Svět se bouří proti 5G: Lidé mají vlastní teorii ohledně aktuálního dění a nenechají si ji vymluvit

26.3.2020 v Zprávy 19

Nebudete věřit vlastním očím, co se teď děje v zahraničí, zejména v Americe. Když napíšete na stránce youtube.com heslo ,,5G“, jako jeden z prvních výsledků se vám ukáže video od CBC News s názvem: ,,Ne, 5G nezpůsobuje koronavirus„. Má nyní v době psaní článku 10 tisíc vidění, pouze 82 liků, 270 disliků a vypnutou diskuzi. Zvláštní… Co se to děje?Když heslo změníte na ,,5G koronavirus“ abyste se podívali do jaké míry je tohle téma vlastně aktuální, zjistíte, že existuje velké množství videí v angličtině, která se snaží veřejnosti ,,vysvětlit“ nebo vyvrátit údajně ,,populární konspirační teorii“ o tom, že příznaky koronaviru způsobuje ozáření 5G. Tato videa mají společný ještě jeden jev: Mnoho disliků a mnoho nesouhlasných komentářů. Vypadá to, že lidé v zahraničí ve velkém množství brojí proti 5G, bouří se a média se snaží tuto nevoli potlačit, ale očividně se jim to nedaří.

Jedno z mnoha videí, u kterého lze tento odpor veřejnosti pozorovat, je čerstvá reportáž od CNBC Television z února 2020 s názvem ,,5G infrastruktura bude vybudována bez ohledu na obavy z koronaviru“ . Už jen samotný název reportáže je podivný, ale když se podíváte na reakce publika, začne vám dávat smysl. Občané totiž bojují proti 5G, protože mají strach, že právě z tohoto záření onemocní. Je jich tolik, že se to dostalo i do televize! Ale příslušné autority tomu přesto nehodlají věnovat pozornost.

Na videu je zajímavé, že má nyní 50 500 vidění, pouze 164 liků a 388 disliků. Diskuzi zatím nevypli. A v této diskuzi si můžete přečíst doslova neuvěřitelné příspěvky. Kdo nevěří, ať tam běží a podívá se sám:

Zastavte 5G a koronavirus zmizí.
Nepřipadá vám divné, že korona vypukla v místě kde je zapnuté 5G a tam kde není, nemocní nejsou?
Co když 5G spouští symptomy a ne ten virus?
– S tím souhlasím, ale řetězec není kompletní. Hlavní problém je nedostatek vitamínu D. Ozáření člověka radiofrekvencemi mu oslabí imunitu, takže se v něm virus mnohem rychleji namnoží.
– Podívejte se na projev Dr. Johna Colemana, který vysvětluje, jak dělal výzkum vlivu frekvencí EMF, které navyšovaly životní cykly nejsmrtelnějších virů, včetně AIDS a eboly. Díky tomu se rychleji replikují, což člověka zabíjí rychleji, než má jeho tělo šanci se bránit. Věř mi … oni to vědí. Proč si myslíte, že nás nutili přijmoutt 5G, aniž by zkoumali účinky mikrovln na lidské zdraví?
Díky koronaviru nás zavřeli doma pod výhružkou zatčení. Velice chytrý způsob, jak nám zabránit, abychom protestovali proti budování věží s 5G
Koronavirová úmrtí jsou způsobená 5G radiací.
Korona je jenom odvádění pozornosti od 5G.
5g zabíjí, ne ten virus.
Někde jsem četl, že korona virus je vedlejší efekt 5G mikrovln v frekvenci 60GHz, které znemožní hemoglobinu v těle navázat kyslík a z toho jsou potom problémy s dechem a jiné.
– Četl jsem to samé, i to může zposobovat náhlé kolapsy.
Je zajímavé, že Wuhan v Číně je pilotní město pro 5G a zároveň kolébka koronaviru.
Tak 5G vypněte a dokažte nám, že jsou to jenom konspirace a že 5G nemá s koronavirem nic společného! Proberte se.
Je čas povstat.
Jestli to zapnou naplno, tak umřou všichni.
Největší skandál vůbec. Zkorumpované telekomy, politici, média i byrokraté. Jsou tisíce nezávislých výzkumných studií prokazujících nepříznivé biologické a zdravotní účinky ozáření EMF / RF a všichni ti zkorumpovaní šmejdi ignorující vědu to táhnou dál, starají se jenom o sebe.
Moje žena má z 5G závažné migrény, zjistili jsme to ve Švýcarsku. Tohle není bezpečná technologie a do budoucna to nedopadne dobře. Tahle situace je skoro neuvěřitelná.
Jen tady zkuste dát věž s 5G, podpálíme ji.
To je jejich plán, přímo do našeho ksichtu.
My se nebojíme. Lidi, vy víte co máte dělat, až uvidíte věž.
5G je zbraň proti lidem.
Všude kde dali věže s 5G umírají stromy a divoká zvířata.

…. a seznam výkřiků nadále pokračuje. To samé můžete číst i ZDE a pod mnoha dalšími videi.
Příspěvků je nyní přes 500, jeden je více alarmující než druhý. Strach a nedůvěra obyvatel je veliká a znepokojivá.

Zatímco na českém internetu můžeme najít pouze některé přeložené studie a vznikají první filmy, o čem se u nás vůbec nemluví je to, že po světě proběhla celá řada demonstrací proti 5G. Veřejnost se proti nové technologii bouří nejenom za klávesnicí, ale organizuje se.


○ Jedna taková demonstrace proti 5G proběhla třeba v Lublani (hlavní město Slovinska) v lednu 2020. Zde je článek i s fotogalerií z akce.
○ 10.5.2019 ve švýcarském městě Bern proběhla demonstrace STOP 5G, které se zúčastnilo kolem tisíce lidí. Ve Švýcarsku je vyžadováno zastavení 5G, dokud nebude k dispozici dostatek nezávislých vědeckých studií. Kromě toho by neměly být zvýšeny platné limity radiační ochrany.
○ Občané Německa v dubnu roku 2019 sepsali petici požadující od německého parlamentu, aby zastavil udělování 5G kmitočtů. Petice dosáhla 54 643 podpisů.
○ V září 2019 proběhla demonstrace proti 5G v Itálii – článek zde
○ V září 2019 proběhla demonstrace proti 5G také v holandském Haagu – článek zde

Takto zase vypadala demonstrace proti 5G ve Wisconsinu v květnu 2019. Nikdo o tom nepíše. Možná proto, aby se na problém neupozornila ta část populace, která o problému zatím nic neví a nemohla se třeba také začít stavět na zadní, jako tito lidé.
Seznam zdaleka není kompletní, protestů proběhlo ve světě mnoho. Pod heslem ,,5G demonstrace“ najdete moho článků a mnoho fotografií z akcí.

Co je 5G a proč se jí veřejnost tak obává?
S frekvenčním pásmem pro 5G sítě je to trochu složité. Jedná se totiž o dvě samostatné sítě. Jedna funguje na frekvencích pod 6 GHz, druhá nad 6 GHz. Nízkofrekvenční 5G sítě budou využívat v současnosti používaná mobilní pásma a k dispozici jim budou 100MHz kanály. Výsledkem by měl být až 50% nárůst rychlosti oproti LTE. Ten hlavní pokrok se však odehraje v pásmu výrazně nad 6 GHz. Typicky půjde o rozsah 24–86 GHz, pro Evropu je schválené pásmo 24,25–27,5 GHz. Tato spektra jsou prakticky nevyužitá a umožňují nasadit 400 MHz široké kanály. To dovoluje dosahovat na přenosové rychlosti dosud netušených hodnot – až 20 Gb/s s odezvou 1 ms.
Pro srovnání 4G funguje v rozmezí 800MHz – 2.5GHz. Rozdíl je tedy obrovský.


Neionizující mikrovlnné záření od určité síly poškozuje biologický materiál zahříváním (princip mikrovlnné trouby).
Výrobce přístroje TRIFIELD EMF, za pomoci kterého lze tyto vlny měřit, uvádí ve svém manuálu k přístroji následující: Uprostřed domu nebo kanceláře by mělo být VF obvykle menší než 5mW/m² tato hodnota byla stanovena v USA. V ČR se uvádí na základě vědecké konference v Salcburku z roku 2000 limit pro VF 1mW/m².
V centrech měst lze na ulici tímto přístrojem běžně naměřit frekvence nad 20 000mW/m² (což odpovídá mikrovlnám o síle 6GHz) což je pro přístroj limit. Vyšší hodnoty zobrazit nedokáže.

Mikrovlny jsou elektromagnetické vlny o vlnové délce od 1 mm do 1 m, což odpovídá frekvenci 300 MHz (0,3 GHz) až 300 GHz.

Povšimněte si mikrovlnky na obrázku. Dnešní mikrovlnné trouby obvykle vyzařují vlny o frekvenci od 2,45 GHz. Běžně se uvádí 3-30GHz. O tom je celá kontroverze okolo 5G a je to i důvod, proč si mnoho lidí stěžuje na bolesti hlavy, rudnutí v obličeji a horko, když jsou vystavení 4G o frekvenci ,,pouhých“ 2,5GHz. Protože i takto ,,nízké hodnoty“ (v porovnání s obávanou 5G) způsobují zahřívání organického materiálu. Na tom je i založeno doporučení nepřikládat si mobil k hlavě, protože způsobuje zvýšení teploty v mozku ze strany, ze které byl přístroj k hlavě přiložen. Existuje celá řada studií, které mapují absorpci RF vln mozkem (dostupné i v češtině).


Video z května 2019, reportáž ABC News: Protestující v San Diegu proti vysílačům 5G říkají, že způsobují rakovinu.  V čase 0:25 je detailní záběr, který ukazuje, jak přesně tento vysílač vypadá. Reportérka říká, že tyto vysílače jsou instalovány úplně všude.
Na kameru poté hovoří Susan Brickman, vedoucí centra pro prevenci proti elektrosmogu. Říká: ,,Vystavení mikrovlnné radiaci o určitých frekvencích na krátkou vzdálenost může způsobit pocity pálení kůže. Chtějí ty antény rozmísťovat v rozestupech 60-90metrů. Vědci 5G spojují s rozvojem rakoviny.“
Takže jsme antény podrobili testu, abychom změřili míru radiace. Ženy stojí u antény s měřákem a obě shodně říkají, že cítí, jak to na ně působí. Susan to přirovnává k pocitu při nemoci, jakobyste měli úpal od slunce. Místní lidé dokonce odmítají kupovat nemovitosti, které jsou zasažené zářením 5G, což komplikuje práci realitkám.

Pod videem se lze dočíst to samé, co pod všemi ostatními videi o 5G. Veřejnost si jako obvykle stěžuje, že ji autority ignorují.

Youtuber a jeho posměšný příspěvek ke ,,Koronavirové konspirační teorii“. Video je úplně čerstvé, vyšlo teď v březnu a už má 300 tisíc vidění a přes 1000 komentářů. Hádejte, co se v komentářích opět píše.

Zavřeli nás doma, zatímco montují 5G úplně všude.
Kdy se konečně začne mluvit o tom, jak okolo antén s 5G umírají stromy?
Konspirátoři říkají lidem pravdu. Proberte se.
Mohou změnit frekvence 5G a zacílit na jakoukoliv oblast, kterou chtějí. Naše těla se uvaří zevnitř. Proč jinak měl Wuhan nejprve 5G … a jako první dostal koronavirus. Je to zbraň.
Není to vtip, podívejte na mapy se statistikou. Místa 5G se shodují s místy kde jsou nemocní.
Je mi jedno, jestli to je nebo není konspirace. Ale vím, že jakmile se zastavím venku, cítím se špatně, jak v pekle a moje lymfatické uzliny začínají bolet, stejně se mi to děje, když nosím Bluetooth sluchátka. 5g urychluje šíření toho viru.
Ukažte mi nějaké důkazy o tom, že 5G nezpůsobuje symptomy ozáření.
5G způsobuje ten virus. Kdokoliv bude říkat opak, je buď podplacený, nebo naivka.

Nevůle veřejnosti proti 5G je obrovská. A přesvědčení, že způsobuje symptomy kryjící se s koronavirem, je také velice rozšířené. Otázka je, proč? Mají tito lidé pravdu? Koneckonců věda i stanovené limity mluví jednoznačně. Protože některé státy jsou v technologickém vývoji napřed a instalují 5G mnohem více než u nás, tamní obyvatelstvo má i jiné přímé zkušenosti. A má jich více. To by vysvětlovalo, proč je ve světě okolo 5G takový poprask, proč to nutí oficiální i nezávislá média se tímto tématem zabývat, zatímco u nás o tom zatím píše jenom pár alternativních médií, co vesměs překládají zahraniční nezávislé studie, nebo sdílí video, kde umírá hmyz létající okolo antény s 5G.

Aluška.org © www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-26 03:22:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://i.imgur.com/jDB8d7j.png

https://eu.usatoday.com/story/tech/columnist/2020/03/21/did-5-g-cause-coronavirus-covid-19-pandemic/2873731001/

To bude dobrý. Když mělo být 3G, lidi protestovali. Později 4G, zase protestovali… Čekám, jestli hodlají protestovat navždy. Jinak, ty věže v tom videu (s těmi mrtvými včelami) jsou 4G, ne 5G. Psal to tam nějaký expert v komentářích. Nicméně je to celkem jedno. (koment ofocený zde: https://i.imgur.com/6vDWGgH.png)

Mimo tohle všechno, „jako zbraň“ by se dalo použít skoro každé vlnění.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-26 14:02:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedalo. BTS věže o 60GHz se začaly stavět až v rámci 5G, na Tadesco poslala studentka báňské univerzity z Ostravy fotografie, že ji taková věž blízko její univerzity pravděpodobně popálila.

Ikona diskutujiciho Zorka 2020-04-28 21:15:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak si tedy myslíš, že je všechno v pořádku….

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-03-26 04:07:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neviem či súvisí 5G s koronavírusom. Ale bolo by dobre keby sa 5G zrušilo a už sa takéto veci nevymýšlali. Od 5G je krôčik k inteligencii robotov ktorí budú na 5G napojení takže stroje sa budú vyvíjať a ľudstvo degenerovať až stroje prevezmú vládu.

Ikona diskutujiciho zxcv 2020-03-26 11:36:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souvislost s 5G urcite je. Konec koncu, koronavirus je biozbran a proto je nutno zajistit aby se neobratila proti jejich tvurcum nebo nejak nezvrhla a nezpusobila prehnane skody, resp. aby naopak zpusobila presne definovane predem urcene skody. Takze neco jako binarni jed. Aby poradne fungovala, musi se necim podporit. Napr. necim, co poskozuje imunitu. A necim, co lze mit dobre pod kontrolou. A k tomu je mikrovlnne zareni z telekomunikacni infrastruktury, ktere lze podle potreby smerovat, zesilovat ci zeslabovat, zcela idealni. A cele to jeste opeprime presne davkovanym stresem z medii, ktery jak znamo imunite take zrovna neprospiva…

Ikona diskutujiciho Olivín 2020-03-26 13:04:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak to máme v ČR ? Vláda údajně za to dostala „velký balík“. Jinak :“Všechno, co jste chtěli vědět o 5G“ je na stránkách emfsmog. cz http://www.emfsmog.cz/
o situaci v ČR https://www.alza.cz/5g-sit

Ikona diskutujiciho Peace 2020-03-26 20:01:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teď nevím jestli jsem to četl v komentářích tady nebo na tadescu, že Babiš asi nejspíše četl sdělení indigové dívky. Pokud tomu tak skutečně je a využil ten tzv. „žolík“ nebylo by dobré mu toto poslat aby ty 5G sítě u nás zakázal?

Ikona diskutujiciho KMnO4 2020-03-27 11:29:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

FB
aluska.org
Váš příspěvek nejde sdílet, protože odkaz porušuje naše zásady komunity
Pokud si myslíte, že to není proti našim zásadám komunity, dejte nám vědět.

Cenzoři útočí…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-27 12:51:27
Ikona diskutujiciho
sipka

tento problém s facebookem trvá už několik měsíců, asi se s tím už nedá nic dělat… aluška.org má novou stránku na vk.com, kde je i odběr článků a se sdílením není problém https://vk.com/aluskaorg

Ikona diskutujiciho Pavel 2020-03-28 09:49:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidé tak nějak spí…přece není normální přistoupit na implementaci technologie, která nebyla vůbec testovaná a to v měřítku, které zasáhne úplně, ale úplně VŠE.
Bezpečnostní riziko -„VELKÝ BRATR“
Lidstvo si musí uvědomit, kam tato technologie nevyhnutelně spěje. Snaha o vytvoření „chytré sítě“ je snahou plně ovládnout a sledovat každý náš krok, každou denní činnost a každou potřebu nutnou pro život. Tato právě budovaná síť, totiž v budoucnu bude dost možná moci řídit, ovládat a plně manipulovat téměř vše…Tedy naše domácnosti (přípojky vody, plynu, elektřiny), na dálku ovládat naše elektrospotřebiče (topení, světla, ledničky, monitory, počítač..), řídit a ovládat naše autonomní auta a dopravní prostředky (svobodu pohybu), zemědělské a průmyslové stroje (naši potřebu obživy) a v neposlední řadě připojení k „síti“(sledovat a zálohovat veškeré vaše kontakty, informace..) a mnoho dalšího, která tato „chytrá síť a „internet věcí“ v budoucnu obsáhne.

Musíme si plně uvědomit, že tato „síť“ bude mít v jeden okamžik vždy a všude přehled o veškerém našem životě (účtech, nemocech, potřebách, bydlišti, našem pohybu, příbuzných, přátelích…). Ten kdo bude tuto „chytrou síť“ řídit a „zpravovat“, bude mít bezesporu ohromnou moc – moc, která vás kliknutím tlačítka může kdykoliv zcela zničit…opravdu chceme tuto možnost dopustit??
Další věcí je, že zde někdo veřejně prohlašuje, že je nutno zredukovat lidstvo na planetě, dokonce o tom pořádá přednášku. Co se děje? Nic! Lidé to vyslechnou – jedním uchem…Někdo zveřejní věci které se dějí, za které by se nemuseli stydět největší zločinci nacistického Německa. Co se stane? Hledají a uvězní člověka, který zprávu uveřejnil! Vyvíjí se v laboratořích viry k zabíjení lidí jako zbraň. Vadí to někomu? Existují viry, které se musí aktivovat, např. po celém světě na nás z letadel někdo něco sype. Řekl vám někdo s oficiálních zdrojů, co to je? Když se o to zajímáte, tak jste zesměšňovány, že je to konspirace,… Co se děje? Nic, pěkně jsme si popovídali. Dvousložkové viry se musí aby fungovali aktivovat. Čím? Můžete domyslet. Pak se nemůžeme divit, že někdo onemocní koronavirem na pustém ostrově, přestože tento ostrov nikdo neopustil.

Co se týče 5G, tak máme štěstí. Původně stát plánoval dokončit i přes odklady z počátku roku aukci kmitočtů pro 5G mobilní sítě ještě v letošním roce. Byl to mimo jiné jeden z požadavků EU.Což letos nebude.
Jsme neustále programováni a co víme? Nic! Můžeme si o tom psát, diskutovat, to je vše. Lze to změnit? Ano

Ikona diskutujiciho Peter 2020-03-29 16:40:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…a kromě toho co jsi popsal, je to né riziko (s rizikem je alespoň nějaká naděje), ale průšvih a to velký, zdravotní. Pro všechno živé, vše co obsahuje vodu, pro lidi zvířata rostliny i pro hmyz, vše živé..
1) voda totiž absorbuje -viditelné světlo málo, ale vyšší frekvence EMG záření o dost víc a nižší taky o dost víc, spektrum zde:
https://en.wikipedia.org/wiki/Electromagnetic_absorption_by_water
V oblasti mikrovln, poměrně dost. Zjednodušeně se dá říct, že molekulu H2O slušně rozkmitává pásmo od 1GHz do 1000GHz -to vyplývá ze stavby H20 molekuly, meziatomových vzdáleností, nábojů a geometrie molekuly, více třeba zde:
http://www1.lsbu.ac.uk/water/water_vibrational_spectrum.html
Mikrovlnka má známých 2,45GHz, mobily a jiné vysílače zhruba podobně plusmínus, no a 5G síť se plánuje od 6 do 100GHz. Když tak dejte si do gůglu „water molecule resonance frequency“. Má hodnotu 22,235GHz. Toto je v pásmu 5G…A molekulární vazby mezi atomem kyslíku a vodíku v molekule H2O se můžou rozkmitat natolik, že se molekula rozpadne. Třeba pěkná diskuse je o tomto zde (dole):
https://physics.stackexchange.com/questions/169173/what-is-the-resonant-frequency-of-liquid-water
A ještě krom toho,:
2) Rozdíl mezi normálním elektromagnetickým zářením a 5G, by se dal laicky přirovnat k rozdílu mezi normálním běžným světlem a laserem. Laserovým ukazovátkem, s minimálním výkonem (zlomek běžné i LEDkové baterky) si můžeme bez problémů posvítit ve tmě třeba na zeď vzdálenou půl kilometru i více. Proč? Světlo v laseru je zkoncentrováno do krátkých časových okamžiků, kdy dosahuje i 1000násobek „průměru“ (tj. toho co vidíme okem či naměříme třeba fotodiodou). A 5G signál, je modulován, velmi podobně jako laser.
Suma sumárum bodu 1) a 2)?
5G vysílání je (byť to propagátoři 5G zapírají) nebezpečné tzv. „ionizující záření“ (dle definic úřadu pro jadernou bezpečnost) – míněno tím že JE schopno štěpit molekuly na ionty či radikály. Je teda smrtící dlouhodobě (nádory) a nebo i krátkodobě (při vyšším výkonu a/anebo při vhodné superpozici vln).
Čirý pud sebezáchovy proto velí tohle prostě hned zastavit.

Ikona diskutujiciho Emily 2020-03-29 18:53:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedná lifestyle youtuberka narovinu říkala, že nesmí ve svých videích ani zmínit něco v souvislosti s koronou (hlavně to slovo), jinak video automaticky podléhá cenzuře. (Ostatně jako všechny, ale přísnější.) Prý aby tak regulovali „fake news“. :/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-29 19:15:51
Ikona diskutujiciho
sipka

jj, youtube demonetizuje videa o koronaviru aby lidi nehrabali peníze na populárním tématu a na strachu

Ikona diskutujiciho Kallis 2020-03-30 09:28:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, kam dotaz dát, třeba si ho tu někdo všimne…

Neslyšíte v pozdních večerních hodinách silné hučení? Přijde mi, jakoby mi pod barákem jezdily tanky 🤔
Není to každý večer, občas a trvá to chvíli.

Ikona diskutujiciho Anna 2020-03-31 13:53:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, slyšela jsem cca před 5 dny něco co popisujete, jakoby to šlo odněkud zespoda … A bylo to kolem 4 ráno.

Ikona diskutujiciho Kamil Pokorný 2020-04-03 14:42:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jelikož se zabývám měřením všeho elektrosmogu a mám na to odpovídající antény a spektrální analyzátory, klidně se mnou pro nějaký příští článek konzultujte detaily technické, aby byly údaje přesnější a relevantnější. 🙂
Jinak na mém webu mám podle datumu aktuality zásadní o dění kolem 5G, lze sledovat, čerpat informace, mám tam i hodně odkazů na příslušné studie a zdroje atd. Informací je dnes hodně, i zavádějících, já se je snažím vždy pečlivě tříbit, abych veřejnosti uváděl opravdu relevantní informace.
Nyní k tomuto článku a tématu.
Přesný mechanismus nebo spojitost 5G s koronaviry zatím popsána nikde nebyla, natož ozdrojována aby to bylo seriozní a dalo se o to opřít. Ale je jasné, už i podle ostatních sítí a bezdrátových signálů, že se rozhodně oslabuje lidem imunitní a nervový systém, mění se krevní obraz a řada dalších důležitých parametrů – a to pozor – samozřejmě i při doma puštěné WIFI, protože to je hodně agresivní jehlicovitý signál, který router vysílá stále (nabízí připojení, aby síť byla „vidět“), i v noci když spíme, proto je zásadní, na noc mít WIFI router vypnutý ze zásuvky. A nejlíp i přes den a mobily a notebooky a tablety připojovat přes „ethernetový adaptér“ který má na jedné straně šachtici pro klasický konektor RJ45 pro běžný internetový káblík a na druhé straně vyveden konektor do mobilu, nebo USB. A nemusíte se doma „smažit“. Běžně v Alze za pár stovek. A také vypínat data v mobilu, nebo nezapínat spíše. Protože to, že jsou někde okolo na ulici vysílače, naměříme hodnotově o dva – tři řády níž (tisíciny voltu na metr) oproti WIFI puštěné doma (desetiny voltu až deset voltů!)… Prostě je to nutno brát komplexně. Lidi se bojí 5G, ale přitom se 10x víc smaží denně a nonstop sami doma svojí WIFI celé noci a dny (od sousedů už naměříme vždy slabší – kolem setin až tisícín V/m). Já mám tu výhodu, že to vidím už několik let vše přímo v praxi. Tedy naměřím. A vidím jasnou souvislost, při jakých hodnotách už tam jsou nemocnější děti atd.
Na to bych navázal – přístroj na měření – Trifield – ano, novou verzi TF2 s displejí určitě doporučuji, je velmi citlivý narozdíl od staré ručičkové verze. Umí měřit VF do 6 GHz, takže se tam vejde jak první pásmo, plánované kolem 750 MHz, tak druhé pásmo, plánované kolem 3,7 GHz, co se týče 5G sítí u nás, až se začnou zavádět. (nenechte se splést vysokými hodnotami, které vám doma tvoří vaše WIFI, protože tento přístroj měří celou sumu a nerozliší frekvence, na to pak je dražší analyzátor spektrální).
Aukce kmitočtů letos nejspíš nebude, takže ani instalace nových vysílačů. Nenechejme se zmást reklamami na rychlejší připojení 5G – je to reklamní lež, zneužívají období sítí páté generace, ale technicky je to 4G advanced (zrychlené LTE). Žádnou pravou 5G zde ještě nemáme, jenom se velmi omezeně testuje v třech městech. Detaily mám vše na webu.
A třetí pásmo to ultravysokofrekvenční, bude koncipováno postupně po zavedení těch dvou, co jsem uváděl, a to v pásmu 26 GHz a potom až kolem 60 GHz, to bude spíše obslužné pro ta nižší pásma a vysílače. Jako i dnes už jsou BTS vysílače některé propojeny p2p sítěmi kolem 43 GHz, ale vůbec nám to nevadí, protože to je jen úzký paprsek a ne široké plošné vykrytí. Většina BTS je jinak napájena světlovodnými kabely, co se týče dat mezi sebou.
Ještě bych snad dodal, že jsou nyní v ČR nesmyslné aktivity „Vypněte 5G“ protože tu prakticky 5G opravdu plošně vubec ještě nemáme a nebudeme ani tento rok mít. Místo toho by ale měly vznikat aktivity „Nezavádějte 5G“.
5G je rozhodně velké svinstvo, ale technicky není pravda, že by mohl vysílač někde z ulice „uvařit tělo“ a podobné komentáře, protože fyzikálně je to nesmysl vzhledem ke vzdálenosti a výkonu. Je třeba být opatrný a rozumní a opravdu nešířit nepravdivé zprávy a zbytečně strašit veřejnost něčím navíc. Proto právě nabízím spolupráci, klidně mi lze poslat text mailem abych jej prošel a upozornil, co je opravdu rozumné, a co je nesmysl…
Můj přístup je určitě opatrnost, rozumnost, méně záření, dělat rozumnou osvětu. ANO. Ale také nešířit dál úplně přehnané nebo nepodložené věci, protože tím pak sklouzne celé to téma do nějakého balíčku konspirací, zatím co při rozumějším přístupu by se dalo toho možná dosáhnout více. Jestliže je tu například snaha „vypněte 5G“, no tak si ti kompetentní akorát poklepou na čelo a zasmějí se tomu, jelikož tu ještě 5G ani není, a smetou celý problém rovnou ze stolu jako fake, konspiraci, atd. Rád tyto věci každému vysvětlím, kontaktujte mne a buďte více v klidu 🙂
Zbrklé akce mohou spíš věci uškodit. Přijde mi, že dnes je záplava webů, které veřejnost doslova děsí, místo aby nabídli opravdu rozumný výklad a řešení atd. A já pak denně musím uklidňovat desítky totálně a zbytečně vyplašených lidí, co mi volají. Buďme zdrávi!

Ikona diskutujiciho Mikessska 2020-04-24 09:32:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, prosím o jména webu, pane Pokorný. Ráda si přečtu více. Děkuji.

Ikona diskutujiciho Kamil Pokorný 2020-06-10 19:05:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Zasílám onen můj web ale je tam hodně informací, spíše se mne klidně zeptejte mailem nebo telefonem konkrétně, abych vysvětlil vše co potřebujete 🙂 Krásný den, KP.

Ikona diskutujiciho Jan 2020-04-24 20:39:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

snad je užitečné shlédnout (s českými titulky)
https://www.facebook.com/Vylety.Hurghada.Sahl.Hasheesh.ElGouna.Egypt/videos/316386292670713/

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek