Šungit: Opravdu funguje? Objevte jeho přínosy

6.8.2023 v E-shop Alue.cz 16

Každých několik měsíců se objevují nové studie, které zvyšují naše znepokojení ohledně elektrosmogu. Ať už se jedná o mobilní telefony, počítače, bezdrátové telefony nebo jiná Wi-Fi zařízení, tyto zprávy působí jako nekonečný příval špatných zpráv. V jistém smyslu se ochrana před EMP postupně stává stále důležitějším tématem. Postupem času se objevují různé metody, jak elektromagnetické záření mírnit, nebo odstínit. Jednou z velmi zajímavých a dostupných metod je Šungit.Šungit je prý starý asi dvě miliardy let. Těží se v ruské Karélii poblíž vesnice Šuňga. Je to černý lesklý minerál, který je tvořen vzácnou formou uhlíku C60. V závislosti na „ryzosti“ může obsahovat až 98% uhlíku. Šungit má barvu od matně černé až po zářivě kovově stříbrnou, může obsahovat žilky dalších minerálů nebo kovů a díky různému obsahu uhlíku má jednak zajímavou barevnou škálu a také různé formy použití.

Druhy šungitu
Šungit typu I, známý jako elitní šungit, se skládá z přibližně 90 až 98% uhlíku a má lesklý povrch. Jedná se o nejvzácnější a nejcennější druh šungitu, protože tvoří méně než jedno procento celkového vytěženého materiálu.
Šungit typu II je známý jako černý šungit. Je to nejběžněji dostupný šungit a obsahuje 50 až 70% uhlíku C60. Černý šungit se používá k různých účelům. K výrobě šungitové vody, k výrobě šperků, často se z tohoto materiálu vyrábějí šungitové řezby, šungitové koule nebo šungitové pyramidy.
Šungit typu III obsahuje přibližně 70-80% uhlíku a je velmi vzácný. Přestože má velmi vysoký obsah uhlíku, lze jej brousit, tvarovat a leštit do různých forem, jako jsou korálky a šperky. Říká se mu také Petrovský šungit, pojmenovaný po Petru Velikém, který pomohl zpopularizovat jeho používání.
Existuje také šedý šungit, který obsahuje 30 až 50% uhlíku. Tato šungitová hornina bývá využívána v průmyslové výrobě, či ve stavebnictví.
V Rusku dokonce existují terapeutické místnosti postavené celé ze šungitu. Není divu, že si šungit získává pověst zázračného kamene 21. století.

Čím je šungit výjimečný
Je to především jeho jedinečná struktura tvořená fullereny, což je krystalická forma uhlíku C60. Fullereny patří mezi nejsilnější antioxidanty, které chrání buňky před působením volných radikálů. Skupina vědců, která fullereny objevila, získala koncem 90. let 20. století kolektivně Nobelovu cenu. Do doby, než byly fullereny nalezeny v šungitu, nebyla jejich existence v přírodě vůbec prokázána. Na světě existuje více nalezišť horniny která se nazývá šungit, fullereny jsou však obsaženy výhradně v ruském.

Šungit má úžasnou schopnost posilovat auru člověka a zvýšit vitální energii
Níže se můžete podívat na video španělského badatele, který se postavil před zařízení snímající auru (kirlianova fotografie, akorát že na video) a po chvilce bere do ruky šungitový oblázek. Na videu můžeme vidět, jak jeho aura zesílí a jak ruka s oblázkem intenzivně září.

Šungit tlumí elektromagnetické záření
Pokud si koupíte kvalitní šungitový výrobek, který obsahuje velké množství uhlíku a fullerenů, bude účinně pohlcovat záření. Je logické, že čím více šungitu budete mít v okolí zdrojů elektromagnetického záření, tím lepší práci odvede. Schopnost šungitu neutralizovat emz lze prokázat například zařízením Trifield, kdy naměřemé hodnoty klesají i o stovky V/m2 naměřených hodnot v závislosti na prostředí a použitém množství šungitu.

Níže se můžete podívat na experiment, kdy byla měřena síla radiačního záření z chytrého telefonu. Zpočátku přístroj měří 494 miliwattů na metr čtvereční, předpokládaná bezpečná hodnota je přitom 10. Přístroj hlásí vysokou míru záření, která 50x přesahuje neškodný limit. Poté vysvětluje druhou hodnotu, která ukazuje sílu elektromagnetického záření, což je 180 voltů na metr čtvereční, přitom hodnota, která je považována za neškodnou, je 10. Poté na mobil položí šungitovou destičku a hodnoty radiačního záření klesnou na 2,8. Hodnoty elektromagnetického záření ukazují 0.

@primal_dad_truther #cellphone #radiation vs #shungite ♬ Mysterious and sad BGM(1120058) – S and N

Šungit je velmi populární u uživatelů mobilních telefonů pro jeho schopnost neutralizovat emz během telefonování
Uživatelé hlásí, že po dlouhém telefonickém hovoru nejsou tolik unavení a nebolí je hlava. Šungit totiž zvyšuje permeabilitu buněk vůči emz. Zajímavě to ilustruje následující kirlianova fotografie. Vlevo vidíme člověka s jeho základní aurou, kterou obvykle mívá. Na prostředí fotografii si položil na klín mobilní telefon v provozu a vidíme, že se jeho aura úplně změnila. Vpravo pak vidíme, že poté co si na sebe dal šungit, se i přes působení aktivního telefonu jeho aura vrátila zpět do původní podoby, ale je zářivější. Tohoto efektu lze snadno a poměrně levně docílit nalepením šungitové destičky na zadní stranu mobilu poblíž antény.

Šungitové pyramidy
Jeden z oblíbených způsobů neutralizace emz a geopatogenních zón je šungitová pyramida. Tyto pyramidy jsou vyřezány z velkých balvanů šungitu. Obvykle platí, že čím větší je pyramida, tím větší je i její dosah. Pokud přemýšlíte nad tím, jaká pyramida by se k vám hodila, vyberte podle toho, kam chcete, aby svou energií dosáhla.

 velikost pyramidy v cm  3×3  4×4  5×5  6×6  7×7  8×8  9×9  10×10
 funkční dosah v metrech  1m  1,6m  2,8m  3,8m  4,5m  6,5m  8m  10m

Šungitovou pyramidu je ideální umístit v blízkosti stálého zdroje záření, jako je domácí router, notebook, počítač, televize, nebo mikrovlnná trouba. Šungit má schopnost přetáčet levotočivé torzní pole na pravotočivé, aniž by oslaboval signál.
Šungitové pyramidy jsou sice prospěšné, ale nejsou vhodné pro použití do ložnice, protože mají stimulující a posilující efekt.

Šungitové koule
Šungitové koule mají díky šungitu stejné účinky jako náramky či pyramidy, jako prostorové zářiče sférického tvaru jsou však vhodnější k umístění do prostor, kde člověk odpočívá, relaxuje a regeneruje, což je právě ložnice, případně obývací pokoj. Jedna šungitová koule o Ø 5cm vystačí na jedno lůžko. Pro manželskou postel umístíme buď dvě z každé strany, nebo jednu větší kouli Ø 10cm pod postel. Šungitové koule mají harmonizační a relaxační účinek na energii člověka, proto se v její blízkosti lépe odpočívá.
Držení šungitové koule během meditací vyrovnává energii člověka, harmonizuje čakry a zároveň poskytuje nositeli uzemňující účinky kamene.

Šungitové kostky
Šungitové kostky jsou vhodné zejména pro osoby, které se potřebují uzemnit, uklidnit, nebo pro hyperaktivní roztěkané děti. Šungitová kostka se může nosit v kapse, dítě si s ní může hrát, může se držet v ruce při meditaci. Větší šungitové kostky můžete umístit do blízkosti svého pracovního prostoru, abyste zvýšili svou efektivitu. Šungitová krychle v zasedací místnosti přitahuje prosperitu a pomáhá obchodním partnerům lépe a rychleji se domluvit.

Šungitové šperky
Říká se, že nošení  šungitového náhrdelníku nad srdeční čakrou neutralizuje elektromagnetické záření a nedovolí mu proniknout do měkkých tkání v těle. Nošení šungitových náušnic má zase podpořit vitalitu buněk v těle a povzbudit mozek k lepšímu výkonu. Nošení šungitových náramků energetizuje krev nositele.

Šungitová frakce (kamínky)
Šungitové kamínky mají očistné a detoxikační vlastnosti, které lze využít k přípravě šungitové vody, nebo k harmonizaci těla a posílení jeho vitality. Přiložení několika šungitových kamenů na bolavé místo údajně urychluje proces hojení. K tomuto účelu se kromě kamínků používá i jemný šungitový prach, ze kterého se připravují mastě. Ty jsou vhodné zejména na bolavé klouby a ekzémy, pod 20ti minutách po aplikaci se smývají.
Pouhé držení šungitového kamene v ruce během meditace mírní stres, zklidní a posílí energii člověka.

© aluska.org 2023
Upozornění: Používání jakéhokoli kamene nebo minerálu, včetně šungitu, nenahrazuje odbornou lékařskou péči nebo léčbu a nic z toho, co je zde uvedeno, nepředstavuje lékařskou radu, diagnózu nebo léčbu. Poskytnuté informace by neměly být používány k léčbě jakékoli nemoci, zranění, zdravotního stavu nebo potíží bez předchozí konzultace s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Fialka 2023-08-06 13:15:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám už delší dobu nalepenou šungitovou destičku zvenku na mobilu u foťáku. Koupila jsem to kdysi jenom na zkoušku ze zvědavosti a moc jsem tomu asi nevěřila. Je ale fakt že mě z toho mobilu tak nebolí hlava když s ním zavolám. Tolik už ze mě tu energii nebere.

Ikona diskutujiciho Will 2023-08-06 13:17:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ty obrázky a kirlianova fotografie, to je něco. Četla jsem o šungitu různé články ale tohle je fakt síla. Divím se že se o tom víc nemluví a nepíše. Dělám si šungitovou vodu a cítím že je fakt dobrá a nabíjí mě. Tak to vidím ještě na náramky.

Ikona diskutujiciho Gulliver 2023-08-06 16:58:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

máme ho pod postelí. koupili jsme velký pytle. nikam jsme to nesypali aby nebyl nepořádek a i tak funguje. měli jsme pozvaného pána na měření a fakt to pohlcuje sousedovu wifinu. spí se na tom suprově

Ikona diskutujiciho Iris 2023-08-06 17:18:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělej článek díky 👍

Ikona diskutujiciho loc 2023-08-06 17:34:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pitná voda v malém městě mi nechutnala. Po koupení šungitu, skoro 3 litry vody na den ve velké zavařovačce, na dně asi 15 středně velkých kamínků (na 24 hodin) a voda velmi zlepšila chuť. Doporučuji pro zlepšení chuti kohoutkové vody. Jistě šungit má i ty další účinky.

Ikona diskutujiciho Diana 2023-08-06 18:05:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Týjo. Když šungit funguje tak dobře a vyrábí se z toho náramky… Mohlo by být zajímavé prošívat šungitové korálky i do oblečení, na trička. Do nějakého pěkného ornamentu, i s jinýma kamínkama na ozdobu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-08-06 18:39:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebo šungitové čepice. Koupíš si drť a můžeš si ji zašít mezi dvě čapky. Ale korálky určitě taky půjdou sehnat.

Ikona diskutujiciho Magdalena 2023-08-06 18:08:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čistím si vodu šungitem taky. Večer napustím vodu do džbánu s šungitem a ráno používám. Má takové jemné bublinky.

Ikona diskutujiciho vcelka 2023-08-06 23:19:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosim vas, je sungit vhodny pro deti a tehotne?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-08-07 10:32:05
Ikona diskutujiciho
sipka

rozhodně ano 🙂

Ikona diskutujiciho sergej nebo .lak 2023-08-07 11:06:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prý je i skvělý na detoxikaci od biologické zbraně kdy už jsou v americe státy kdy píchnutí kovidovky je trestný čin. Podobně užitím jako živočišné uhlí vnitřně.
A nejsem troškař „ogiftoval jsem orgonity svépomocí prostor okolo „hajan 🙂 A už tam ustali ty možné nanebevzetí panny marie kdy jsem měl po takových tam běžných krátkých vrtochů počasí švestlu o 15. metrů dál s půlky nalomeným kmenem a z půlky přetrženým na zlomu. A po lese už také roky nejsou fakt zakroucené vzrostlé stromy a utržené. Dal jsem i do odtoku z rybníků který jde okolo a harmonizuje médiem vše okolo. Tedy harmonizují prostředí elekrických polí – elektrický vesmír což beru jako standart fungování světa. A ti co šli dál tvrdí že je to multidimenzionální inteligence, nemám nic proti tomu protože vědomé formy neškodí v prostředí.

Ikona diskutujiciho Jirka 2023-08-07 13:21:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Různé krystaly či polodrahokamy rád už dlouho používám, jako pomůcku, ochranu či „léčivé“ spolubydlící. Právě z šungitu jsem ale docela rozpačitý. Nic mi to nedělá, nic kolem něj nevnímám, narozdíl od jiných krystalů. A když už, tak jsou mi některé šungitové věci spíš mírně nepříjemné. Tak nevím, čím to je.

Ikona diskutujiciho Květa 2023-08-08 11:51:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji vám paní Alue za tak krásné články. I tento. Velmi mě inspiroval. 🌷

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-08-08 12:07:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šungitová voda mi nejak prestala chutiť, používam ju občas na kávu, čaj alebo s ňou zalejem kytky, keď kvitli orgovány dal som si ich do dvoch vázičiek, jednému som dal šungitovú a druhému obyčajnú vodu a čakal som že v šungitke by mohol vydržať dlhšie ale uschli oba narovnako. Ale teraz mám šungit hodený vonku, aby si odpočinul, páli naň slnko, v noci Mesiac, alebo na to prší, tak snáď mu to neuškodí?

Inak pyramídy bývajú natočené stranami podľa svetových strán, inak nefungujú, ak teda majú pyramídy vôbec nejakú funkciu. Tak neviem či to platí i pre tie šungitové pyramídky ale tam je to asi jedno.

Ikona diskutujiciho Růženka 2023-08-08 12:24:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to možné. Pokud jsi měl starý šungit a používat jsi ho pravidelně. Má se nejpozději po půl roce vyměnit.

Ikona diskutujiciho Honey 2023-08-18 21:47:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šungit do vody používam roky a mám ho v miske aj pre domáce zvieratá,,, samé si vybrali misku s vodou so šungitom. Okrem šungitu mám ešte tachyon na telefone a PC a funguje to skvele. Tachyón „cítiť“ omnoho viac,,, dáva sa aj do chladničky /pod/ a dáva do harmónie jedlo, tiež do vody. Polievam s tachyon. vodou aj kvety, aj na tvár, na pitie je mi prisilná, ale inak energia budúcnosti z neho sála,,,

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek