Reiki: Ďábel se snaží napodobit Boží dílo

18.9.2015 v Spiritualita 67

Milí čtenáři, dostala jsem tip na následující článek, který vyšel v časopise Milujte.se, což je evangelický časopis. Předem podotýkám, že veškerá náboženství jsou stejná sekta jako Reiki a slouží ďáblu úplně stejně, akorát láká své ovce na jiné sliby. Věřte, že mám s démonickými silami, které vládnou v církvi osobní zkušenost, která není zrovna malá a nic nepapouškuji, mluvím sama za sebe a za své letité zkušenosti…

Přesto i zde najdete pověstné zabalené zrnko pravdy, na kterém každá sekta klasicky staví… Toto je dotaz, který položil čtenář panu Vojtěchu Kodetovi na jeho webové stránce a ten byl dále otištěm v již zmíněném časopise.

Pan Kodet byl řadu let pověřený službou exorcisty a je jedním z předních odborníků na křesťanskou spiritualitu. Jeho odpověď ohledně reiki je nejenom dokonale trefná, ale hlavně velice pravdivá a upřímně jsem ráda, že se nebojí to říct nahlas. Protože každého kdo napíše něco proti reiki, zasype vlna kritiky a nevole. A tak se do toho trnitého keře chce málokomu. Důležité pasáže z odpovědi pana Kodeta jsem zvýraznila žlutě. Dokonale vystihl skutečné působení reiki zasvěcení a já nemůžu jinak, než poděkovat a smeknout pomyslný klobouk.

Zrnek pravdy najdete v této odpovědi vícero, jako například vysvětlení, jak vzniklo šest černých andělů (souhrnně označováni jako ,,Satan“). Byly to původně dobré andělské bytosti, které se však rozhodly, že začnou tvořit proti Zákonům Vesmíru. Ono pomyslné peklo, o kterém mluví křesťanství, je ve skutečnosti vytvořeno již zde na zemi. Proto je tu tolik zla, nevraživosti a dobří inteligentní a slušní lidé zde nejsou systémem ani masou podporováni.


Dotaz:

,,Moje dcera začala chodit na kurz reiki a tvrdí, že jí to pomáhá, že jí to navozuje pocit harmonie a umožňuje hlubokou relaxaci. Chci se zeptat, je-li léčení reiki slučitelné s křesťanskou vírou, a zda se k této metodě někde církev oficiálně vyjádřila.“

Odpověď:
Reiki je léčitelská metoda vycházející z východních filozofií, z tajných nauk esoterického buddhismu, které se skládají z velkého množství magických rituálů. Čerpá z japonské magie Šugendó, ze šamanismu, šintoismu (šin tao = božská cesta) a z čínského magického taoismu. Podle zastánců reiki se jedná o učení o práci s vesmírnou (kosmickou) energií, která podle jejich názoru ze své vlastní podstaty nemůže ublížit nebo být zneužita. Mistr reiki nasává tuto energii z kosmu a pak jí předává pacientovi. Dokonce prý Ježíš sám touto energií uzdravoval, protože se prý jedná o „energii lásky“. Reiki má velké množství rituálů, některé z nich mistři reiki považují za podobné s jednáním Ježíše Krista a zcela záměrně tak matou nevědomé křesťany. Ďábel se tak všemožně snaží napodobit dílo Boží.

Velkou popularitu tato metoda léčení získává především proto, že je nenásilná a slibuje nejen uzdravení, ale i vnitřní harmonii a nastartování samoléčby díky energii, se kterou se člověk sám naučí zacházet. Praxe reiki se však nezastavuje jen u léčení nemocí duše i těla, ale dává návod, jak přinést „boží světlo“ do svého života a tak dojít spásy. Do reiki musí být člověk zasvěcen. Skrze toto zasvěcení se člověk spojuje s Velkým slunečním Buddhou Dainiči Njorai a jeho osvěcující síla proudí prostřednictvím mistra k jeho žákovi. Tímto zasvěcením se člověk dává do služby démonickým světelným bytostem a vědomě si tak volí démona za svého pána a svůj život v jeho podřízenosti. Každým léčením skrze reiki se tak spojuje s démony a využívá jejich moci ke svým účelům. Tomuto kontaktu s duchy průvodci se říká „channeling“ (kontaktování).

Podle učení reiki jsou všechny duchové bytosti dobré a mohou nám jen pomáhat v konání dobra na zemi, nikoli škodit. Toto učení je v zásadním rozporu s učením katolické církve. Písmo svaté i církevní tradice nás učí, že Bohem stvoření dobří andělé se sami stali zlými, protože svobodným a neodvolatelným rozhodnutím odmítli Boha a jeho království a dali tak vzniknout peklu, a nyní se snaží člověka strhnout, aby se připojil k jejich vzpouře proti Bohu. Reiki zasahuje do podvědomí a nevědomí člověka. Kdo se vystaví jejímu působení, otevírá dveře svého srdce temným silám. Dopouští se tak hříchu magie a modlářství, což je v přímém rozporu s křesťanskou vírou. Když se někdo vystavil těmto silám, ať vědomě nebo z nevědomosti, je třeba, aby se toho v duchu pokání zřekl, obnovil svůj křestní slib a prosil za odpuštění a rozvázání ze závislosti na démonech a na těch, kteří ho do reiki uváděli. Katolický křesťan by to měl vyznat ve svátosti smíření.

Zdroje: časopis Milujte.se a www.vojtechkodet.cz

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://alueshop.webnode.cz/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Kuko 2015-09-18 03:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiez som sa nechal zasvätit do Reiki asi pred 8 ci 9 rokmi (iba prvy stupen) cisto zo zvedavosti a taktiez ma dostali tie sladke reci vyhod, ktore mi to prinesie. Kratko po zasväteni som skoro zošalel, no po par dnoch som bol psychicky OK. Nasledne som si precital knihu o reiki, kde sa presne opisovalo vsetko to co som po zasveteni prezil, ze to je vlastne prirodezene a ze to potom prejde. Velmi som bol prekvapeny. Reiki uz nepouzivam. No nie som ani krestan, tak neviem aky to moze mat na mna este vplyv. Kazdopadne netreba si naozaj s takymi vecami zacinat, ked tomu nerozumieme.

Ikona diskutujiciho JÍRA 2015-09-18 10:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Není ono lepší naučit se sám si tuto energii stahovat? Stačí jen mít pevný záměr a nenechat se od něj ničím odvrátit. Tyto možnosti má každý člověk.

Ikona diskutujiciho Míra 2015-09-18 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, nechtěla bys vydávat zase pro změnu nějaké hezké, oddechové a třeba i vtipné články? Poslední dobou nás jen deprimuješ tím jak je vše špatné, škodlivé a snaží se nás to zabít…

Ikona diskutujiciho silvi 2015-09-18 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: ahoj prosím ťa, ako sa prejavovalo to šialenstvo??resp. aké boli tie sprievodné javy keď si si myslel že si zošalel?Vďaka budem rada za odpoved

Ikona diskutujiciho silvi 2015-09-18 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, na jednej strane mi príde že si proti krestantvu a na druhej strane že nie, ako to teda máš?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-09-18 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono i tí krestania, jehovisti či vesmírní lidé majú v niektorych veciach prostě pravdu, takže sa to nedá zas všecko úplně zavrhnout.

Ikona diskutujiciho Ananas 2015-09-18 14:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Docela vtipné, že mi hned pod článkem vyskočila reklama na kurzy reiki v Olomouci :D

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-09-18 14:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: ano, oni totiz sleduju o com sa pise a co sa vyhladava a podla toho davaju reklamu. Najprv som tu mal reklamu na reiki a potom som v googli vyhladaval nieco o mobiloch a teraz mi tam dali reklamu na mobil.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-09-18 14:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravdivy clanok, ale ludia ho nepochopia a nebude sa im pacit. Jednim bude vadit ze si sem dala clanok z krestanskeho casaku, tim druhim zas ze pises ze cirkev sluzi dablu a ti treti, ti su uz v reiki zasveteni a myslia si ze reiki je super, dabel by predsa nevymyslel nieco tak dobre co pomaha ludom  …ach jo.

Ikona diskutujiciho Kuko 2015-09-18 15:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Neviem to dobre opísať, ale bolo to podobné stavu, keď som si raz veľmi dávno dal lysohlávky a chytil som z nich strašnú úzkosť – psychickú, duševnú. Ono to po chvíle prešlo, ale potom sa to zase vrátilo a zase sa to striedalo. Trvalo to asi deň alebo dva. Skús si prečítať nejaku knihu o reiky, tam to bude určite lepšie opísané.

Ikona diskutujiciho ariana 2015-09-18 15:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

víte reiki neni škodlivé, jen se člověk nesmí kontaktovat s démony, energie je přeci všude v květinách a stromech ale i vesmíru a démoni jsou všude také. . Křestanství bylo používáno a je dodnes na ovládaní LIDÍ, LIDI PROBERTE SE, pročtete si historii od prvních našich druidů, Utajené dějiny Čech I.díl.

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2015-09-18 16:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A kdo je to těch 6 Hlavních Žreců popsaných ve Zvonících Cedrech Ruska ženou Anastázií? Jsou to ti černí andělé? Ale jeden ze žreců byl Anastaziin pradědeček, to nedává smysl…

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2015-09-18 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Onehdá jsem se ptala svojí vlastní intuice, jestli je reiki dobré či špatné. A dostalo se mi odpovědi, že zasvěsení do reiki prostě a jednoduše vlastně ani nepotřebuju. Takže se tedy do něčeho takového nebudu zasvěcovat. Nikdy.

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-09-18 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já toho o reiki moc nevím, upřímně jsem si myslela, že je reiki něco trochu jiného (jakože když třeba jsem ve stresu, nebo prostě se něco nedaří, jsem nemocná a někdo druhý, kdo mě má rád, na mě myslí v dobrém a tím ke mně vlastně vysílá pozitivní energii a tato energie mi pomáhá, neškodí). Toto jsem taky považovala za reiki. Co toto teda je, když ne reiki, jak bych to měla nazvat? Nevěděla jsem, že se při reiki ten "dárce" napojuje a bere sílu odjinud, já jsem žila v domnění, že je to člověk, který má svojí enegie dost a chce ji jako milosrdně rozdávat :D. Ani tak jsem ale nikdy reiki nechtěla zažít, protože je mi nepříjemná představa, že by mi někdo, koho neznám, kdo může být třeba i nějaký masový vrah strká svoji energii nasáklou kde čím. Já zásadně přijímám energii jen od svých andělů, objímám ztromy, nebo od lidí, kteří mě mají rádi. To mi stačí, to je lepší než nějaké reiki 🙂 (můj taťka si z reiki dělá srandu a říká tomu "kiki" protože si nemůže nikdy vzpomenout na to slovo reiki :D )

Ikona diskutujiciho BE 2015-09-18 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Reiki, čchi, prána… eto normaľno. Vraví môj dobrý priateľ z Bulharska. Vždy vraví : "Ja toľko antěnka".  Nebol zasvätený človekom. Dostal od BOha-Zdroja-Zámeru. A chválabohu lieči ľudí cca 25 rokov. Nikdy nestanovil poplatky za liečenie, čo kto dá, dá. -  Jeho darovaná sila pomohla stovkám ľudí, na Slovensku, v Rusku, Bulharsku. Je tak silný, že keď som napr. ja bola na pohotovosti v Anglicku s katastrofálne vysokým tlakom, tak mi ho na diaľku /z Bulharska/ znížil za cca 20 minút, že pani doktora nechápala. – Nuž a že sa Diabol snaží pracovať podobnými prostriedkami ako Boh ?   Nuž Boh to nezakázal … :-)

Ikona diskutujiciho Naty 2015-09-18 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Může se něco stát když je někdo zasvěcený do reiki a posílá mi energii? Byla jsem u jedné léčitelky a ta mi to touto metodou posílala. Ovšem po týdnu jsem měla pocit jakoby ze mě tu energii někdo vysál a vzal si ještě 2x tolik co mi ona paní poslala…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-18 19:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Ano, to je klasický problém…

Ikona diskutujiciho Farah 2015-09-18 20:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi trošku nakousnu téma bokem, ale nějak mi to navazuje na celou škálu problémů jako reiki, náboženství a dogmata a démoni, peklo na zemi atd…poslední dobou se mi během dne (a téměř každý den) v nějaké podobě projeví síla návyku lidí v jejich způsobu myšlení, vnímání a posuzování. Lidé se trestají sami za to, že někdo něco nešikovně "mektne" a někomu dalšímu se to nelíbí, tak mu to jde vytmavit a má ho tzv. v nelásce, už si ho zaškatulkoval, protože on sám vnitřně ví, že kdyby přišel způsobem tak, jak to udělala osoba, která se mu nyní nelíbí, tak by u SEBE NEPROŠEL a nesnášel se za to, připadal by si přece pitomě. A tak házíme jeden na druhého vinu a hnus a ponížení za to, že jedna strana není taková jakou ji očekáváme a už jsme líní a místo dobra a kvalit v druhém člověku hledáme potíže zvané znelíbení vůči nám (že by stále ty pochyby nějaké plnohodnosti toho, že JSME?). V práci máme člověka, co sám má dělat celkem nevděčné úkoly, nikdo ho zrovna moc nemusí, pravda, párkrát jsem do něj taky dloubla, ale jako důsledek jsem si našla cestu, jak spatřit světlo v jeho očích a lidskost a tímpádem se rozplynuly jeho domněnky o něm aspoň v mé přítomnosti, že je blbej a musí pořád být v opozici a obraně, aby se jakžtakž vyskytoval na stabilní rovině své role. Prostě se uvolnil- a to je první krok, který pomůže vidět jasněji a méně křečovitě jít a konat. Obecně v práci nevadí a kolegové vidí, že ten samý problém mají také (to už rozvádět nebudu). O reiki- myslím, že to je …ale kdež, kašlete na pojmy, stejně je to co duše, to potřeba jiného přístupu a jiného ladění (a někdy je to pěkně náročné, když je lidí hodně pohromadě a cítím se třeba dezorientovaná). Co se vám nelíbí, zkuste v sobě zneutralizovat a říct si "však se to tak zle nemyslí a určitě si vyberu to lepší a hlavně použitelné, pokud potřebuji". Tak buďte zdrávi. :-)

Ikona diskutujiciho Milan 2015-09-18 22:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sice zajimavý článek leč … nevím jak svou myšlenku napsat, čím více se oddaluji od textů, naučených poznatků (nuceně vštípených) manipulativně vnesených do mysli nebo podobně zmanipulovatelného myšlení, čím více naslouchám vniřnímu (dětskému) já, zjištuji pouze tím více, jak jsou tyto záležitosti kolem víry neuvěřitelně dezorientující a jak hodně mají vliv nás vnímavé bytosti oddělit od pravé skutečnosti, od té pravé božské lásky, od krásy našeho bytí, zkrátka jsme moc inteligentní až naše mysl zastiňují nebo spíše strašlivě přehlušují vlastní myšlenky a o to víc přehlušující důvěra v "něco", podle čeho mám zjistit když né z knih (jedna z nejmanipulativnějších věcí s většinovou negativní energií už tím, z čeho se vyrábí), tedy podle čeho zjistím, že zrovna Ježíš Kristus byl ten, za kterého ho Bible vydává? kdo je tedy ten ďábel? a co pti padlí andělé? a co takhle velice známé boží dílo? vnitřně stále cítím, že to všechno je stejné, jako béčkový holyvůdský biják a je pouze na mne, zda-li budu brát skutečnost, že ta banka, kterou tam vykradli oprabdu někde stála a opravdu ji vykradli, nebo jest-li nebudu věřit a budu brát tuto myšlenku pouze jako informativního charakteru, něco jiného je pak to, když pak půjdu druhý den po městě a uvidím vybouranou stěnu banky od výbušniny jako přesně zobrazoval film, či zprávy, pak mohu tuto informaci brát za podloženou a mohu ji věřit, takže zpětně k náboženství, čemu věřit, reálných důkazů je málo, při zamyšlení dojdu k závěru, jak je vše kolem toho věření a víření vlastně manipulativní … Jsme stejné bytosti jako jakákoliv jiná živá bytost ať už pejsek, ptáček nebo veverka a tak uvedu malý příklad, většina lidiček pečuje o nějaké zvířátko, pokud se budu zabývat tím, co vše to zvířátko ví tak vlastně zjistím pouze jediné, že zviřátko zná ze své podstaty jen a pouze jednu božskou lásku tedy božské energii ukryté v každé jednotné buňce a tedy v celé bytosti, zvířátka neznají nic o bohu, ani o ďáblu ba ani o aláhu, neznají pojem čas a jiné lidské naučené psyché, spíše právě lidé ovlivňují zvířátka a vnáší do nich různé ovlivňující programy chování, proto mají zvířátka volné přístupy třeba k telepatii či komunikaci s jinými entitami z jiných dimenzí protože nenesou otěže ve formě vštěpených dezorientujících programů a myšlenek. Nemusím se zabývat historií, tedy celkově náboženstvím, to je defakto pouze fanatismus založený na nepodložené informaci, je to stejné chování jako je všeobecně náboženství celkově, tedy pouze a jistě první úkol oddělit mysl bytosti od vnitřního vědění a použít toto vědění jako nástroj k ovládání, tak se dělo, tak se děje a bude dít, proto je také těžké vůbec probudit svou mysl, zbavit se naučených myšlenkových pochodů zvláště, když jedince ovládají ostatní, kteří mají právě tyto programy již od mala zafixovány, tedy jaký jedinec vyroste z dítěte, pokud bude žít v přírodě se zvířaty a v rovnováze s přírodou, jistěže nebude mít deprese, nebude z něj ani cholerik ba ani vrah… a jaký jedinec vyroste z dítěte, které už od mala poslouchá dokola pouze "musíš, dělej tak či onak, tohle nesmíš, to nedělej, nebuď, přestaň, a učení strachem všeobecně…"

Ikona diskutujiciho Milan 2015-09-18 22:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemuselo by se všude rozhazovat negativníma myšlenkama, tak na odreágování od negativních je zde odkaz na jeden moc povedený dabing, snad vykouzlí úsměv a přinese alespoň trochu pozivtivní energie, u mne tedy zafungoval výtečně…

Ikona diskutujiciho malé srdce 2015-09-19 03:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každé institucionální náboženství nás ovládá a činí nesvobodnými. S tím mohu jen souhlasit, ale také si uvědomuji potřebu některých lidí mít nějakou tu berličku v podobě nějaké té náboženské instituce,tradice alebo systému, o kterou se mohou opřít. Časem tuto berličku odhodí, až se stanou více samostatnými právě nabitým poznáním, ale do té doby, nechť je jim ponechána jejich svoboda a potřeba hledat skrz vlastní osobní zkušenost, protože bez toho to prostě nejde. Neboť oni sami mohou prozřít a nikdo to za ně neudělá. V době, kdy jsem poprvé narazil na tyto stránky, s jejichž mottem naprosto souzním – Věděním ke svobodě, jsem používal několik takových v té době pro mne důležitých berliček, o které jsem se opíral. Ale po několika zvláštních a velmi živých snech s Alue a zvláště po jednom pro mne velmi silném mailu od ní, se má berlička postupně rozpadala až se rozpadla úplně. Nyní stojím sám na poli života jako svobodná a otevřená hledající bytost, která poznáním směřuje k oné svobodě. Věřte, že vím o čem mluvím – mám skutečně velké zkušenosti s různými ismy, ale i sektami, kdy jsem se vždy snažil proniknout do jejich fungování, vždy mě zajímala psychologie člověka v kontextu právě s těmito různými institucemi a sektami. Takže opravdu mohu prohlásit, že mám mnohé zažité zkušenosti a vím, jak to v nich funguje. Tyto stránky mám upřímně rád, byť některé náhledy na některé věci (nemám teď na mysli zrovna tento článek) vidím zcela jinak na základě svého vlastního poznání, ale právě to je mé právo jako svobodné lidské bytosti prožít a na základě vlastní zkušenosti se rozhodnout. Co se týká Reiky, tak zrovna zde mi ta zkušenost chybí, neboť Reiky je jedna z mála léčitelských metod, která mne nikdy nepřitahovala a proto jsem ji nikdy nevyzkoušel, snad jen s výjimkou jedné malé nepatrné zkušenosti v práci, kdy mě jednoho dne přepadla veliká bolest páteře a jedna kolegyňka pomocí Reiky se mne jí snažila zbavit. Bylo to už před mnoha lety. Pamatuji si jen velké teplo, které mi procházelo páteří a jisté zmírnění obtíží. Držím Ti palce Aluško (snad to víš) do další práce probouzet lidstvo poznáním i navzdory většinovým názorům na tu kterou tému. Svobodná a uvědomělá bytost vždy stála v opozici proti zakrnělým dogmatům většinové masy a jistě si vzpomeneme na mnohé tyto bojovníky, jak nešťastně dopadli. Ale i při ohrožení svého života (doufám, že v Tvém případě to až tak daleko nedojde), vždy stáli na straně dobra a Pravdy a jen díky tomu se stali nesmrtelnými. Moc dobře vím, jaké těžké je psát o některých nepopulárních tématech (sám jsem jich pár napsal ještě na svém starém blogu a sklidil za ně dost drsné komentáře), kdy zastánci či stoupenci těchto různých systémů budou vždy hájit to své, bez ohledu na to jaká je skutečná pravda a tak se zřejmě na Tebe zase snese vlna kritiky. Ještě bych se chtěl omluvit za poněkud delší reakci, ale v poslední době mám značné potíže se spánkem, kdy spím pouze 4 hodiny denně. A tak mi má nespavost posloužila k napsání tohoto komentáře, protože jsem intuitivně  pocítil potřebu to napsat a tak jsem to napsal a tak je to tu a to je už z mé strany opravdu vše.

Ikona diskutujiciho Hmm 2015-09-19 06:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podla mna j to blbost, ak sa niekto napaja na negativne energie nevinil by som za to reiky. Reiky je neskodne a moze iba pomahat, taka je moja skusenost

Ikona diskutujiciho Luz 2015-09-19 09:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oceňuju, že jsi to zveřejnila, i přestože nemáš ráda křesťanství.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-09-19 14:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Do reiki by som sa zasvětit nenechal, i keď, keď som o reiki počul prvý krát, tak mi to připadalo lákavé. Ale co keď budeme mať bolesť, je dobré nechať si pomoct od reikistu? Co ty na to Alue? Asi by som bral aj takuto pomoc ako asi aj vacsina ludi, člověk skúsi všetko aby sa bolesti zbavil.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-19 14:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Přečti si komentář s číslem 17. Rozhodně nebrat, zaplatíš za to. Reiki není zadarmo.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-09-19 18:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: To mi pripomína prípad jedného pána, bolelo ho koleno tak zašiel za reiki liečiteľom, ten mu pomohol ale neskôr sa bolesť vrátila ešte väčšia. Potom si tento pán musel nechávať pravidelne od toho reikistu posielať energiu a samozrejme platiť mu za to.

Ikona diskutujiciho Kirja 2015-09-19 22:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemám ráda reiki. Připadá i strašně nepřátelské a špatné. Když mi třeba pomáhají vyléčit se andělé, tak vím, že mě mají rádi a že to bude dobré. Ale reiki je úplně jiné…

Ikona diskutujiciho BE 2015-09-19 22:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Liečitelia, čo berú peniaze, strácajú schopnosť liečiť. Lebo je to proti zákonu. Takže nejakú energiu dodajú, ale ona dlho nevydrží.

Ikona diskutujiciho hana 2015-09-19 23:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzdy pri pochybnosti daj do googla napr. : reiki okultizmus svedectva   /najdes x ludi, ktori to uz davno vyskusali. Podobne  kyvadlo, vestenie, hypnoza, automaticke pismo… / druhy okultizmu-pavol hucik/

Ikona diskutujiciho hana 2015-09-19 23:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

komentar c. 16 -liecitel ivan kostov. Funguje mu to casto. /clanky na googli : Vestkyna mu vyvestila buducnost z kavovej usadeniny. .. kavova usadenina "ma schopnost poznat buducnost" ?

Ikona diskutujiciho hana 2015-09-19 23:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

sukromne :

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-20 09:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Krásná hudba 🙂 I když náboženská, to je jedno.

Ikona diskutujiciho Katsu 2015-09-20 12:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Reiki používám už více jak rok a ještě jsem se s ničím negativním nesetkala – ani jsem se nesetkala s nějakou "sektou". Naopak, díky reiki jsem se zbavila několika zdravotních problémů a měla několik velice pozitivních a zajímavých vizí.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-09-20 12:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak může být démonická bytost zároveň bytost světelná ? A proč je ten sluneční budha špatný? Věřím Ti Alue že reiky je špatné, jen tomu moc nerozumím. Promiň 🙁

Ikona diskutujiciho Dagmar 2015-09-20 15:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ťažko sa mi to číta…dala som sa zasvätit do reiki  v nádeji,ze pomôžem svojim blízkym…už to je nejaký mesiac,dva,,,,ale ani to využívam.Tak nejako nic necítim.A k tomu zasväteniu…nic som necítila,,,len nervozitu z hudby,ktorá mala byť asi ukludnujuca…no nebola.Takze teraz čo?Mám reiki odignorovat…myslim,ze clovek ktory zlo nechce,odmieta ho…tak naň nema vplyv.

Ikona diskutujiciho silvi 2015-09-20 18:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

áno viem čo myslíš, tie som mala aj ja, a presne aj tie stavy na nich…a zaujalo ma to lebo tie stavy som za žívala aj ja bez zasvatenia reiki ale možno zo zasvatenia iného tiež v podobnom duchu…a ako si sa z toho potom dostal odišli tie stavy samé alebo ako si sa z toho vyhrabal?ak by si mohol ozvi sa mi na [email protected] rada by som si o tom popísala…

Ikona diskutujiciho Katalyn 2015-09-20 22:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ke zdroji Tvého článku – jsi si vědomá toho, že Milujte se je časopis pro katolické ultras, takže.. no to, co se tam píše rozhodně neodpovídá většinové katolické realitě. A tenhle článek je prostě katolická propaganda. reiki je tu špatné ne proto, že je doopravdy špatné, ale proto, že nespadá pod katolickou církev. Ať už je reiki  jakkoli škodlivé, divím se, že se tak moudrá osoba jako jsi Ty sníží k citování takového plátku.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-21 08:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: Pokud doslova dokonale pravdivě opsal škodlivost reiki, nevím proč bych neměla.

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-09-21 10:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já  nechápu lidi, co mají pořád problémy s tím, co tam Alue dává na stránky nebo nedává. Tak ať si to každý vyhodnotí sám. Pro jednoho je to moc strašidelné, pro druhého nepřijatelné, třetí se diví, k čemu se to Alue snižuje apod. Tak tady za chvilku nebude dávat Alue NIC a budeme si tu číst jen o krémech a vložkách a tamponech apod. I když proti těmto článkům nic nemám, věřím, že je obecně chápáno jak to myslím.

Ikona diskutujiciho Katalyn 2015-09-21 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Protože pokud se považuješ za odpůrce náboženství a pak si za zdroj, který odcituješ – ergo mu uděláš reklamu, vybereš největší katolickou propagandu, bude to působit podivně.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-21 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: Nikdo kromě tebe si nestěžoval, ani nemá problém. Takže ne, nepůsobí.

Ikona diskutujiciho a 2015-09-21 13:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

když ten teolog napsal o reiki pravdu, mohlo by to znamenat, že křesťanství není démonické. Jinak by vyháněl démona jiným démonem. Nebo ne?

Ikona diskutujiciho tvojosud 2015-09-21 13:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiež sa mi nikdy nepozdávalo to Reiki. Super článok 🙂

Ikona diskutujiciho Samaya 2015-09-21 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bůh a ďábel jsou jedno…nic není špatně  a nic není proti ničemu ani nikomu. Ten kdo dělí na dobré a špatné je jen lidská mysl. Vše je jen zkušenost a poznání. Vše nás posouvá ke světu i kdyby to mělo být to nejtemnější.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-09-21 19:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: Vyháňanie démona démonom je to len na oko. Satan je rozdelený do viacerých sfér vplyvu, má pod palcom náboženstvá, jak kresťanstvo tak satanistov, reiki, kabalu a mnoho iných smerov. To preto aby dostal čo najviac ovečiek.

Ikona diskutujiciho y 2015-09-21 19:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: Pro katolické ultras? :D  Je to snad to nejliberálnější, co v katolické Církvi najdeš.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-09-21 20:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Překvapuje mě, že ty, která zavrhuješ křesťanství a všechna náboženství, zde cituješ názor nějakého kněze.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-09-21 20:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Souhlasím

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-21 20:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]: Ano, protože v má v tomto pravdu. A protože nemám mozek strčený v zadku a vnímám lidi i když nevěří na stejné věci jako já.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek