Rakovinu způsobující mikrovlnné trouby byly v Rusku zakázány – DOPORUČUJI

23.8.2012 v Prevence 25

Spotřebitelé dnes umírají částečně i proto, že nadále pojídají mrtvé potraviny, které jsou zabity v mikrovlnce.

Berou zjevně zdravé jídlo, plné vitaminů a přírodní medicíny, pak ho ozařují v mikrovlnce a ničí většinu jeho živin.

Lidé jsou jedinými zvířaty na planetě, která ničí nutriční hodnotu své potravy předtím, než ji sní.

Všechna ostatní zvířata konzumují potravu v jejím přirozeném nezpracovaném stavu, ale lidé jdou svou cestou, aby učinili jídlo nutričně k ničemu, než ho snědí. Není divu, že lidé jsou nejméně zdravými savci na planetě.

V Rusku byly mikrovlnné trouby zakázány v r. 1976, kvůli jejich negativním následkům ve vztahu ke zdraví, protože ohledně jejich používání bylo provedeno mnoho studií. Tento zákaz byl zrušen po perestrojce na počátku 90. let. Na internetu lze nalézt řadu dokumentů vztahujících se k této problematice.


Vynález mikrovlnné trouby a její masové přijetí populací se překrývá s nástupem obezity v rozvinutých zemích světa. Nejen, že mikrovlnka učinila pohodlnějším jíst více obezitu podporujících jídel, ale také ničila většinu nutričního obsahu těchto jídel, takže spotřebitelé byli v trvalém stavu podvýživy a přejídání se. Jinými slovy, lidé jí příliš mnoho kalorií, ale ne dostatek skutečných živin. Výsledkem je samozřejmě to, co vidíme dnes: epidemický výskyt cukrovky, rakoviny, srdečních nemocí, deprese, selhávání ledvin, nemoci jater a spousta dalších věcí.

Tyto nemoci jsou všechny způsobeny kombinací podvýživy a expozice toxickým chemikáliím (plus dalším faktorům, jako emocionální trauma, nedostatek pohybu atd.). Mikrovlny činí podvýživu prakticky automatickou, a nechat se vystavit toxickým chemikáliím je snadné, zkrátka stačí jíst zpracované potraviny (které jsou univerzálně vyráběny s přídavkem toxických chemikálií, které jsou vydávány za konzervanty, barviva, posilovače chuti atd.).

Ozařování mikrovlnami je technicky forma ozařování potravin. Považuji za zajímavé, že lidé, kteří říkají, že by nikdy nejedli „ozařované“ potraviny, se nijak nezdráhají a své jídlo strkají do mikrovlnky. Je to totéž (jen jiná vlnová délka záření).

V podstatě, mikrovlny byly původně zařazovány do „radarové části“ spektra. Dnes to zní podivně, že?

Ale když se s mikrovlnami přišlo v 70. letech poprvé, byly hrdě propagovány jako radarové spektrum.

Ozařujete své jídlo vysoce intenzivním radarem a to se zahřívá. To bylo považováno v 70. letech za zázrak kosmického věku.

Možná jednoho dne nějaký vynálezce vytvoří zařízení pro ohřev potravin, které nebude radikálně měnit nutriční hodnotu potravin, ale nijak v tomto směru dech nezadržuji. Pravděpodobně nejlepším způsobem ohřívání potravin je používat remosku a udržovat teplo co nejníže.

Mikrovlnka nefunguje, jak tvrdí reklama, jen tak mimochodem. Činí vaše jídlo horkým. Ale mechanismus, kterým je teplo vytvářeno, způsobuje vnitřní poškození jemných molekulárních struktur vitaminů a fytoživin. Minerály jsou nicméně celkem nezasaženy, takže stále dostáváte v ozářené potravě nějaký hořčík, vápník a zinek, stejně jako v neozářené potravě, ale veledůležité vitaminy B, anthokyaniny, flavonoidy a další nutriční prvky, jsou mikrovlnkami snadno zničeny.

Mikrovlnka je přístroj zombie. Lidé, kteří používají mikrovlnku pravidelně, kráčí po cestě degeneračních nemocí a celoživotního boje s obezitou. Čím více mikrovlnku používáte, tím horším se váš výživový stav stává, a tím pravděpodobněji budete diagnostikováni s různými nemocemi a dostanete léky, samozřejmě, které vytvoří další zdravotní problémy, které vedou k velké spirále dolů.


Udělejte si laskavost: vyhoďte mikrovlnku, nebo ji věnujte nějaké charitě, je mnohem snazší vyhnout se používání mikrovlnky, když ji kolem sebe nemáte. Udělá to místo na dřezu, ušetří elektriku a silně prospěje vašim stravovacím návykům. Když potřebujete něco ohřát, ohřejte to v troubě nebo remosce (vyhněte se teflonu a nepřilnavým povrchům, samozřejmě). A co lépe, snažte se jíst syrovou nezpracovanou stravu. Pak dostanete tu nejlepší výživu.

Piju super potravinové mixy každé ráno a mikrovlnku jsem nepoužil roky. Ochrana zdraví je vaší zodpovědností a je na nás všech, abychom činili informovaná rozhodnutí o tom, co kupujeme, připravujeme a konzumujeme. Musíte se šetřit.

Zde je několik nedávných vědeckých nálezů ohledně mikrovlnkovaných potravin:

1. Mikrovlnkou ozářené potraviny ztrácí 60-90% životního energetického pole a ozařování urychluje strukturální rozpad potravin.

2. Ozařování vytváří rakovinu způsobující látky v mléce a obilovinách.

3. Ozařování mění základní látky jídla, což způsobuje poruchy zažívání.

4. Ozařování mění chemii jídla, což může vést k selhání lymfatického systému a degeneraci schopnosti těla chránit se proti rakovinovému růstu.

5. Ozářené potraviny vedou k vyššímu výskytu rakovinových buněk v krevním řečišti.

6. Ozařování změnilo rozklad základních látek, když byla syrová, vařená nebo zmrazená zelenina vystavena ozařování byť na velmi krátkou dobu a vytvořily se volné radikály.

7. Ozářené potraviny způsobily rakovinový růst v žaludku a střevech, celkovou degeneraci periferních buněčných tkání a postupný rozpad zažívacího a vylučovacího systému u statisticky významného počtu lidí.

8. Ozářené potraviny snížily schopnost těla využít vitaminy B-komplexu, vitamin C, vitamin E, základní minerály a lipotropika.

9. Mikrovlnné pole v blízkosti mikrovlnky způsobilo také spoustu zdravotních problémů.

10. Ohřívání připravených jídel v mikrovlnce, na teplotu dostatečnou pro konzumaci, vytvořilo:

* d-Nitrosodietanolamin (velmi známou rakovinotvornou látku)

* destabilizaci aktivních proteinových bimolekulárních sloučenin

* vytvoření vázacího efektu na radioaktivitu v atmosféře

* vytvoření rakovinotvorných látek v proteinovo-hydrosylatiových sloučeninách v mléce a zrninách.

11. Mikrovlnné emise způsobily také změnu katabolického (rozkladného) chování glukosidu – a galaktosidu – prvků ve zmraženém ovoci, když je tímto způsobem rozmraženo.

12. Mikrovlny změnily katabolické chování rostlinných alkaloidů, když jim byla syrová, vařená nebo zmražená zelenina vystavena dokonce i na velmi krátkou dobu.

13. Rakovinu způsobující volné radikály se vytvořily v určitých molekulárních formacích stopových minerálů v rostlinných látkách, obzvláště v syrové kořenové zelenině.

Mike z Natural News o mikrovlnách říká:

„Nárůst široce rozšířeného nedostatku živin v západním světě koreluje téměř dokonale se zavedením mikrovlnné trouby. Není to žádná náhoda. Mikrovlnky ohřívají potraviny prostřednictvím procesu vytváření molekulárního tření, ale toto molekulární tření rychle ničí jemné molekuly vitaminů a fytoživin (rostlinných léčiv) přirozeně se vyskytujících v potravinách.

Jedna studie ukázala, že mikrovlnami ozářená zelenina měla zničených až 97% nutričního obsahu (vitaminy a další rostlinné živiny, které brání vzniku nemocí, posilují imunitní funkce a zlepšují zdraví).“ „Jinými slovy, pojídání syrové brokolice poskytuje přírodní protirakovinnou medicínu, která je extrémně účinná v zastavování růstu rakovinových nádorů. Ale mikrovlnné ozáření brokolice protirakovinné živiny ničí a činí potravu „mrtvou“ a nutričně prázdnou.

Existují dokonce určité důkazy, že ozařování ničí přirozenou harmonii molekul vody, což vytváří energetický vzorec chaosu ve vodě nacházející se ve všech potravinách. V podstatě běžný výraz „ozařování“ je velmi příhodný: používání mikrovlnky je jako házet na své jídlo atomovku a pak jíst spad. (Nicméně z pojídání mikrovlnami ozářeného jídla radiaci neobdržíte. Ale nedostanete ani příliš živin).“

Takže pokud se chystáte použít mikrovlnnou troubu, doporučuje, abyste odešli z kuchyně. Americká FDA radila „nestůjte před mikrovlnkou delší dobu“.

(Pozn Alue: Tady je něco sakra špatně. Nemáte stát u zapnuté mikrovlnky, ale jídlo z ní klidně jíst můžete?!? Řekli vám A, ale B si už musíte domyslet sami!)

Probíhá spousta výzkumů mikrovlnných trub a účinků, jaké mohou mít na lidské tělo. Konečné studie zatím zveřejněny nebyly, ale pokud je výše uvedené určitým náznakem negativních účinků na potraviny, mohu si jen představit účinky na lidské tělo. Takže pokud nemusíte mikrovlnku používat, tak to nedělejte. Kdyby jen proto, abyste si zachovali kvalitu a nutriční hodnotu svého jídla.

Udělejte sobě a své rodině obrovskou život zachraňující laskavost – vyhoďte mikrovlnku! Věnujte trochu více času přípravě jídla a žijte delší zdravější život!

Tento článek je převzatý z OSUD.CZ

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zdraví“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Vesmírná Sestra Khalia 2012-08-23 09:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mikrovlnky… strašně je nemám ráda. Jídlo je z nich nejen mrtvé, ale i naprosto hnusné. Doma ji máme, kdyby bylo na mně, tak ji okamžitě vyhodím, ale bohužel mi nepatří. :/

Ikona diskutujiciho Durino 2012-08-23 09:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na wikipédii je článok o mikrovlnách. Môže si ho každý prečítať a utvoriť si svoj názor….

Ikona diskutujiciho Bilejvlk 2012-08-23 09:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jojo, dyž je neco potřeba ohřát, tak se veme starej dobrej hrnec a plynovej sporák. Těch deset minut navíc obvykle člověka nezabije…

Ikona diskutujiciho Míša 2012-08-23 09:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To už musí být, abych si tam něco ohřála. To všechno o mikrovlnce dojde normálně uvažujícímu člověku i samotnému.

Ikona diskutujiciho Arriane 2012-08-23 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

My doma mikrovlnku nikdy neměli a ani nemáme a mít nebudeme(stejně jako myčku):-))

Ikona diskutujiciho Jan Ignác 2012-08-23 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přátelé, nemyslíte, že mikrovlnná trouba může být i výborným zařízením na podporu farmaceutického businessu? Lidé, kteří nedostávají běžně dostupné látky a vitamíny v přirozené stravě, si poté musí kupovat různé doplňkové tablety a jiná "aditiva".

Ikona diskutujiciho Daniela 2012-08-23 11:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:Je jasné, že si to budou bránit, však je to byznys.

Ikona diskutujiciho Ruis 2012-08-23 12:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Žádná novinka, další důvod proč nechodit do restaurací…

Ikona diskutujiciho Jan 2012-08-23 14:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A jak je na tom Indukční vařič, který vaří na bázy chaotických vířivých proudů?

Ikona diskutujiciho Bilejvlk 2012-08-23 21:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Indukční vařič ti pokud se nepletu vytváří na svém povrchu teplo.

Ikona diskutujiciho Radek 2012-08-24 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Bílej vlku, moc tě prosím, zjisti si jak funguje indukční ohřev.

Ikona diskutujiciho Durino 2012-08-24 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mikrovlny patria podobne ako rádiové, infračervené a viditeľné žiarenie medzi neionizujúce žiarenie. To znamená, že dokážu elektróny v atómoch iba rozkmitať, ale nedokážu ich vytrhnúť a spôsobiť tak chemickú zmenu v látkach. Z tohto hľadiska je pôsobenie mikrovĺn rovnako neškodné, ako je neškodné teplo sálajúce z kozuba. Elektromagnetické vlnenie pôsobí na elektricky nabité častice. Tie rozkmitáva v rytme svojej frekvencie. Molekuly majú väčšinou vyrovnaný počet kladných a záporných nábojov a sú neutrálne. Polárne molekuly, medzi ktoré patrí aj voda , však majú v istom mieste vyššiu koncentráciu kladných nábojov a inde zasa prevládajú záporné. Ako celok je molekula neutrálna, no má tzv. dipólový moment. MV dokážu takéto polárne molekuly pootočiť. Typická frekvencia žiarenia mikrovlnky je 2,5 GHz. Čiže MV otáčajú molekulami vody 2,5 miliárdkrát za sekundu. V 1 cm3 jedla je viac ako 1×1018 molekúl vody. Keď so pod vplyvom MV otáčajú, pôsobia aj na ostatné molekuly v jedle. Tak transformujú energiu z MV na energiu chaotického pohybu molekúl, čo ale nie je nič iné ako teplo. Vďaka vode sa tak potraviny pôsobením MV ohrievajú.

Ikona diskutujiciho HC 2012-08-24 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako zdroj textu je udán Osud.cz, kde se ovšem také nedozvím, odkud informace pocházejí. Z vědeckých časopisů? Zahraničních stránek? Z prstu?

Ikona diskutujiciho Radek 2012-08-24 13:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Durino, toto je základní paradigma o neionizujícím záření a jeho vlivu na živé organizmy. Na tomto paradigmatu stojí používání dnešních technologií.

Ikona diskutujiciho myší královna 2012-08-24 14:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

My mikrovlnku hodně používáme hlavně proto, že všechny programy nefungují na principu mikrovln (a může se při nich díky tomu používat kov). Trvá dlouho, než se rozhřeje elektrická plotýnka a než vychladne, taky to stojí majlant. Navíc, v horku se třeba el. trouba používat nedá.

Ikona diskutujiciho Marek 2012-08-24 17:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemám rád mikrovlnky, raději si jídlo ohřeji v páře.

Ikona diskutujiciho hmm 2012-08-24 22:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám tam příbuzné, nejsou zakázané.

Ikona diskutujiciho Eileen 2012-08-24 23:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikdy mi jídla ohřáté v mikrovlné troubě nechutnaly, spíš se mi z toho vždycky chtělo zvracet.

Ikona diskutujiciho Durino 2012-08-25 19:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]:Ja teda rozdiel medzi ohrievaným jedlom v mikrovlnke alebo v hrnci rozdiel necítim. Asi je vždy dobre uvarené…..

Ikona diskutujiciho Veresch 2012-08-27 13:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doma mikrovlnku nemáme, měli jsme asi před 15 lety, ale prostě nám doma nešla – bouchalo v ní a nehřála – i když z opravy vždy přišla, že je v pořádku,elektrika prý taky, ale u nás se jí naštěstí nelíbilo. Pak jsme ji někomu darovali a tomu šla v pohodě.

Ikona diskutujiciho Anub 2012-08-27 14:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Není mikrovlnka jako mikrovlnka. Zde platí, že čím dražší, tím lepší. Mě osobně jídlo z MV nechutná, proto jí nemáme, většina jídla je totiž po ohřátí jaksi vysušená, zcvrklá, nechutnější než když ho napařím v hrnci či jinak upravím na plotně. Je to rychlé pro ohřátí, horší pro stravování. Ale škodlivé to není, jako všechno pokud v MV nevaříme dnes a denně 🙂

Ikona diskutujiciho Martin Riedl 2013-05-31 18:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím Aluško :). Mohl bych se jen zeptat: Co ty a vynálezy? Stavíš se k nim někdy i kladně? Nemyslím teďka MV, mobily, atp. ale přecejen: Vynálezy jsou často produktem logického myšlení. Pokud by vědci začali používat více intuitivního myšlení, než logického (ale pochopitelně by jej nevypustili úplně), myslíš že by jejich vynálezy byly stokrát méně životnímu prostředí škodlivé (obecně)? Myslíš že lze vynalézat věci které na 100 procent neškodlivé životnímu prostředí? 🙂

Ikona diskutujiciho Marian D. 2013-09-24 20:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, úžasný blog, ale mám jednu poznámku. Samozřejmě že každé kmitání energie poškozuje DNA nebo jinak škodí, od tepelných vln (pronikají hluboko do kůže a nikdo netuší, co dělají s propopustností buněčných membrán, které chrání buňky před škodlivými vlivy a filtrují, co smí dovnitř a co už ne), přes viditelné spektrum (když dokáže v rostlinách aktivovat fotony a opětovně vyzařovat na jiných vlnových délkách, určitě to nedělá i v lidských buňkách? Máme s rostlinami stejný základ – jak jinak bychom je mohli vstřebávat a stavět z nich své tělo), po UV-A i UV-B záření (způsobuje rozpad DNA v horních i, jak se už před časem ukázalo, hlubších vrstvách tkání), až po vysokoenergetická vlnění z mikrovlnek, mobilů, radioaktivních prvků. Ale obávám se, že je velmi podceňován vliv zmíněného mixeru, který má skoro každý doma. Jak víme, nacházíme se ve velmi silném magnetickém poli planety, tak silném, že nás dokáže chránit před okamžitou zkázou z tvrdého záření ze Slunce. Tak silné pole nedokážeme ani ve větším rozsahu uměle napodobit. A jak také víme, vodivé předměty v magnetickém poli vytváří při rotaci silné magnetické i elektrické pole. Jak silné, to si člověk uvědomí, když ví, že třeba magnetické rychlovlaky nejedou po silovém poli páru magnet-magnet, ale elektromagnet-hliník, tedy jen vodivý, nemagnetický materiál, jen díky indukci obrovských proudů ve střídavém poli. Kdo nevěří, ať se podívá, jak v elektroměru točí slaboučkým magnetickým polem pár závitů cívky hliníkový kotouček a měří spotřebu elektřiny. Je tedy bezpečné používat právě na potraviny mixér, kde se až 10.000x za minutu otočí kovový nůž v silném magnetickém poli? Když vidím vztah proudu, který vytápí celý byt, k pomalému točení vodivé destičky elektroměru, jímá mne hrůza, co se asi děje s potravinami, ve kterých se 10.000x za minutu otočí vodivý nerezový nůž a jaký proud asi smaží ty potraviny, kterým se to děje. Podezřívám tuto elektřinu, že má přímý vliv na teplotu mixované potraviny, připadá mi, že mixování zahřívá potraviny víc než by to udělalo pouhé tření v kapalině. A nechtěl bych zahřívat zdravé jídlo ponořením dvou elektrod a zapíchnutím do zásuvky, i když by to určitě zabralo a jídlo to zahřálo. Zejména pokud je to například ovoce nebo zelenina s vysokým obsahem různých kyselin i solí. Možná by bylo lepší jíst mixované syrové maso než mixované ovoce nebo zeleninu. Pamatuji se, jak vypadala brambora po pokusu s vytvořením elektřiny zapíchnutím dvou elektrod s různými elektrochemickými potenciály, já bych to do úst nevzal. Rozmixování to skryje, ale upřímně, zajímal se už někdo, jestli po rozmixování nemá zelenina nebo ovoce trošku jinou, například kovovější chuť? Na mikrovlnku si dává pozor dnes už každý, ale ne každý má mixer s plastovými nebo keramickými pomaloběžnými noži. Možná proto mnoho lidí není po snaze žít zdravěji ani zdravějších, ani moc nehubnou. Myslím, že by stálo za to tento fenomén elektromagnetického rozkladu potravin důkladněji prozkoumat. Přeji hezký den a zdravý, dlouhý život. Marian D.

Ikona diskutujiciho Jitka 2016-01-21 11:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak přesně dělá mikrovlnka z potravin karcinogeny? Nějak to pořád nechápu.

Ikona diskutujiciho Kvalda 2016-01-21 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Víte, jak je možný, že se člověk jako jedinej z primátů začal kulturně rozvíjet? Jedna z hlavních příčin je vynález ohně a tepelné přípravy potravin.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek