Saloos: Pleťové vody, roll-ony, balzámy

6.5.2014 v Prevence 10

Saloos je jeden z prvních výrobců biologické kosmetiky, kterého jsem kdysi začala zkoušet. Dovolte mi tedy shrnout některé z jejich výrobků (samozřejmě jsem nezkusila úplně vše, firma má opravdu veliký výběr) a začít tak zcela novou rubriku s názvem ,,Recenze bioKosmetiky a ekoDrogerie„.

Pleťová voda Saloos

Když jsem byla mladší, zkoušela jsem od Saloos čistící pleťové vody. Saloos píše, že některé vodičky mají napomáhat rychlejší regeneraci pleti, zmírnění případného akné, nebo zmírnit trošku projevy stárnutí pleti. Podle toho, co si člověk zrovna vybral. Saloos totiž vyrábí velmi mnoho druhů květinových pleťových vod, v podstatě si z nich vybere úplně každý.

Osobně jsem vícekrát zkusila Meduňku a Lemon Tea Tree.

Nemohu říct, jestli tyto vody opravdu výrazně pomáhají proti akné, nebo omlazují pleť. Jednak nepoužívám pleťové vody moc často (Někdo by mi možná řekl že je to chyba, ale já už nemám žádné vážnější problémy s pletí. Čím čistější jste uvnitř, tím méně je to pak potřeba dělat na povrchu). To by mohl na rovinu říct někdo, kdo se s tím čistí opravdu pravidelně každý den. – To nikdy nebyl můj případ. Takže tyto účinky nemohu potvrdit, ani vyvrátit.

Rozhodně je ale mohu za sebe doporučit, protože tyto vody jsou velice jemné. Pokud něco není šetrné k tělu, okamžitě z toho mám svědění, kůže i pleť reaguje.

Velké plus je pro mne také příjemná a jemná vůně. U meduňky a tea tree byla doslova osvěžující, to jsem ocenila hlavně v létě. To byl také důvod, proč jsem si kupovala opakovaně tyto dvě. Jednou vám to zavoní a pak už se těšíte, až se s tím znovu nastříkáte. Jsem hodně zatížená na vůně.

Skvělá je i lahvička, ve které se vody prodávají. Sklo je tlusté a pevné, takže když to nějaký nemotora omylem upustí na zem, lahvička většinou přežije. I rozprašovač je dobrý a tyto lahvičky ještě dodnes opakovaně používám, když si něco vyrábím a potřebuji to s rozprašovačem. Člověk tedy nevyhodí ani obal, který poté zbude, ale může ho ještě doma mnohokrát využít. Skvělé jsou třeba, když si do nich chcete dávat koloidní stříbro, nebo když děláte postřiky na květiny. Mám celkově ráda výrobky, u kterých můžu využít obal vícekrát.

Více o květinových vodách se můžete dočíst na oficiálním webu Saloos zde: http://www.saloos.cz/kvetinove-pletove-vody

Celkově jsem s pleťovými vodičkami byla vždy spokojená a osvědčily se i jako dárek, hlavně když je někdo mladší a chce se o svoji pleť starat do jisté míry přírodně.


Saloos Roll-on

Roll-ony jsou něco, co mě na výrobcích od Saloos nejvíce upoutalo a co mi velmi vyhovuje. Měla jsem možnost už ,,očuchat“ všechny možné, které Saloos vyrábí (nebo v minulosti vyráběl), ale mého srdce šampion se stal Roll-on Růže. Ne že by jiné druhy také nebyly příjemné, ale podle mne se růži ani zdaleka nevyrovnají, co do příjemnosti jejich vůně.

Když mi něco hodně voní, tak tomu zkrátka jsem schopná upsat duši. Růžový Roll-on od Saloos používám cca od roku 2010 a vždy když mi dojde, okamžitě kupuji i do zásoby.

Kromě vůně si mě získal hlavně svojí praktičností. Roll-on se prodává v balení, které je velké asi jako rtěnka. To znamená, ideální velikost do jakékoliv titěrné kabelky. Pokud by někoho mátla cena, nenechte se odradit. Že je toho málo se vám jen zdá, jedno balení vám může vydržet klidně několik let.

Jelikož se jedná o biologický éterický růžový olejíček, je jeho využití širokospektrální a pro někoho, koho někdy trápí suché ruce, nebo rty, je to ideální první pomoc. Dá se používat jako lubrikant na jakoukoliv část těla a vždy se zachová šetrně. Nedráždí, nesvědí, oči po něm neslzí. Nic takového u firmy Saloos vůbec neexistuje.

Když mám suché ruce, můžu si kdykoliv venku za pochodu natřít ruce díky Roll-onu. Když si zapomenu balzám, nebo něco jiného na zvláčnění rtů, pomůžu si Roll-onem (chutná normálně, není hořký, takže i na rty je v případě nouze opravdu použitelný a člověk se nemusí bát olíznout). Když venku praží slunce, můžu si s ním i potřít nos, abych se nepřipálila.

Podle výrobce působí dobře na psychiku a podporuje sebevědomí. Za sebe můžu říct jedině to, že vždy když ho použiju, zlepší se mi o stupeň nálada. Ale tohle se mnou umí udělat jakákoliv opravdu příjemná vůně, která mi sedne. Můžu ale uznat, že uvolňuje. Třeba když je člověk trošku nervozní, nebo ho něco nepříjemného čeká, může se po cestě natřít a hned se mu na světě existuje o něco příjemněji. Je to vlastně uvolňující aromaterapie do kabelky, která se dá využít kdykoliv a na cokoliv.

Jednou – je to sice kuriozní zkušenost ale dobře, napíšu to – si přede mne v přecpaném MHD sedl bezdomovec, který opravdu odporně smrděl. Nebylo však kam uniknout, alespoň ne okamžitě. Vytáhla jsem z kabelky Roll on a natřela jsem jím sebe i kamarádku co seděla vedle mě a bylo po trápení. Tu jednu zastávku jsme ještě přežily a pak jsme přesedly jinam… Roll-on voní sice jemně, ale celkem intenzivně, hlavně pokud je nový a natře se jím větší plocha těla. – Pro mne opět velká výhoda!

Kdykoliv máte u sebe něco, co krásně voní a pokud se potkáte s nějakým smradem, natřete si ruce, spánky, krk, nos (kde je zrovna místo) a máte po problému, zatímco se snažíte opustit prostor. 🙂 Kdo je citlivý na pachy jako já, určitě tuto výhodu velmi ocení.

Vydrží velmi dlouho, pro mne je to základní věc, kterou s sebou nosím vždy a všude. Doufám, že Saloos nikdy nepřestane tyto Roll-ony vyrábět, opravdu na ně nenechám dopustit.

Bio Karité balzámy

Saloos mě v minulosti hodně zaujal vzletnými a květnatými popisy svých mastí. O tom jak jsou úžasné, jak vyživují pokožku, jaké obsahují bio vzácné složky.

Zkusila jsem tedy měsíček a konopí. Saloos později svůj výběr změnil, ale zrovna tyto dva druhy jsou stále dostupné.

Mastičky mi nevyhovovaly, ale bohužel ani trošku. Oboje jsem koupila hlavně proto, že jsem v době končící puberty chtěla podpořit svoji pleť (proto i ty květinové vody), aby byla zdravější a aby se mi nedělaly pupínky, ale na moji pleť se ukázaly jako zcela nevhodné.

Nevyhovuje mi mastnota, která velmi dlouho zůstává a obtěžuje po aplikaci. Znám více různých prostředků na mazání, ať už oleje či mastičky, které mají biologický obsah a přesto po jejich nanesení není člověk zmaštěný, naopak se to hezky vpijí do těla.

Bio Karité nějak nic, i když jsem ho dávala v menším množství, stále jsem byla po něm hodně mastná, což mi ani nepřijde moc fajn na mladou pleť, která měla v té době sklon k pupínkům. Takže zde to neuspělo.

Zkoušela jsem si s tím mazat ruce, ale opět to nebylo dobré. Když si namažu ruce, potřebuji, aby se to někdy vsáklo, abych pak mohla fungovat. Ne že to ze sebe budu naopak utírat, protože na co sáhnu, to zůstane mastné.

Pak jsem zkoušela karité na nohy, mazala jsem si jím šlapky a lýtka, kde moje kůže hodně ocení jakoukoliv podobnou péči.

Tam už to nějak jde, když máte mastné nohy, tolik vás to přes den neobtěžuje. Ale také to není úplně ideální. Mastičky se prodávají v malinkém balení a pokud srovnám jejich cenu s tím co se mi dostane, tak na to abych si s nimi mazala nohy, mi to přijde strašně předražené a ani efekt není takový, jaký bych si přála.

Obyčejná měsíčková Indulona mi svého času i na problémovou pleť posloužila lépe, než velmi drahá mastička od Saloos a také tam byl po dvou až třech dnech viditelný hojivý rozdíl. (U Saloos se nic nedělo, pleť potom akorát byla mastná a dál nic.) A to přitom Indulova není nic moc extra a není ani určená na pleť… Ale já zkouším kdeco a upřímně, na měsíčkovou Indulonu nedám dopustit. Fakt je dobrá. I na ruce, i na nohy, i na zhojení problematické pleti. Když jste ještě v pubertě, zamáznete si s ní trošku tvářičky, nos, jdete spát a druhý den se nestačíte divit, jak vám to hezky pomohlo se zhojit a jak to potlačuje zánětlivé procesy.

Bio Karité za mě zkrátka ne….

Dokonce se mi stalo, že jsem jednu ze zkoušených mastiček úplně zavrhla a nechala ji dva a půl roku jen tak v koupelně na zrcadle. Po dlouhé době jsem si jí znovu při uklízení všimla. Úplně jsem zapomněla, že ji tam mám. Jaké však bylo mé překvapení poté! 😀

Otevřela jsem starou mastičku a myslela bych, že se nějak rozloží, když je bio. Že se třeba oddělí jedna složka od druhé, pustí vodu, nebo i zplesniví, zkrátka cokoliv. Bio Karité se místo toho scvrklo a mělo konzistenci jako nějaká stará tuhá guma. Navíc podivně páchla, jako plast… Nechci být na Saloos zlá, nebo mu křivdit, ale nemyslím si, že pokud něco obsahuje hlavně bambucké máslo, nějaké ty oleje, extrakty bylin a podobné úžasné věci, že by se tomu delší dobu po záruce mělo stát zrovna tohle? Spíš mi to připadá, jako kdyby se to dělalo například z kosmetické vazelíny. Tu si umím představit, že po několika letech uschne a bude z ní gumový puk, využitelný na lední hokej. Také má stejný efekt, když se s ní člověk namaže. Nevsákne se do kůže a člověk je mastný klidně celý den.

Zase ale na druhou stranu, nějaká hnusná chemka by se po dvou-třech letech možná ani nehla, mastička od Saloos alespoň ,,nějak“ podlehla skáze, takže úplně zabité to snad také není.

Přesto ale je po těchto mastičkách všechno mastné a hojivý ani vyživující efekt se mi nezdál tak dobrý, jako u jiných, i třeba úplně obyčejných mastí.

A za mne další velmi podstatný element: Nijak extra dobře mi to nevoní, ani když je to čerstvé.

Celkově mám tuto firmu hodně ráda a určitě v budoucnu budu zkoušet i jiné její produkty, protože dnes když píšu článek, všimla jsem si, že mezitím prošla vývojem a uvedla na trh úplně nové věci, včetně vlasové kosmetiky, nebo přípravků do koupele. To by mě hodně zajímalo, ještě před pár lety jsem to nikde neviděla…

Kam dál:

Otevřít rubriku Recenze bioKosmetiky a ekoDrogerie: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Schmetti 2014-05-06 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyjo, u tebe článek o kosmetice! To je super! Konečně někdo představuje zdravou kosmetiku a vůně! :-) Nejvíc mě zaujal Roll-on. Hlavně kvůli vůni, na náladu :-) Mastičky je u mě taky problém, po většině mám pupínky, které jinak od puberty nemám.

Ikona diskutujiciho Blue 2014-05-06 15:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimo diskuzi – je to puk.

Ikona diskutujiciho Verča - členka klubu sklerotiků 2014-05-06 17:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A já včera zrovna objednala zboží v bioobchod.cz. Tak to abych doobědnala ten roll on, protože mě fakt zajímá. Chtěla jsem vyzkoušet deodorant z růži od Lavery, ale nikde jsem ho tam nenašla. Tak snad se jedná jen o momentální nedostupnost. Vůně mi taktéž dokážou zlepšit náladu. Nejvíc parfém Paul Smith rose, který mám na sobě i teď. Je to hold moje srdcovka.:-) Dají se výrobky od firmy Saloos sehnat i v některé z běžně dostupných drogerií, jako třeba ty od Lavery?

Ikona diskutujiciho Katrin 2014-05-06 21:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mastičky od Saloos jsem také vyzkoušela a dopadlo to úplně stejně jako ve Vašem článku. Jelikož je mi 15 a mám pupínky, tak jsem si řekla, že bych mohla zkusit něco hojivého a BIO. V obchodě jsem našla balzám od Saloos s vůní růží, ale růži jsem vůbec ale VŮBEC necítila :D Tak jsem si řekla, že to alespoň zabere. Nezabralo. Pupínky jsem měla stále, ale obličej hrozně mastný po hodně dlouhou dobu. A pokožku jsem druhý den měla stejně vysušenou…

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-07 09:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Zkus si na uhříky ťupnout tea tree oil nebo schweden bitter (koupíš v drogérce) a večer trošku potřít měsíčkovou Indulonou. Je to hodně levný způsob a funguje taky dobře.

Ikona diskutujiciho All 2014-05-07 10:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechtíková indulona nie je zložením žiadna výhra, obsahuje Paraffinum Liquidum ( ropný produkt) a taktiež silikón, parfém…a neviem ako je na tom s parabénmi, ale niektoré indulony ich obsahujú, minule som to pozerala v drogérke. Aj keby tam parabény neboli, pre mňa je už horeuvedený kokteil dôvod nepoužívať ju.

Ikona diskutujiciho Vanilková 2014-05-07 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Jo, jo, dají se sehnat například v DM (zrovna včera jsem tam na ně koukala), ale mají jen úzký výběr. Spíš se seženou v různých bioobchodech, zdravých výživách, bylinkárnách atd…

Ikona diskutujiciho iriska 2014-05-07 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Veru, výrobky od Saloos mají v drogeriích DM ;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-07 11:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Dneska tam chci zajet, tak se zkusím po něm také podívat. Díky za tip.

Ikona diskutujiciho BBSeeker 2014-05-07 18:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nie som v biokozmetike žiadny expert (len nedávno som si kúpila prvý bio výrobok a to deodorat, ktorý bol vo fantastickej zľave:-)), ale ak sa môžem vyjadriť ku krémom: mám odskúšané len klasické "chemoidné" krémy. Mama mi stále kupovala nejaké od oriflame (samozrejme s dobrým úmyslom), rôznych farieb a vôní a konzistencií, ale skončilo to vždy tak, že jednak sa nikdy nevsiakli a prakticky zišli dolu až keď som si umyla tvár a to, čo z nej schádzalo veľmi intenzívne pripomínalo mydlo. Proste takú mydlovú penu. Za druhé som po nich mala kožu ešte suchšiu. Jediný krém, ktorý mi ako-tak vyhovuje je krém nivea, ale nie žiadna aromatizovaná novinka, ale ten úplne klasický v takej okrúhlej tmavomodrej tube. Možno to nie je žiadny guru medzi krémami, ale z toho, čo sa dá bežne zohnať ma to ničí najmenej.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek