Proč se v našem životě opakují stále stejné problémy?

27.5.2022 v Psychologie 3

Přemýšleli jste někdy o tom, proč se některé problémy, kterým čelíte, vracejí znovu a znovu? Možná je to něco, s čím jste se doposud úplně nevypořádali?
Věci, které si myslíme a cítíme, mohou mít vliv na svět kolem nás. Pokud se neučíme lekcím, které jsou nám předkládány, budou se objevovat tak dlouho, dokud to nepochopíme a nedostaneme se tam, kde potřebujeme být. Buď se o události nezajímáme tak, jak bychom měli, nebo si tyto problémy vytváříme sami svým lehkovážným jednáním.Pokud si všimnete, že opakovaně procházíte stejnými věcmi, musíte s tím něco udělat. Když už nic jiného, je to znamení, že potřebujete změnu. Někdy k nám destruktivní vlivy v našem životě mohou přitahovat věci, kterým nechceme čelit. Tehdy je potřeba udělat detox svého života a vypustit z něho toxiny v podobě problémových lidí, nebo třeba špatné práce.
Pokud jde o zajištění toho, aby se problém, kterému čelíte, nevracel zpátky, musíte změnit způsob, jakým tento problém řešíte. Některé z dostupných způsobů řešení je těžké udělat, ale pokud je zvládnete, vaše problémy by se už vracet neměly.

Nebuďte ničím posedlí ani závislí
Čím více jste něčím posedlí, tím větší moc tomu dáváte nad svým životem. Ztrácíte tak svoji svobodu. Přílišné znepokojování se, situaci jen zhoršuje.
Když jsme něčím posedlí, jednáme často nelogicky, nerozumně, absurdně. Naučte se odvrátit na chvíli pozornost od svého problému a podívat se na něj více zvenku, objektivně. Existuje spousta způsobů, jak odvést své myšlenky jinam. Udělejte něco, co vás od toho odvede, a pak se k tomu vraťte, až se budete cítit trochu odpočatější a připravenější to promyslet pořádně a bez zbytečných emocí.

Přestaňte se uzavírat
Nebuďte někým, kdo se rozhodl vidět a slyšet jen polovinu pravdy. Vždy je v situaci víc elementů, než si uvědomujeme. Buďte otevřenější a vnímejte věci ze všech možných stran. To, že je něco rozporuplné, neznamená, že je to špatné. Buďte připraveni slyšet a přijmout i nepohodlnou a ošklivou pravdu. Možná právě neschopnost si něco přiznat je důvod, proč se vám ten problém vrací.

Přestaňte chodit pořád stejnou cestou
Pokud to, co jste už předtím udělali pro nápravu situace nefungovalo, proč to zkoušet zase? Buďte flexibilní a přemýšlejte mimo rámec svých starých metod. Není nic špatného na tom, když přijdete s novým řešením starého problému. Naopak je to šance na konečné řešení.

Přestaňte jednat ze strachu
Nebojte se výsledku. Buďte k situaci co nejkonstruktivnější a pracujte na sobě. Jednání ze strachu způsobuje, že uděláte více chyb. Strach sám o sobě může způsobit, že se věci budou opakovat znovu a znovu, protože jste si nedovolili pořádně zasáhnout. Překonejte svůj strach, udělejte co víte že udělat máte, i když je to strašidelné a budete se moci konečně posunout vpřed.

Pokud jedna cesta nefungovala, zkuste jinou, ale do ničeho se nehrňte. Uvolněte se a vše si dobře promyslete. Pokud přijdete na nejlepší řešení, vydejte se touto cestou a držte se jí. Ne že si to za prvním rožkem rozmyslíte, to byste se v životě nikam nedostali.
Pokud se zaseknete ve vyjetých kolejích, nebo necháte věci vrátit se do starých kolejí, váš problém se objeví znovu. Manifestujeme věci, kterými musíme v životě projít, ať už si to uvědomujeme, nebo ne. Jakmile se naučíte to, co jste se měli naučit, problém se rozplyne.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Zdenka Ch. 2022-05-27 08:56:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je v tom určitě ještě víc. Třeba program z dětství. Napodobování chování a výběru podle rodičů. Rodové kletby. Prokletí. Nástrahy matrixu. Ale rozumím že se všechno do jednoho článku nevejde. Jestli se člověk potýká se stejným problémem a tento postup nejde tak musí pouvažovat nad dalšími možnostmi.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-05-27 09:55:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týká rodičů, ty si vybíráme záměrně. Jde o to, že si vybereme ty kteří už procházejí podobnými lekcemi, jaké čekají i nás. Takže nám to může hodně urychlit ty naše, když pozorujeme, jak se nimi vypořádávají rodiče ať dobře nebo špatně. Jsou vlastně zrcadlem toho, co nás čeká v dospělosti a s rodiči už máme tréninkové pole, kde se můžeme učit. Takže vstoupíme do dospělosti už částečně vyzbrojení. Taky to můžeme ignorovat a jet si svojí vlastní cestu a život si tak pěkně zkomplikovat. Co se týká výzev, je určitě dobré je nepřehlížet a neodsouvat. Když přijde obava, že něco nezvládeme, je dobré se zamyslet jaké zdánlivě neřešitelné situace jsme už zvládli a tím si dodat sebevědomí. Vesmír nám nikdy nenaservíruje něco, co v tu chvíli nemůžeme zvládnout. Je to jenom mozek, který pořád mele dokola samý ne ne ne ne ne ne ne ne ne = nemoc, nedostatek, nechuť, neřešitelný, nepřátelé atd… Jsme to ale my, kdo ovládáme mozek a ne on nás.

Ikona diskutujiciho oskar 2022-06-01 23:41:31
Ikona diskutujiciho
sipka

„Jsme to ale my, kdo ovládáme mozek a ne on nás.“ Pokud by jste ovládl mozek, pak by jste se stal Buddhou. Mozek je projektorem našeho vnímání života na Zemi, to znamená, co vidíme, vnímáme, pociťujeme a rozlišujeme. Je to projektor pro „správný vjem“ života v Matrixu. Pokud dojde k poškození projektoru (úrazem, nemocí), můžete třeba nahlédnout za oponu, tam, kam Vám není povoleno nahlížet…a buď skončíte v blázinci nebo spácháte sebevraždu. Hra „Život na Zemi“ má své jasné pravidla.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek