Silová a Totemová zvířata: Jejich kategorie a význam

25.4.2020 v Spiritualita 2

Sdílíme planetu s obrovským množstvím pestrých druhů zvířat, ať už jde o ptáky, savce, vodní živočichy, plazy nebo hmyz. A když umíráme, přesuneme se na druhý břeh, do duchovní dimenze. Duchovní dimenze je obývána mnoha druhy bytostí, také zvířecími duchovními průvodci a totemy, anděly, nebo našimi milovanými, kteří již zemřeli.
Zvířata hrají důležitou roli v šamanismu, což je jedna z nejstarších léčebných tradic. Ctí moudrost a znalosti, které může každé zvíře naučit.Šamani by těmto bytostem říkali ,,silová zvířata“. V tradici domorodých amerických indiánů muži a ženy v medicíně úzce spolupracovali se silovými zvířaty, běžněji nazývanými ,,zvířecí totemy“. Zvířecí totemy a Silová zvířata jsou považována za součást duchovní ochrany a spirituálního vedení člověka.

Nemusíte být nutně šaman, či muž / žena domorodé indiánské tradice, abyste mohli objevit úžasné dary, které mohou poskytnout zvířecí průvodci. Tato zvířata přicházejí do vašeho života vždy z nějakého důvodu a někdy to nejsou ani zvířata, která byste si sami přímo vybrali.

Zvířecí průvodci a jejich kategorizace podle místa výskytu
Lze je rozřadit podle jejich přirozených stanovišť. Například velryba, žralok a chobotnice jsou vodní zvířata. Sloni, kočky a pandy jsou suchozemská zvířata. Ptačí zvířecí totemy zahrnují všechny ptáky, ať už mohou létat, nebo nemůžou. Každá z těchto skupin však svým druhem naznačuje téma uzdravení, nebo znalostí.

Suchozemská zvířata se vztahují k fyzickému světu a uzemnění.

Ptáci se týkají síly, svobody a touhy.

Zvířata žijící ve vodě souvisí s vaší spiritualitou a s duchovním vývojem.

Plazi se vztahují k vnitřnímu i vnějšímu Já. Odhalují věci skryté v podvědomí a jak se tyto věci projevují navenek.

Hmyz se vztahuje k vašemu odhodlání a vytrvalosti.

Silová zvířata roztříděná podle duchovního poslání
Průvodci v podobě zvířat k nám přicházejí z mnoha různých důvodů, obvykle je možné je řadit do následujících skupin:

Celoživotní – Celoživotní průvodci jsou s vámi po celý život a jsou odrazem vás, vaší duchovní cesty a toho, co jste jako člověk.

Posel – K vám přichází s upozorněním, zprávou nebo znalostmi, které vám sdělí a zůstane s vámi, dokud není jeho práce kompletní.

Test – Silová zvířata vás mohou vyzkoušet, někdy se označují i jako „Stínoví duchové“. Když se objeví ve vašem životě, někdy vás vyděsí nebo jste na začátku nervózní, úzkostní a znepokojení. Když ale jejich úkol skončí a odejdou, naučíte se více o svých limitech, i o energii tohoto zvířete.

Jaké to je pracovat se zvířecím totemem
Když pracujete se zvířecím totemem, musíte mít na paměti povahu tohoto tvora. Jsou to dravci, sociální tvorové nebo samotáři? Jsou fyzicky mocní, nebo jsou to jemní tvorové? Jsou to mrchožrouti nebo lovci?

Všechny tyto věci vám pomohou pochopit, proč se zvíře objevilo ve vašem životě, a možná vás dokonce povede, když se pokusíte určit svou vlastní spiritualitu a cestu, po které jdete.

Totem si zvolí vás, ne naopak
Když hledáte svého zvířecího průvodce, musíte mít vždy na paměti jednu věc: Nemůžete si vybrat, jaké bude vaše duchovní zvíře. Může to být cokoli od medvěda po čmeláka, nebo od žraloka po hada. Nemusí s vámi ani zůstat příliš dlouho, nebo může zůstat v určité situaci a pak odejít, jakmile splní svůj úkol.

Možná zjistíte, že celoživotní duchovní zvířata tiše podporují a zůstávají, zatímco jiní duchové přicházejí a odcházejí. Možná se cítíte přitahováni k určitému zvířeti více než obvykle, můžete si všimnout, že se určité zvíře objevuje ve vašich snech, můžete ho potkávat při čtení knih nebo v médiích, a pokud budete mít velké štěstí, můžete ho osobně potkat.

Ať už zvíře má jakoukoli podobu, je potřeba zůstat v mysli otevřen jeho sdělení, jeho hlasu a jeho energii. I když může být zvíře úžasné, může to být elegantní a půvabný panter, prostě to tak nemusí vždy dopadnout.
Například včela medonosná nemusí znít fantasticky, zvláštně nebo mysticky, ale symbolika pracovité bzučící včelky je také významná. Ať už najdete jakékoliv zvíře, mějte na paměti, že k vám přišlo z nějakého důvodu a povede vás, ochrání vás, vyzkouší vás nebo se stane poslem z duchovního světa.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-25 02:08:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

s tímhle mám docela dobré zkušenosti. tyhle niterné prožitky se popisují špatně, ale…

v určité fázi života, kdy jsem ještě neměla sebemenší tušení o budoucím osudu a chystala se na první střední(14), za mnou uplně spontánně „přišla“ bílá vlčice. jednoduše jsem prostě začala, zničehonic, přemýšlet o bílé vlčici, sama mi přišla na mysl. vymyslela jsem jí i jméno(Nirvana:) a důkladně ji znám dodnes, věřím, že jde vlastně o odraz uměleckého persony, kterou bych si hrozně moc přála v budoucnu představovat. symbolicky to byl posel, který přinášel změny a osobní růst. tehdy jsem si ji vymyslela a popsala pro dětskou radost, jenomže nevím ani jak, mi pak v životě zůstala a vytvořila jsem si k tomu imagirnánímu tvoru citové pouto. založila jsem si podle jejího jména email a i začala používat přezdívku „white wolf“. během cca 4 let se to přehouplo v něco mnohem většího, ale uplně přirozeně, samo, prostě se to vyvíjelo společně se mnou. a byl to hrozně zajímavý proces, když se nad tím zamyslím… vždyť je to neskutečné. jako kdyby mi mé vyšší vedení poslalo semínko, které mělo v budoucnosti klíčit 🙂 nikdy by mě nenapadlo, že si podle bílé vlčice(pomohl k tomu i můj lví ochránce, ale byla to hlavně ona), kterou jsem si ve 14 vlastně vymyslela, vytvořím koncept celé umělecké persony i jméno. víte, kolik tohle lidem dá práce? a ke mně to přišlo přirozeně, samo. však každý máme v sobě svůj vlastní život a osud, cestu, jen musíme sami sebe a objevit a objevíme i svůj ideální život… no, každopádně, jsem za tohle celé ráda, ale byla to cesta. nicméně očividně (snad) jdu správně, přišla mi do života totiž i whitefactorovaná šeltička, taky uplně osudově – to by mohlo být takové „milé ťapající znamení“ 🙂 je to spřízněná duše, určitě nepřišla náhodou. sama si mě vybrala a asi tuším proč.

jinak znám dost lidí, kteří mají jako totemové zvířátko lišku nebo pejska a mám i kamarádku, která si taky podle své lišky vytvořila přezdívku a používá jí 🙂 a připadá mi krásné, že Aluška má sovu, ty jsou moudré 🙂 já v určité fázi života měla hodně divokého černého koně, ten po čase odešel. jediný, kdo neodešel a nikdo neodejde je lev, s tím jsem se prostě narodila. mám velice ráda přívěšky, motivy a uplně cokoliv lvího 🙂

jo a Aluško, v tom článku jsou nádherné obrázky ! 🦋

… a kdo chce zlepšit den něčím akustickým a klidným, tak tohle je nádhera(aspoň pro mě): https://soundcloud.com/clair-rosengren/inbetween

Ikona diskutujiciho elbar 2020-04-25 15:49:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdysi dávno jsem byl v nějakém astrálním městečku,
zahlédl jsem jak nedaleko důstojně vykračuje obrovitý lev,
který byl možná čtyřikrát vyšší než mé astrální tělo.
Vypadalo to že míří ke mně.Netušil jsem proč.
Byl jsem opatrný a zalezl jsem do domu před kterým jsem stál.
Naštěstí mě nechtěl sežrat a tak byl můj výlet zdárně ukončen.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek