Sedmiletá holčička našla starý meč na místě, kde byl ukryt legendární Excalibur

17.6.2020 v Bytosti 7

Sedmiletá dívka Matilda Jones z Doncasteru (Doncaster je město na jihu Yorkshire v Anglii) v úterý 29. srpna 2017 náhodou našla starý meč v Dozmary Pool, což je slavné jezero v anglickém Cornwallu.Pádlovala se svým 54letým otcem Paulem, když zahlédla ve vodě záhadný předmět, který vypadal jako meč. Upozornila svého tatínka, aby se podíval, co se v jezeře ve skutečnosti nachází. Jak to dopadlo? Na dně jezera ležel opravdu meč!

Její otec byl ohromen nejen mečem, ale také tím, že těsně před příjezdem k jezeru jí a její mladší sestře vyprávěl příběh o králi Artušovi a Excaliburu.

Dozmary Pool je jedno z nejkrásnějších britských jezer, navíc je spojeno se slavnými pověstmi.

Kde jsme ztratili stopy Excaliburu?
Podle pověstí je jezero Dozmary Pool v Cornwallu místem, kde byl po smrti krále Artuše (legendární anglický král) odhozen jeho kouzelný meč Excalibur.
Sir Bedivere to udělal jménem svého krále po bitvě u Camlannu. V této bitvě Artuš podle legendy zemřel.

Domov Jezerní paní?
Proč chtěl Artuš vrátit meč zpátky do jezera? Protože vlastně nebyl jeho. Meč mu byl darován – a původně patřil – Jezerní paní. Byla to záhadná postava, pravděpodobně víla, bohyně nebo velekněžka starého náboženství.

Jezerní paní

Když tedy sir Bedivere plnil přání svého umírajícího krále, vhodil meč přímo do jezera. V tu chvíli se z jezera vynořila ruka a meč chytila. Poté paže zmizela zpět do vody, spolu s legendárním Excaliburem.

„Byla po pás ve vodě, když mi řekla, že vidí meč. Řekl jsem jí, ať není hloupá, že je to možná jenom kus oplocení. Když jsem se ale na to šel podívat, zjistil jsem, že na dně jezera skutečně leží meč,“ vypráví otec dívky.

Je to vážně Excalibur?
To je bohužel dost nepravděpodobné.
,,Meč je dlouhý 122cm, což je přesně i Matildina výška,“ poznamenal Paul, otec Matildy.
,,Nemyslím si, že je to nějak moc staré, pravděpodobně má meč asi 20 nebo 30 let. Je to pravděpodobně stará filmová rekvizita,“ jak řekl místním novinám.

Takto vypadá nález po očištění

Ačkoli to není skutečný Excalibur, je to zajímavé znamení, že se v této oblasti se dějí kouzelné a záhadné věci. Je možné, že člověk který kdysi meč do jezera vhodil, se tím pokoušel vyvolat Jezerní paní a meč mohl sloužit jako druh obětiny. Možná tento meč zažil moc zajímavý rituál snažící se o oživení dávné legendy. Možná se u jezera kdysi sešli lidé, kteří chtěli uctít starou tradici.
Nenapadá mě totiž jiný důvod, proč by jinak někdo házel filmovou rekvizitu do jezera, zcela bezúčelně, aniž by tím chtěl nečeho docílit.

Možná se tím bytosti jezera snažily vyslat do světa zprávu: ,,Jezerní víly existují, jsou skutečné a slyší vaše myšlenky. Tady máte ten meč, o kterém si pořád vyprávíte legendy.“
Tohle je přesně jejich typický způsob komunikace a jejich styl humoru. Jakmile se na ně zaměříte, začnete si o nich hodně povídat a začnete hodně chodit do přírody, začnou se projevovat, dávat vám znamení a potvrzení o tom, že vážně jsou a že vás i slyší.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-06-17 08:56:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hustý, to je fakt hezkej příběh:o jak jsou ty děti všímavé:) ono celkově legenda o králi Artuši je zajímavá věc.

btw. ona se dá vyvolat jezerní paní hozením meče do vody, jo? bych i zkusila, jen mít ten meč 😁🤣

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-17 09:01:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky by mě asi napadlo jít to zkoušet, kdybych to měla za barákem. 🙂

Ikona diskutujiciho izairi 2020-06-17 09:38:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím,že skutečný Excalibur by nepodlehl ani času,ani vodě.Ten by se asi čistit nemusel.A pak,pochybuju,že by ho Jezerní paní jen tak nechala ležet na dně jezera.
Ale příběh je to hezký,ta holčička měla z toho nálezu určitě radost.

Ikona diskutujiciho Erik Konečný 2020-06-17 11:29:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak teď už jenom ten,kdo ho využije k dobrému 🙂

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-06-17 15:14:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

koukám že to vzbudilo senzaci excalibr rytíři dávali bežně jmena svým mečům a pak věřili že meče mají kouzelnou moc to samí stím excalibrem je to z cela obyčejný meč proslavil se proto že ten kdo sním bojoval byl velmi zdatný šermíř rychly dobře trénovaný a lidi si začali myslet že meč je kouzelný ale uvěřil bych tomu kdybych tam stál na břehu jezera a ta víla by najednou vyšla z vody proti mne stím mečem v ruce vyvolat bych jí samozřejmě skusil ze zvědavosti kdybych neměl co dělat ale na to bych potřeboval Alušku Pak bychom dali energie dohromady a pak by se to povedlo ale nevim komu z nás by ten excalibr hodila a jestli by byl v této době jako zbran nějak platny

Ikona diskutujiciho robinsonka 2020-06-21 22:19:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Niečo pekné pre alušku a k téme zázračný meč Exkalibur – pieseň z filmu „Cesta na Kamelot“ – „Rytíři kulatého stolu“:
https://www.youtube.com/watch?v=P8OhDMwfr-Y

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-21 22:30:21
Ikona diskutujiciho
sipka

díky 🙂 tohle je taky mazec: https://www.youtube.com/watch?v=xHZoldYRMAI

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek