Stovky mladých transexuálů hledají pomoc při návratu k původnímu pohlaví

4.6.2020 v Zprávy 26

Žena, která v roce 2018 prošla změnou zpátky na své původní pohlaví říká, že existuje mnoho lidí, kteří podstoupili operaci změny pohlaví, ale přejí si, aby ji nikdy nepodstoupili.,,Stovky mladých transgender lidí hledají pomoc, aby se vrátili ke svému původnímu pohlaví“, řekla novinám skynews žena, která pro ně zřizuje charitu.

Charlie Evans (28 let) se narodila jako žena, ale identifikovala se jako muž 10 let před tím, než byla detransitionována. (detransi… cože? – prostě byla žena, pak byla muž a pak byla zase žena. jednoduché.)

Charlie Evans

Počet mladých lidí usilujících o změnu pohlaví je stále vysoký, ale slyšíme jen velmi málo, pokud vůbec něco, od těch, kteří začnou tohoto rozhodnutí litovat.

V současné době neexistují žádné údaje, které by dokumentovaly počet lidí, kteří mohou být ve svém novém pohlaví nešťastní, nebo kteří se mohou rozhodnout pro přeměnu zpět na své biologické pohlaví.

Charlie minulý rok detransic?.. se vrátila zpátky na ženu a zveřejnila svůj příběh. Řekla, že byla ohromena počtem lidí, které potkala v podobné situaci.

„Jsem v kontaktu s 19 a 20 letými, kteří podstoupili operaci na změnu pohlaví, kteří si přejí, aby to neudělali, a jejich dysforie* nebyla zmírněna, necítí se za to lépe,“ říká. „Neví, jaké jsou jejich možnosti.“

*Dysforie znamená poruchu nálady projevující se depresivním laděním, celkovou rozladou, pasivitou a skleslostí. Do značné míry je to stav opačný k euforii. Dysforické ladění je typické pro řadu neurologických i psychiatrických onemocnění. (zdroj)

Nadpis skynews: „Stovky mladých transexuálů hledají pomoc při návratu k původnímu pohlaví.“
,,Nemyslím si, že je cesta zpátky, slečno Frodo.“

Charlie tvrdí, že ji kontaktovaly údajné ,,stovky“ lidí, kteří hledali pomoc. Byli ve věku pod 30 let jen v oblasti Newcastlu.

,,Myslím, že některé z jejich společných charakteristik jsou, že mají okolo 25 let, většinou jsou to ženy a většinou je přitahuje stejné pohlaví a často mají autismus.“

Vzpomíná, že ji oslovila mladá dívka s plnovousem, která ji objala po proslovu. Dívka jí vysvětlila, že je také detransici.. žena co byla chlap a teď je žena.

„Řekla, že ji komunita LGBT vyloučila, protože byla za zrádce. Cítila jsem tedy, že musím něco udělat.“

Charlie nyní zahajuje charitu nazvanou The Detransition Advocacy Network, jejíž první setkání se bude konat v Manchesteru na konci měsíce.

Vysvětlení slova transgender dětem: ,,Co jsou zač?“ – ,,Kdysi byli mužmi.“

Reportér od Sky News se setkal s osobou, která kontaktovala Charlie a požádala také o pomoc. Nechce být identifikována, takže jsme změnili její jméno.

Ruby je nyní 21, nejprve se začala identifikovat jako muž ve 13 letech. Poté, co začala brát testosteron, její hlas zhrubl, narostly jí vousy a její tělo se změnilo. Letos v létě plánovala operaci, aby si nechala odstranit ňadra.
V květnu však u Ruby převážily rostoucí pochybnosti, které do té doby skrývala a rozhodla se proto přestat brát testosteron a detransici.. vrátila se zpátky k ženskému pohlaví.

,,Nemyslela jsem si, že tato změna bude stačit. Došlo mi, že je lepší pracovat na změně toho, jak vnímám sebe samu, než na změně těla,“ říká Ruby.
,,Viděla jsem podobnosti ve způsobu, jak prožívám genderovou dysforii, a tím jak prožívám problémy s přijetím mého těla.“

Ruby vysvětlila, že měla také poruchu příjmu potravy, ale tento problém nebyl odhalen při terapeutických sezeních, která absolvovala, když šla do společnosti, která řeší problémy s genderovou identitou.

,,Když jsem byla na ,,gender klinice,“ abych dostala hormony, měli jsme sezení, kde jsem prošla své problémy s duševním zdravím a řekla jsem jim o své poruše příjmu potravy. Nenaznačili, že by to mohlo souviset s mou genderovou dysforií,“ říká Ruby.

,,Pro každého, kdo má genderovou dysforii, ať už je trans nebo ne, si přeji, aby pro nás bylo více možností. Protože si myslím, že náš systém funguje stylem: ,,Dobrá, tady jsou vaše hormony, tady je vaše operace, můžete jít.“ Nemyslím si, že je to dobré pro každého.“

Společnosti Tavistock a Portman NHS Trust nabízejí služby při řešení genderové identity pro děti pod 18 let, přičemž někteří pacienti jsou mladší než tři nebo čtyři roky.
Nyní dostávají rekordní počet doporučených pacientů, evidují o 3 200% více pacientů než před deseti lety – s nárůstem u dívek o 5 337%.
S doporučeními na takto vysoké úrovni se dá předpokládat, že za pár let rekordně narostou i případy detransice.

Obrázek výše vysvětluje, proč ta rekordní čísla. Za přeoperovaný dětmi, co z toho ještě nemůžou mít ani rozum, stojí mentálně nestabilní a nevyzrálé matky.

Jejich mluvčí ve svém prohlášení uvedl: „Rozhodnutí o fyzických intervencích provedených v naší péči jsou přijata po důkladném průzkumném procesu. Zatímco někteří z našich pacientů se mohou rozhodnout neprovádět fyzickou léčbu nebo ukončit léčbu, popsaná zkušenost s pacientem který by proměny litoval, je tady výjimečná.“

Genderový přechod má pro mnoho lidí pozitivní výsledky a dokonce i mluvení o detransici je podle některých považováno za transfóbní.

Někteří se však domnívají, že při léčbě lidí s genderovou dysforií je nutný další výzkum a více diskusí, jakož i více možností, než je genderový přechod.

Článek vydaly noviny skynews v říjnu 2019.
Přeložila aluška.org 2020. Obrázky nejsou součástí původního originálu.
originál zde

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-06-04 01:26:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

0.0 díkybohu, že jsem spokojená se svým pohlavím. jednoho trans týpka znám a vypadá šťastně, tak snad mu to vydrží.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-04 10:57:22
Ikona diskutujiciho
sipka

A do konce života musí brát prášky. By mě zajímalo, co tyhle chiméry budou dělat, kdyby vypadl na nějakou dobu systém a ty prášky nebyly k dostání… jak by to vypadalo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-04 20:34:44
Ikona diskutujiciho
sipka

https://9gag.com/gag/a5Wr4vN
přečti si diskuzi uživatele quamp

🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-06-04 21:33:57
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 lool jak tě to napadá prostě.

Ikona diskutujiciho hanka 2020-06-04 07:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Obrázky jsou boží 😀
Chudáci lidi co se nechali přeoperovat, je mi jich fakt líto. To je obrovská změna, kterou těžko půjde dát zpátky, a nápor na psychiku. Kdyby nebyla možnost operace, tak by se spíš smířili sami se sebou, měli by motivaci o tom do hloubky popřemýšlet. Bohužel lidé mají dneska pocit že můžou mít všechno, tak myslí zkratkovitě a nad ničím nepřemýšlí. Chci být ženská, tak šup šup na operaci. Je to dost arogantní přístup. Taky mám dojem že být trans nebo homosexuál je dneska moderní, když mladí lidi neví co se sebou tak si najdou nějakou exotickou identitu aby měli pocit že jsou výjimeční. Je to propagováno ze všech stran.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-04 10:55:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Tam je hlavně problém, že zatímco v ČR tě posuzuje dlouhodobě hodně přísná odborná komise složená z psychologů, lékařů, psychiatrů a povolení na změnu pohlaví je dost těžké získat, tak v usa a asi i v británii to dělají firmy, které z toho prostě mají peníze, přeoperují tě a dají ti povolení celkem snadno. Takže pak vzniká zástup lidí, co mají duševní nemoci, nepochopí svou nemoc správně, jdou na operaci která není pro ně vhodná, neřeší jejich skutečný problém… a nikdo na to v té společnosti nepřišel, protože je to pro ně kšeft a oni s tím uříznutým pinďou žít nebudou. Je jim to asi jedno. A žalovat je nemůžou, protože to přece chtěli.

Ikona diskutujiciho Martina 2020-06-04 13:28:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Hanko, jde vidět že jste si ničím takovým neprošla a absolutně nemáte páru o čem hovoříte. Měla jsem takového člověka ve třídě 4 roky, a to čím si prošel bylo peklo a bude do konce jeho života, protože se cítí jako muž, jenže měří 160 cm, má mezi nohami stále vagínu protože nechce umělou náhražku na nějaký balonek, jednou mi to vysvětloval…no žádná legrace víte Hanko. Ale jak píše Alue, problém je hlavně v tom, že se to v USA asi tolik neřeší – on/ona říká že se tak cítí tak hurá na operaci, peníze se pohrnou, a jestli za pár let změní názor, jeho problém.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-04 15:49:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasný no, topořivý tělísko nevyrobíš. U trans na ženu to taky není normální přirození, je to prostě ušitá díra do břicha.
Viděli jste někdy jak vypadá ta operace, nebo tak vypadají ty vymodelované orgány? … Jenom pro silné žaludky.

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-06-04 10:47:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ach jo, to je stejný jako s koronafakem…kdyby se o tom nepsalo, tak by takový kraviny nikoho ani nenapadly. Smutný no, ale jak se říká, lidská hloupost je nekonečná.

Ikona diskutujiciho iva 2020-06-04 11:34:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to řízený proces.

Ikona diskutujiciho Ceneon 2020-06-04 11:51:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes se mi aktualizovaly Windows, nainstaloval se a vnucoval se Microsoftí prohlížeč Edge. No co v něm bylo v tom malém okně hned vidět: Těhotný muž čeká dítě…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-04 12:48:26
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 ,,Ženská chiméra vydávající se za muže otěhotněla do orgánu se kterým se již neztotožňuje“
by asi v nadpisu znělo blbě, víš jak. 😀

Ikona diskutujiciho kuník 2020-06-04 13:40:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže…když si ta žena to vlastně rozmyslela a šla na operaci aby byl muž, jenže zjistil, že to bylo unáhlené rozhodnutí, tak šel na operaci, aby byla znovu žena, jenže pak si to rozmyslela, protože zjistila, že vrátit se do ženy bylo unáhlené rozhodnutí, protože chtěl být určitě muž, takže jde na operaci….tak pak je de-detransitionována ?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-04 15:39:18
Ikona diskutujiciho
sipka

tak je potom de-de-de-de-de. 😀

Ikona diskutujiciho Martina 2020-06-04 18:29:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo jo viděla. 🙂 Jinak Aluško, vím že to je mimo téma, ale chtěla bych se zeptat, co znamená že se mi skoro každou noc zdá o UFO, dokonce řídím jejich loď. Jednou jsme je s mamkou ráno viděly talíře nad Děčínem, kupodivu jsem se nebála, spíš jsme obě byly vysmátý že už jsou tady :D. Vím, že to rozhodně nejsou ti zelení mužíčci, že jsou mi podobní (a trochu i tobě, ale to je tím, že jsme stejný typy :D). Od mala mi každý říká že jsem jiná, a když moje mamka chodila ke kartářce, jednou jí oznámila že čeká dítě, a že ona (mamka) tu byla hodněkrát a je tu naposledy, a že já si ji vybrala, protože jsem tu poprvé. Je možné že se se mnou chtějí spojit?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-04 18:31:25
Ikona diskutujiciho
sipka

to fakt nevím.. mně se hodně zdálo o dinosaurech, když jsem poslouchala audio jurský park 🙂 nevím co přes den děláš

Ikona diskutujiciho Martina 2020-06-04 18:40:23
Ikona diskutujiciho
sipka

No nepřemýšlím o nich právě skoro vůbec, chodí to samo. 😀 Nevadí, jdu se kouknout na Četníka a mimozemštany.

Ikona diskutujiciho octomaník 2020-06-05 08:04:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Martina: ještě se to co se zdá může odehrávat jiné realitě nebo dimenzi…..

Ikona diskutujiciho ginze 2020-06-04 20:37:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já třeba znám jednoho člověka, co šel z ženy na muže a je to už hrozně moc let a je jako člověk spokojený…ale právě jak tu bylo psáno, předcházela tomu obrovská spousta vyšetření, obíhání psychologů atd.

Ale jednou jsem na toto téma pátrala a opravdu existují matky, které jsou tím vším ‚trans‘ tak posedlé, že jenom si jejich malá dcera začne hrát s autíčky a obléká se jako kluk, tak už jí do hlavy cpou nesmysly a začínají vyjednávat hormony, operace. Nebo všechny ty „celebrity“ co si vyfotí syna v šatičkách a chodí s nimi takhle na předávání cen atd., to mi přijde jak přímo tlačení propagandy na lidi.

Já jsem se dřív taky oblíkala jako kluk, hrála jsem si s autíčkama a jako chlap se fakt necejtím. Vyrůstala jsem se starším bratrem, tak jsem byla holt taková klučičí, ale jen do puberty.
Podle mě je problém, že někteří rodiče se v tom takhle angažují…v životě bych dítěti neplatila nějaké hormony, operace atd., je ve vývinu jak fyzicky, tak hlavně psychicky a takové zásahy jsou nebezpečné a často vyústí právě v toto. Když to bude to dítě fakt chtít, tak po 18. roce života mu to člověk stejně nezakáže a oběhá a zaplatí si to samo, to už je pak jiné.
Právě mi přijde, že těch jedinců, u kterých vznikl nějaký problém a fakt to myslí vážně je doopravdy hodně málo a ten zbytek jsou právě ti, co to podstoupili ještě nevyzrálí a později toho litují 🙁 Ti, co to myslí vážně a vydrží jim to jsou mi jedno, je to jejich věc, nikomu tím neubližují, ale ti posedlí rodiče tím už dětem mohou do budoucna zadělat na problémy a to už není dobré.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-05 08:30:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Mozek se vyvíjí a zraje do 25 let věku. Centrum pro vyhodnocení rizika a následku dozrává jako poslední, nejdéle. Do té doby tudíž ještě nejsi plně kompetentní vyhodnotit co chceš, vyhodnotit rizika a následky svých činů. Takže dítě, co ještě neumí ani psát, absolutně nemůže vědět co skutečně chce a kolikrát děti plácají nesmysly kterým nerozumí, ale přepečlivá hysterická matka to může vzít vážně.
Ještě že je to v ČR tak přísné. Tyhle absurdní problémy ať si nechají za velkou louží. Experti.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-06-06 08:08:44
Ikona diskutujiciho
sipka

No vidíš, do 25 let, to jsem ani nevěděla…
Ti rodiče musejí být šíleně zmasírovaní, už jen to, jak řeší, s čím si dítě hraje, na jaké pohlaví se teda chová…přitom vždycky se někde našlo dítě, které se prostě nechovalo na svoje pohlaví a nikdo to neřešil a většinou ty děti vyrostly a byly normální. Občas mi přijde, že ty lidi nemají co dělat, tak vymýšlí blbosti.
Ale nejhorší na tom je, že ten rodič to podle mě tak cpe tomu dítěti a všude ho vystavuje a píše to o něm, chová se k němu jako k jedinci opačného pohlaví, že tomu to dítě začně věřit, že je ve špatném těle, alel pak vyroste, dospěje a zjistí, že to tak není. Jak říkáš, skvělé, že u nás je to takhle ošetřeno a divím se, že v jiným zemích je to normální, to to tam schvaluje teda kdo? Protože psycholog to vše o vývinu mozku, jak jsi psala, přece musí vědět. A jestli to fakt schválí někdo, kdo je psycholog, tak to teda nechápu.

Ikona diskutujiciho Luk 2020-06-08 21:08:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobře, když by se mělo o tom více diskutovat, pojďme diskutovat
V Americe je zcela rozdílá situace, než tady u nás, ohledně politicky-společenského dění, nedostatečné kultury, školství a zdravotnictvý a celkového smyslu života, jako životního ametirkého stylu.
Pújdu to tedy rozšířit, jak to tam vypadá
https://www.youtube.com/watch?v=tPBLyb8H_iE MtF transgender youtuberka Blaire White, nebo Kalvin Garrah a další, či u jejich odezvě a sledovatelů můžeme vidět, že se samotní transsexuální lidé, lesby, gay a bi distancují od LGBTQ+ komunity.
Lidé narození v těle které prožívají jako to pohlaví druhé, než li to za které je normálně identifikuje okolí, řeší to co potřebují, né to co chtějí, proto si mohou oni a lidé co prošli detransicí podat ruce. Zažili podobrnou zkušenost na které jsou mezi nimi rozhovory, jaké to je být opačným pohlavím, nežli se cítí a jaké stejné pocity je k tomu vedli, jít si za tím kým jsou. Tento problém by měl být podchycen terapiemi (protože ve videu zde, pro Elle byla transice jako terapie) a nebo lépe změnou školstní, kde se lidé věnují EQ učí o sobě, nežli aby jim špatné pocity bránili žít svůj život. Identifikovat pocity své a jiných správně.
Skuteční lgbt lidé odděleni od komunity LGBT jsou také nařčivání z transfobity, přičemž jsou to tito youtubeři co vysvětlují o gender disforii z vícero úhlů pohledu, o skutečné poblematice když opravdu se transexiálně narodíte, odsuzování špatného dopadu co vytváří LGBTQ propaganda, mluvení otevřeně o zdravotnictví, které špatně funguje.
Na Americké scéně jde specificky vidět a slyšet houf nestabilních lidí, co se vermomoci identifikují jakoliv, aby v LGBTQ komunitě byli, protože chtějí zřejmě si něco kompenzovat a zíroveň napadat jiné lidi, když jejich vec kompenzace někdo zpochybňuje, protože LGBT komunita jako taková, na začátku především vznikla pro reálnou pomoc lgbt lidem. Oni své zákony mají a proto normální trans, lesby či gay, bi nejsou jako tito lidé a nedostávají se tolik do televize jako úlet, nepotřebují žádné další zákony.
Ti lidé zahroucení být v LGBTQ komunitě (která je mimochodem dost úlet) jsou ti, kteří otevřeně lidi vyzívají klidně experimentovat s hormony, pletením reálné diagnósy kdy jste trans (nebo něco mezi tím, celkem věc nestabilní) a šířením informací mimo mísu v kontextu volnosti, kdy můžeme být tím kým chcete beze hranic.
Takže ještě že tu normální lgbt lidé jsou, protože oni si nevybrali jak se narodí a nenechají to, jak se narodili nikým zneužívat a bojují proti tomu, co v dnešní moderní době lidem hrozí.

Ikona diskutujiciho Mikessska 2020-06-09 09:59:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, na tadescu.org se psalo, že i u nás se bude – nebo už je schváleno (omlouvám se, nevím, za to vím, že to samozřejmě přišlo z Bruselu) – že změnu pohlaví si budou moct rozhodnout děti od věku 12-ti let. Tož tak. To, že někdo není spokojen se svým pohlavím je absolutně jeho věc. Za to souhlasím s tím, že povoleno by to mělo být až po 25-ti, až je jeho tělo vyzrálé..Mno, nevím, tohle je těžké rozhodovat.
Neznám nikoho, kdo se takto cítí nebo v minulosti cítil. Nemohu říct, čím si prochází. Ovšem je jasné, že to je jen propaganda a je toto téma hodně zmanipulované, a také víme proč.
Stále se pracuje na tom, aby už nebyly rodiny…muž, žena, dítě.
Pracuje se na tom, aby nebylo oslovování manžel, manželka…Těch 53 pohlaví, nebo co to je, je taky cesta, která není pro mě…Nedovedu si představit, že někoho oslovuji „TO“ a on/ona to bude po mě vyžadovat…Snad jsou okolo mě lidé, co mají ještě rozum, a když mají problém, dokáží si jej přiznat a adekvátně řešit, i kdyby to měli řešit delší čas…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-09 10:38:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Zásadní problém nastal ve chvíli, kdy byly tyto poruchy vyňaty ze seznamu duševních chorob, aby se z nich mohla udělat norma, mohly se podle toho začít psát zákony a mohla se ucpávat pusa lidem. Nebylo to na základě žádného skutečného solidního výzkumu ani podložené studie, ale proběhlo to na příkaz. Pohlaví existují dvě, ostatní jsou duševní poruchy a takto upřímně by se k nim mělo přistupovat i je léčit.
V podstatě jsi ohrožená skupina ve chvíli, kdy jsi běloch, muž, heterosexuál, vlastenec a něco z toho si dovolíš upřímně říct, nebo nedejbože nad tím projevit hrdost. Vše bylo dělané záměrně, aby se poškodily základní společenské hodnoty a rodina mezi ně samozřejmě patří také. Tlak na prosazení nenormálního složení rodiny jako nové normy, je obrovský.

Ikona diskutujiciho Luk 2020-06-10 06:06:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo Alue, ale to jsi zapomněla na to, že ještě předtím tito lidé byli na něčí příkaz přiřazeni pod duševní choroby, pod nějakými nedostatečnými výzkumi či studiemi, v dobách kdy bylo snadné zacházet s vybranými jedincemi jakkoliv a usuzovat je jakkoliv. Bylo potřebné mít viditelné nejslabší jedince, za účelem dalšího náboženského či kulturního řízení zbylou většinu, aby ze strachu je naplňovala za konečným cílem drancovat další jedince za hranicemi země, náboženství či politicky dodnes. Kultury napříč světem obsahovali vícero pohlaví, či jiných společenských rolí a žilo se v sounáležitosti, proto studie dnešní se mohou opírat o přírodu a jak se chová ve své tvorbě, lidmi to bylo(nebo i je?) přirozeně přijatelné. Nevím koho by trápil živáček součástí kmene. Jakou léčbu jinou by sis ty představovala? je uskitečnitelná v rámci dnešní zdravotnicko-farmaceutické společnosti? Protože ona nemá proveditelnou léčbu pro tyto jedince jako na duševní chorobu.
A nejsou už společenské hodnoty jako rodina už dávno poškozené? Tím řízením které tu stejně předtím bylo? Není narušení rodiny už jen to, že vlastní rodič co zjistí že jste gay, nebo trans tak díky naprogramování z řízení minulých, je schopný se zachovat tak, jako kdyby jste jeho vlastní dítě nebylo? Zamysli se nad tím jednoduše, protože shazovat stranu druhou i s těmi dobrými hodnotami co má, znamená zahodit tu kapku dobrých hodnot, které přece tady chceme a poté se zase znovu rozdělovat a donekonečna si ubírat, až nám nezbude nic. Normální rodina,v pohodě a šťastní tátové a mámy, můj život by byl o to lepší, protože byl dost komplikovaný a řízený na několik vrstev. Ale strana lidí jako taková jen o tom pouze sní, nemakají na tom a stěžují si, já nemůžu si vybrat která ze stran brečí více. Však to je pořád bordel! Protože upřímně, kdyby předtím rodiny, muži a ženy byli zcela v pořádku, nevznikla by teď vyhrocená strana mladistvých která je nakrklá z toho, jak to předtím špatně řízeně fungovalo. Ale aby dostala stranu první, musí asi zahodit nějaké hodnoty a aby mohla oponovat strana druhá, musí také něco zahodit a to všechno se stihne v omezeném poločase politiky, aby si nakonec mohli obě strany nezmar svůj na druhou svést. Aniž by jste s tím souhlasili, já potřebuji zákony, aby především chránili mé dobré hodnoty. Mluví se o lásce, mluví se o opoře, podpoře, pomoci, ale kde se to ztrácí, když se ty dvě strany k sobě přiblíží? Přestávají vnímat ostatní, ba nebo dokonce přestávají vnímat sebe?
Jednou tu bylo psáno, že stačí se chovat dobře k sobě i k ostatním, proč by nešlo něco takového i při politice?

Ikona diskutujiciho Andy 2020-12-22 02:39:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě je u této osoby zaměněná transsexualita s jinou poruchou. Málokdo z těch, co podstoupí změnu se k tomu chce veřejně hlásit a ti, co jim to pomohlo jsou právě v ústraní a nepíše se o nich. Chápu pochyby lidí, co neznají nesoulad. Pro vás to je zamyšlení na pár minut po přečtení článku. Já jsem nad tím strávil už spoustu času, měnil názory v průběhu mého života, zkoušel jsem několikrát najít soulad. Duchovně i násilně. Způsobil jsem si tím akorát víc bolesti. Život, který jsem žil mi dnes přijde cizí. Celý si to pamatuji jen v takové mlze. Měl jsem k tomu víc těžkostí, ale nejtěžší byl vždy nesoulad a nevědomost toho, co se se mnou děje už odmalička. A na tenhle problém jsem byl sám, mohu říct, že dětství bylo náročné a vůbec ne hezké a bezstarostné a dospívání bylo ještě horší, nakonec dospělost- ta jen odkryla všechny následky.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek