Tajemství dospělosti: Lekce, ke kterým člověk musí dozrát

8.8.2022 v Psychologie 4

Pokud jde o dospělost, nikdy se nepřestanete učit. Jako dítě si myslíte, že dospělí vědí všechno, ale to ani zdaleka není pravda. Tady jsou věci, které člověka postupně naučí životní zkušenosti, většinou však tou těžkou cestou. Některé těžké zkušenosti si můžete ušetřit, pokud si je uvědomíte předem a budete se podle nich řídit.Tajemství dospělosti:

Nemáme zdaleka tolik času, kolik bychom si přáli. Čas utíká mnohem rychleji, než když jsme byli dětmi. S každým rokem, který uplyne, se zdá, že čas utíká rychleji. Proto musíme svůj čas co nejlépe využít.

Věci se obvykle zhorší předtím, než se konečně zlepší. Většinou musíte protrpět vyvrcholení bouře, abyste se dostali k řešení a klidu. Nebojte se, projděte tím a buďte silní. Věci se zlepší, až přijde ten správný čas, jen musíte vytrvat.

Pokud jste zapomnětliví nebo máte hodně povinností, je lepší si prostě všechno zapisovat. Vyhnete se tak zmatku, konfliktům s lidmi a problémům.

Pokud máte špatný den, kvalitně se najezte. Dobré jídlo na konci špatného dne vás doslova spasí. Jakmile to uděláte, budete se cítit mnohem lépe.

Mít rád svou práci opravdu hodně pomůže kvalitě vašeho života. Nikdy byste neměli dělat práci, kterou nenávidíte, protože vám zničí život. Kvůli tomu se vám nebude chtít ráno ani vstát z postele.

Nikdy si toho na sebe neberte příliš mnoho. Respektujte své hranice. Pokud potřebujete někoho odmítnout, odmítněte ho.

Péči o sebe nezanedbávejte. Vždy se ujistěte, že máte vše, co potřebujete, a že jste v pohodlí. Ostatní lidé přicházejí po vás, ne před vámi.

Nikdo není zodpovědný za vaše emoce. Vaše emoce jsou vaše vlastní. Pokud si chcete zlepšit náladu, udělejte to. Proveďte životní změny, které potřebujete a nespoléhejte na jiné lidi, že to zařídí za vás.

To, že na něčem záleží vám, neznamená, že na tom záleží i ostatním. Mohou to být primitivní a nevychovaní blbci. Nenechte se tím vůbec rozhodit.

Nedovolte, aby lidé, kteří vám nějak ublížili, zůstali ve vaší blízkosti. Držte si u sebe pouze lidi, kteří vás budou podporovat.

Dokonalost neexistuje. Nikdy nebudete dokonalí, ani nikdo jiný nebude dokonalý. To, že vám nějací lidé připadají skvělí, ještě neznamená, že takoví fakt jsou.

To, že se něco líbí někomu jinému, neznamená, že se to musí líbit i vám. Nepředstírejte, že jste někdo jiný, ale ani vkus jiných lidí nekritizujte.

Většina lidí je velmi falešná. Chtějí vás mít poblíž jen kvůli svému prospěchu a snaží se z vás něco získat. Na světě jsou i upřímní lidé, ale je jich málo a stojí za to je hledat. Falešníky rovnou kopněte do zadku.

Nemůžete udělat všechno sami. Musíte vědět, kdy říct ne.

Nikdy nebudete mít všechno, co chcete. Smiřte se s tím. Bez ohledu na to, jak tvrdě pracujete nebo co děláte, vždy bude v životě něco, co nemůžete mít. Každý to tak má, nestresujte se kvůli tomu, buďte raději skromní a vděční za to co máte.

Někdy musíte udělat i věci, které opravdu dělat nechcete. To patří k dospělosti. Tak nebuďte líní, nelamentujte a zatněte zuby, samo se to neudělá.

Nemusíte být ženatí/vdané, abyste byli šťastní. Můžete žít šťastný život i bez manželky nebo manžela. I když to pro někoho může být optimální, jiní mohou vést zcela plnohodnotný život, aniž by se kdy oženili, nebo aniž by měli děti.

Na popularitě vůbec nezáleží. Nemusíte za každou cenu zapadat.

Jedině vy sami můžete ve svém životě provést změny, které jsou potřeba. Nikdo je nemůže udělat za vás.

Naučte se dobře a kvalitně vařit. Je to základ pevného zdraví a duševní pohody. Když budete líní udělat si dobré jídlo, zapláčete nad výdělkem.

Přerušení vazeb s toxickými lidmi vám ušetří spoustu bolesti a problémů. Možná si myslíte že je potřebujete, ale když se jich zbavíte, zjistíte, jaká je to parádní úleva.

Musíte si umět odpustit. Pokud nedokážete odpustit sami sobě, jak to pak mohou udělat ostatní lidé? Odpuštění pohyb vpřed.

Spěte kvalitně a dostatečně. Pokud nemáte dostatek spánku, poškozujete svou mysl i tělo. Vždy se ujistěte, že se dobře vyspíte a dejte tomu přednost před ponocováním a pařbami. Za vaše zdraví nic z toho nestojí.

Nemusíte vždy vyhrát hádku, je v pořádku prostě odejít. Zásadní je vědět, kdy odejít. Nenechte se ovládnout svým temperamentem. Na tom, abyste měli poslední slovo, už nezáleží.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho hanka 2022-08-08 12:27:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Toto jsou skutečně rady nad zlato a můžu se pod ně podepsat. Je to opravdu tak. Čím jsem starší, tím víc potřebuju jednoduchost, míň věcí, míň kontaktů, víc času, pomalejší tempo. Dost mi pomáhá úklid a zbavování se nepotřebných věcí. Člověk tak čistí i mysl a začíná si lépe uvědomovat, co je pro něj podstatné.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-08 22:16:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Je neuvěřitelné kolik má doma běžně člověk krámů které nepotřebuje ani k nim nemá vztah a to ani nemusí být bordelář.

Ikona diskutujiciho matyas 2022-08-08 22:10:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2022-08-12 11:42:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj názor na dospělost je, že člověk je dospělý jen číslem a úředně.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek