebo je to v našem malém městě jinak.
A líčení jsem myslela takové to
tuny různých podkladových krémů,pudrů a nevím čeho ještě.
Když je líčení decentní,no dobře proč ne,ale stejně si spíš myslím’že je to prostě zbytečné.
Dceři bratrance je 16 a chodí zmalovaná jak obraz.A ne že by s tím její rodiče souhlasili,ale prostě s ní nic nesvedou.A je to tak hezká holka,vysoká,štíhlá,dlouhé vlasy,modré oči. Ovšem teď vypadá jak maškara a ještě ke všemu alespoň 20 ti
letá.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-27 15:37:55
Ikona diskutujiciho
sipka

To je v pohodě, v tomhle věku slečna jenom zkouší co jí sluší a hraje si. Taky jsem si v 16ti hrála a zkoušela všechno možné, abych zjistila co je můj styl. Z toho není potřeba dělat trágu.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-27 19:20:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A když já jsem prostě milovník mini sukní, různých krátkých kostýmků a tak podobně 😯🙈 Ale delšími krásnými šaty taky nepohrdnu, když vypadají elegantně 😊

Ikona diskutujiciho Michal 2019-07-27 19:59:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Navrat k takovymto tradicim bych jednoznacne uvital – zeny v dlouhych suknich/satech ve me budi dojem jiste vyzralosti/slusnosti.. naopak ty v minisuknich me jako muze nijak neoslovuji – prijde mi, ze takove zeny (stejne jako i ty zmalovane) nejsou vyrovnane/dospele.. zkratka ze se snazi zaujmout muze svym telem nebo upravenym vzhledem namisto svou vnitrni krasou/osobnosti/charakterem..
Osobne jsem nejvic unesen z pohledu na zenu pri probuzeni, kdy neni nijak upravena.. tu obycejnost na zenach doslova miluji..
Ps: a zrusil bych i gumicky do vlasu 😀 zena s rozpustenymi vlasy mi take prijde vice „zenstejsi“

Ikona diskutujiciho jirik 2019-07-27 20:53:07
Ikona diskutujiciho
sipka

* Osobne jsem nejvic unesen z pohledu na zenu pri probuzeni, kdy neni nijak upravena.. tu obycejnost na zenach doslova miluji..*
A už jsi dostal i vynadáno, že se na ni po probuzení díváš? Nebo dokonce usmíváš?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-27 21:02:30
Ikona diskutujiciho
sipka

A co by chtěla? poplatek 20kč za pokuk? 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-28 00:13:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Cóžé? To některé ženské dělají, že se na ně ráno chlap usmívá, obdivuje je a oni mu vynadaj? Místo aby byly milý a mazlivý a rády? Si děláš srandu… 😀 to se pak nedivim, že na to chlap nemá náladu 😀 lol

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-28 06:47:33
Ikona diskutujiciho
sipka

teď jsem po tomhle komentáři znova přejela očima… já jen.. kdyby mi někdo zrušil gumičky do vlasů, shodím ho z mostu 😀 neustále rozpuštěné vlasy neuvěřitelně překáží a navíc některým z nás velice sluší culík nebo drdol, je to o tvaru lebky :)) nesuď dokud nejsi ženou hele 😀

Ikona diskutujiciho jirik 2019-07-28 10:04:43
Ikona diskutujiciho
sipka

pro Nirvana 2019-07-28 00:13:41
*To některé ženské dělají, že se na ně ráno chlap usmívá, obdivuje je a oni mu vynadaj?*
Jo, stává se…..

Ikona diskutujiciho M 2019-07-27 22:41:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,
mám dotoz trochu mimo článek.
Je možné, že člověk který zemře, tedy jeho duše – může nějak časem „proplynout“ či jít v mezi čase o několik desítek let zpátky? Dokáže to duše člověka? A ještě jeden – je možné, aby se vize změnily, které by se měly stát po smrti na základě nějaké události v životě, třeba během půl roku? Nebo vidí-li člověk v jistou chvíli něco, co by se mělo stát po smrti, tak se to už automaticky stane a nikoliv, že se to dá změnit tak, jako v tomto světě? Díky.

Ikona diskutujiciho Robert 2019-07-30 19:47:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dlouhá sukně, palec hore. Jinak i muži nosili suknice. A k čerpání energie. Běžné meditační praktiky jsou o vedení energie od zpoda nahoru a při dotknutí se Nebe pak Nebeský až kosmický proud poklidně stéká temenem, i po vlasech dolů a páteří. A to byli postupy za posledních několik tisíc let, míněné zejména pro muže. Muži i ženy smí čerpát energii jak z hrubšího půdního proudu i z jemnějšího proudu oblohy, není to rozděleno.

Ikona diskutujiciho rk 2019-08-04 11:56:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ženy co nosí neustále jen kalhoty, pokud to tedy zrovna nevyžaduje povolání:), nevěřím. I kdyby se třeba styděli za své nohy, nikdo netvrdí že mají nosit kratké sukně. Z nějakého důvodu se rozhodli „být méně ženou“. Je pravda, že mini sukně u žen sice hodně upoutávají pozornost muže, ale nežádoucím směrem jak pro něj tak pro ni. Delší sukně, nejlépe až k zemi, vnímají muži ženu více ženskou, ale přitom bez sexuálního podtextu, alespoň u mně to tak je.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek