Sněženkový elf

8.4.2013 v Bytosti 24

Sněženkový elf

Na jaře mne vždy velice těší sněženky. Je to krásné období, kdy je člověk po zimě vyprahlý a o to víc si umí vážit slunce a jakéhokoliv prvního květu. Proto mi určitě čtenáři dají za pravdu, že sněženky mají v srdci každého z nás speciální místo. Proto věnuji tento článek sněženkovým elfům, kteří se mi letos na jaře ukázali.

Většinou mám ve zvyku popisoval malé éterické bytosti, které náleží k roslitnám, jako ,,víly”. Většinou mají totiž malinká křídla a připadají mi jako svítící vážky. Sněženkový elf je však velmi odlišný, protože nemá křídla. Proto jsem jeho název změnila. Přestože ho popisuji jako ,,jeho”, ve skutečnosti mají tyto bytosti spíše ženské rysy.

Tento elf se dokonce nezjevuje ani v podobě, kdy jiné víly mají vlasy.

Sněženkový elf je tichá bytost, velice mírná. Má pomalé a ladné pohyby. Výraz jeho tváře symbolizuje něco, co by se dalo slovy popsat jako ,,absolutní smír a spokojenost”. Přitom běžně bývají květinoví elfové rychlí a velmi radostní.

Sněženkový elf je výjimečný. Patřík rostlině, která jako první na jaře kvete, často ještě nemusí být ani rozpuštěný sníh. – Proto je jeho podoba jiná a tak trošku ,,zimní”.

Vždy když jsem potkala nějakou bytost v zimě a na sněhu, zjevovala se ,,s kožíškem”. Všechny zimní bytosti bývají jakoby chundelaté.

Sněženkový elf, přestože je jarní květinovou bytostí, má něco podobného okolo krku. Připadá mi to jako zimní kožíšek jeho příbuzných, elementárních bytostí zimy.


Sněženkoví elfové se nejčastěji zjevují v klasické podobě malého světla bílé barvy. Jelikož jsou velice drobní (na obrázku v porovnání s rostlinou je pořád v nadživotní velikosti), je těžké na ně zaostřit a vnímat všechny detaily jejich těla. Normálně to asi není příliš podstatné, ale když člověk přijde k rostlině a chce spatřit elfa, jako první se vyrýsují tzv. ,,typické znaky”. Něco, čím je tato bytost speciální, jedinečná a co ji charakterizuje. Nejdrobnější detaily těla se potom ztrácí a je těžké je spatřit. Pokud ale člověk chce bytost nakreslit co nejvěrněji, stojí za to počkat déle a vnímat elfa pořádně.

Přesto sleduji, že není možné éterickou bytost vyobrazit přesně tak, jak působí a jak vypadá. Je to něco, co není z našeho světa a proto i kresba, ať už nedeme ruku jakkoliv přesně, je vždy jen ,,podobná”, ale nikdy ne dokonale vystihující. Spatřit vílu je něco úplně jiného, než ji kreslit.

Sněženkový elf je čistě bílý, nezjevuje se s vlasy, zato má okolo hlavy ,,korunu” světla, která nádherně září jako světluška. Toto světlo je bílé. Při kresbě jsem použila žlutou, jen aby to bylo lépe vidět.

Pouze lemy jeho ,,sukně” jsou naspod světle zelené a tvarem se blízce podobají květu sněženky. Sukně a zářící koruna těchto elfů, jsou jejich typické znaky, které si na nich všimneme jako první.

Tito elfové jsou málomluvní. Není to tak, že by se snažili s člověkem dát do řeči, hned jak si všimnou, že je vidí. (Jiní květinoví elfové to dělají)

Vypadá to, jakoby si žili ve svém ,,posvátném světě”. Jakoby si byli dokonale vědomi své výjimečnosti a jakob yfakt, že sněženka je první květina, vnímali jako velmi speciální poslání. To vše se dá vyčíst z jejich ladnosti, klidu a tichosti.

Velikost sněženkového elfa je přizpůsobená velikosti sněženky. Když spatříme sněženku, můžeme si být jistí, že její elf je asi o 2 cm menší, než samotná rozkvetlá rostlina.

Protože sněženky rostou i kvetou ve skupinách, člověk spatřuje tyto elfy pohromadě. Elfů je tolik, kolik se nachází cibulek v zemi. Neřídí se to tedy podle počtu květů.

Tvář tohoto elfa má specifický vzhled. Všichni bez rozdílu, mají malý a velmi špičatý nos. Hlava i tvář je užší, brada došpičata. Tito elfové se od sebe vzájemně liší jen velice drobnými detaily, při povrchním pohledu se zdá, že vypadají všichni stejně. Oči jsou bílé, bez duhovky i bez čočky. Ústa úzká, malá, neustále se usmívající. Na rukou mají pět prstů, nohy jsou došpičata, prsty jsem na nich neviděla. To je na kresbě dobře patrné.

Když sněženka odkvete, elfové se schovají do země a spí. Čekají až přijde jaro, aby se mohli znovu ukázat v plné kráse.

Jelikož je tato bytost poměrně vzácná a ,,sezonní”, velmi doporučuji všem, kteří mají talent spatřit tyto bytosti (i třeba jen vnitřním zrakem), aby se s nimi seznámili. Rozhodně to stojí za to.

Kresba Sněžného elfa je trvale uložená ve složce KRESBY. V plném rozměru se dá zvětšit lupou (vpravo dole).

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Nehmotné bytosti osobně” – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Farah 2013-04-08 07:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný 🙂 a já se divila asi před 14 dny, cože to vidím za malé 2-4 cm "kulíšky"…přesně jak píšeš- chundelaté! A když se chtějí schovat, protože jim vadí hluk nějaké techniky jako motory a hukot dopravy, tak to zapraská, jak lezou do sněhu. Ten elf mi je připomněl, asi spíš budou takoví samotáři, ti kulíšci.

Ikona diskutujiciho Dragita 2013-04-08 08:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

krásný článek :-) a sněženkový elf je roztomilý, i když nehýří barvami. Má v sobě jistou dávku elegance;)

Ikona diskutujiciho Janet 2013-04-08 12:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, velice bych chtěla někdy spatřit elfy nebo víly. Je k tomu potřeba vrozený talent nebo se to dá nějak naučit? Děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Merrie 2013-04-08 15:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tento článok som sa riadne tešila ^^

Ikona diskutujiciho Nika 2013-04-08 15:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže ty ich všetkých vnímaš vždy fyzicky a v podobe ako je na obrázku?alebo tá podoba na obrázku je preto taká lebo si ho vnímala vnútorným zrakom? 🙂

Ikona diskutujiciho Lula 2013-04-08 16:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja by som sa tiež chcela spýtať na to čo sa pýta Janet.. Ešte som nikdy nevidela niečo podobné.. ako je to  možné??

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-04-08 16:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimo to jde vidět, jak umíš hezky kreslit. I na pozadí ti hodně záleželo a krásně sis s ním vyhrála. nádhera

Ikona diskutujiciho jannynda 2013-04-08 18:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

perfektnéé!!!!:-)

Ikona diskutujiciho Zay 2013-04-08 20:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni 🙂

Ikona diskutujiciho malé srdce 2013-04-08 21:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi se mi líbí Tvé články o nehmotných bytostech doprovázených Tvými nádhernými obrazy. Je to kouzelné…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-09 17:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Tady na stránkách mám hodně návodů. Dělá se to skoro stejně jako s anděly.

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2013-04-09 18:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, chci se tě zeptat, jestli ty elfy a víly mají jen venkovní kytičky? Já mám doma květinu – vánoční hvězdu a mám ji moc ráda, ona nemá žádného svého elfa nebo vílu? Jediné, co se mi s ní podařilo, že jsem na okamžik viděla barvu její aury, byla fialová. :-)

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-04-09 18:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ajo vlastně:) takovej trapas..  už si vzpomínám jak jsem naposled dělal tímhle způsobem pozadí před 13 lety, nojo není to tak těžký:D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-10 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Pokojové víly jsou stejné jako ty venku, akorát vypadají jinak, podle druhu rostliny.

Ikona diskutujiciho delfín 2013-04-17 20:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue: "Přesto se k tomu ale ráda neustále vracím, protože popisovat různé bytosti je něco, co mě naplňuje radostí."

Ikona diskutujiciho Cat5 2013-04-28 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, chtěla jsem se zeptat jestli by bylo možné vyfotit vílu nebo jinou nehmotnou bytost. A ještě by mě zajímalo kdyby na té fotce byla tak lidé které na ně nevěří viděli by jí na té fotce? Jo a nádherně kreslíš. :-)

Ikona diskutujiciho Likan 2013-11-27 11:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosím o další články s nehmotnými bytostmi, děkuji.

Ikona diskutujiciho Málinka 2014-02-22 13:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Miluju sněženky a bledule. Takové něžné květiny..:)….Viděla jsi už i ohniváčky? Já jednoho viděla v plameni svíčky….Taková postavička s hlavičkou, a jakoby stále rukama usilovala vzhůru…s velkým úsilím

Ikona diskutujiciho Kláruška 2015-05-10 19:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, Aloe. Chápu to správně, že se ti zjevují bytosti, které jsou mimo naší obvykle vnímanou realitu a zrovna v případě tohoto elfa nebyly nikdy jindy spatřeny? Snažila jsem se o něm něco najít, nenašla, objevila jsem pouze odkazy na tvůj blog. Jak to tedy máš s těmito nehmotnými bytostmi a kontaktem s nimi? Děkuji za odpověď. Přeji krásný den.

Ikona diskutujiciho Anonymná 2015-05-18 15:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, to, že posledný článok o nadprirodzených bytostiach je z roku 2013 znamená, že už sa ti nezjavujú, alebo ich stretávaš stále?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-18 15:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Spíš jsem s nimi řešila v poslední době osobní záležitosti a nemám tolik čas kreslit.

Ikona diskutujiciho Kláruška 2015-05-26 21:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za to oslovení se omlouvám, až teď jsem si toho všimla, nebyl to úmysl, jen jsem moc přemýšlela, jak zformulovat otázku, až jsem se takhle překlikla. Byla bych ráda, kdybys mi odpověděla, pokud sama budeš chtít, velmi mě to zajímá. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-26 22:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Surielem 2017-02-05 18:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je fešáček <3

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek