Rady bylinkáře: Jak na osteoporózu

30.7.2021 v Léčba 4

Ženy jsou nejnáchylnější k osteoporóze (85% lidí s osteoporózou tvoří ženy). Obvykle jsou to ženy po menopauze. Pravda je, že po ukončení menstruačního cyklu přestávají vaječníky produkovat estradiol. To je hormon, který udržuje vápník v kostech. Osteoporóza je pokles pevnosti kostí a narušení jejich struktury. Kosti se stávají tenčími a křehčími, což často vede ke zlomeninám.Samotný termín ,,osteoporóza“ se překládá jako ,,pórovitost kostí“ nebo ,,perforovaná kost“. Lékaři někdy nazývají osteoporózu ,,tichou epidemií“ kvůli latentní povaze jejího vývoje. Na samém začátku onemocnění, kdy procesy destrukce kostní tkáně již začaly, ale ještě nejsou viditelné, mohou příznaky osteoporózy chybět a člověk nemusí mít zdravotní potíže.

Diagnostikována osteoporóza je její menší částí ledovce. Hlavní částí, skrytou pod vodou, jsou všechny případy, kdy má člověk osteoporózu, ale diagnóza nebyla stanovena.

Příznaky osteoporózy jsou bolesti páteře nebo kostí, nohou a rukou, časté zlomeniny kostí a špatné držení těla. Kromě toho může být přítomnost osteoporózy indikována snížením výšky, výskytem zakřivení páteře v hrudní oblasti (hrb), pálením žáhy, poruchami stolice a pocitem nedostatku vzduchu.

Jak se vědecky diagnostikuje osteoporóza?
Je třeba darovat krev na rozbor. Pokud dojde ke snížení hladiny hemoglobinu, ke zvýšení obsahu vápníku v krvi (v 95% případů osteoporózy zvané primární osteoporóza je v krvi hodně vápníku, ale ten se neabsorbuje), pokud je také zvýšená alkalická fosfatáza, zvyšuje se TSH, testosteron (u mužů) – snížený, pak to naznačuje přítomnost této nemoci.
Můžete také podstoupit speciální rentgenové vyšetření, při kterém se zjišťuje hustota kostí.

Zde je recept na komplexní léčbu osteoporózy
Dělejte následující každý den:

1. Jezte každý den 2 vlašské ořechy.
2. Vezměte skořápky ze slepičích vajec (buď vejce umyjte před uvařením natvrdo, nebo pokud je syrové, tak se musí vejce nejprve umýt a pak skořápku zalijte vroucí vodou). Skořápku osušte a rozemelte na prášek. Smíchejte ji s citronovou šťávou v poměru 1: 1. Přijímejte nalačno půl hodiny před jídlem, čajovou lžičku jednou denně. Pokud se při užití nalačno vyskytnou nepříjemné pocity v žaludku, užijte ji po jídle.
3. Několik hovězích kostí zalijte vodou, aby byly kosti zcela ponořeny. Vařte bez soli na mírném ohni 2 – 3 hodiny. Následně přeceďte. Půl hodiny před jídlem vypijte sklenici vývaru nalačno. Dělejte to každý den.
4. Kupte si mumio a přijímejte ho podle návodu.
5. Stejným způsobem vezměte kořen pampelišky, kořen puškvorce a třezalku. Jednu čajovou lžičku této směsi zalijte ve sklenici vroucí vodou, nechte louhovat půl hodiny, sceďte. Pijte toto množství výluhu denně, ve dvou nebo třech dávkách. Pijte nalačno a jídlo přijímejte nejdříve o 30 minut později.

Průběh léčby trvá měsíc. Dejte si pauzu 1 týden a průběh léčby opakujte.

Zde je další recept:
Vezměte 2 díly plodů jalovce, 1 díl kořene jitrocele lékařského a 1 díl kořenů vlaštovičníku. Postup je stejný. Pokud je pro vás některý z bodů tohoto programu těžký (neuskutečnitelný), nevadí. Dělejte, co můžete. Trvání komplexní léčby je několik měsíců (dle zdravotního stavu).

O stravě
Omezte to, co z těla vylučuje vápník (kouření, jakýkoliv alkohol a káva). Jezte častěji ty jídla, která obsahují vápník, vitamin D3 a zejména fosfor. Jedná se o tvaroh, mléko, kyselé mléko, vejce. Užitečné jsou mořské plody, bylinky, sušené ovoce, zelenina a ovoce, bobule a ořechy. Můžete si (po konzultaci s lékařem) koupit farmaceutické doplňky s obsahem fosforu a vitaminu D. Doporučuje se také mírná fyzická aktivita, jako je jemná terapeutická jóga nebo severská chůze.

Rady bylinkáře Alexandra Golovkova

překlad www.aluska.org 2021 / podle ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho MICHAL 2021-07-30 04:41:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zdravím..chybí 50% info k článku a téměř to podstatné..kde je diagnostika a hlavní příčina?

Ikona diskutujiciho izairi 2021-07-30 08:46:03
Ikona diskutujiciho
sipka

MICHAL:
U strýčka googla,ten ví i to co není. Hledej sám,aluška není povinna hledat všechno do posledního písmenka.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-07-30 09:14:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím kam se díváte, v tom článku je příčina řečena. A komu to nestačí, si dohledá sám víc info.

Ikona diskutujiciho klara 2021-07-31 10:31:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja by som namiesto tých škrupín uprednostnila v strave mak – je oveľa ľahšie stráviteľný a má aj dobrý efekt pri vyprázdňovaní a mierne upokojujúci účinok. A pravidelný pohyb je dôležitý, ideálne okrem tej jogy na rozhýbanie stuhnutých úponov aj minimálne 5 km denne pešo, kým človek vládze.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek