Tajemství sexappealu

8.6.2014 v Zajímavosti 15

Velmi zajímavý dokument o lidské sexualitě, doslova nabitý hromadou psychologických, vědeckých poznatků a studií

Co vlastně určuje náš pocit z něčí krásy? Jakou roli v tom má matemaitka a Zlatý řez Vesmíru?

Jaký je rozdíl u výběru partnera mezi ženou a mužem? Jakou roli hrají feromony?

Proč jsou někteří lidé atraktivnější více než jiní, přitom nemusí nutně záležet pouze na fyzickém vzhledu? Jaké jsou vlastně ony určující faktory a podle čeho se řídí? Na základě čeho si člověk určuje svého životního partnera?

Jak vlastně hormonální měsíční cyklus, plodná a neplodná období ovlivňuje ženu? Její vzhled, její chování, její hloubku hlasu a její úsudek? A jak na tyto výrazné změny reagují muži?

Dá se láska biochemicky změřit? Aktivují se přitom určité části mozku? Jaké hormony nám kolují v žilách při pocitu zamilovanosti?

Nad tím vším se můžete zamýšlet u následujícího dokumentu:

https://www.youtube.com/watch?v=tF_QqSHFw8Y


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Oblíbená videa“ – Zde

Máte dotaz? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Fox 2014-06-08 03:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zamilovanost je hnus a chová se stejně jako virus :/ :!

Ikona diskutujiciho Anonym 009 2014-06-08 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěl bych se tady zeptat, kohokoliv, na jednu věc. Jsem kluk, mezi 15-20 a v dokumentu jsem hledal odpověď na takovou moji otázku… nenašel. Zjistil jsem, že se víc, než na ženské přednosti, dívám mnohem radši na jejich "zadnosti"… Je to tak. Ale ne, že bych přednostně vybíral podle těchto vzhledových záležitostí. Zkrátka, když se kouknu, ani tak mě nezajímá poprsí a klidně ženská může mít jedničky, vážně, ale když má -tam vzadu- nápadné křivky, a u mě platí čím větší, pevnější a kulatější, tím lepší; tak si toho prostě nemohu nevšimnout. To mě zaujme. ALE, vysvětlete mi, proč je tak málo kluků, co to takhle má (že místo dopředu se dívají dozadu) a čím je to dané?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-08 14:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: eeehm… no já si nemyslím, že jsou chlapi předně zaměření hlavně na prsa. Teda vlastně si opovažuji tvrdit, že to vím docela dobře.

Ikona diskutujiciho Colliode 2014-06-08 15:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: To jsi tak zvaný "dolňák", není to úplně málo časté 😉 opak je "horňák" a většina to má asi někde mezi, ale až takový expert na klučičí záležitosti nejsem.

Ikona diskutujiciho Anonym 009 2014-06-08 18:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Děkuji ti za odpověď

Ikona diskutujiciho Fox 2014-06-08 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem dolňák, ale to je druhotné. Hlavní u mě je pohled na holku jako na celek.

Ikona diskutujiciho Asteracea 2014-06-09 18:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Ty jsi typický pravěký muž:-) respektive zůstali ti původní mužské instinkty. Většina mužů dnes to takto nemá, protože původní instinkty mají v háji. Prsa nikdy nebyly sexuálním symbolem, jejich funkce je MATEŘSKÁ, nikoliv sexuální. (Ženy, které mají s oblastí mateřství a lásky probléy, cítí se například využívané, málo milované, bez opory, jsou častými adeptkami na rakovinu prsu). Prsa jako sexuální symbol je až záležitost změny společenského systému. Už jsem psal kdysi do diskuze, že Věstonická Venuše je neustále LŽIVĚ dětem cpaná jako sexuální symbol pravěké ženy a neustále se to takto děti ve školách učí.

Ikona diskutujiciho Asteracea 2014-06-09 19:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Systém má pochopitelně zájem zničit ženinu mateřskost. Udělat z prsou sexuální symbol a odebrat jim mateřskost, láskyplnost je pochopitelně geniální strategie. Těch strategií je více. V nějakém předešlém komentáři Alue správně podotkla, že systém se snaží, aby žena měla co nejmenší vliv na dítě, zůstávala s ním doma krátko. Oproti tradičním společnostem jde dítě rychle do školky, pak do školy, nezůstává doma s matkou, matka ho do práce. Systém pod zástěrkou, že si jsou teď muži a ženy rovny v slutečnosti buduje jedinou věc: muži a ženy začnou být ně rovni, ale STEJNÍ.

Ikona diskutujiciho Asteracea 2014-06-09 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: A jakmile mají rodiče dítě, to dítě se stává de facto majetke mstátu, stát vám ho můžýe kdykoliv vzít, stát určuje co je ve výchově správné a co ne. Stát určuje, jaké hodnoty a jak mají rozvíjet učitelky v mateřských školách, jaké na zákaldních školách, jaké na středních školách. Pro mentální ovce je systém výhodný, protože kdejaká socka sam aani netuší, ja kdítě vychovat. Pro inteligentní bdělé lidi je systém zlo. A inteligentní prozřelí lidé jsou pochopitelně pro systém nebezpeční. Co kdyby svou svobodou a vlatním uvažováním nakazily nějaké ovce?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-09 19:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Teď už jsme ale u otázky, jestli jsou nebo nejsou prsa správně spojována se sexem?

Ikona diskutujiciho Fox 2014-06-09 21:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé, člověk po pár měsících navštěvování těchto stránek pochopí i princip výchovy dítěte. Tak by mě jen tak mimoděk zajímalo jestli existuje nějaký legální způsob jak se vyhnout našemu Českému školství a standartnímu školství obecně. Do páté třídy vím že to jakštakš jde formou různých škol hrou atd… ale pak?

Ikona diskutujiciho Mary 2014-06-09 22:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nelíbí se mi myšlenka toho že vlastně láska je čistě fyzická věc. Stejně jako mi chutná cibule protože mám nízkou imunitu tak stejně jsem zamilovaná kvůli plození. Přece to není čistě jen o tom si vyprcat děti..

Ikona diskutujiciho Anonym 009 2014-06-10 17:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Ale tak to není… lásku lze přece cítit i bez sexuálního zalíbení, ta moje otázka se týkala samozřejmě pouze těch typů situací, kdy tam je fyzické zalíbení také, ale bez vnitřní podstaty Lásky by to přece vůbec nešlo :)). Láska je nejkrásnější cit.

Ikona diskutujiciho ? 2014-06-12 20:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale vždyť přece… přijde mi to strašně zvrácené. Zvířata snad taky mají sex jenom kvůli tomu, aby měly dítě a v žádném dalším případě ne, jako pro radost ne. To jsem jediná na světě, komu se sex na styl "jenom tak", hnusí? Je to strašně nepřirozené a úplně proti přírodě. Stejný případ jako boty – vytvořili jsme si je jenom pro naše pohodlí ale nevíme, jak nám škodí… :S

Ikona diskutujiciho stenly919 2014-06-22 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]:No to se teda pleteš, třeba takové opice a delfíni mají sex i kvůli potěšení, nejen kvůli plození potomstva a je to vědecky dokázáno. A dokonce opice a delfíni jsou schopni jako jedni z mála z celé živočisné říše i znásilňování.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek