Suvenýry z cest, které bysme neměli dávat nikomu

21.2.2021 v Zajímavosti 6

Je zvláštní, že i v moderní době je ještě stále zvykem přivážet přátelům, kolegům a známým suvenýry z cest. Také jdeme-li někam na návštěvu, často něco takového s sebou bereme jako pozornost. Dobrá – zdálo by se, že suvenýry konec konců nemohou nikoho urazit ani mu nic zlého způsobit. Vždycky je možné dárek, o který jsme nestáli, strčit někam do komory nebo do poličky nahoře vzadu a šťastně na něj zapomenout.Existuje však víra, že když někdo nezná pravidla, neví co se má a co nemá darovat a jak se to má provést, může to vést k nenapravitelným následkům, a to i u zatvrzelých ateistů. Za starých dob věnovali lidé výběru takových předmětů velikou péči a třeba v Číně nebo v Japonsku tato pozornost přetrvává dodnes.

Maska — tento tradiční symbol zvěrokruhu Blíženců je často projevem pozornosti, kterou lidé někomu darují, ať už jsou to přátelé nebo ti nejbližší. Málokdo ví, že právě maska, která je někdy vnímána čistě jako jakýsi talisman nebo zajímavost, může také být předmětem přinášejícím neštěstí a nesváry. Platí to zejména pro masky staré, v minulosti už použité. Při nákupu je třeba masku důkladně prohlédnout a neváhat zeptat se prodavače, jak starý ten předmět je. Na masce by neměly být žádné viditelné cizí stopy, kapky krve či jiné, střípky nebo jehly ani jiné takové věci. Ty jsou totiž vždycky důkazem, že maska byla kdysi používána k magickým rituálům a nepochybně je nasycena nedobrou energií. Pokud se vás při prohlížení masky zmocní nedobré pocity a pochyby, nekupujte ji a vraťte ji zpět do regálu. Člověk dokáže i podvědomě vycítit zlo a některé masky mohou být vyobrazením jen málo známých temných božstev.

Zrcadla jsou rovněž poměrně nebezpečným předmětem a kromě užitku mohou novým majitelům způsobit také velké škody. Je daleko vhodnější kupovat zrcadla úplně nová, nejlépe jako součást kosmetického stolku či toaletky. Tak totiž máte téměř zaručeno, že se do zrcadla před jeho novým majitelem určitě nikdo jiný nedíval. To je velice důležité, protože zrcadla mají paměť a vsakují emoce a pocity, někdy dokonce i myšlenky toho, kdo se do nich dívá. Proto také mágové doporučují pravidelně zrcadla, která máte v domě, očišťovat a obnovovat jejich dobrou energii správným způsobem. V opačném případě si můžete způsobit nemoci, můžete na sebe přitáhnout něčí kletbu nebo si se starým zrcadlem usadit v domě i ducha zemřelého, jemuž zrcadlo patřilo. Zdaleka ne každý by měl z podobného podnájemníka radost. Jako dárek je proto vhodné v krajním případě zrcadlo či zrcátko úplně nové.

Spousta lidí si záhadně myslí, že staré mince přitahují k člověku bohatství a finanční úspěch, nebo alespoň štěstí. Přiveze-li někdo z rodiny jako suvenýr pár starobylých mincí, je však třeba být krajně ostražitý. Každý mág vám vysvětlí, že takové mince se k bohatým lidem nedostávaly jen tak. Mince nesymbolizuje bohatství, ale proces nakládání s finančními prostředky. S bohatstvím i chudobou. Nejprve jsou počítány po jedné či po dvou, je to počítání chudoby a šetření, teprve potom se mince dostala k člověku bohatému a stala se symbolem jeho bohatství. Pečeť chudoby však na ní ulpívá dodnes a vy nemůžete vědět, co se k vám s mincí dostane.


Připraveno podle ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho myop 2021-02-21 08:42:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To platí asi všeobecně pro všechny předměty, které byli v minulosti někým používány. Člověk nikdy neví, co na nich ulpívá. Tzv. Second handy jsou jimy třeba v podstatě plné. I když tam lidi obvykle nosí věci, které většinou tolik nepoužívali.

Ikona diskutujiciho NoName 2021-02-21 09:29:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele, já sem dala do kešky u nás na vsi mušli z Bulharska….vzal si ji můj kámoš. Neudělá mu to něco?

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-02-21 09:37:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tie staré mince čo sa predávajú turistom sú obvykle len kópie starých mincí ale tá symbolika tam je, takže to platí aj tak. Ako decko som našiel aj takú pravú historickú striebornú mincu v blate po dažďoch a aj som ju zničil. Pálil som ju na plynovom sporáku horela krásnym zeleným planeňom. Neviem prečo som mal potrebu páliť kovy, ,,kalil“ som i nožíky a nad sviečkou atlantský prsteň, aby sa energeticky očistil.

Ikona diskutujiciho jngtlc78 2021-02-21 19:10:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Ak tomu správne rozumiem, tak potom zbieranie akýchkoľvek mincí (nie len starých, ale aj nových, aktuálnych platidiel, euromincí z obehu a pod.) nie je vhodné.

Ikona diskutujiciho dotaz 2021-02-21 09:43:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Technická… „bysme“ je nespisovné, používá se bychom

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2021-02-21 11:20:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to se dá říct o všech věcech kdybychom všichni takto přemýšleli nemohli bychom příjmat žádný dárky masku a zrcadlo bych asi nikomu nedal i použité oblečení by se nemělo dávat jako dárek

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek