Proměna

27.4.2013 v Doporučení 13

Proměna je krásný film pro zamyšlení a rozjímání. Obsahuje spoustu moudra a životního nadhledu. Nikdo se tu nesnaží o co největší akci nebo podívanou, tak jako to dělají jiné mainstream filmy, přestože mají částečně hlubší poselství… Když si vzpomenu například na Atlas mraků, tam akce přebila duchovní poselství. Celá jeho jiskra se zalila kopou krve na konci a takové to příjemné ztišení po konci filmu, kdy je člověku krásně a cítí se být inspirovaný, se úplně vytratí. Film proměna je pravý opak. – Nesnaží se o akci, nesnaží se za každou cenu zalíbit klasickému konzumnímu divákovi a díky tomu vynikne křehké poselství, které zůstává jako příjemný pocit ještě dlouho po skončení filmu.

Když se tak dívám na jeho recenze, jde vidět, že to není film úplně pro každého. Konzumní divák se nudí a je mu protivně, člověk který nemá žádné povědomí o základních principech jak funguje Vesmír a osobní růst, se ztrácí v záplavě příliš mnoha (pro něj) složitých myšlenek, které nestíhá chápat.

Kdo už ale základ a povědomí má a kdo nejde vyloženě po nějakém akčním trháku, kde se co nejvíc střílí a co nejméně mluví, bude tímto filmem opravdu nadšený.

Velmi krásně je zde vysvětleno ego. Jakým způsobem tlačí na lidi, co je nutí dělat. Také je zde perfektně ukázané, jak je pro mnohé dospělé lidi těžké vrátit se zpět k sobě a ke svým touhám. Mnoho dospělých lidí říká, že už na ,,tyto věci” nemá čas, že mají hodně práce a povinností. – Jak ale někdo může mít čas na své staré koníčky které miloval a které ho povznášely, když si ho neudělá? Tento film říká hlavně: ,,Zpomal, zklidni se, dýchej a buď zase sám sebou. Nezištný, bez ega, dobromyslný.”Oficiální popis filmu:

Film PROMĚNA (THE SHIFT) od Wayne Dyera žánrově i zpracováním následuje díla jako Tajemství (The Secret), Pokojný bojovník, Co my jen víme, Celestíncké proroctví, Miluj svůj život… a je novou perlou mezi filmy osobního a duchovního růstu.

Na pozadí několika lidských osudů se rozkrývá touha po vnitřní změně, po přerodu, po opravdovém smyslu. Hrdinové filmu řeší peníze, honbu za kariérou, postoj k bezdomovci, potřebu pocitu důležitosti, lásku k luxusnímu životnímu stylu, touhu po slávě, obětování se rodině, plnění dětských snů, ochotu přispět ostatním a zajímat se o ně, otročení společenským konvencím a statusu, snahu najít partnera…

Každý se učí naslouchat vnitřnímu hlasu, přestat tlačit na pilu a napojit se na “zdroj”, který poskytuje nekonečnou sílu a jediné přesné vedení.

Tím vším se prolíná jedinečný Wayne Dyer, jeden z nejčtenějších moderních autorů duchovního růstu a jeden z nejpopulárnějších řečníků.

Louise Hay (autorka knihy Miluj svůj život) se účastnila natáčení filmu The Shift (Proměna) a produkuje ho přímo její firma Hay House.

Ukázka z filmu Proměna

http://youtu.be/9WdFKFREcA8


Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Posol 2013-04-27 08:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Minulé tu bola reč o TV, teda o tom, že či áno telku alebo nie? Ale aj ten film, ak chcem pozrieť, tak tu telku musím mať, inak by som si ho nemohol pozrieť, pokiaľ chcem poznať dej filmu. Teda telka nie je zlá, len ide o to, ako som písal, že čo si do nej vpustím, hoci nioekedy aj to pekné, len na oko, môže byť o opaku, nemyslím tento film, lebo som ho ešte nevidel.

Ikona diskutujiciho Lil 2013-04-27 22:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a nevíš Aluš kde se to dá stáhnout prosím? 🙂

Ikona diskutujiciho Foxie 2013-04-28 11:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Film si můžeš úplně krásně stáhnout a pustit na počítači – my nemáme DVD přehrávač, takže já sleduju filmy jedině na počítači, není to tak strašný 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-28 12:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle interních podmínek tohoto serveru nesmím uvádět odkazy pro stahování filmů. Naposledy mě za to kdosi udal a požadoval moje zrušení. Musela jsem kvůli tomu promazávat celý archiv.

Ikona diskutujiciho mlsné Vepříno 2013-04-28 13:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Uff, lidé jsou takové špiny! Stejně autořská práva jsou nelidské svinství!! Kdo nechce ať jeho film koukají, nebo hudbu poslouchají zdarma, ať si najde opravdovou práci a ne ztrpčování života jiním.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-28 16:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Autorské právo jako takové rozhodně špatné není. Každý inteligentní člověk by měl pochopit, že když chce něco získat, musí druhé pustit. A nelegální stahování prostě JE krádež, stejně tak jako kopírován knih, nebo článků.

Ikona diskutujiciho Posol 2013-04-28 21:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:Kúpim si nejakú vec, povedzme auto, telku, môžem ju slobodne používať, požičiavať, predať, ale ak si kúpim CD alebo DVD, knihu a pod. a tam už sú nejaké práva autora, preto nakladanie je obmedzené, hoci som si to kúpil, teda zaplatil som zato, ale slobodne nakladať s tým už nemôžem, nehovorím o svojvoľnej úprave, ale ozaj o slobodnom nakladaný niečoho, čo som si kúpil.

Ikona diskutujiciho Bob 2013-04-28 21:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezký film.Taky stojí za zhlédnutí film : Král rybář.

Ikona diskutujiciho Petr 2013-04-28 23:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádherný film :-) . Všem vřele doporučuji.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-29 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: To se mi líbí, to si zapamatuji :D

Ikona diskutujiciho Pavlína Šarišská 2013-04-30 08:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bylo by prosím možné mi poslat do mailu odkaz na film. Moc děkuji

Ikona diskutujiciho hajcus.ka 2013-12-27 18:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

za sebe můžu doporučit i film Fontána, pro mě strašně krásné zamyšlení nad životem a smrtí a nad tím, jak se k tomu postavit..

Ikona diskutujiciho Petr L. 2017-12-11 22:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dokonalý film!!! Úžasný!!! Tou proměnou jsem prošel a asi ještě pořád procházím, takže vím, jak moc je tam pravdy a plně chápu vše co tam je řečeno, protože jsem si to prožil. Jeden z nejhezčích filmů co jsem viděl!!!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek