Šišinka mozková a molekula ducha

23.11.2022 v Zdravověda 17

Uprostřed mozku, schoulená mezi oběma mozkovými hemisférami, se nachází mystická epifýza. Říká se jí „třetí oko“, „sídlo vědomí“, nebo „šišinka“. Tato žláza nám propůjčuje telepatické schopnosti, intuitivní vnímání, empatii a mnoho dalšího. Když hypothalamus vylučuje neurohormony, což se děje když jsme hormonálně vyrovnaní a bez stresu, vyživuje třetí oko/šišinku a propůjčuje nám dar duchovního zraku.



Přední lalok hypofýzy (glandula pituitaria) vylučuje sedm klíčových hormonů, které souvisejí s laktací, uvolňováním testosteronu a produkcí pohlavních, štítných a lidských růstových hormonů. Zadní lalok hormony neprodukuje, ale ukládá a uvolňuje dva důležité hormony vyráběné v mozku: oxytocin a vazopresin. Oxytocin podporuje mateřské instinkty, pouto mezi partnery, důvěru a sexuální potěšení. Vazopresin ovlivňuje cirkadiánní rytmy, zpětné vstřebávání vody do krevního oběhu a také stimuluje otcovské ochranné a pečovatelské instinkty.

Hypothalamus a pod ním podvěsek mozkový (obr. nahoře). Hypothalamus je část mozku, která je uložena přibližně mezi ušima. Nachází se přímo nad hypofýzou.Hypofýza (glandula pituitaria), podvěsek mozkový (obr. nahoře).

Není divu, že jsou adaptogeny tak populární, protože se přímo zaměřují na funkce hypothalamu a harmonizují je.

Epifýza neboli šišinka
Koupe se ve vysoce nabitém mozkomíšním moku a má větší průtok krve na kubický objem než kterýkoli jiný orgán. Proto může být žlázou s nejvyšší koncentrací energie v těle. Je také dominantním zdrojem melatoninu. Melatonin má významný vliv na naši náladu. Úzce souvisí i se zpomalováním stárnutí, protože potlačuje kortizol, a také je silným antioxidantem. Proto čím více se nacházíme ve stavu blaženosti, tím pomaleji stárneme.
Šišinka mozková neboli epifýza, corpus pineale (obr, nahoře).

Melatonin a molekula ducha
Pokud jde o duchovní prožitky, melatonin zklidňuje tělo i mysl a umožňuje nám přístup ke stavu vyššího vědomí. Pinolin i DMT, vylučované zdravou aktivní epifýzou, jsou psychoaktivní a způsobují změny ve vnímání, náladě, vědomí, poznávání a chování. Pinolin umožňuje mít vize a snové stavy v bdělém stavu a byl používán už starými Egypťany a zoroastriány při jejich rituálech. Pomáhá při replikaci DNA a říká se, že rezonuje s pulsem života rychlostí ~8 cyklů za sekundu.

DMT se vytváří v epifýze během hluboké meditace a mimořádných stavech u porodu, při sexuální extázi, extrémním fyzickém stresu a zážitcích blízkých smrti. Mění také naše snové vědomí, když se uvolňuje do krevního oběhu během fáze rychlých očních pohybů ve spánku. DMT propojuje tělo a ducha díky svému vlivu na vizionářské zážitky a neobyčejné stavy transcendentálního vědomí. DMT je molekula ducha.

Světlo a tma
Když hypothalamus obdrží informaci o přítomnosti či nepřítomnosti světla, dá signál epifýze, aby se aktivovala a zahájila či utlumila produkci kortizolu a melatoninu. Proto se mniši a jogíni po tisíciletí buď izolují ve tmě, nebo praktikují sungazing. Obě praktiky zaplavují hypothalamus energií, která je spojena s řadou chemických reakcí a ty člověku zprostředkují blaženost, extázi, duchovní vhled, telepatii, zážitek synchronicity, manifestaci myšlenek a mnoho dalších.

Bylo zjištěno, že epifýza (šišinka) také monitoruje magnetické zemské pole a pomáhá tak člověku při orientaci v prostoru. Je to naše přirozená vnitřní GPS. Magnetorecepční schopnost šišinky také vysvětluje, proč mohou geomagnetické bouře a stres z prostředí ovlivňovat epifýzu, což vede k problémům s cirkadiánními rytmy a vylučováním melatoninu.

Srdce
Srdce vytváří silné elektromagnetické pole, které prostupuje celým tělem.
Když je srdce aktivováno vysokými frekvencemi lásky a soucitu, jeho elektromagnetické pole se zesiluje a rozšiřuje. Citlivost epifýzy na tuto elektromagnetickou energii způsobí, že začne vibrovat, aktivuje se a sladí se se srdcem. Jakmile se tyto dva orgány spojí, jejich vysoké vibrace otevřou třetí oko a spustí jasnovidné vize, intuici, nebo jiné nadsmyslové zážitky.

Vzhledem k propojení epifýzy s prostorovou orientací a cirkadiánním rytmem, se naše vnímání prostoru a času často mění, když je epifýza ve vysoce nabuzeném stavu. O takových zážitcích se meditující, mniši a jogíni zmiňují již po tisíciletí a výzkumy nyní přinášejí vysvětlení těchto jevů.

© aluska.org 2022

 



Komentáře

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-11-23 08:34:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek je nádherný. To s tím srdcem… něco podobného tu bylo psáno v článku o koni který chodil léčit nemocné lidi. Že je léčil srdcem. Takže to umí i lidé, akorát se musí naladit.

Ikona diskutujiciho Aslan 2022-11-23 08:45:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Žasnu nad odborností dnešního článku. Opravdu jsem mile překvapen. Četl jsem hodně o šišince ale většinou se to nějak opakuje a poznatky nešly moc do hloubky.

Ikona diskutujiciho Standa 2022-11-24 03:45:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlas, velmi poučné. Zase jsem o něco chytřejší.

Ikona diskutujiciho Will 2022-11-23 08:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuju za dnešní článek. Přinesl mi odpovědi na některé mé otázky které jsem už mnoho let marně hledala. Nedávno jsem také prožila změnu ve vnímání prostoru a netušila jsem co se stalo. Zřejmě to bylo od šišinky.

Ikona diskutujiciho kopretina 2022-11-23 08:57:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji Alue. Zrovna čtu vaši knihu Anděl strážný a je skvělá. Tento článek ji krásně doplňuje.

Ikona diskutujiciho Akolita 2022-11-23 13:13:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju za článek. Jsem nadšená, mám nové nápady jak zkusit zaexperimentovat se šišinkou. Ten mechanismus je tu naprosto skvěle rozebraný ❤

Ikona diskutujiciho Q 2022-11-23 13:14:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mám moc rád poznatky které nekloužou po povrchu. ze kterých si něco vezme i pokročilý. děkuji!

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-11-23 13:20:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mé pocity po dočtení článku se dají shrnout takto: https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aNp2zEK_460s.jpg

Ikona diskutujiciho Amigo 2022-11-23 18:56:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky bych chtěl more. Alu, máš more?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-23 21:01:01
Ikona diskutujiciho
sipka

nemám. more. 😀

Ikona diskutujiciho LenQa 2022-11-23 22:37:21
Ikona diskutujiciho
sipka

😀

Ikona diskutujiciho LenQa 2022-11-23 18:55:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

super článek 🙂 👍

Ikona diskutujiciho vap 2022-11-24 14:33:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já třeba zkoušim binaural beats, ale i na tohle jsem dřevo.Ať si dám jakýkoliv frekvenční rozdíl, vůbec nic to se mnou nedělá.Mozek na to nereaguje žádnými změnami, jen po delší době mě to spíš vzteká (jakákoliv frekvence).Slyšim jen stereoefekt.No, mě by nikdo nezhypnotizoval.
https://onlinetonegenerator.com/binauralbeats.html

Ikona diskutujiciho kešo 2022-11-26 08:07:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už skoro 20 rokov pracujem aj nočné zmeny. Posledné roky mám veľké problémy s denným a nočným cyklom. Mam úplne rozhodený spánok. Pomáha mi užívanie melatonínu vo forme tabliet. Vždy pred spaním si dám jednu tabletu. Funguje to, zaspím bez problémov, aj sny sú neskutočne intenzívne-doslova jazda. Ten melatonín má veľký význam v ľudskom tele.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-26 11:25:44
Ikona diskutujiciho
sipka

mně pomáhá i těsně před spaním vypít 2-3 dcl mlíka, pokaždé je z toho kvalitní spánek do rána

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-28 17:46:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, zda je to uplně normální stav, kdy jde z lidí statická elektřina, která je až tak vidět.
Možná to může souviset se sluncem, magnetickým polem země atd.
Video je ze Saudské Arábie 25.11.22 : https://www.youtube.com/shorts/TfHpCeHq_20

Ikona diskutujiciho jarca 2023-02-22 14:21:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc zajímavý článek, díky, aluško.
Okopírovala jsem si od kamarádky brožovanou knihu od drunvala melchizedeka „Posvátné místo v srdci“. Taky nádherná záležitost.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek