Projevy které ukazují, že jste předurčen k tomu, abyste byl single.. zatím.

2.8.2022 v Psychologie 6

Odmalička slýcháme příběhy o opravdové lásce a šťastných začátcích, které v nás vzbuzují dojem, že skutečné štěstí nalezneme až po objevení „toho pravého/té pravé“. Ne vždy je to ale pravda. V některých životních situacích je totiž lepší zůstat zatím svobodný.
Všechno má svůj čas a místo. Je vhodný čas na koupi domu, prvního auta, zaměření se na vzdělání nebo povýšení v práci. Určit, kdy je ten správný čas, vyžaduje pochopit, kde se ve svém životě právě nacházíte a kam směřujete. Posune vás toto rozhodnutí směrem ke štěstí a úspěchu, nebo vás bude brzdit?To samé se dá říct také o lásce, randění a vážném vztahu. V životě budou chvíle, kdy vám vztah přinese velkou radost, ale v jiných fázích vám může naopak přinést více bolesti, než štěstí. Pokud jste svobodní, zvažte tyto aspekty vašeho života. Pokud se u vás vyskytují, možná to znamená, že právě teď máte být svobodní, protože je to pro vás tak lepší.

Nemáte se rádi
Možná to pro vás bude znít lacině, ale na rčení, že nejdříve musíte mít rádi sami sebe, abyste mohli skutečně milovat někoho jiného, je hodně pravdy. Když někdo vstoupí do vztahu, zatímco bojuje s vlastní sebeláskou, snadno se stane, že vztah překročí hranici zdravé náklonnosti do toxické závislosti.
V takových situacích je pak vaše láska k sobě samému zcela závislá na tom, jak moc vás miluje váš partner, takže se z něho neustále snažíte vymačkávat potvrzení jeho lásky a náklonnosti, což ho bude vyčerpávat a váš vztah to zničí.

Místo toho se zaměřte na sebezdokonalování. Vezměte si na pomoc literaturu, třeba knihu Svítání, která je výborná hlavně pro mladé lidi.

Máte strach být sám
Vstupovat do vztahu jen proto, abyste se vyhnuli tomu, že budete sami, je jednou z největších chyb, které můžete udělat. Pokud se aktuálně potýkáte s tímto strachem, pak se pravděpodobně spokojíte s prvním partnerem/partnerkou, který se k vám alespoň trochu hodí. Zpočátku to může asi fungovat, ale časem vám začne vadit, že jste se usadili s někým, kdo se k vám vlastně až tak moc nehodí a kdybyste měli pocit, že je ještě čas a máte na vybranou, tak jste ho možná už dřív poslali k šípku. Jenomže to neuděláte, protože se bojíte a tak si necháte všechno líbit, i kdyby se z vašeho partnera stal chodící toxin.

Budete toužit po lásce, kterou jste si odepřeli tím, že jste se spokojili s něčím menším. Proto je lepší vyčkat na okamžik, kdy se objeví skutečně vhodný partner. Možná to bude trvat trochu déle, ale stojí to za to.

Nejste si úplně jistí sami sebou
Navzdory všeobecnému přesvědčení, vás navázání vztahu „nedoplní“, ani zázračně nevyřeší všechny vaše problémy. Zejména to neřeší problémy, které můžete mít s vlastním sebevědomím a sebeúctou. Místo toho tyto problémy ještě znásobí. Než se vrhnete do vztahu, věnujte čas práci na nejdůležitější osobě ve svém životě – na sobě.
Budujte své sebevědomí a připravte se tak na úspěch v každé oblasti svého života. Nejenže tím zvýšíte své šance na to, aby vám vztah vydržel, ale také vám to pomůže přilákat úžasného partnera.

Pořád myslíte na svůj poslední vztah
Na občasném zamyšlení nad minulostí není nic špatného, lidé se kterými jste v minulosti chodili, jsou součástí vašeho dosavadního životního příběhu. Byla to zkušenost. Pokud však pravidelně myslíte na někoho z minulosti, pak jste pravděpodobně tento vztah ještě nepřekonali. Pokud chcete dát svému dalšímu vztahu šanci na úspěch, musíte se nejprve zbavit citů, které ke svému bývalému stále chováte.

Nejste spokojeni se svou životní situací
Do vztahu chcete vstupovat veselí a konstruktivně naladění, aby mohl růst a rozvíjet se zdravým směrem. Pokud jste v současné době s něčím ve svém životě nespokojeni, například s místem kde žijete, s kariérou nebo se situací v rodině, bude vás to provázet i ve vašem vztahu a bránit vám, abyste spolu byli skutečně šťastní.
Než vstoupíte do vztahu, určete oblasti svého života, se kterými nejste spokojeni, a snažte se to vyřešit. Pamatujte, že nic se nezmění, pokud nebudete ochotni vynaložit potřebné úsilí.

Začal vás nudit váš život
Život by měl být zábavný a vzrušující zážitek. Pokud však upadnete do rutiny, váš život se může stát nudný a jednotvárný. V této chvíli můžete dělat unáhlená rozhodnutí jen z touhy to změnit, včetně vstupování do vztahů, které pro vás nemusí být vhodné.
Raději věnujte čas tomu, abyste se nejprve vymanili ze zajetých kolejí. Vyzkoušejte nové koníčky, navštivte novou restauraci a seznamte se s novými lidmi. Nechcete přece začínat svůj nový vztah s tím, že na něj budete vyvíjet nátlak, aby vám přinesl životní štěstí a vytouženou změnu, jinak si připravujete půdu pro zlomené srdce.

Vlastně si užíváte, že jste svobodní
Zatímco všechny ostatní body se zaměřují na potřebu časem navázat vztah, nebo na potřebu pracovat na svých nedostatcích, je potřeba zmínit i tohle. Navzdory obrazu, který je často vykreslován v romantických filmech, ne každý člověk touží po dlouhodobém závazku. Někteří lidé si zkrátka užívají svobodného života, a na tom není nic špatného. Pokud netoužíte po romantickém vztahu, nebo nechcete děti, pamatujte na to, že je to vaše svobodné rozhodnutí, nikomu do toho nic není a máte na to absolutní právo. Hlavní je, abyste byli vy sami spokojení. Rozhodně nedovolte společnosti, aby vám diktovala, jak máte vést svůj intimní život, protože patří pouze vám.
Pokud si užíváte svoji svobodu, jste se svým životem opravdu spokojeni a nemáte touhu po změně, tak ji nedělejte.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-08-02 11:52:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Někteří zřejmě čekají na své partnery z jiných planet, až se obnoví kontakty. Vůbec není podmínkou, že musí být ze Země. Tady jsme hlavně z důvodů pracovních a vzdělávacích.

Ikona diskutujiciho Monisek 2022-08-03 16:42:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

🌞🌹Děkuji za článek,👍bavil mě i poučil 🙂
Ale jen přeci si nemohu pomoci …
Panebože,zase ten krásnej chlap!!!🤤🌹🌞

Ikona diskutujiciho aneta 2022-08-04 15:36:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá úplně jako Aluška, kdyby byla chlap 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-04 15:59:10
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 Myslím si že ne… že kdybych byla chlap měla bych měkčí rysy. Hranaté obličeje s masivní bradou nemáme v rodině.
Něco jako tohle
https://i.pinimg.com/736x/23/ed/6a/23ed6aec77b23d594b3d509aa835c34e.jpg
nebo tohle
https://i.pinimg.com/736x/d9/5c/dd/d95cddc1418d25199efda1cf40726f43.jpg
https://i.pinimg.com/736x/ec/2e/56/ec2e56ff86a97dc79dc35c0c00d9fc2e.jpg

Škoda že je tak málo pěkných portrétů s muži. Když už nějaké najdu všechny jsou polonahé se sexy výrazem. Najít nějakou normální fotku kde muž působí přirozeně je oblečený, nebo je někde v přírodě, věnuje se nějakému koníčku, má to estetiku a nekřičí to na první pohled seeeex, je docela výkon.

Ikona diskutujiciho AaQby 2022-08-04 16:33:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Portréty, na kterých se nachází pro změnu nějaká příjemná žena, na tom z mého pohledu nejsou nijak lépe. V soudobé civilizaci je ‚seeeex‘ na každém kroku….

Ikona diskutujiciho josef 2022-08-04 08:02:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hamlet také bloumal:
,,Pravá, nebo levá?“

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek