Každých několik měsíců se objevují nové studie, které zvyšují naše znepokojení ohledně elektrosmogu. Ať už se jedná o mobilní telefony, počítače, bezdrátové telefony nebo jiná Wi-Fi zařízení, tyto zprávy působí jako nekonečný příval špatných zpráv. V jistém smyslu se ochrana před EMP postupně stává stále důležitějším tématem. Postupem času se objevují různé metody, jak elektromagnetické záření mírnit, nebo odstínit. Jednou z velmi zajímavých a dostupných metod je Šungit.
Šungit je prý starý asi dvě miliardy let. Těží se v ruské Karélii poblíž vesnice Šuňga. Je to černý lesklý minerál, který je tvořen vzácnou formou uhlíku C60. V závislosti na „ryzosti“ může obsahovat až 98% uhlíku. Šungit má barvu od matně černé až po zářivě kovově stříbrnou, může obsahovat žilky dalších minerálů nebo kovů a díky různému obsahu uhlíku má jednak zajímavou barevnou škálu a také různé formy použití.
Druhy šungitu
Šungit typu I, známý jako elitní šungit, se skládá z přibližně 90 až 98% uhlíku a má lesklý povrch. Jedná se o nejvzácnější a nejcennější druh šungitu, protože tvoří méně než jedno procento celkového vytěženého materiálu.
Šungit typu II je známý jako černý šungit. Je to nejběžněji dostupný šungit a obsahuje 50 až 70% uhlíku C60. Černý šungit se používá k různých účelům. K výrobě šungitové vody, k výrobě šperků, často se z tohoto materiálu vyrábějí šungitové řezby, šungitové koule nebo šungitové pyramidy.
Šungit typu III obsahuje přibližně 70-80% uhlíku a je velmi vzácný. Přestože má velmi vysoký obsah uhlíku, lze jej brousit, tvarovat a leštit do různých forem, jako jsou korálky a šperky. Říká se mu také Petrovský šungit, pojmenovaný po Petru Velikém, který pomohl zpopularizovat jeho používání.
Existuje také šedý šungit, který obsahuje 30 až 50% uhlíku. Tato šungitová hornina bývá využívána v průmyslové výrobě, či ve stavebnictví.
V Rusku dokonce existují terapeutické místnosti postavené celé ze šungitu. Není divu, že si šungit získává pověst zázračného kamene 21. století.
Čím je šungit výjimečný
Je to především jeho jedinečná struktura tvořená fullereny, což je krystalická forma uhlíku C60. Fullereny patří mezi nejsilnější antioxidanty, které chrání buňky před působením volných radikálů. Skupina vědců, která fullereny objevila, získala koncem 90. let 20. století kolektivně Nobelovu cenu. Do doby, než byly fullereny nalezeny v šungitu, nebyla jejich existence v přírodě vůbec prokázána. Na světě existuje více nalezišť horniny která se nazývá šungit, fullereny jsou však obsaženy výhradně v ruském.
Šungit má úžasnou schopnost posilovat auru člověka a zvýšit vitální energii
Níže se můžete podívat na video španělského badatele, který se postavil před zařízení snímající auru (kirlianova fotografie, akorát že na video) a po chvilce bere do ruky šungitový oblázek. Na videu můžeme vidět, jak jeho aura zesílí a jak ruka s oblázkem intenzivně září.
Šungit tlumí elektromagnetické záření
Pokud si koupíte kvalitní šungitový výrobek, který obsahuje velké množství uhlíku a fullerenů, bude účinně pohlcovat záření. Je logické, že čím více šungitu budete mít v okolí zdrojů elektromagnetického záření, tím lepší práci odvede. Schopnost šungitu neutralizovat emz lze prokázat například zařízením Trifield, kdy naměřemé hodnoty klesají i o stovky V/m2 naměřených hodnot v závislosti na prostředí a použitém množství šungitu.
Níže se můžete podívat na experiment, kdy byla měřena síla radiačního záření z chytrého telefonu. Zpočátku přístroj měří 494 miliwattů na metr čtvereční, předpokládaná bezpečná hodnota je přitom 10. Přístroj hlásí vysokou míru záření, která 50x přesahuje neškodný limit. Poté vysvětluje druhou hodnotu, která ukazuje sílu elektromagnetického záření, což je 180 voltů na metr čtvereční, přitom hodnota, která je považována za neškodnou, je 10. Poté na mobil položí šungitovou destičku a hodnoty radiačního záření klesnou na 2,8. Hodnoty elektromagnetického záření ukazují 0.
@primal_dad_truther #cellphone #radiation vs #shungite ♬ Mysterious and sad BGM(1120058) – S and N
Šungit je velmi populární u uživatelů mobilních telefonů pro jeho schopnost neutralizovat emz během telefonování
Uživatelé hlásí, že po dlouhém telefonickém hovoru nejsou tolik unavení a nebolí je hlava. Šungit totiž zvyšuje permeabilitu buněk vůči emz. Zajímavě to ilustruje následující kirlianova fotografie. Vlevo vidíme člověka s jeho základní aurou, kterou obvykle mívá. Na prostředí fotografii si položil na klín mobilní telefon v provozu a vidíme, že se jeho aura úplně změnila. Vpravo pak vidíme, že poté co si na sebe dal šungit, se i přes působení aktivního telefonu jeho aura vrátila zpět do původní podoby, ale je zářivější. Tohoto efektu lze snadno a poměrně levně docílit nalepením šungitové destičky na zadní stranu mobilu poblíž antény.
Šungitové pyramidy
Jeden z oblíbených způsobů neutralizace emz a geopatogenních zón je šungitová pyramida. Tyto pyramidy jsou vyřezány z velkých balvanů šungitu. Obvykle platí, že čím větší je pyramida, tím větší je i její dosah. Pokud přemýšlíte nad tím, jaká pyramida by se k vám hodila, vyberte podle toho, kam chcete, aby svou energií dosáhla.
velikost pyramidy v cm | 3×3 | 4×4 | 5×5 | 6×6 | 7×7 | 8×8 | 9×9 | 10×10 |
funkční dosah v metrech | 1m | 1,6m | 2,8m | 3,8m | 4,5m | 6,5m | 8m | 10m |
Šungitovou pyramidu je ideální umístit v blízkosti stálého zdroje záření, jako je domácí router, notebook, počítač, televize, nebo mikrovlnná trouba. Šungit má schopnost přetáčet levotočivé torzní pole na pravotočivé, aniž by oslaboval signál.
Šungitové pyramidy jsou sice prospěšné, ale nejsou vhodné pro použití do ložnice, protože mají stimulující a posilující efekt.
Šungitové koule
Šungitové koule mají díky šungitu stejné účinky jako náramky či pyramidy, jako prostorové zářiče sférického tvaru jsou však vhodnější k umístění do prostor, kde člověk odpočívá, relaxuje a regeneruje, což je právě ložnice, případně obývací pokoj. Jedna šungitová koule o Ø 5cm vystačí na jedno lůžko. Pro manželskou postel umístíme buď dvě z každé strany, nebo jednu větší kouli Ø 10cm pod postel. Šungitové koule mají harmonizační a relaxační účinek na energii člověka, proto se v její blízkosti lépe odpočívá.
Držení šungitové koule během meditací vyrovnává energii člověka, harmonizuje čakry a zároveň poskytuje nositeli uzemňující účinky kamene.
Šungitové kostky
Šungitové kostky jsou vhodné zejména pro osoby, které se potřebují uzemnit, uklidnit, nebo pro hyperaktivní roztěkané děti. Šungitová kostka se může nosit v kapse, dítě si s ní může hrát, může se držet v ruce při meditaci. Větší šungitové kostky můžete umístit do blízkosti svého pracovního prostoru, abyste zvýšili svou efektivitu. Šungitová krychle v zasedací místnosti přitahuje prosperitu a pomáhá obchodním partnerům lépe a rychleji se domluvit.
Šungitové šperky
Říká se, že nošení šungitového náhrdelníku nad srdeční čakrou neutralizuje elektromagnetické záření a nedovolí mu proniknout do měkkých tkání v těle. Nošení šungitových náušnic má zase podpořit vitalitu buněk v těle a povzbudit mozek k lepšímu výkonu. Nošení šungitových náramků energetizuje krev nositele.
Šungitová frakce (kamínky)
Šungitové kamínky mají očistné a detoxikační vlastnosti, které lze využít k přípravě šungitové vody, nebo k harmonizaci těla a posílení jeho vitality. Přiložení několika šungitových kamenů na bolavé místo údajně urychluje proces hojení. K tomuto účelu se kromě kamínků používá i jemný šungitový prach, ze kterého se připravují mastě. Ty jsou vhodné zejména na bolavé klouby a ekzémy, pod 20ti minutách po aplikaci se smývají.
Pouhé držení šungitového kamene v ruce během meditace mírní stres, zklidní a posílí energii člověka.
© aluska.org 2023
Upozornění: Používání jakéhokoli kamene nebo minerálu, včetně šungitu, nenahrazuje odbornou lékařskou péči nebo léčbu a nic z toho, co je zde uvedeno, nepředstavuje lékařskou radu, diagnózu nebo léčbu. Poskytnuté informace by neměly být používány k léčbě jakékoli nemoci, zranění, zdravotního stavu nebo potíží bez předchozí konzultace s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem.
Poslední komentáře
-není Tak já jsem znal osobu, co měla takového…
-***** Moc pěkně a čtivě napsáno...
-Jana Byl už podvečer a stmívalo se, také jsem…
-není Já našel mimozemšťanku, nesmrděla a nic nejedla, žila…
-není