Šungit 3: Terapeutické využití šungitu

17.9.2022 v Léčba 2

Zajímavý způsob léčby pomocí kamenů je litofágie. S tímto pojmem přišel sibiřský geolog Dravert v roce 1922, když pozoroval divoká zvířata, jak lížou různé kameny. Zprvu se mělo za to, že si zvířata takto doplňují sůl, ale pak se ukázalo, že zvířata neolizují kameny kvůli soli. Vybírali si minerály jako ceolit, smektit, opalit, kaolinit, tedy nerosty, které vznikají na povrchu hornin postupným zvětráváním a působením slunce. Pojídáním těchto minerálů si zvířata posilují imunitu, zlepšují střevní mikrobiom, rychleji se jim hojí zranění a jsou odolnější proti stresu.Některé minerály jsou schopné příznivě ovlivnit živé organismy, přesněji řečeno jejich fyziologické, biologické, bioenergetické a bioinformační procesy. Jde o energetickou informační výměnu mezi minerály a živými bytostmi.

Každý člověk vyzařuje biodynamické pole, které se neustále mění (aura). Vše ve vesmíru neustále kmitá a každý kámen představuje koncentrované silové pole vyzařující určité vibrace. Tyto vibrace mohou svou frekvencí intenzivně působit na biopole člověka. Elektromagnetický potenciál, který vyzařují kameny, pomáhá organismu se zharmonizovat.

Za zmínku stojí také speleoterapie, to je léčba pobytem v jeskyních. V Itálii kousek od Ravenny, jsou sádrovcové jeskyně, které se používaly k léčbě už v neolitu. Stejná metoda byla využívána také ve starém Řecku, Římě a Orientu. V Rusku jsou záznamy o speleoterapii z počátku 19. stol., kdy se nemocní lidé spouštěni v koších do Pjatigorské propasti, kde se v hloubce 41 metrů koupali v léčivé vodě podzemního jezera.

Významné příznivé účinky má také energeticko-informační výměna člověka a kamenů, ačkoliv je tato oblast ještě velmi málo probádána.

Možnosti léčebného využití šungitu jsou natolik široké, že v Rusku vznikl termín „šungitoterapie“.
Z prášku se vyrábějí masti (na popáleniny a jiné choroby kůže), pasty (na urychlení hojení a potlačení bolesti), ze šungitové vody se dělají obklady, dělají se i šampony a balzámy se šungitem. Šungit se v kosmetice používá proti lupům, akné, ekzémům a zlepšuje vzhled pokožky. Šungitovým štěrkem se masírují chodidla, dělají se z něj i šungitové koberečky.
Šungit se dá používat také jako stavební materiál. V dětském alergologickém sanatoriu Čajka byla postavena celá komora z velkých šungitových desek, kde se pacienti léčili.
Ze šungitu se vyrábějí také pyramidky, koule, šperky a destičky pro odstínění geopatogenních zón a elektrosmogu.

Šungit: chrání proti elektrosmogu, čistí pitnou vodu, uzemňuje a uklidňuje, blokuje špatné energie.

Je doporučeno nosit u sebe kousek šungitu (například jako kamínek nebo šperk na těle) pro celkové posílení organismu, zlepšení imunity a zmírnění chronické únavy.

Šungit je moc oblíbený u senzibilů a psychotroniků. Harmonizuje, zklidňuje rozbouřené emoce, dodává pocit rovnováhy, vstřebává vše špatné a škodlivé, obnovuje a posiluje vše dobré a užitečné. Vyzařuje léčivou energii, odstraňuje únavu, malátnost, zvyšuje imunitu.
Talismany a amulety ze šungitu prý zase pomáhají proti uhranutí, zlu a nemoci. Může to být jakýkoli neopracovaný kamínek, nebo šperk.
Šungit je považován za nositele ženské, jinové energie.

Šungit lze používat také na odstranění geopatogenních zón (gpz) a elektrosmogu (emz).
Geopatogenní zóny jsou místa nepříznivě působící na lidský organismus. Jsou to geoaktivní zóny a anomálie, jako zlomy, poklesy, styky hornin, radioaktivní lokality, podzemní vodní toky.
Elektrosmog je zase směs frekvencí různých pásem. Vysílačů, mobilů, silnoproudých vedení, počítačů. Elektrosmogu jsme vystaveni téměř nepřetržitě. Náš organismus se s ním snaží vyrovnávat a to ho stojí síly navíc.
V Petrohradu pro ochranu před EMZ a GPZ už dlouho ve velkém vyrábějí šungitové pyramidky. Ukázalo se, že pyramidka velikosti 4×4 cm vyzařuje ochrannou auru až do vzdálenosti 1,6 metru. Pyramidka 5x5cm do 2,8metru a 6,5×6,5 do čtyř metrů. Pyramidky se dají použít také k aktivaci šungitové vody (když naložíte štěrk, můžete si pyramidku postavit na něj přímo do vody).
Šungitovou pyramidku je vhodné umístit do pracovny, u počítače, k televizi, nebo k wifi. Kdekoli, kde chcete potlačit EMZ a GPZ.

pokračování příště

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Marcel 2022-09-17 08:00:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pozrite si toto video, kde pán Josef hovorí o liečení kameňmi, tak ako to popisoval Edgar Cayce: https://www.youtube.com/watch?v=X7ajlyf0CZc

Ikona diskutujiciho octomaník 2022-09-17 10:13:40
Ikona diskutujiciho
sipka

v diskuzi u videa je dotaz na kámen cintamani – jak ho používat

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek