Proč na nás kočky lehají, když jsme nemocní? Pomáhají léčit

27.12.2016 v Zdravověda 12

Kočka je u nás společně se psem nejoblíbenějším domácím mazlíčkem. A i když si mnozí myslí, že kočka nedokáže být tak věrná jako pes, neznamená to, že nemůže se svým majitelem navázat důvěrný vztah. A kočka v takovém případě není jen roztomilým mazlíkem, ale dokáže nám taky pomoct od bolesti a nejrůznějších nemocí.

Zná to každý, kdo má doma kočku. Pokud nás bolí třeba břicho, je jen otázka času, kdy zvíře přiběhne a lehne si na něj. Pokud si totiž s kočkou vytvoříte skutečně pevné pouto, je schopná bolavé místo najít a podle mnohých odborníků i léčit.

Kočka si zkrátka na bolavé místo lehne, přede, svým teplem ho zahřívá a bolest tak ustupuje. Pokud je situace vážná, dokáže na nemocném člověku ležet i několik hodin. Podle statistik chodí milovníci koček k doktorovi až 5krát méně než ti, kteří kočku nevlastní.


Kočky se podobně jako psi využívají také při terapiích. Léčba kočkou se odborně nazývá felinoterapie a je údajně intenzivnější a tudíž méně časové náročná, než se psem. Oproti psům jsou ale kočky dost svéhlavé a vybírají si, u kterých pacientů budou terapii provádět a u kterých ne.

Kardiovaskulární onemocnění

Když hladíte kočku, celkově se tím zklidňujete. Konkrétně během této terapie dochází ke snížení krevního tlaku a ke zvolnění srdeční činnosti. Existuje mnoho příběhů lidí, které kočka zachránila od infarktu nebo hypertenzní krize, která se projevuje akutním zvýšením krevního tlaku. Kočka v domě také snižuje riziko recidivy infarktu myokardu. Ostatně majitelé koček vědí, že stačí, aby byli jen trochu podráždění nebo napjatí a jejich miláček se o ně začne ihned otírat a příst.

Poruchy trávicího ústrojí

Hladit kočky je prospěšné pro správné trávení, ale dokážou také léčit některé choroby trávicího traktu. Ideální na nemoci trávicího a urogenitálního systému jsou především krátkosrstá nebo bezsrstá plemena, jako sfinx, siamské nebo egyptské kočky.

Stres a únava
Na uklidnění a zmírnění únavy, stresu a migrény jsou zase vynikající dlouhosrsté kočky (sibiřské, angorské). Dokážou také pomáhat lidem, kteří trpí nespavostí, podrážděností nebo depresí.

Na člověka také rozdílně působí různé barvy koček:

Černé kočky z člověka vysávají až dvakrát více negativní energie než kočky jiných barev.

Zrzavé kočky zase předávají pozitivní energii.

Kočky krémové barvy nás dokážou nastartovat, když nám energie dojde úplně

a šedomodré uklidňují.

Posílení imunity

Frekvence kočičího předení má frekvenci asi 4-16 Hz a pokud ho posloucháte pravidelně každý den, má to pozitivní vliv na vaši imunitu. Podle odborníků kočičí předení urychluje hojení ran a růst a sílení kostí. Pokud vás trápí bolesti kloubů a osteoporóza, je pro vás ideálním terapeutem perská kočka.

Prodloužení délky života

Lidi, kteří mají doma kočku, žijí v průměru o deset let déle, než ti, kteří ji nemají. Alespoň to ve svých studiích tvrdí vědci z Ústavu gerontologie. Majitelům koček byla naměřena výrazně nižší hladina cholesterolu a lepší krevní tlak.

Akupunktura

Máte hrůzu z představy, že máte po celém těle napíchané malé jehličky? S kočkou se bez toho obejdete a výsledek bude stejný. Tím, jak po vás chodí a vystrkuje drápky, totiž dráždí reflexní zóny stejně jako při akupunktuře.

Určení diagnózy

Podle odborníků na bioenergetiku kočka dokáže vycítit, s čím má její majitel problém. Pokud si kočka často lehá na hlavu majitele, znamená to, že má buď problémy se zvýšeným tlakem, nebo trpí na bolesti hlavy. Lehání na levé rameno nebo lopatku značí problémy se srdcem. Pokud si lehne na záda, cítí problémy s ledvinami. A na nohy v případě nízkého tlaku nebo častého prochladnutí.

zdroj: http://tn.nova.cz/clanek/proc-na-nas-kocky-lehaji-kdyz-jsme-nemocni-pomahaji-lecit.html

Komentáře

Ikona diskutujiciho Irča 2016-12-27 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je pravda, kočky jsou super, když jsem jednou brečela a neměla jsem vůbec dobrou náladu, kočka mi přinesla svého plyšáčka. :D

Ikona diskutujiciho Katka 2016-12-27 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je ale blbost, zvlášť s tou akupunkturou. Zrovna TV Nova není příliš důvěryhodný zdroj. Měli jsme doma už 6 koček, a ano, jejich hlazení uklidňuje, ale to ostatní jsou spíš nepotvrzené domněnky, každá kočka je úplně jiná, některá se ani pomalu pohladit nenechá, a to ani od svého majitele, takže vyléčí leda prd. :-)

Ikona diskutujiciho Sharlotte Sweet 2016-12-27 12:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue,kdy mi příjde energetický krystal,který jsem si objednala?

Ikona diskutujiciho Blaf 2016-12-27 13:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, jsou to úžasná stvoření. A jak umí milovat 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-27 22:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  Jsou svátky a já mám chřipku!

Ikona diskutujiciho Sharlotte Sweet 2016-12-27 22:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Počkej,tím myslíš,že přijde až po Silvestru?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-27 23:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Já se o tom nemůžu bavit, protože nevím o kterou objednávku jde. Pokud se chceš informovat seriozně o stavu své objednávky, napiš na e-mail a uveď minimálně jméno, na které je zapsaná. Pak můžu něco zjišťovat.

Ikona diskutujiciho Sharlotte Sweet 2016-12-27 23:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna jsem email odeslala.

Ikona diskutujiciho jarka 2016-12-28 13:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na stránke ,,babské rady" je článok venovaný kočko-terapii. Asi to má niečo do seba. Otec mal rakovinu pľúc, niekoľko rokov bol bez vážnych príznakov. Bol len operovaný, terapie odmietol. Bol vozíčkar kvôli amputovanej nohe a kocúr mu sedával na pleci. Keď kocúra zrazilo auto, stav sa otcovi rapídne zhoršil a do pol roka zomrel.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-12-28 22:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článok je to pekný mačky sú fajn ale musím súhlasiť s [2]:

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-12-29 12:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja mam kocku jeste ji ani neni rok a asi me nema rada :D

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2017-01-03 23:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Řekla bych, že je to hodně o vztahu kočky s člověkem a o její povaze. Mám doma (v bytě) dvě kočky, několik let jsem žila s třetí, která už dnes není mezi živými, a pozoruju rozdíly mezi nimi.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek