Proč se nemilované dcery nejčastěji zamilují do narcisů

13.6.2022 v Psychologie 6

Nemilované dcery jsou v podstatě dcery narcistických matek. Tyto dívky vyrůstají s pocitem, že jsou objekty místo dětí, a jejich matky o ně nepečují tak, jak by dcery skutečně potřebovaly. Mají zraněnou duši, ať už si to uvědomují, nebo ne. Způsob, jakým s nimi jejich matky zacházely, ovlivnil jejich život významným způsobem a bude to tak pokračovat, dokud to nepřekonají. Zpracování takových věcí však vyžaduje hodně úsilí, někdy i terapii.Tyto dcery nevědí, proč se s nimi jejich matky odmítaly emočně spojit, a začnou si myslet, že s nimi zkrátka není něco v pořádku. Vidí jiné lidi, kteří mají s matkou dobrý vztah, a chtějí to, i když vědí, že jim to nebude umožněno.

Ženy, které jsou nemilovanými dcerami, se znovu a znovu zamilovávají do narcisů, kvůli jejich šarmu. Dávají jim totiž přesně to, co chtějí a po čem vždy toužily. Mají tendenci být potřebné a upřímné, protože jsou zvyklé, že s nimi jejich matky manipulují. Najdou si tedy někoho, kdo je ochoten jim říkat přesně to, co chtějí slyšet, a než se nadějí, jsou bezhlavě zamilované.

Hry narcisů pak zaměňují za vášeň a nevšímají si, jak je přitom slovně a citově zneužívají, protože už jsou na to zvyklé. Prostě se na to naladí a pokračují dál.

Když jste nemilovaná dcera, víte přesně, jaké to je, když vás každý den shazují. Tvrdě pracujete a nikdy za to nedostanete žádnou pochvalu. Narcisové se právě na takových lidech přiživují.
Narcisy přitahují nemilované dcery, protože v nich vidí snadný cíl. Čím uzavřenější a úzkostlivější jsou, tím víc je přitahují. Chtějí, aby si je taková žena pustila k tělu, aby ji pak mohli dostat přesně tam, kde ji chtějí mít. Vědí, že se bude tato žena více soustředit na dobré aspekty vztahu, než jiní lidé. Vědí, že nemilované dcery nejsou tak dobré v tom, aby dokázaly zhodnotit špatné stránky vztahu.

Protože jsou nemilované dcery tak připravené na něco výjimečného, vkládají vše do lidí, kteří si je však vůbec nezaslouží. Snaží se ze všech sil zaplnit bolavou díru, kterou jim v srdci vyhloubily jejich vlastní matky. Laskavá slova narcisa a vřelost jeho rtů berou jako něco mnohem víc, než to ve skutečnosti je.

Nemilované dcery si znovu a znovu připravují půdu pro zlomené srdce. To je jedna z nejničivějších skutečností, které je třeba čelit.

Pokud jste však nemilovanou dcerou, nevzdávejte se, můžete najít skutečnou lásku a můžete být s někým, kdo není narcis. Zasloužíte si vše, co jste ochotna dát, a nikdy byste se neměla spokojit s málem, nebo se špatným vztahem. Pokud opravdu chcete, můžete aktivně pracovat na uzdravení své bolesti a vzorec překonat.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Zdenka Ch. 2022-06-13 13:58:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pak jsou mezi námi i lidé s dravčí náturou. Mají radar na emočně zlomené lidi po kterých jdou a loví je jak pes když zavětří zajíce. Jsou to vychytralí lovci kteří se snaží zakousnout ty co působí slabě nebo odděleně od stáda. Nemilované dcery patří do okruhu jejich ideální kořisti. Nabulíkují nesmysly aby se jí dostali pod kůži vysají z ní všechny zdroje co jdou pak ji zakousnou a jdou ulovit někoho dalšího.

Ikona diskutujiciho Karel 2022-06-13 14:01:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čím víc se o tyhle věci člověk zajímá tím častěji zjišťuje že všechny cesty vedou do Říma. Tedy spíš že všechny problémy co řešíme vychází z 95% z toho jak nás vyšlechtila nebo naopak zprasila rodina.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-06-13 14:03:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsou teda pěkné vyhlídky. Z těžkého dětství bez lásky padnout do zneužívajícího „vztahu“ do pařátů dalšího psycha. Ale jak tomu zabránit když má člověk posunutý radar a špatně rozlišuje co je a co není normální ve vztahu když ten normální zdravý vztah vlastně nikdy nezažil?

Ikona diskutujiciho Lenka 2022-06-13 14:51:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Není to tak zlé, jak to vypadá. Základ je, se od takové matky co nejdřív odstěhovat. Ta moje byla učebnicový příklad narcismu a tak vím svoje. Je pravda, že je to fuška, protože oni hodně používají citové vydírání, hru na chudinku a pomluví vlastní dceru, kde se dá a člověk se holt musí smířit s tím, že okolí to uvidí tak, že dcera je ta špatná a chudák máma oběť. Ale ve chvíli, kdy se odstěhujete, se život zlepší o 1000% a to včetně romantických vztahů.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-06-14 18:27:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U šestého narcise (se kterým jsem nakonec naštěstí nic neměla) jsem se snad už poučila (věřím tomu). Tedy ne všichni kluci, se kterými jsem chodila, byli narcisti (jeden byl asi jenom divný a jeden psychopat). Už jsem se ale 2x zamilovala i do někoho normálního, takže to je pokrok.

Ikona diskutujiciho Leyllla 2022-06-22 10:49:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes už o lásku , ženy co mě porodila nestojím !! Je to opravdu, šílenost …která se na venek usmívala a za zavřenými dveřmi..ji až černaly oči nenávisti ..
Já to ,ale otočila a pustila 100x zpátky v podobě bezmezné lásky k dceři !! Nikdy jsem nevztáhla na dceru ruku a ona je můj život , moje srdce ❤️❤️

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek