Proč má tolik žen komplexy ze svého vzhledu? – Podívejte se, jak kouzlí photoshop

11.2.2013 v Psychologie 54

Údajné ,,celebrity“ a ,,modelky“ na nás útočí se svou ,,dokonalostí“… Dokonalostí, která se ve skutečnosti jmenuje: Schopný korektor a jeho photoshop.

Jedině když člověk pochopí, jak moc korekce fotografií mění skutečný originál, může se uvolnit. Ti lidé na obálkách a billboardech jsou stejní jako my všichni ostatní. Jsou to LIDÉ… To znamená, že celulitidu rozhodně MAJÍ a ne že nemají. Vrásky, ,,špeky“ a plandající kůži zrovna tak.

Kdesi kdosi vymyslel, že všechny faldy, vrásky, celulitidy, ďolíčky a chloupky jsou nehezké, nenormální a musí se mazat. Tak vznikají z lidí na fotkách voskové figuríny, založené ne na realitě, ale na fantazii korektorů. A kdo se jejich fantaziemi hodlá řídit, zadělává si na pořádné psychické problémy, bulimii, anorexii a nejen to…

Fergie, Zpěvačka skupiny The Black Eyed Peas, byla vždy přirozeně krásná, ale i na sebekrásnější tvářičku funguje čas a gravitace. Všimněte si, že korektor považoval za nevhodné: vrásky, lesk mastné pleti, dokonce vymazal ucho s náušnicí (ano, uši jsou velmi nepěkné, ty jistě vůbec na fotografiích nemají co dělat), i piercing.

Naopak přidal nějaké ty řasy, světlo a celou pleť vyhladil tak, aby působila voskově. – Z normální krásné ženy máme ve výsledku toto:

Naprosto nepřirozená bytost. Divím se, že s obličejem jí ,,nevylepšil“ i krk.

Proměna Fergie ale není to nejhorší, co vás v této várce voskových obličejů čeká.


Chudák Britney Spears… Všimněte si originálu: Normální pěkný zadek, normálně dlouhé nohy, normální kůže na stehnech, na kterých nejsou jenom kosti potažené kůží. Člověk by si řekl, že taková žena nepotřebuje domalovávat, ale ouha: Zadek musí být menší, nohy musí být delší, kůže nesmí mít žádné nerovnosti. Pas musí být vosí. Všechno jako z vosku. Dokonce i ruce jí zúžili. Ty to přitom ani trochu nepotřebovaly.

U Penelope Cruz se člověk už chytá za hlavu: Proboha proč? Co na ní bylo kde potřeba ,,spravovat“? Proč by měla mít větší ramena? Proč jí někdo vyhladil přirozený (a zdravý!) ďolíček u štítné žlázy? A proč jí někdo na fotce zdeformoval hrudní koš a odstranil žebra? – Photoshopový chudák ve výsledku asi nemá ani pořádné plíce, protože by je v reálu nebylo kam dát. – Co shledává kdo na jejích žebrech nehezkého, to opravdu nechápu.

Tohle je úplná bomba: Na snímku je Jennifer Lawrence. Krásná holka, s ženskou postavou, jak má být. – Proč jí někdo úplně okradl o zadek, ruce, tváře i břicho? – Nikde přece žádné špeky ani faldy neměla. Divím se, že jí u toho ještě nenamalovali pořádné silikony.

… Stejně dopadla i Kelly Clarkson se svými ženskými tvary:

Julia Stiles (americká herečka) má (a to by ani jeden neřekl že je možné) podle korektorů zbytečně moc svalů na rukách, takže jí je zkrouhli. Rovněž přifoukli prsa, odstranili nedokonalosti pleti, přidali světlo, zesvětlili vlasy, dokonce jí i upravili podpaží a domalovali oční stíny… Z Julie Stiles poté vznikla dokonalá vosková figurína, jen vystavit v muzeu. Rovněž nechápu, proč jí někdo odmazával spadené pramínky vlasů.

Keira Knightley je naprosto typický příklad ženy, která má ryze tzv. Chlapeckou postavu. Co neznamená, že vypadá jako chlap, ale že je velmi štíhlá, prsa jsou malinká, zadek malý (i plochý). Má to své výhody: Ať jíte co jíte, nejste nikdy tlustí a ve stáří si můžete ledacos dovolit, nemusíte schovávat následky zpomaleného metabolismu pod rozměrnými halenami. Nevýhodou ovšem je, že vám občas nějaký blbec na fotkách bude přifukovat prsa:

(Mimochodem tato korektura Keiru pěkně naštvala. Údajně se jí za 1. nelíbí, že jí někdo prsy vůbec přifukuje a za 2. když už jí je přifoukl, jsou to jakési divné velké visící lajdáky, jakoby to dělal amatér… Absolutně necitlivý zásah, diváci přece ve filmu uvidí, že takové doopravdy nemá.)

Všimněte si, že Keira dokonce nemá ani právo na své podpaží. Vygumovali jí ho. – Osobně by mě taková extrémní korektura taky naštvala.

A samozřejmě Madonna: Ta nesmí zestárnout nikdy nikdy nikdy. Zatloukat zatloukat zatloukat. – Je to směšné. V tomto věku by jí snad někdo mohl pár vrásek nechat. Potom to je totiž přesně takto umělé:

Level vosková figurína: 93524979523712694642586,9 Absolutně nedůvěryhodná korekce.

Stáří se prostě netrpí, nemáte právo ani na kruhy pod očima. Na nic:

Nevěřte umělé dokonalosti, neinspirujte se obrázky z časopisů. Nejsou reálné. Takto lidé nevypadají…Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Ženy a Muži“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

• Používáte VIMEO.COM? Účet Alue na Vimeo najdete ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2013-02-11 06:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No upřímně, spousta z nich vypadá dobře i na původních fotkách … nemyslím normálně, ale pořád tak, že by z toho mohl mít jeden komplexy 🙂

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-02-11 08:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ach né! ach né! z mojí oblíbené Jennifer Lawrence udělali kostru…

Ikona diskutujiciho Martin 2013-02-11 09:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle článek se mi moc líbí,musím ho ukázat své přítelkyni, doufám že ji to pořádně zvedne sebevědomí. :-)) Je škoda, že lidé v dnešní době věří všemu co se ukazuje v různých médiích. Je to jen všeobecný dobrej marketingový tah. Ale vrchol je to, že hezké ženské snížují sebevědomí a ta si hned koupí nějakou kosmetiku(přinejlepším zůstane jen u ní).. a tak se přátelé vydělává 🙂

Ikona diskutujiciho Houbička 2013-02-11 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já souhlasím s Míšou. 🙂

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-02-11 11:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A a proto abych neměla komplexy tak se dívám je na bilboardy s Jiřím Paroubkem. 🙂

Ikona diskutujiciho Farah 2013-02-11 12:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Halo!!! :)…je mi 25, lidi rikaji, ze vypadam hrozne mlade, presto mam taky kruhy pod ocima! 😉 A kdybych si dala treba jen zmensit zadek, tak to se muj mily se mnou asi rozejde, protoze by si nemel na co sahnout. Myslite, ze ho zajima to, ze mam celulitidu? Prdlacky! Proste me ma rad…ale hlavne: mam rada sama sebe.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-02-11 12:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky! Ačkoliv vím, jak se věci mají, je třeba si to pořád připomínat, protože iluze na nás dneska útočí ze všech stran, i když člověk nekouká na televizi.

Ikona diskutujiciho Luz 2013-02-11 12:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No je to pravda, že to je šílené, co všechno se upravuje. Škoda že tu je u každé jen jedna fotka a ne dvojice před a po úpravě, abychom mohli vidět, jaké byly ty původní fotky. U Clarkson nebo Lawrence bych na těchto fotkách  nepoznala, že jim tam byla nějak upravená postava, ale nevím, jak to vypadalo předtím.

Ikona diskutujiciho JaneH 2013-02-11 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkné srovnání, zase se na chvilku cítím trošku normálně … :-D

Ikona diskutujiciho Kamm 2013-02-11 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kompilaci takhle skvělých animací z photoshopu jsem ještě neviděla! :D Děkuji za zpříjemněné odpoledne!

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-11 14:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Luz, pravděpodobně máš v počítači či prohlížeči nějakou chybu. Všechny obrázky jsou animované a ukazují se před i po retuši.

Ikona diskutujiciho Kačka H. 2013-02-11 14:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nechápu, co s tím ostatní holky tak šílí!! Vždyť ošklivý člověk v podstatě neexistuje. Záleží jen na vkusu. Proč se lidé zabývají více těmi "chybami" na kráse a přehlížejí to, co je na nich hezké. Já třeba mám stále vyschlé rty a pár pupínků na obličeji – NO A CO? mám zase celkem zajímavé oči. Těmi "supermodelkami" jsem vždy trochu pohrdala, protože jsou z větší části umělé a… dalo by se říci nelidské (myšleno nepřirozené. Také si skoro nikdy nemaluju oči (jen lehce při opravdu zvláštních příležitostech).

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-02-11 15:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Upravujú ich až príliš drasticky, tie ženy potom vyzerajú hrozne umelo a neprirodzene, vôbec sa mi to nepáči. Aspoň telesné proporcie im mali nechať, ale toto je proste podvod. Ale čo sa dá robiť, žena je tvor nedokonalý, ony celebrity samotné si prajú, aby im fotky takto "vylepšovali", veď inak by ich ľudia kritizovali za veľký zadok, malé prsia, dokonca že sa zabudli oholiť (tieň v podpazuší).

Ikona diskutujiciho Ann Taylor 2013-02-11 15:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stačí jednoduše nahrát si svou fotku a upravovat a hned člověk vidí, co se dá všechno dělat. Chápu, když se na plakáty a billboardy umazávají beďary, jizvičky, žilky, poťupaný nos a podobně, protože to prostě hezké není, ale proč se musí ze štíhlé holky dělat hubená, proč z té hubené (ta modelka nahoře) vychrtlá, proč přidávat tři čísla na prsou, když tam prostě nic není a všichni to stejně uvidí… to nechápu.

Ikona diskutujiciho vivien.viv 2013-02-11 17:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za článek, Aluško – taky se bavím články, pod jejichž fotografiemi je komentář, že ta či ona zastavila čas a přitom koukám přesně na voskovou figurínu, nemožnou jakékoliv mimiky pod tíhou napíchanýho botoxu. Přirozenost je nejspíš míň než voskové mládí i v devadesáti 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-11 18:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: … Já ze žádných ženských okolo komplexy nemám. Co mi ale vadí, jsou ty vyhublé modelky na časopisech. Za tohle by se mělo střílet. – Propagujeme něco, co není normální a jsme z toho pak nemocní.

Ikona diskutujiciho silentday 2013-02-11 19:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za takový článek, nesnáším retuše! Opravdu po tom vypadají jako voskové figuríny…

Ikona diskutujiciho Jarka 2013-02-11 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdárek. Někdo nepotřebuje na postavu ani photoshop, ale stejně nikdo není dokonalý. A k obličeji. Jako kosmetička-vizážistka jsem chodila líčit modelky na přehlídky. A make-up, pudr, oční stíny, řasenky, tužky na oči, tužky na rty,rtěnky, tvářenky a hlavně světla reflektorů dokáží  "zázraky". Tak z holky, kterou potkáváte denně na ulici a ani si jí nevšimnete je najednou "oslňující kráska". Já osobně jak plakát se nemaluju jen decentně a make-up a pudr nepoužívám vůbec.

Ikona diskutujiciho Fresh 2013-02-11 19:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue.

Ikona diskutujiciho Míša 2013-02-11 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: ale já nemluvím o ženách okolo … tak jako tak většina z těchto žen co jsou v článku nepatří k normálním ženám. Skoro všechny drží neustále diety a denně několik hodin cvičí. Ne výjimečně se nechají upravit plastikou. Úprava fotek je jen třešnička na dortu …

Ikona diskutujiciho Cherryna 2013-02-11 20:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je DĚS! Jak jde dopředu doba tak jde i umělotina! To nejsou jen tyhle korektury, to je i náš vzhled. Co nejvíc make-upu na sebe napatlat, linky širší než Amazonka, umělé řasy, umělé vlasy, umělá prsa, boky, zadek, stehna….byla bych tu do vánoc. A co je opravdu smutné jak ty říkáš tak je ten ideál krásy…

Ikona diskutujiciho Luz 2013-02-11 20:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Aha, tak to je ono. Koukám na to v ipodu a ten ty animace neumožňuje, takže jsou to jen normální obrázky. Jenže víš co? Poslední asi měsíc mi tvoje stránky vůbec nefungujou v normálním počítači (ani s různými prohlížeči a ani když do url napíšu namísto aluska.org tu adresu na blog.cz). Vždycky se to jen dlouho načítá a nakonec se objeví oznámení, něco jako, že vypršelo spojení ze serverem. Asi nevíš, co by se s tím dalo dělat? Tohle je jediná stránka, která mi na pc nefunguje 🙁

Ikona diskutujiciho pavel 2013-02-12 09:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Copak herečky a modelky, i Zeman se rád krášlí. :D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-12 10:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Vymazala bych cookies a zkontrolovala, jestli jsou problémy i s jinými blog na tomto serveru. Případně ještě napsat administrátorům dotaz ([email protected]) a zkusit to s nimi probrat. Já nemám v rukách technický provoz, já pouze tvořím obsah a design.

Ikona diskutujiciho lili 2013-02-12 14:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty photoshopovy upravy jsou trapny. Ale nechapu, proc tu vsichni kritizuje liceni, barveni vlasu apod., zenska co je upravena na sebe dba a ma se rada. Nevim, co je spatneho na linkach a nabarvenych vlasech. Ruku na srdce, ktera zenska si nevsimne hezky oblecenyho, ostrihanyho a upravenyho chlapa a ktera da prednost procenymu, neupravenymu pupkaci. Lidi, kteri o sebe dbaji davaji najevo, ze se maji radi a maji radi svoje telo a rozhodne to nemusi skoncit u umelych prsou a botoxu……Ale kritizovat liceni a barveni vlasu je trochu prehnany a trochu mi to zavani komplexama. To je jako kdyby jste rikali, ze cviceni je spatny, protoze lidsky telo je prirozene hezky a vycvicena postava je fuj…..

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-12 15:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Ano lili, máš naprostou pravdu. Oživit vlasy a podtrhnout líčením svůj půvab je něco úplně jiného, než si ve photoshopu kompletně přemalovat celý obličej, špeky, žebra a já nevim co ještě.

Ikona diskutujiciho Luz 2013-02-12 15:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Ale nevedou právě tyhle různé úpravy k těm komplexům? Kdo odmítá podporovat tento byznys, je považován skoro za vyvrhele, protože make up apod. se díky mediální propagandě bere jako nějaká povinnost. A pak si na to ženy tak zvyknou, že se i stydí bez toho vyjít z domu, protože věří, že jejich obličej v přirozeném stavu je ošklivý.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-12 16:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Joooo Ubuntu… 🙂 Na tom jsem před lety jela z donucení, ten systém bych zabila. Nic tam nejelo :D Úplné kybernetické peklo a samé pády systému.

Ikona diskutujiciho Kačka H. 2013-02-12 16:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Já nekritizuju líčení a barvení vlasů, já jen zastávám názor, že se dá žít i bez toho. I když je pravda, že když se dívám na některé holky, které mají vlasy nabarvené na křiklavě oranžovou s modrými proužky, na obličeji horu make-upu a každý nehet nabarvený jinou barvou, tak si říkám, že už to je moc.

Ikona diskutujiciho Luz 2013-02-12 17:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: Mně tam jinak všechno funguje, celkově bych si na ubuntu nestěžovala. A je super, že to je systém, na kterém autoři nechtějí vydělávat, na rozdíl od windows. A taky je, na rozdíl od windows, neprůstřelný, pokud jde o viry. Bezpečnost je zaručena.

Ikona diskutujiciho Lili 2013-02-12 18:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja si zase myslim, ze lidska prirozenost je se o sebe starat.  Cviceni je myslim moc dobrej priklad, protoze lidska postava je nadherna a napriklad muzsky co jsou zdrave vycviceny jsou mnam:). Ja si myslim, ze kdyz se nekdo lici, aby podtrhl prirozenou krasu, tak je to v poradku a spravne a jestli z toho nekdo ma komplexy, tak je uz vazne trochu na hlavu. Mne se nelibi zmalovany zensky, ktery si napatlaj na ksicht novej oblicej, ale zenska co umi zduraznit co je na ni pekny? To je pak preci suoer, ze s trochou barvicek vypada a citi aenakvele, ne? Ja sama si davam rasenku, stiny i lesk a myslim, ze mi ro moc slusi. Rada cvicim, ale taky si rada dam knedlo vepro zelo. Nemam rada photoshopovy upravy celebrit, protoze si myslim, ze kazdej mame mit zebra, trochu vrasek a celulotida je myslim taky uplne normalni. Vedle pritele se budim nenalicena a nakoupit jsu taky klido nenalicena….Ale zaroven mam radost, kdyz se mi podari udelat hezky linky, jsem vyraznejsi a vic se libim sama sobe. Zakladni hygiena je v piradku, ale barevny vlasy, trochu upraveny oboci a zdurazneni prednosti je jeste lepsi.

Ikona diskutujiciho Gabriella 2013-02-12 20:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi se na to dívám jinak, ale celkově mi tohle přijde značně směšné.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-13 09:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: Co se týče bezpečnosti, já fandím Apple 🙂

Ikona diskutujiciho Luz 2013-02-13 10:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: Ale jo, nic proti tomu nemám, pokud to je opravdu nějaký způsob sebevyjádření, ale chtěla jsem tím hlavně říct, že by se líčení nebo nelíčení mělo brát čistě jako osobní volba a ne nějaká společenská povinnost. A že když to někdo nepoužívá, tak to neznamená, že se o sebe nestará. Mně se zas líbí, když mám pěkně nalakované nehty. Zato líčení používám málokdy. A barvení vlasů – nikdy! Nejlepší odstín je ten, který mi dala příroda. 🙂

Ikona diskutujiciho trollolo 2013-02-13 12:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě baví jak to líčení a barvení vlasů někteří odsuzují…:D:D Jak kdyby na tom bylo něco špatného..

Ikona diskutujiciho JARČA 2013-02-13 13:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono to barvení vlasů  není zrovna ta nejlepší volba. Stačí se podívat na složení.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-13 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Ano, přijde mi to dost podivné. Pokud nezáleží na barvě pleti, nezáleží ani na barvě vlasů, tedy každý nechť si barví a nebarví dle libosti…. Nevím, proč to někomu tak vadí.

Ikona diskutujiciho Luz 2013-02-13 13:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Žádné odsuzování tu přece nezaznělo, já jsem se naopak jen ohradila proti odsuzování těch, kdo dekorativní kosmetiku nepoužívají! Protože se tu objevil názor, že to svědčí o neupravenosti nebo zanedbanosti, což je naprostý nesmysl. Nevím, jak je možné z tvrzení, že si nebarvím vlasy ani to neplánuju, nějaké odsuzování.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-13 14:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: Tak abysme to malování a barvení uzavřeli: Všichni se všemi vzájemně souhlasí, takže je to v pořádku 🙂

Ikona diskutujiciho JARČA 2013-02-13 20:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

TAK BY MĚ ZAJÍMALO ALUŠKO KOLIK LIDÍ POUŽÍVÁ PŘÍRODNÍ NEBO BIO BARVU .

Ikona diskutujiciho r3d3yes 2013-02-13 21:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Keira je moc krásná i normálně.. za ty kozy bych tomu "grafikovi" naflákala…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-14 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[40]: Doporučuji registraci na dlouhevlasy.cz …. Tam jsem já osobně načerpala nejvíce inspirace a dat, hodně frčí henna, ale těch možností je víc.

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-02-14 10:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: Henna pouze ztmavuje, takže u blond vlasů lze vytvořit jakýkoliv tmavší odstín. Jakou čistě přírodní barvou lze z tmavovlásky udělat blondýnku? Obávám se, že to přírodně nelze.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-14 13:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: Každá kadeřnice, i někdo kdo tomu trochu rozumí, ti povrdí, že se doporučuje vždy barvit vlasy jen o trošičku jiný odstín, než je přírodní barva. Tmavé vlasy chytnou místo na blond do zrzava a blondýnka s černou je potom příliš nepřirozená a tvrdá. Čili tmavší špinavý blond může jít do normální blond či do oříšku, ale už ne do platinové blond, bílé, nebo do černé. – Tohle už je ale na konzultaci, za někým si s tím zajdi, on ti poradí, co je pro tebe vhodné  a co není.

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-02-14 14:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[44]: Btw. kadeřnice s oblibou dělají proměny velmi razantní, např. z blondýnky zrzkou např. zde: http://www.prozeny.cz/magazin/krasa-a-moda/modni-hvezdy/35652-promena-na-den-d-z-blondynky-se-stala-zrzka- Pro mě je vhodná čistě přírodní, má barva, protože jen co je přírodní, je krásné :))

Ikona diskutujiciho Luz 2013-02-14 14:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[44]: Jo, henna má i blond odstíny, ale ty vytvoří blond barvu jenom těm, kdo už mají hodně světlé vlasy (světlejší, než je použitá barva). Ale zesvětlit, tedy stáhnout pigmenty z původní barvy, se hennou fakt nedá. Jenom modifikovat do červenějšího odstínu anebo ztmavit.

Ikona diskutujiciho JARČA 2013-02-15 10:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je logické že z tmavovlásky blondýnku

Ikona diskutujiciho skeptik 2013-02-16 21:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

dobrá práce retušérů, aspoň některý fotky :-).

Ikona diskutujiciho jjjessie 2013-02-20 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]:  Tak, tak, "Hej mdelky, máte trochu ksichtu v make-upu!!!" :D

Ikona diskutujiciho Lianna Ellusive 2013-02-21 20:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tu Jennifel Lawrence přehnali, pak se diví, že je tolik holek anorektiček

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek