Svět zachvátila epidemie nedostatku vitamínu D

26.4.2012 v Léčba 29

Svět zachvátila epidemie nedostatku vitamínu D

Po celém moderním světě se šíří epidemie nedostatku vitamínu D. Nedostatek vitamínu D je tak rozšířen, že je to alarmující, a je také základní příčinou mnoha dalších vážných nemocí jako rakovina, cukrovka, osteoporóza a srdeční choroby.

Nová studie publikovaná v březnu 2010 v časopise Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism zjistila, že 59% populace má nedostatek vitamínu D. Navíc asi 25% z toho má extrémně nízkou úroveň vitamínu D.

Vedoucí autor studie, dr. Richard Kremer z Centra zdraví univerzity v McGill řekl: „Abnormální úrovně vitamínu D jsou spjaty s celým spektrem nemocí, včetně rakoviny, osteoporézy a cukrovky, a rovněž s kardiovaskulárními a autoimunitními chorobami.“

Tato nová studie rovněž dokumentuje jasné spojení mezi nedostatkem vitamínu D a uloženým tělesným tukem. To podporuje teorii, kterou obhajuji na NaturalNews již mnoho let: sluneční záření podporuje ztrátu tělesného tuku.


Vitamín D je možným hormonálním mechanismem, s nímž tento jev ztráty tuku pracuje.Vědecká bádání o vitamínu D dávají ještě lepší výsledky…Aktivátor imunitního systému.

Nedávné výzkumy provedené na univerzitě v Kodani objevily, že vitamín D aktivuje imunitní systém tím, že ,,vyzbrojí“ T buňky k boji proti infekci.

Tento výzkum zjistil, že bez vitamínu D je imunitní systém T buněk neaktivní a poskytuje jenom malou nebo žádnou ochranu proti napadení mikroorganismy a viry. Ale s vitamínem D v krevním řečišti se tyto buňky „ozbrojí“ a začnou vyhledávat vetřelce, které zničí a vyloučí z těla.

Jinými slovy, vitamín D účinkuje tak trochu jako klíček v zapalování vašeho auta: auto nepojede, pokud neotočíte klíčkem a nenastartujete motor. Podobně ani váš imunitní systém nebude pracovat, pokud nebude biochemicky aktivován vitaminem D.

Pokud se setkáte se zimní chřipkou ve stavu nedostatku vitamínu D, váš imunitní systém je v podstatě proti sezónní chřipce bezbranný. Proto lidé, kteří onemocní, jsou ti, kteří jsou stále pod střechou, pracují pod střechou a žijí v chronickém nedostatku vitamínu D.

Tato zjištění o tom, že vitamín D ,,vyzbrojuje“ imunitní systém, byla publikována v Nature Imunology.

Vědci v komentářích řekli: „Vědci vědí již dlouho, že vitamín D je důležitý pro absorpci kalcia, a že tento vitamín také souvisí s nemocemi jako je rakovina a roztroušená skleróza, ale neuvědomili jsme si, jak rozhodující je tento vitamín pro aktivaci imunitního systému – teď už to víme. ,,Lidé trpící rakovinou a lidé s roztroušenou sklerózou a osteoporézou mají vždy těžký nedostatek vitamínu D.


Vsuvka o vitaminu D: VITAMIN D
Kupuji rybí tuk a EPAVIT. Denní potřeba 5.000 mj. = cca 125 µg. Napomáhá vstřebávání vápníku, jeho uchování a využití. Pomáhá uklidňovat nervy, snížit citlivost na bolest, křehnutí kostí, hojení zlomenin, snížit výskyt křivice, zubního kazu, prevence rakoviny, roztroušené sklerozy, nemoci ledvin, degenerativních nemocí, … Svou přítomností v organizmu vitamin D snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny na polovinu až tři čtvrtiny.

Nedostatek D :Návaly tepla, noční pocení, křeče v nohách, dráždivost, nervozita, duševní deprese jsou mylně považovány jen za známky přechodu. Ve skutečnosti jsou důsledkem nedostatku vitamínu D a vápníku + hořčíku, jejichž spotřeba je v období přechodu zvýšená. Po uplynutí několika měsíců špatně sedí umělý chrup.Obvykle to není vina zubaře, ale chybou výživy. Že kosti i sanice mění svůj tvar může mít na vině též nedostatek vitaminu D. V dnešních reklamách, ale i v některých lékařských knihách uvádí se, že vitamin D vzniká sluněním v kůži. Ne v kůži, ale vzniká v mastnotě na kůži.A to jen tehdy, pokud vzduch není příliš vlhký a pokud jsme se ani před sluněním či po opalování neumývali a tím nesmyli kožní mastnotu. Vitamin D se vytvořil v kožní mastnotě a postupně se z ní vstřebává kůží do těla.Tato kožní mastnota se dokonce velmi lehce smyje studenou vodou.
Proto nemá význam se slunit, když se vzápěti umyjeme anebo jsme předtím kožní mastnotu smyli. Vstřebatelnost :Vitamin D může být vstřebán do krve jen za přítomnosti tuku. Dítě do 12 let synthetické D nevstřebá. Stravování :Denní dávka 5.000 mj by byla krytá konzumací cca 200 vajec. Slunit se neumíme.

Kupuju Rybí tuk a EPAVIT v lékárně. Ale 1 tobolka třeba Noventis výrobku obsahuje pouze 26 mj denní dávky. Prakticky jediným zdrojem vitaminu D je rybí tuk. Rybí tuk co do účinnosti zvláště u dětí není možné ničím nahradit. Syntetickou pilulku dítě do 12 let nevstřebá. Do šesti let dítě nedokáže vyloučit alkohol, podobně jako pes toxický thiobromin, který mu dáváme v čokoládě. Jedna celá čokoláda na vaření psa zabije !


Denní dávka :Zdravý dospělý 5.000 mj tedy ekvivalentně 125 mikrogramů. Tedy plnou polévkovou lžíci rybího tuku. Batoleti do 1 roku stači půl čajové lžičky rybího tuku = 1.000 mj; děti do 8 let celou čajovou lžičku = 2.000 mj, do dospělosti 2 čajové lžičky = 4000 jednotek. Rybí tuk má být v ledničce . Podávat nejlépe s mlékem. Toxicita u rybího tuku nebyla pozorována. Přechod do toxicityu syntetického D lze pozorovat při konzumaci po delší dobu 25.000 mj u dospělých, u dětí do 8 let dávky nad 1.000 mj.

Autorka knihy slavná Dr.Adelle Davis sama přispívá svému organismu třemi lžícemi rybího tuku = 15000 mj denně spolu s litrem mléka a navíc 1 gramem vápníku. Toxicita byla pozorována u syntetického vitaminu D v uvedených
dávkách, ale prakticky nebyla zjistěna u rybího tuku.
Toxicitě syntetického D lze předejít zvýšenými dávkami vitaminu C a E anebo cholinu.
Toxicita D se zvyšuje při nedostatku vitaminu E nebo vápníku. E vitamin je dobré konzumovat nejlépe alespoň o půl hodiny dříve, než se najíme stravou obsahující železo.
Neboť železo E vitamin v těle nevstřebaný ničí.
Konec vsuvky. Pokračování článku ZE SVĚTA:

Zdá se, že CDC – Rakovinová Společnost(co je CDC viz.pozn.dole) a WHO jsou v absolutní nevědomosti o tomto výzkumu, jinak by doporučily vitamín D k boji proti nedávné pandemii H1N1, spíše než vakcíny. Vitamín D by byl daleko efektivnějším (a méně nákladným) prostředkem na obranu proti pandemii než vakcíny, zejména když vakcíny nemohou fungovat, když na ně imunitní systém nereaguje, a imunitní reakce vyžaduje přítomnost vitamínu D!

Zatímco vakcíny mají nežádoucí vedlejší účinky jako např. těžké neurologické poruchy u některých příjemců, jediným „vedlejším účinkem“ vitamínu D je, že je prevencí proti 77% veškerých rakovin.

http://www.naturalnews.com/021892.html

Společný jmenovatel nemocí dle nového výzkumu se stává stále jasnějším, že nedostatek vitamínu D může být společným jmenovatelem pro většinu ničivých moderních degenerativních nemocí.

Pacienti se selháním ledvin téměř všeobecně mají nedostatek vitamínu D a rovněž tak pacienti s cukrovkou. Lidé trpící rakovinou a lidé s roztroušenou sklerózou a osteoporézou mají vždy těžký nedostatek vitamínu D.

Ve skutečnosti nedostatek vitamínu D může být základní příčinou, proč je tolik degenerativních nemocí, a náprava tohoto nedostatku v celé populaci by mohla zničit zisky „průmyslu péče o nemocné“, který dnes vládne západní medicíně.

Jinými slovy, když se lidé dovědí o vitamínu D, rakovinový průmysl zaznamená kritické ztráty zisku (vitamín D zabrání 4 připadům rakoviny z 5.) Zřejmě proto tak mnoho podniků a organizací, které závisí na rakovině (a dalších nemocech) svou autoritou a mocí aktivně bojují proti informacím o vitamínu D.

Například Státní institut pro rakovinu- NCI, který je jednou z nejbohatších neziskových společností, aktivně provozuje celostránkové reklamy, které se snaží odstrašit lidi od slunce, aby zůstali ve stavu nedostatku vitamínu D.

Tento stav nedostatku shodou okolností slouží i mocenským zájmům NCI tím, že zajišťuje, aby lidé pátrali po záhadách rakoviny, i když je k dispozici léčba zdarmo (slunce).

Podobně FDA nechce, aby se lidé dověděli o vitamínu D, protože informovaní spotřebitelé by nevyhnutelně brali více potravinových doplňků s vitamínem D a tím by předcházeli veškerým nemocem, s nimiž farmaceutický průmysl počítá pro své monopolní zisky.

Každý pacient, který bere vitamín D, znamená o jednoho pacienta méně, který by platil za léky proti rakovině, cukrovce a srdečním chorobám.

Podobně i další neziskové organizace rakovinového průmyslu nechtějí, aby se lidé dověděli pravdu o vitamínu D. Raději chtějí dále prodávat zákazníkům směšné výrobky s růžovým proužkem, na kterých se říká, že sbírají peníze pro jakýsi vysoce fiktivní „výzkum léčby“ – výzkum, který byl zastaralý, dříve než začal, protože slunce léčilo a předcházelo rakovině po celou dobu, co člověk chodí po planetě Zemi.

Naši předkové nemuseli „léčebně běhat“ ani „léčebně chodit“ kvůli nějaké fikci na získávání peněz. Oni prostě byli na slunci a vyléčili se z rakoviny proto, že byli vystaveni slunečnímu světlu. Chodit ven je už samo o sobě „léčbou“ rakoviny, na niž rakovinový průmysl požaduje další miliardy dolarů, aby mohl rozšířit výzkum.Chtějí, abyste zůstali v nevědomosti!

Nevyhnutelnou pravdou je, že moderní medicína chce, aby lidé zůstali v nevědomosti o léčivých účincích vitamínu D. Finanční přežití lékařského průmyslu je na tom zcela závislé. Takže nejvlivnější lékařské organizace systematicky zlehčují význam tohoto vitamínu a přímo odmítají ho doporučovat pacientům.

NCI nedoporučuje vitamín D, stejně jako Komen for the Cure. AHA, AMA, ADA a FDA všechny odmítají doporučovat vitamín D a všechny namísto toho podporují syntetické, patentované léky s vysokým ziskem, které nic nevyléčí. V podstatě se jedná o spiknutí mlčenlivosti o vitamínu D v průmyslu péče o nemocné, jelikož ten závisí na nemocích, které jim přinesou obchod.

Tak to bude vždy, protože společnostem jde o obchod, aby vydělaly peníze a když vyděláváte peníze na nemocech, nikdy nepůjdete a neřeknete lidem, jak se mají sami vyléčit zdarma. Z tohoto čistě ziskového pohledu poučit lidi o vitamínu D nedává průmyslu péče o nemocné naprosto žádný obchodní smysl. Průmysl těží z lidí.

Vitamín D nemohou potlačit.

Ale pravdu o vitamínu D nemohou skrývat navěky. Poznatky jsou naprosto přesvědčivé. Jsou skutečně nevyvratitelné.

Zde je devět argumentů, které jsou nevyvratitelně pravdivé:

1. Rozsáhlá většina západní populace má nedostatek vitamínu D.

2. Nedostatek vitamínu D podporuje rakovinu, cukrovku, osteoporózu, onemocnění ledvin, deprese, obezitu a srdeční choroby, a další zdravotní problémy.

3. Nedostatek vitamínu D může být napraven dodáním tohoto vitamínu v doplňcích nebo rozumným vystavováním slunečnímu světlu.

4. Krémy proti slunci blokují produkci vitamínu D v kůži a tím způsobují jeho ještě větší nedostatek u uživatelů těchto výrobků. (Pozn. Alue: PRO ZDRAVÉ OPALOVÁNÍ BOHATĚ STAČÍ OLIVOVÝ OLEJ!)

5. Náprava široce rozšířeného nedostatku vitamínu D by značně omezila výskyt degenerativních chorob v populaci, čímž by státy ušetřily trilióny dolarů na společných nákladech na léčbu v příštím desetiletí.

6. Potravinové doplňky s vitamínem D jsou velmi snadno dostupné. Zabránit nemocem dodáním vitamínu D je velmi nenáročná investice do zdraví, která se státu vrátí více než stonásobně na ušetřených nákladech na zdravotní péči.

7. Vitamín D je extrémně bezpečný. Lidé, kteří berou doplňky s vitamínem D, nepociťují naprosto žádné vedlejší účinky i při zdánlivě vysokých dávkách 4000 – 8000 IU denně (více než desetinásobek doporučené denní dávky v USA.)

8. Nedostatek vitamínu D je způsoben ve značné míře moderním životním stylem v uzavřených místnostech. Lidé žijí, pracují a sportují v uzavřených místnostech pod umělým světlem. To způsobuje těžké nedostatky vystavení přirozenému světlu (slunečnímu světlu), jehož prostřednictvím se vitamín D obvykle vytváří.

9. Vitamín D dramaticky redukuje náchylnost k infekčním chorobám, jako jsou běžná chřipka. Aktivuje imunitní systém a umožňuje mu, aby fungoval agresivněji při obraně proti napadení viry. Lepší než vakcíny, bezpečnější než léky…

Vitamín D je ve skutečnosti lepší vakcínou než vakcíny. Je lepším lékem proti rakovině, než protirakovinné léky. Je lepším lékem proti osteoporéze než léky proti ní. Je lepší léčbou cukrovky než léky proti cukrovce. Znovu a znovu se ukazuje, že vitamín D je bezpečnější, efektivnější a mnohem dostupnější než drahé léky s monopolní cenou. Navíc je přirozeně kompatibilní s lidským tělem, protože lidské tělo si vlastně vyrábí vitamín D samo, pokud dostane k tomu příležitost (vystavení se slunci).Navíc, na rozdíl od farmaceuti, je vitamín D bezpečný pro životní prostředí. Odtékající přebytečný vitamín D na rozdíl od léků nekontaminuje ryby.

Když víte všechny tyhle pravdy o vitamínu D, asi se divíte: Proč reforma zdravotnictví vůbec o této živině nehovoří? Pokud opravdu chcete reformovat zdraví národa, musíte začít tím, že napravíte epidemii nedostatku vitamínu D mezi populací.

Pokud jde o udržení zdraví, všechny léky světa nedosáhnou toho, čeho může dosáhnout vitamín D… a to jednoduše, dostupně a bezpečně.

Můžete ho mít zdarma. Není třeba žádný předpis. Žádná návštěva lékaře. Nemusíte si ani kupovat žádné vitamínové doplňky. Jen prostě běžte ven, když svítí slunce, a započněte svou vlastní léčbu.

Tato myšlenka – že pacienti si mohou sami vyléčit rakovinu tím, že se procházejí v přírodě – je nejstrašidelnější věcí pro rakovinový a vakcínový průmysl. Big Pharma se děsí toho, že lidé se stanou vzdělanými v oblasti výživy a že si uvědomí, že samotný vitamín D sám o sobě eliminuje potřebu stovek různých léků a vakcín.

Aktivuje uzdravování, brání tělo proti nemocem a tak je tou největší hrozbou pro ziskovost léčebného průmyslu, který vládne dnešní medicíně.

Kdyby moderní medicína mohla zakázat vitamín D, učinila by to okamžitě.

Možná se ještě pokusí ho zastavit, skrze pokusy senátora Mc Caina zničit potravinové doplňky.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zdraví“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Primula 2012-04-26 04:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, úplne s tebou súhlasím. Rakovinu si človek nevylieči tým, že sa spolahne na lekárov a ich pomoc, pretože oni pacientom nepomáhajú, skôr zabijú ešte aj všetky tie zdravé bunky, ktoré im ostali v tele "chemoterapiou" – jedom, ktorú im podávajú ako "liek". Ja som mala rôzne choroby, všetkého možného druhu, najprv som sa spolahla na lekárov a ich pomoc, ale nepomohli mi vôbec, ba skôr naopak – skoro som skolabovala od zle naordinovaných liekov a infúzií. Takže som potom prestala užívať všetko čo mi dávali a začala som si liečbu po svojom, tým ako som to cítila ja, zmenou stravy – nezjem NIČ čo je vyrobené alebo vyprodukované od zvierat / zvieratá majú dušu a treba ich ochraňovať a starať sa o nich s láskou a opaterou, a nie zabíjať a jesť, spôsobovať utrpenie, ničiť životy a krásu/. Takže ak sa rybí tuk vyrába tak, že sa musia ryby zabíjať, tak ani toto nie. Po druhé – spoľahla som sa na to, že naša Matka Zem nám dáva vo svojej prírode všetko čo potrebujeme a je to tak, len treba o tom niečo zistiť, prečítať, nebyť lenivý – Zdravie z Božej lekárne od Marie Treben napr. – úžasná pomoc ľuďom pri všetkých chorobách. Toto je však len doliečovanie – bylinkami od Boha. Keď chce byť človek skutočne zdravý, musí a mal by sa správať ako "Človek" a nie ako "Zviera"!!!, ktoré všetko okolo seba ničí, kritizuje, devastuje a pretvára podľa svojich predstáv. Život si treba vážiť, to v prvom rade, za každých okolností a vždy, vždy. Kto chce byť zdravý, ten sa má zmeniť k dobrému a nie stále len ničiť a zabíjať a spôsobovať sebe aj druhým utrpenie. No rozhoduje sa každý sám za seba, ja nikoho nútiť nebudem, to nie je moja úloha. Ja by som rada išla príkladom a svojím životom sa o to aj snažím. Ľudia ma síce napádajú a nechápu, keď odmietam jesť mäso, vajíčka, mlieko a podobne. Ale mňa to nezaujíma čo si o mne myslia ničitelia života. Ja predsa nebudem nikomu spôsobovať utrpenie len preto, že to robia všetci, ja nie som ovečka, rozhodujem sa sama a som zdravá a šťastná a spokojná, aj keď bez chápajúcich ľudí okolo seba, no nevadí mi to. Ja si idem svojou cestou, ja som sa rozhodla, a pevne tomu verím. Pretože, keď som zmenila prístup ja ku všetkému živému okolo seba, začala som si vážiť prírodu, zvieratá, všetko živé a dobré, nikomu a ničomu nemienim ubližovať, tak potom sa tak aj budem mať – dobre alebo zle. Neviem, prečo sa všetci prispôsobujú väčšine, asi preto, lebo sa boja prejaviť samých seba, majú strach z toho, čo by si o nich pomysleli druhí. Je to smutné, pretože potom sú chorí a nešťastní a beznádejne odsúdení na zánik.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-04-26 07:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A nemůže to mít i negativní stránku, že když se budeme slunit příliš, dostaneme zas rakovinu kůže?

Ikona diskutujiciho Farah 2012-04-26 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alusko 🙂 Velmi prinosny clanek, jdu ho sirit dal- at to lidi vedi! Sama za sebe- jednou jsem mela desnou rymu a trvala mi cely mesic- charakteristicky po cely unor, kdy bylo hnusne a slunko ne a ne se objevit. Zadne kapky nezabiraly. 1.brezna se udelalo pekne a hned jsem vylezla ven..behem dne byla ryma fuc 🙂

Ikona diskutujiciho Lennroe 2012-04-26 09:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A to ještě navíc zhoršuje imunitu a podporuje kožní choroby. To nevím jestli je nějak potvrzené, ale já to mám odpozorované na sobě a na ostatních.

Ikona diskutujiciho Hans 2012-04-26 12:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Malá poznámka k bodu 3. (Nedostatek vitamínu D může být napraven dodáním tohoto vitamínu v doplňcích nebo rozumným vystavováním slunečnímu světlu).

Ikona diskutujiciho BBSeeker 2012-04-26 13:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak už celkom rozumiem, prečo lekárske spoločnosti tak vehementne argumentujú proti opaľovaniu sa tým, že hrozia rakovinou kože. My sme mali o tom celú prednášku ako bohato stačí prejsť 400 m na slnku a denný príjem vitamínu D máme v kapse a ako už po 15 minútach na slnku v čase od 12:00 do 16:00 rapídne zvyšuje šancu na rakovinu. Hneď mi to bolo podozrivé, keď moji starí rodičia, ktorí celé detstvo robili na poli v letných horúčavách, sa majú dobre a žiadne nekontrolované delenie buniek u nich nebolo zaznamenané… :D

Ikona diskutujiciho Petr Hynek 2012-04-26 14:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, čím víc se lidé pod vlivem reklamy mazají opalovacími krémy, tím méně přirozeného vitamínu D získávají. Navíc věčně zatažená obloha "čmouhami" od letadel, někde jsem četl, že loni bylo u nás celkem 24 slunečných dnů. Za celý rok! Lidi neblbněte, nemažte se, nenoste sluneční brýle, běžte se radši pěkně slunit, dokud nám zas nezatáhnou oblohu :-)

Ikona diskutujiciho ACHantall 2012-04-26 15:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tvoju radu som používala celú minulú letnú sezónu olivový olej a poviem narovinu ešte nikdy ma neopálilo tak krásne a zdravo dohneda a stopy po zdravom opálení ešte trošku držia doteraz!

Ikona diskutujiciho Eileen 2012-04-26 17:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Slunce je úžasné! Z vlastních zkušeností můžu říct, že přiznivě působí jak na fyzické tak i duševní zdraví člověka!

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-04-26 18:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Osobně bych řekl, že dívání se do slunce samo o sobě hojně zásobuje tělo téměř všemi dostupnými zdroji, včetně vitamínu D (a neřekl bych, že se musíte výrazně slunit)… takže by bylo možná lepší prostě zbavit zase názoru, že vám koukání se do slunce vypálí sítnici a využít to, co je…

Ikona diskutujiciho Titine 2012-04-26 19:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: skoro všechny vitamíny??? Lékaři toto dosti podrobně probírají v lékařské biochemii a fyziologii, vědí přesně, co se v těle dá a nedá syntetizovat. docela ráda bych si ale třeba nechala vysvětlit syntézu kys.askorbové v těle jen tím, že se k němu budu chovat hezky:-)

Ikona diskutujiciho Jana 2012-04-26 19:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teď to vůbec nemyslím ve zlém – ale když je slunce tak úžasné, jakto, že se někteří lidí spálí, ikdyž jsou venku (bez krému) třeba jen půl hodinky?

Ikona diskutujiciho Alue 2012-04-26 21:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Říká ti něco ,,zlatá střední cesta, aneb nic se nemá přehánět, čili všeho s mírou?" – Citlivá pleť se holt musí nechat zvykat, ideálně přes olivový olej.

Ikona diskutujiciho Janča 2012-04-27 08:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Krásný článek a zaujali mě ty dovětky o olivovém oleji. Víte někdo, co obsahuje olivový olej, že nás ochrání před UV zářením?

Ikona diskutujiciho češtinářka 2012-04-27 08:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tolik hrubek a překlepů. Co ty jsi za exota?

Ikona diskutujiciho Alue 2012-04-27 10:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Jestli náhodou neumíš číst, tento článek je převzatý, takže běž kazit vzduch jinam.

Ikona diskutujiciho Arien 2012-04-27 11:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: promiň Alue, ale jedna malá hloupá otázka. Jak dlouho by člověk musel být venku na slunci, dejme tomu v této roční době, aby získal dostatečné množství vitamínu D?

Ikona diskutujiciho Jana 2012-04-27 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]:Já se bohužel spálím i přes olivový olej. Takže pokud nechci být celý život zavřená doma, musím se mazat krémem s faktorem 50+.

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-04-27 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Ve skutečnosti lékaři jsou přinejmenším banda idiotů, když to jinak říct nejde, který nedokážou vyléčit nemoci akorát podávaj léky, který tvůj organismus ještě víc rozhoděj… většina nevyléčitelných nemocí se dá řešit půstem, např. rakovina, ale když to povíš nemocnýmu nebo doktorovi, tak to ani jeden nechce slyšet… nemocnej má tedy rakovinu oprávněně a vlastně se nechce uzdravit (je to krutý, ale fakt) a doktor má zase hlavu jen pro to co do něj nahustěj ve škole… nikdo neumí myslet sám za sebe

Ikona diskutujiciho Eva 2012-04-27 18:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Titine 2012-04-27 22:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:[20]: Souhlasím s tím, že tělo má neskonalé schopnosti tvoření hodně věcí, které potřebuje, ale s těmi vitamíny prostě nesouhlasím.

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-04-28 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Já jsem tam třeba 4 hodiny, bez trička, když trénujem s klukama venku :)))) … Čím dýl, tím líp :D pro mě

Ikona diskutujiciho Primula 2012-04-28 19:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, práve som si prečítala upútavku na článok na jednej slovenskej stránke: "Varovanie: Slnko je práve najagresívnejšie. Popáleniny za 15 min." No skoro ma vykotilo zo stoličky!!! Ha, ha… Ja už mám dosť týchto klamstiev, ktorými zavádzajú médiá alebo možno farmaceutické korporácie a im podobní ……. viete čo! Dobre si ľudkovia prečítajte čo presne spôsobuje nedostatok vitamínu D. Aké choroby! No a teraz riešenie. Vitamín D a mnohé iné získavate slnením sa na slnku a to bez ochranných faktorov. Slnko vám nikomu neublíži, absolútne. Je tu pre každého z vás pretože vás lieči a dáva ešte mnoho iného, mnoho. Ten kto sa vyhýba slnku, ten ochorie. Dnes som ležala na deke asi 2 hodiny. Natretá len olivovým olejom. Nie som spálená ani nič podobného a už vôbec nemám popáleniny!!! A dokonca som sa kde tu pozrela priamo do slnka tak na 2-3 sekundy asi 5 krát, bez slnečných okuliarov, lebo ani tie nenosím, nie je ich treba. Každý by ich mal zašlapať do zeme a nepodporovať tak ich predaj. Vy všetci slnko potrebujete k životu, ak chcete byť zdraví. Alebo verte klamstvám a ostanete chorlaví a stále, ale stále sa nechávate zavádzať od niekoho, kto chce na vašej nevedomosti a strachu zo všetkého dobrého len poriadne zarobiť.

Ikona diskutujiciho vladkastehlikova 2012-05-02 10:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj Alue, za jak dlouho po umytí se vytvoří ten tuk na těle , aby se dostalo do těla sluníčko?Já se ráno vždycky vykoupu a pak , když nikam nejdu, se chvíli opaluji.. asi se nejdřív trošku budu opalovat a pak se půjdu umýt. taky to jde. pa Vladka

Ikona diskutujiciho Karel DC 2012-05-02 20:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Vitamín D si tělo vyrábí působením UV záření z cholesterolu. Uvádí se, že u dětí stačí denně pobyt na slunci po dobu 30 minut. Takže u dospělých bych hádal obdobný čas.

Ikona diskutujiciho NarenSahava 2012-05-03 23:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:exoti jsou ve vládě,tady češtinu nepleť…co jsi udělala pro tuto planetu TY?

Ikona diskutujiciho Pavel 2013-04-15 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek