Tajemství člověka, který ovládá imunitní systém vůlí své mysli

28.8.2021 v Zdravověda 5

Výsledky studie prováděné metodou Wima Hofa naznačují, že se člověk může naučit vědomě ovládat svůj imunitní systém. Wim Hof je nizozemský světový rekordman, který se proslavil svou schopností odolávat chladu. Pro svou neuvěřitelnou odolnost vůči chladu je často označován jako „ledový muž“.
Jeho metody zkoumali vědci pod vedením Mathijse Koxe z lékařského centra Radboudovy univerzity v nizozemském Nijmegenu.Tyto techniky jsou velmi podobné tibetským technikám tummo (jóga vnitřního srdce) a zahrnují meditaci třetího oka, dechová cvičení a vystavení se chladu.
Výše uvedené techniky byly použity při výcviku 12 dobrovolníků, aby se zjistila jejich schopnost zbavit se infekcí.

Studie se zúčastnilo celkem 24 osob, z nichž 12 bylo proškoleno a 12 tvořilo kontrolní skupinu, která neprošla žádným školením. Všichni byli podrobeni infekčním testům, při nichž byli záměrně infikováni kmenem bakterií, který způsobuje příznaky podobné chřipce.

Studie dopadla nad očekávání vědců
Výsledkem bylo, že dobrovolníci, kteří prošli tréninkem Hofovy metody, vykazovali méně a méně intenzivních příznaků chřipky než ti, kteří tréninkem neprošli. Vědecký časopis PNAS, v němž byla studie publikována, uvádí: ,,Trénovaní jedinci produkovali méně bílkovin spojených se zánětem a větší množství interleukinu-10, bílkoviny bojující proti zánětu. Dosud se mělo za to, že autonomní nervový systém, ani vrozený imunitní systém, nelze ovlivnit vůlí. Současná studie však prokázala, že díky provádění praktik, naučených během krátkodobého tréninkového programu, lze tyto dva systémy skutečně ovládat vůlí.“

Ortodoxní neurobiologové a imunologové byli skeptičtí. Domnívali se, že studie zaměřená na zkoumání interakcí mezi nervovým a imunitním systémem je oblastí, která se ,,nachází někde ve stínu“.

,,Tato studie je dobrým příkladem, který ukazuje tuto souvislost,“ říká Guiseppe Matarese, imunolog z univerzity v italském Salernu, který se na studii přímo nepodílel.

Když se naučíš ovládat svou mysl, tak je možné všechno. – Wim Hof

Australští vědci také potvrzují souvislost mezi vědomím a imunitou
A není to ani první vědecká studie, která poukazuje na to, že imunitní systém je ovládán myslí a silou vůle. Australští vědci na to přišli jako další.
V rámci experimentu byl několika zdravým dobrovolníkům do rukou vstříknut histamin – látka, která hraje hlavní roli při většině alergií.
Experiment byl navržen tak, aby jim byla poskytnuta iluze, že látka byla vstříknuta do falešné gumové ruky, zatímco skutečná injekce šla do druhé ruky.
Po skončení pokusu byla zaznamenána intenzita alergické reakce na obou rukách a porovnána s kontrolní skupinou, u které nebyla výše uvedená iluze vyvolána.

A výsledek? Vědci zjistili, že reakce byla mnohem silnější u falešné ruky, o které si dobrovolníci mysleli, že do ní byl vstříknut histamin.

Profesor Lorimer Moseley, který experiment vedl, dodává: ,,Takové zjištění je zvláště důležité pro imunitní systém, protože jeho hlavní úlohou je rozlišovat „já“ od „ne-já“. Podobné výsledky posilují tvrzení, že mozek vykonává určitou kontrolní funkci nad konkrétními částmi těla podle toho, jak silně je „vlastní“.“

Závěr
Obě studie ukazují, že imunitní systém může být ovládán vědomím mnoha způsoby. To znamená, že vaše myšlenky, přesvědčení a nálady mohou ovlivňovat vaše tělo na fyzické úrovni. Pokud si to uvědomíte, můžete se naučit ovládat svou mysl, a tím i svůj imunitní systém a zdraví. Soustřeďte se na světlé stránky života, představujte si sami sebe jako šťastné a zdravé, meditujte každý den a brzy uvidíte konstruktivní změny nejen na svém zdraví, ale v celém svém životě.

V níže uvedeném videu se seznámíte s mužem z Nizozemska, který pomocí tréninku mysli získal úžasnou kontrolu nad svým tělem. Dokáže například ovládat svůj imunitní systém, nebo odolávat extrémním mrazům (video je v angličtině).

,,Nemám strach ze smrti. Bojím se toho, že bych nežil svůj život naplno.“

překlad © www.aluska.org 2021 / podle ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho Wim 2021-08-28 10:23:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pod obrázkem máš překlep „Win Hof“.
Jinak je dobrá jeho mobilní aplikace Wim Hof Method (zdarma na AppStore).

Ikona diskutujiciho Emily 2021-08-30 06:28:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna čtu jeho knihu. Právě jsem ji odložila, že půjdu checknout, co nového na Alušce :DD

Ikona diskutujiciho Vítězslav Crha 2021-09-11 20:33:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Toto je důkaz toho, že rozsvícené osobnosti mají sílu odolat jak covidu, tak i vakcinaci. Vše je nyní ve hře a vše se bádá, do úplné krajnosti. Je to nutné, protože bez úsilí nelze ničeho dosáhnout. K dosažení vyšších cílů musí být nastartována jak energie, tak touha, inteligence a intuitivní myšlenka. Pak lze sklízet ovoce, které bez košíku nemáš kam dát. Není pro něho místo. Vše je tak jednoduché, dokud do toho nebyla zatažena složitost. Tam vše začíná i končí.

Ikona diskutujiciho Miloslav 2021-09-12 11:51:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stačí, když vím, že coronavir je podvod na entou, který je pokračováním rodem Gatesů. Proto si nikdy nedám jejich „vakcínu“ a dost…

Ikona diskutujiciho werewolf 2022-08-01 18:02:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Placebo je najsilnejsia pilulka,ked clovek chce, tak dokaze po prebudeni sa z tohto falosneho sveta, nastartovat imunitu a znicit silou vole aj metastazajucu rakovinu…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek