Tajuplný svět dětí: Podělte se o příběh a vyhrajte knihu

27.11.2014 v Aluška.org 4

Je mi ctí, že vám můžu představit velmi originální projekt, který právě založil Miloš Kováč na Facebooku. Projekt spočívá v tom, že sbírá dětské názory a poznatky o tomto a nehmotném světě. Nejkrásnější a nejzajímavější příběh má možnost vyhrát na Vánoce obě, nebo jednu z mých knih. – Pokud se vám nápad zalíbil, budu ráda když se zúčastníte, nebo projekt podpoříte svojí propagací.

V návaznosti na knihu od Margot Ruiz, která tady nedávno proběhla, bych ještě ráda poznamenala, že tyto a podobné projekty mají velký smysl v uvědomování lidí, že přírodní bytosti skutečně existují. A to je první krok k nápravě a novému uspořádání našich hodnot. Proto mluvte o nich, pište o nich, využijte možnosti dnešní doby, za krátkou dobu a za minimální úsilí podatovat maximální počet lidí… Potřebují to.

Popis a průběh akce zobrazíte po rozbalení celého článku, nebo přímo na stránce tohoto projektu:

https://www.facebook.com/MagicWorldOfKidsTajuplnySvetDeti


Tajuplný svět dětí

Stalo sa vám už niekedy, že vaše deti s plnou vážnosťou začali rozprávať o tom, že hračky rozprávajú, že majú neviditeľných kamarátov, alebo sa jednoducho rozprávali s niekým a pritom tam nikto nebol?

Existuje štúdia z Hardvardskej univerzity, ktorá tvrdí že 99,9% detí ma myseľ génia v zmysle, že pripúšťa všetky možnosti vyplývajúce z danej udalosti alebo myšlienky. Takéto myslenie si uchová len 20 % detí vo veku 5 rokov a iba 2% ľudí vo veku 20 rokov.

Dôvod môže byť ten, že deti sa naučia od dospelých alebo v škole rôzne „dôvody“, prečo to nejde alebo ako majú chápať to, čo vnímajú. Vytvoria si nový svet, ktorý na rozdiel od toho detského už používa naučené filtre myšlienok, tak ako sa učia od dospelých. Možno práve tam je dôvod prečo sa dospelý nedokážu učiť tak rýchlo ako deti napríklad nové jazyky. Možno súčasný spôsob výchovy a štúdia pomáha deťom reálne zabúdať na schopnosti, ktoré majú po narodení.

Niektoré deti do veku 4 rokov si pamätajú zážitky z minulých životov. Dokážu s plnou vážnosťou rozprávať o veciach, ktoré dospelí považujú za detskú fantáziu.

Máte nejaké podobné príbehy z reálneho života? Skúste sa spýtať vašich detí na lesné víly alebo anjelov, ako na to deti zareagujú a zverejnite ich na tomto fóre. Prípadne ak máte nejaké zaujímavé obrázky, kde deti nakreslili nejaké tajuplné bytosti, tak si ich nenechávajte len pre seba.

Skúste sa malých detí ako keby len tak mimochodom spýtať, čo robili keď boli veľkí, predtým ako sa narodili. A následne sa podeľte s Vašimi poznatkami a s tým čo Vás učia Vaše deti.

Táto téma je inšpirovaná mojim vlastným štúdiom podobnej tematiky, pričom posledná inšpirácia vznikla vďaka knihe „Svět za oponou“ od Alue K. Loskotové. Túto knihu a podobne aj jej ďalšiu knihu „Svítání“ nezoženiete v žiadnom kníhkupectve. Dajú sa kúpiť iba priamo od autorky na jej stránkach vyslo-knizne.

Cieľom tohto fóra je zozbierať zaujímavé príbehy zo života detí, nazrieť do ich sveta očami dospelých a zozbierať aj akékoľvek príbehy nielen detí na túto tému. Možno zistíme zaujímavé paralely medzi príbehmi.

Dovolím si stručne naznačiť skutočný príbeh z knihy „Svítání“ ako malú inšpiráciu:

Bol jeden chlapec ktorý od istej doby bol veľmi nešťastný pretože prestal vidieť a počuť svojich priateľov z ríše jemno hmotných bytostí. Trvalo istú dobu pokiaľ sa podarilo zistiť čo sa stalo a napraviť to.
Nájdu sa vo vašom okolí podobné príbehy?

Vzhľadom na to že sa blíži koniec roka a s tým spojenými sviatkami, tak tesne pred Vianocami vyberiem jedného výhercu ktorý dostane knihu s podobnou tematikou.
Pravidlá súťaže sú nasledovné:

1. Zdieľaj & označ „Páči sa mi to“ tento príspevok
2. Vytvor komentár pod tento článok kde uvedieš podľa tvojho výberu jednu z nasledovných kníh“
a. „Svět za oponou“ od Alue K. Loskotové
b. „Svítání“ od Alue K. Loskotové
3. Alebo prispej príbehom na túto tému a v prípade ak budeš mať šťastie tak dostaneš dokonca obe knihy.

Čiže ešte raz – pomôž s propagáciou tejto stránky na facebooku a vyber si akú knihu chceš vyhrať, alebo prispej reálnym príbehom a môžeš vyhrať obe knihy.

Súťaž končí 14 Decembra 2014.
Ďakujem za Vaše zaujímavé príbehy a za Vašu pomoc.

P.S. Očakávam, že počas nasledujúcich dní uvidí tieto stránky slušné množstvo ľudí, ktorí sa zaujímajú o problematiku prírodných bytostí. Z tohto dôvodu som sa rozhodol pridať ešte jeden darček navyše pre osobu, ktorá sa prvá podelí o svoj príbeh a bude ochotná spraviť so mnou e-mailový rozhovor. Darček spočíva v jednej knihe podľa vlastného výberu z tematiky prírodných bytostí.

zdroj: https://www.facebook.com/MagicWorldOfKidsTajuplnySvetDeti

Dodatek:

Akce je mezinárodní. Výhra v Čr a Sr jsou mé knihy, pro anglicky mluvící země jsou k dispozici jiné (uvedené na stránce). Můžete proto přeposílat i potenciálním zájemcům mimo náš kraj.

Ačkoli se akce jmenuje ,,Tajuplný svět dětí“, svým příběhem samozřejmě může přispět každý, kdo chce a má co říci. Na vašem věku nezáleží.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Milos Kovac 2014-11-27 14:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem Alue za propagáciu. Ešte by som rád dodal – ak náhodou niekto chce prispieť príspevkom a zúčastniť sa súťaže ale nemá facebook účet, prípadne chce anonymne, tak nech mi napíše na môj email. Zverejním jeho príspevok anonymne, pričom pravidlá súťaže pre neho platia úplne stejne ako pre iných. Ďakujem a prajem nádherný deň.

Ikona diskutujiciho Jirka 2014-11-28 09:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimo téma – Přes noc u nás napadl první sníh a drží i když v předpovědi na dnešek jakožto i včera mělo být u nás +3. Nadmořská výška 580m. Co u tebe Aluško, už je taky sníh? Spíš asi ne viď.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-28 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: První poprašek se drží v brázdách na polích, zbytek roztál.

Ikona diskutujiciho Jirka 2014-11-28 15:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Hm, tady už to taky taje.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek