Teal Swan: ,,Duchovní učitelka“, která povzbuzuje své následovníky, aby si vzali život

8.12.2019 v Zprávy 40

Facebook zrušil skupinu Teal Swan v důsledku investigativního vyšetřování televize BBC ohledně jejích nebezpečných výroků o sebevraždě a na základě četných znepokojivých komentářů členů sekty.
Prohlášení od Facebooku, proč zavřel „Teal Tribe“, které mělo téměř 30 000 lidí, znělo následovně:
„Po konzultaci s odborníky na prevenci sebevražd a sebepoškozování naše zásady umožňují určitý obsah, který vyjadřuje úmysl k sebevraždě nebo sebepoškozování, jako příležitost pro někoho dalšího, aby měl možnost reagovat na toto volání o pomoc. Nepovolujeme však obsah, který přímo propaguje nebo podporuje sebevraždu nebo sebepoškozování. “Teal Swan: Žena, která povzbuzuje své následovníky, aby si vizualizovali svou smrt
Upozornění: Tento článek obsahuje popisy, některé můžou čtenáře rozčílit

Kresba dlouhovlasé ženy byla už nějakou dobu v jejich domě. Ale Sarah si o tom nic nemyslela. Její dcera Casey byla totiž talentovaná umělkyně a trávila mnoho hodin ponořená ve své umělecké tvorbě.
Teprve později začala Sarah přemýšlet o významu kresby a proto začala pátrat. Brzy zjistila, že Casey kresbu zveřejnila online. Titulek vedle ní zněl: „Nádherná žena Teal Swan, milovaná velkolepá duchovní guru.“
Casey si vzala život jen pár měsíců poté. Sarah, zničená ztrátou své jediné dcery, se chtěla pokusit porozumět více tomu, co se dělo v posledních týdnech jejího života.

Kdo byla tato žena, která byla pro osmnáctiletou dívku tak fascinující?

Teal Swan je samozvaná duchovní učitelka, která si říká „revolucionářka osobní transformace“ a „duchovní katalyzátor“. Narodila se v Utahu jako Mary Teal Bosworth a utekla do USA a střední Ameriky. Má stovky tisíc sledujících napříč sociálními sítěmi – její kanál na YouTube má více než 79 milionů zhlédnutí.
Její značka se zaměřuje na poskytování poradenství v oblasti duševního zdraví, z nichž většina je zaměřena na lidi, kteří se cítí depresivně nebo sebevražedně. Swan, jejíž přesvědčení zahrnuje reinkarnaci a sílu krystalového léčení, říká že její zkušenost s přežitím několika sebevražedných pokusů jí dává zvláštní vhled, který naopak postrádají odborníci na duševní zdraví.

Swan říká, že jejím záměrem je pomoci lidem, kteří jsou v krizi a mnoho lidí tvrdí, že její učení jim pomohlo, když o sebevraždě uvažovali. Kritici Teal Swan ji však obviňují, že riskuje, když oslavuje smrt, a odborníci na duševní zdraví, s nimiž jsem mluvil, označili některé její názory jako „nezodpovědné“ a „nebezpečné“.

,,Chci, abyste se viděli na smrtelném loži“

Sarah sedí ve svém obývacím pokoji na severozápadě USA, křesťanská hudba hraje jemně na pozadí, zatímco sluneční světlo proudí okny. Ona a její manžel mi řekli o telefonním hovoru, který rozbil jejich svět – ten, ve kterém zjistili, že si jejich dcera vzala život.

Zatímco Sarah věděla, že Casey se potýká s bolestí po nedávného rozchodu, netušila jak špatně se dcera cítila a co ve skutečnosti zvažovala. Sarah začala hledat stopy na sociálních sítích.
Všimla si, že Casey sdílela kreslený portrét na Facebooku s označením Teal Swan, a brzy zjistila, že se její dcera připojila k „Teal Tribe“ – soukromé skupině na Facebooku, což znamená, že pouze členové mohou vidět, co je uvnitř.

Sarah se připojila ke skupině a byla zděšená tím, co objevila. Četla příspěvek od své dcery, že se snažila vzít si život. U popisu byl přiložený obrázek ženy držící si dva prsty u hlavy jako zbraň. V reakci na to dva lidé, včetně jednoho z dobrovolníků, kteří pomáhají moderovat obsah ve skupině, odpověděli Swaniným videem s názvem „Chci se zabít (Co dělat, pokud jste sebevražední)“.

Ve videu Swan naléhá na ty, kteří se cítí sebevražedně, aby vyhledali lékařskou pomoc, ale dále říká, že podle jejích zkušeností to pro některé lidi nemusí dlouhodobě pomoci. Místo toho navrhuje, aby sebevražda byla vnímána jako „naše záchranná síť nebo naše tlačítko pro opětovný reset, které máme vždy k dispozici“. Tvrdí, že pohled na něj tímto způsobem umožňuje lidem odložit myšlenku stranou, a místo toho se soustředit na to, co mohou udělat, aby se v současnosti cítili lépe.

Navrhuje také cvičení, při kterém je divákům řečeno, aby si lehli na podlahu a představili si jejich smrt v „hrozném detailu“. Swan ve videu tvrdí, že diváci si tím uvědomí, že „není kam jít, jedině zpět k životu… tak proč odejít?“

Ve videu zdůrazňuje, že sebevražda by pro pozůstalé byla ničivá a „záleží na tom, jestli jste tady nebo ne… Nechcete zemřít. To, co chcete, je konec vaší bolesti. „

Když jsme si začátkem listopadu prohlíželi toto video, byl to jeden z nejlepších výsledků ve vyhledávání Google, pokud jde o pojmy související se sebevraždou.

Teal Swan rozvířila horkou debatu poté, co její bývalá následovnice spáchala sebevraždu. Youtuberka a vedoucí kultu obviněna z povzbuzování k sebevraždě

Nevíme, jestli Casey sledovala toto video, a pokud to udělala, nemůžeme vědět, jak by to ovlivnilo její konečné fatální rozhodnutí. Její příspěvky krátce před smrtí však odrážejí některá prohlášení, které Swan používá, včetně zmínky o znovuzrození.

Její matka Sarah zuří, že zveřejnění videa bylo jedinou odpovědí skupiny Teal Tribe na Caseyinu zprávu a že nikdo nezavolal policii, ani se nepokusil kontaktovat její rodinu.

Jen dva týdny poté, co Casey poprvé zveřejnila svůj zamýšlený pokus o sebevraždu, se zastřelila a zemřela.

„Jaká obrovská promarněná příležitost a neuvěřitelná chyba,“ říká Sarah. „I když věřím, že se v životě naší dcery odehrálo více depresivních období, jsem přesvědčena, že učení Teal Swan sehrálo v mysli naší dcery významnou roli, když si vzala život.“

,,Je to skoro jako zkouška,“ říká Sarah o radě řečené ve videu.

Chladná Teal. ,,Duchovní učitelka“ Teal Swan prohlásila: Zajímavé, díky sebevraždě jsem minulý rok ztratila svého prvního klienta. A byla to žena v bezútěšném stavu.“
Je to normální, aby učitel hodnotil sebevraždu svého klienta jako ,,zajímavou“? Vypadá nebo zní Teal empaticky?

Abych se dozvěděl více, připojil jsem se k uzavřené skupině Teal Tribe na Facebooku s více než 27 000 členy a viděl jsem mnoho příspěvků, které mi připadaly znepokojující. Probíhaly tam opakované diskuse o sebevraždě, kdy lidé říkali, že chtějí ukončit svůj život, a členové skupiny jim nabízejí rady. V reakci na příspěvky byly někdy přiloženy linky důvěry specializované na prevenci sebevražd. Ale mnohokrát bylo zveřejněno pouze video o tom, co dělat, pokud se cítíte sebevražedně, spolu s radami ostatních členů.
Během týdnů, kdy jsem sledoval skupinu, jsem zjistil, že si další mladý člen fóra také vzal život během několika dnů po zveřejnění svých sebevražedných pocitů.

Teal Swan prohlašuje, že se buď zabije, nebo spasí svět. Říká, že lidé jako ona jsou barometry. Jsou to indikátory zdraví nebo kolapsu ekosystému. Umírají jako první, když se systém pokazí.
,,Lidé jako já jsou barometry lidstva.“
Je snad tohle zdravé poselství pro její následovníky??

Osobní výuka
Kromě výuky online organizuje Swan osobní workshopy v USA a Evropě. Vstupenky stojí až 200 dolarů. Šel jsem do jednoho v Chicagu a potkal jsem tam fanoušky, kteří s ní jasně cítí intenzivní spojení. Jeden mi řekl, že Swan „mění svět“. Další jí říkal „génius spojení lidských vztahů a vhledu“.

Akce trvala asi šest hodin, přičemž byli diváci zváni na jeviště, kde jim Swan radila. Mluvili o hluboce osobních záležitostech, od zneužívání až po sebevražedné pocity. Jeden muž řekl, že každou noc sledoval její videa pět hodin.

Po workshopu jsem potkal Swan a zeptal jsem se jí, jak bude reagovat na ty, kteří ji obviňují z podporování sebevraždy.
Zpočátku se tomuto nápadu zasmála a řekla: „To je docela zábavné. Je to pro mě opravdu zábavné.“
Pak zaujala vážnější tón.

Řekla, že nazývat ji zastánkyní sebevražd je „směšné“ a řekla, že kdokoliv kdo tak učiní, její videa evidentně nesledoval.
Když jsem jí řekl, že dva mladí lidé, kteří byli členy její skupiny, spáchali sebevraždu, atmosféra zhoustla.
„Nevím o nich,“ odpověděla. Poté se viditelně rozhněvala a řekla, že je důvod, proč se mnozí lidé nezabili.

,,Když se podíváte na demografické údaje o lidech, kteří se zajímají o můj typ materiálu, pracujete s nestabilní skupinou lidí. Říkat, že jsem zodpovědná za sebevraždu lidí, kteří ke mně už přišli sebevražední, to je docela šílené.“

Když přišla řeč na její skupinu na Facebooku, Swan přiznala, že cítí hodně úzkosti. „To je nejhorší část mé kariéry,“ řekla mi.
„Zahájíte skupinu na Facebooku a doufáte, že to bude místo pro všechny, aby se tam mohli sejít. Pak řekněme, že se jeden člověk rozhodne zabít z této velké skupiny lidí, kteří už tím ale trpěli, než se k vám dostali.
Snažím se získat moderátory, kteří se nacházejí v různých časových pásmech, ale řekněme, že to jeden z nás nevidí [sebevražedný příspěvek]. A teď někdo říká, že byste to měli vidět. Teď je to vaše chyba, že spáchali sebevraždu.
Stále o tom přemýšlíme. Máte tam lidi, kteří jsou zranitelní. Co byste měli dělat, když to všechno nedokážete zachytit?“

Připustila však také, že dobrovolníci, kteří pomáhají s provozováním této stránky, nedostávají žádné školení ani instrukce co dělat, pokud uvidí příspěvky, v nichž někdo říká, že se cítí sebevražedně.

„Někdy to tam vypadá jako psychiatrické oddělení, s nikým kdo by se o to postaral, a nemůžete si dovolit platit za to, aby se někdo takový najal. A kdo se vlastně na takovou práci přihlásí?“

Odpověděl jsem jí, že možná sociální sítě nejsou tím pravým místem pro tak citlivé diskuse.
„To je vlastně moje otázka, na kterou se hodně ptám a přemýšlím o svém patnáctiletém já,“ říká Swan. ,,Přemýšlím o tom, co bych jinak chtěla, když byly tři hodiny ráno a všichni ostatní v mé domácnosti spali. Kdyby existoval někdo na videu YouTube a řekl by mi, jak se cítit jinak, chtěla bych to.“

Nikdy nebudeme vědět, zda někdo, kdo si vzal život, byl opravdu ovlivněn učením Teal Swan. Swan tvrdí, že lidé jí neustále říkají, že jim pomohla.
Swan řekla, že: „Sebevražda není nikdy odpověď. Moje učení jsou navržena tak, aby lidem pomohla vybrat si život. Jakákoliv sebevražda je tragédie a my rodině této mladé ženy vzkazujeme nejhlubší soustrast.“
Dodala také, že „mnoho učitelů v oblasti duševního zdraví podporuje moje učení“.

Od našeho rozhovoru vydala Swan další video, což jasně ukazuje, že je proti sebevraždě a že jejím záměrem je pomáhat lidem a rozhodně nepodporovat tento čin. Říká, že se snaží destigmatizovat diskuse o sebevraždě. A destigmatizace problému je něco, co mi každý expert na duševní zdraví, se kterým jsem hovořil během svého vyšetřování, řekl, že je potřeba.

Umírání je tak příjemné: Je opravdu zodpovědné od ,,duchovní učitelky“ Teal Swan, opakovaně vykládat svým následovníkům, z nichž mnozí trpí duševními nemocemi a sebevražednými sklony, že je sebevražda resetovací tlačítko, nebo že je příjemné umřít? Myslíte si, že rodiny a přátelé těch, kteří bojují se sebevražednými tendencemi budou souhlasit s takovým učením?

Obavy odborníků
Všichni však vyjádřili obavy ohledně aspektů učení Teal Swan. Jedním z těchto odborníků je Dr. Jonathan Singer, prezident Americké asociace suicidologie.

Dr. Jonathan Singer, prezident Americké asociace suicidologie

„Když jsem slyšel, že Teal říká, že sebevražda může být resetovacím tlačítkem, byl jsem rozrušen,“ řekl mi. ,,To naznačuje, že se můžete zabít a že věci začnou znovu a budou lepší, ale to není pravda.“

„Má tyto myšlenky, které jsou v její mysli užitečné, ale pro ostatní by to mohlo být opravdu nebezpečné.“ Co děláš, když někomu řekneš, aby si představil, jak se zabijí? Říkáš mu, aby si to nacvičil v mysli,“ říká.

Vysvětluje, že výzkum ukazuje, že tento druh vizualizačního nácviku je „velmi účinný způsob, jak zlepšit svou skutečnou schopnost něco udělat“. Je to něco, co i sportovci na olympijské úrovni používají, říká. ,,Takže někomu říct, aby si představoval jak se zabíjí, není bezpečné.“

Také jsem mluvil s Gedem Flynnem, generálním ředitelem britské charitativní organizace pro prevenci sebevražd Papyrus, a ukázal jsem mu Swanino video, které radí divákům představit si jejich smrt.

Ged Flynn, generální ředitel britské charitativní organizace pro prevenci sebevražd Papyrus

„Za žádných okolností není užitečné povzbuzovat každého, kdo má myšlenky na sebevraždu, aby si představoval, že je mrtvý, a dále tento stav oslavovat,“ řekl. „Toto cvičení může pouze zvýšit riziko újmy, nebo dokonce smrti. Taková cvičení jsou nezodpovědná. Riskuje oslavování sebevraždy.“

Teal Swan tvrdí, že ,,tato technika je o zachycení podvědomých sebevražedných myšlenek a jejich vědomém převedení na jiné místo, což vede k pozitivnějšímu výsledku.“

Dr. Singer se také zajímá o to, kde a jak se obsah Teal Swan sdílí. Tvrdí, že zatímco pro lidi v podobných situacích může být užitečné poskytovat si navzájem podporu, fóra jako Facebook se mohou chovat jako ,,ozvěna“.

,,Pokud jste sebevražední, jdete na fórum a všichni tam zveřejňují zprávy o sebevraždě, v mysli se vám sebevražda znormalizuje.“
Podle názoru Dr. Singera by společnosti v oblasti sociálních sítí měly udělat více pro regulaci obsahu a pomoci lidem dostat se k těm, kteří by si mohli chtít ublížit. Tvrdí, že jejich technologie by měla být v této fázi dostatečně vyvinuta, aby jim umožnila jednat.

,,Myslím si, že by měli absolutně zasáhnout, pokud jsou lidé sebevražední.“V reakci na naše vyšetřování Facebook zrušil uzavřenou skupinu Teal Tribe a řekl nám, že:
„Po konzultaci s odborníky na prevenci sebevražd a sebepoškozování naše zásady umožňují určitý obsah, který vyjadřuje úmysl k sebevraždě nebo sebepoškozování, jako příležitost pro někoho dalšího, aby měl možnost reagovat na toto volání o pomoc. Nepovolujeme však obsah, který přímo propaguje nebo podporuje sebevraždu nebo sebepoškozování. “

Někteří členové však vytvořili novou skupinu na Facebooku nazvanou „Phoenix Tribe“. I když to nespravuje Teal Swan, je členem alespoň jeden starší člověk z jejího řídícího týmu, a už jsem tam zase viděl lidi mluvit o tom, že se cítí sebevražedně, bez vhodné nabídky pomoci od ostatních členů.

Vedení YouTube nám sdělilo, že „usiluje o nalezení rovnováhy mezi zákazem videí, která podporují nebezpečné činy, a zároveň nabízením místa, kde lidé mohou otevřeně a čestně hovořit o svých myšlenkách a zkušenostech“.
Řekli, že video, ve kterém Swan radí, aby si divák představoval vlastní smrt, bylo odstraněno kvůli porušení jejich zásad. Stále je však na kanálu alespoň jedné další osoby a sdílí se v nové skupině na Facebooku.

Členové Teal Tribe se dokonce nechávají tetovat stejným obrázkem, jaký nosí jejich vůdkyně

V jejich klidném předměstském domě na severozápadě USA se matka a otec stále snaží vyrovnat se smrtí své dcery.
Moje konverzace se Sarah a jejím manželem se táhla od odpoledne do večera. Vyprávěli mi, jak se jejich rodina navždy změnila. Už nemají pevnou linku, tak silné bylo její spojení s ničivým hovorem, který změnil jejich životy.

Sarah říká, že doufá, že může sdílení jejich příběhu pomoci někomu jinému.

„Život je vzácný. Život je dar. Život nepřichází s tlačítkem reset. Pokud se cítíte zranitelní, video není autoritou na téma tohoto druhu. Jdi si promluvit se svým pastorem, nebo s někým, kdo tě miluje, s někým, kdo se o tebe stará. To je tvoje autorita na téma této povahy.“

,,Duchovní učitelka“ Teal Swan říká, že: ,,Žít není vždycky správně“
,,Neměli bychom předpokládat, že žití je vždycky správné. A není k tomu fakt důvod. Speciálně z vesmírného hlediska není důvod být na této planetě, když se celý život jenom moříme.“
– Proč Teal pokračuje v obhajobě sebevraždy jako přípustné možnosti?

Některá jména osob byla změněna
překlad Aluška.org © 2019
podle původního zdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho Luk 2019-12-08 02:35:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Svět je opravdu šílený :/
Kdyby její slova měli opravdu platit, to tu pomalu nemusí být celej svět.
Myslím že problém není pouze v tomto ději, to co je špatně se odehrává i před touto situací i následně po ní, zase je problém v systému. Já bych opravdu nejradši zrealizoval řešení na tyto situace. Odborník Jonathan Singer, dobře vysvětlil to, že má myšlenky, které jsou v její hlavě užitečné, ale pak už je jiná otázka to formulovat do slov a sdílet dál.
Samotná fakta toho, jak realita funguje jí všechny její slova vyvracejí, nehledě na to, že ona neumí zacházet dle mého s lidmi, nejhorší je, že v dnešním světe tomuto propojení každého z nás s každým čelíme. Zákeřné sítě, kde systém selhává a odnese to viditelně život, mohou kdykoliv lapit někoho nezkušeného, ona si neváží života a ani není empatická. Nemluvě potom o tom, že někteří lidé jako její sledující v nich reagují emoce, kdy díky tomu vědí, že je špatně nimrat se v smrti, sebevraždě a nechtějí něco takového, ale neví jak to řešit. Ale něco lepšího oproti smrti, jim naservíruje další povídání o smrti?
Já vnímám osobně tuto ženu, jako někoho, kdo se zbytečně roztahuje tam, kde má být místo pro jiné lidi co dokáži pomoci 😉
Čili, chci ve vrátit ke faktům. Už samotné slova psaná, je těžké formulovat tak, aby šlo něco zdělit. V naší pravé hemisféře skutečně vnímáme abstraktně pojatou celou situaci a na fb, jsou tito lidé v kontaktu možná tak sami se sebou, ale psaný obsah louskaný logicky myslící levou hemisférou, jim umožní tak nahrávat k váze rozhodnout se pro smrt(nebo se neposunout dál), když se o tomto tématu mluví a ještě v takovém kontextu, kdy se před smrtí prostě nezabouchnou dveře a let’s go řešit život.
Takovým lidem pokud nemůže pomoct rodina, tak spolky a stýkat se s realitou, kde probíhá jak podpora do života, ale i verbální komunikace a předávání nějakých hodnot.
Oficiálně by se podle mě mělo zbavovat tohoto smogu. Už teď se řeší smog reklam, nebo jakékoliv znečištění co dává plus nepřehlednosti a jedovatí téma. Podle mě by se mělo brát na úvahu ta spojitost ve všemi a vším, lze potom s nástroji v dnešním světe vytvářet tento planý virtuální smog, množství nepotřebných informací, degradovaných protože nejsou zažité v reálném životě a nechávají se volně existovat v systému, který ovlivňuje potom nás.
Jako do budoucna takovýhle šílený svět řešit, vidím tak, že bude potřeba každého člověka, aby každý kdo se setká s něčím takovým, dokázal vědět toto řešit, věděl kde je pravda a dokázal postřehnout to co je špatně. A to myslím i jen, že na to narazíte jako něčí cizí zkušenost, že se o věci špatné dozvíte.
Ptám se, jste toho schopní? Nebo nás tento svět dokáže tak převálcovat, že nemáme čas ptát se na řešení? Jak by jste stvořili a vidíte nový svět? Já třeba v takovémhle světe žít nechci.
Myslím si že to chce něco víc, zahodit zbytečnosti a reálně spolu něco budovat, vyměňovat, sdílet a učit se, kdy bude svět opravdu náš?
Nemáte něco, čím by jste přispěli?
Já si myslím, že problémy které nejdou ukočírovat odborníky, najdou se lidé a místa, kde v dnešním propojeném světě nemají dostatečný zásah, tak si myslím, že stejně tak oficiální pravidla nemusejí mít dosah na ty, co chtějí věci změnit. Kdyby se takovéhle věci děli, to ke kterým vyzývám, myslím že by to dobře demonstrovalo tam, ve kterých místech má systém mezery.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-08 08:01:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dívala jsem se na
krátké úryvky pár
videí a pak na fotky
Teal Swan a přijde
mi prázdně.
Prostě taková
prázdná,jako by ani
nebyla živá,nevím
jak jinak bych
popsala svůj pocit
z ní.A má zlé oči a
když se směje,tak
mi to přijde jako
jako by měla křeč.

Ikona diskutujiciho Michell 2020-04-23 07:23:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, a já ji vnímala úplně jinak. Říká to, co cítí, co prožívá a nikomu nic nevnucuje. Její oči jsou magické, ale určitě není v nich žádná zloba. Usmívá se normálně. A normální člověk je schopný si z jejich videí vybrat myšlenky, které stojí za to. Ostatní se dá ignorovat bez blbých komentářů. Když má někdo sebevražedné sklony, tak si vybere myšlenku, která tyto sklony podporuje. Čili je to v hlavě toho daného jedince. Kdo chce vnímat druhého člověka negativně, tak to udělá. Člověk se zdravou psychikou dokáže mít vlastní názor a dokáže se rozhodovat zodpovědně sám za sebe – protože člověk může být zodpovědný za své rozhodování a svůj život, ne za rozhodování a životy ostatních.

Ikona diskutujiciho Mikuláš Gera 2019-12-08 08:02:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrejme ďalšia z predstaviteliek „Kultu smrti“.

Ďakujem.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-08 10:28:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teal Swan, Scott, Bossworth, ako sa vraví – lejno v krásnom obale, k tomu nie je čo viac dodávať.

Ikona diskutujiciho Michelle 2020-04-23 07:24:47
Ikona diskutujiciho
sipka

mariankosnac – lejno v hnusném obalu. Není nutné nic víc dodat. 😀

Ikona diskutujiciho Hana 2019-12-08 10:41:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Další zajímavá “náhoda”. Hned jak jsem tu tenhle článek uviděla, vybavilo se mi, jak mi o ní před lety jeden člověk blaženě vyprávěl, jak si pouští její videa na youtube, myslím že zrovna i o té sebevraždě, jak je to prý v pořádku, a že ona o sobě tvrdí, že je reinkarnovaný arkturián, že prý se jí manifestují arkturiánské oči a ukazoval mi její rozhovor přes skype či co s nějakým slovákem, kde se ona neustále směje jeho angličtině a tak divně jí tam problikávali oči. Spíš mi to ale přišlo jako by to bylo nekvalitním obrazem, protože ve videích se jí s nimi nic neděje. A mě to tehdy celkem rozčilovalo, to jak mi ten dotyčný o ní vykládal a jak jí to všechno žral, protože mi nebyla sympatická a něco mi na ní nesedělo, přišla mi taková jakoby falešná, nevím…a hned po chvilce ta věta v článku, že některé popisy mohou čtenáře rozčílit..no tak mě to rozčilovalo už tehdy :-))

Ikona diskutujiciho lenka f 2019-12-08 10:47:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se o Teal Swan nikdy nezajímala a nic z jejích videí jsem neviděla. Když jsem se chtěla na ni podívat na youtube, tak na mě vyskočil tenhle pořad od J. Duška – kde byla Swan hostem a mluvila tam o svojí knížce a i o sebevraždě. Takže jen tak pro zajímavost to sem dávám, pro toho, kdo by se chtěl na to juknout.
https://www.youtube.com/watch?v=q7EyGn2muKw

Ikona diskutujiciho Yooo 2019-12-08 10:56:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hledání odpovědi, hledání smyslu tech odpovedi,smyslu života. …život sám je odpověď na všechny otázky a život sam je smyslem. ..Jak jinak!S-mysl!S-myšlenka!Naše mysl s-mýšlí,spřádá příběh našeho života a ted přijde to kouzlo!Zázrak uvědomění si sebe sama
a moznost prožitku osobní svobody-poznáme,ze jsme tvůrci svého myšlení,tvůrci svého vesmíru,svého světa,svých pocitů a nic a nikdo nám nestojí v cestě,pokud přijmeme zodpovědnost za svuj S-mysl!
Bráno pozpátku jsou někteří lidé „nemocni“neochotou převzít zodpovědnost „za svuj život „tam někde mezi kostmi,někdy opojny a někdy zoufalý dost,tam někde mezi kostmi!A ty u-s-myslel sis,ze jsi jen nezvany host.“
Ti,ktere potkáváme na své ceste nasim pribehem,nás muzou nechat podivat se z „jejich okna“,a ja osobně považuji takovou nabidku za čest,ale naš osobní a VLASTNI pribeh se odehrává za dveřmi,kterými projdem nakonec jen my sami.Nikdo jiny nezije nas pribeh a nikdo jiny v něm neudělá naše rozhodnuti.Na naše otázky známe ty spravne odpovědi my sami.
Ps:To vidim ze svého okna ja.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-08 12:07:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Propána chudáci
Arkturiáni,nejláskyplnější rasa ve vesmíru.Docela bych myslela že
pokud by se sem
inkarnoval
Arkturián,tak by si
svou láskyplnost
ponechal,protože
by sem přišel jako
jedna z bytostí
světla.Ale možná
Teal cestou z 5té
dimenze do 3tí
tu láskyplnost někde ztratila?

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-08 15:49:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

😂 zase tahleta.

vyjádřím se asi potom, teď nemůžu 😀 ale.. no, Teal je taky případ sám pro sebe.

Ikona diskutujiciho Václav 2019-12-08 18:08:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teal Swan sama do prostoru vypustila, že ji rodiče svěřili na výchovu k mormonům a ti ji různě zneužívali a vymývali mozek až musela uprchnout a lidé ji potom pomohli postavit se na vlastní nohy. něco podobného jako kuřimská kauza. lidi se nechají lehce napálit kdekoli a na subtilní úrovni to nepozná nikdo, dokud se sám nedostane na subtilní úroveň a až poté může spolehlivě rozlišit kdo je kdo. přitom tito lidé mohou být zdánlivě v pohodě. a když proti nim vystoupíte, pošlou na vás svůj fan klub a ten vás uštípe. tato technologie ideologií je stále stejná. např inelia benz je něco podobného, sluníčkového, ale v podstatě hledače mate a zavádí i když v dobré víře.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-08 18:20:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono to s tím údajným kultem a zneužíváním je úplně jinak – a na aluška.org vyjde ještě seriál, tam je to kompletně rozklíčované. Mělo by se o tom mluvit, v česku byla dost populární, hodně lidí ji uznávalo a propagovalo. I když mám dojem, že to trochu utichlo, alespon na ni už nedostávám každý týden dvakrát dotaz. Možná mnozí pochopili, že je to o ničem.

Ikona diskutujiciho Václav 2019-12-09 10:30:20
Ikona diskutujiciho
sipka

v dnešní době je to tak, že ti, co lidi odváděli od pravdy o 90°, tak z pohledu evoluce se to už nyní stává o 180°, protože kdo se snaží předbíhat nebo zpomalovat spirálu vývoje člověka, je z této osy rovnováhy dříve či později vyhozen. a rozpoznat, kdo je, nebo není na ose, je to, oč tu běží.

Ikona diskutujiciho Izabel 2019-12-09 02:36:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chápem, že Teal nemusí byť každému pochuti a veľa ľudí irituje…avšak obvinenie, že nahovára ľudí k samovražde sú totálne zcestné, vytrhnuté z kontextu a prekrútené. Účelový článok tohto druhu by som čakala na Blesku, nie tu 🙁

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-09 08:10:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Není těžké si to ověřit a pokud to vyšetřuje BBC a FB blokne, očividně tam problém je.

Ikona diskutujiciho R 2019-12-09 09:48:14
Ikona diskutujiciho
sipka

To je velmi legrační komentář, když si vezmu v potaz, že máš na konci článku vyloženě odkaz na zdroj – BBC.. Těším se na další články.

Ikona diskutujiciho Václav 2019-12-09 10:56:38
Ikona diskutujiciho
sipka

ono člověka nikdo nemusí navádět k sebevraždě, stačí jej svými praktikami přivést na dráhu tamasu (mentální dráhu), a ono už to zapracuje samo. podobně dráha radžasu (kauzální) vytváří lidské agrese a dobyvatele, otrokáře. satwa dráha je rovina duchovní rovnováhy. a pouze tato je ta správná a vede lidi k vzestupu. poznat, kdo nebo co ji poskytuje nebo ne, je právě to správné rozlišování a učení poznávat lež od pravdy.

Ikona diskutujiciho Michelle 2020-04-23 07:28:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue: na FB její stránka funguje normálně, nic není bloknuté. A normální člověk nemá problém koukat na její videa a vytáhnout z nich pár dobrých myšlenek. Ostatní se dá ignorovat. Ale jak říkám – normální člověk.

Ikona diskutujiciho iva 2019-12-09 08:54:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Byla jsem zvědavá, co je Teal zač a tak jsem se před pár lety vypravila na její vystoupení v Praze, hned od začátku jsem měla hodně tíživý pocit, začala mě bolet hlava a přemýšlela jsem, jestli to celé vydržím až do konce… Za sebe můžu říct, hodně nepříjemný zážitek, celou neděli jsem se regenerovala. Tato zkušenost s tzv. duchovní katalyzátorem mi bohatě stačila 🙂
(Nedívala bych se ani na její fotku, natož video)

Ikona diskutujiciho niky 2019-12-09 18:30:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi před pěti lety jsem byla na přednášce nějaké jakože duchovní paní z Česka, která měla být o rozšířených stavech vědomí. Na plakátě nebylo uvedeno žádné vstupné a tak jsem si myslela, že je asi dobrovolné. Překvapením pro mě bylo, že při vstupu se najednou vybíralo dvěstě, nebo čtyřista Kč, tak nějak už si to nepamatuju, udivilo mě to, protože je to docela hodně na to, že na plakátu k akci žádné vstupné uvedené nebylo.

Celá přednáška stála za nic a paní tam jen dokola omílala nějaké zbytečné srač…a taky se zmínila o tom, že si nechala vyoperovat dělohu. Já jsem jenom celou tu dobu žasla nad její debilitou. Prostě dneska může úplně a naprosto každý jedinec, čím blbější tím lépe, ze sebe udělat duchovního guru, nemusí umět vůbec nic, kromě toho, že dokáže mluvit dlouho a přitom neříkat obsahově skoro nic a taky se tvářit povzneseně a tvrdit, jak má všechny rád a jde se kasírovat. Na těchto přednáškách a duchovních seminářích to nejlepší, co se návštěvníkovi může stát je, že to pro něj bude ztráta času a peněz. V horším případě je to totiž ztráta energie, nebo napojení na něco, co fakt nechce.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-09 19:35:07
Ikona diskutujiciho
sipka

škoda že už nevíš jméno, taky jsem se chtěla zasmát

Ikona diskutujiciho Moudravrba 2019-12-10 19:43:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je dobrá finta. Udělat plakát a pozvat lidi na duchovní přednášku s tím, že nenapíšou cenu a pak jak se lidé dostaví na přednášku, tak po nich chtít vstupné. Nejhorší na tom je, že nakonec většina lidí zaplatí, protože když už tam přišli, tak si řeknou „No přece jsem sem nejel zbytečně“. Myslím, že takové jednání je nezákonné, protože každá služba, nebo produkt musí být cenově označený, pokud něco stojí. Takhle se jedná o cílenou manipulaci.

Ikona diskutujiciho jitka 2019-12-09 10:53:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Její obrazy byly v metru, takové ty čmáranice. Stále jsou v Harrachově na sjezdovce, po 2 roky co tam jezdím lyžovat. Jsem zvědavá zda budou i letos. Snad už ne.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-09 12:20:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Tean Swan už uprchla z Ameriky, protože se na ni přišlo a zvedla se velká vlna nevole. Je možné, že pokud se najde dost lidí co začnou překládat její kauzy, tak na to češi přijdou taky a malby by mohly zmizet. Teď se schovává v Atenas v duchovním centru se svými nejbližšími spřízněnci.

Ikona diskutujiciho Moudravrba 2019-12-10 19:48:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže nakonec je to tak, jak jsem se domníval. Teal Swan není chudinka, kterou někdo mučil a teď se snaží napravit světa a pomáhat lidem, kteří jsou na tom špatně, jako na tom byla kdysi ona.

Ve skutečnosti se jedná o vyškolenou satanistku, která využívá podprahových dat, aby přiměla lidi k sebevraždě. Trefil jsem se trochu?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-10 21:12:57
Ikona diskutujiciho
sipka

ne, spíš jde o duševní nemoc

Ikona diskutujiciho Nirvana (Ježovka) 2019-12-10 22:32:41
Ikona diskutujiciho
sipka

duševní nemoc jménem „věřím vlastním bludům“…

Ikona diskutujiciho Lu 2019-12-11 09:22:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Vážně jsi to viděla někde naživo? Já jen na netu, jsou dost ošklivé hlavně tou psychedelickou změtí barev. Metrem jezdím skoro každý den několik let a nikdy jsem to tam neviděla. Pouze plakátek „kéž jsou všechny bytosti šťastný“, ale ten není od ní a je docela pěkný.

Ikona diskutujiciho Martina 2019-12-10 21:03:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veľmi dlho som sledovala tvoju stránku, ale v poslednej dobe už nechápem tie články. Teal som nejakú dobu sledovala a naozaj mala veľmi užitočné rady. Veľa ľudom pomohla, aby ostali nažive. To, že niekto je na tom naozaj psychicky zle a zle si interpretuje jej videá je druhá vec, vzhľadom na to, že pomáha ľudom, je jasné, že nepomôže každému. Všetko je tak ako má byť, aj keď to môže byť tragické. Len by som čakali od tejto stránky šírenie viacej lásky, a nie kritiky a sústredenie sa na toľko negatív, to je presne to, čo svetu škodí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-10 21:12:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek je překlad z oficiálního zdroje BBC, je to reálná kauza která probíhá – více si ověř ve zdroji. Nejde o můj názor, je to zahraniční zpravodajství

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-11 12:19:31
Ikona diskutujiciho
sipka

lásky? ano, jistě, ale růžové brýle opravdu nikomu nepomůžou! tohle je varování před nebezpečím, nutná a oprávněná kritika.

jednoduše, ještě jednou: Aluška se pouze snaží lidi varovat. Což bych, ve své podstatě, nazvala šířením lásky taky.

Ikona diskutujiciho Lu 2019-12-11 08:21:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ani nesleduju, co teď dělá, ale už pár let se objevují zprávy na různých zdrojích v angličtině o nebezpečích téhle sekty a taky kritika jejích metod a prohlášení, spousta se toho dá najít např. na „celestial healing com“pod tagem „Teal“, kde se rozebírají různá její prohlášení a svědectví jejích bývalých následovníků, také např. o jejím plagiarismu a nevěrohodných tvrzeních o tom zneužívání (což jsem taky nikdy nechápala, jak to, že se na to nepřišlo za celou tu dobu, ani tehdy a ani potom nebyly žádné důkazy).

Ikona diskutujiciho Ivanka 2019-12-11 20:02:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechna videa s Teal Swan, která jsem viděla, jsou udělána tak, že ona sedí sama u počítače a něco mluví. (Mimo záznamu jejích přednášek v Praze a Posolstvo o Láske a Komunitách – s Ralphem Smartem od kavárenského stolku na ulici.)
U některých videí to dokonce vypadalo (podle pohybu očí), že ona ten svůj projev čte z obrazovky.
Takže tak.
Číst tady dnes umí každý.

Zajímavý článek z roku 2013 – Who and What is Teal Scott? http://www.celestialhealing.com/2013/11/who-and-what-is-teal-scott.html

A také jeden v češtině na https://borovska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=396579 – Co se mi nelíbí na Teal Scott?

Ikona diskutujiciho Vittel 2019-12-14 16:12:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Narodila se v Utahu jako Mary Teal Bosworth a utekla do USA a střední Ameriky“ … jak dokázala utéci z USA (Utah) do USA?

Ikona diskutujiciho Andrea 2019-12-15 01:59:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hrozný článek – věci vytrhané z kontextu a poskládané tak, aby to Teal vykreslilo jako pomatenou vůdkyni nějaké sekty. Kdo článek napsal, neví o jejím učení zřejmě zhola nic, nebo jej nechápe. Podle mě je Teal naopak jedna z mála, která je normální, inteligentní a má vynikající znalosti z psychologie. Holt si musí názor udělat každý sám. Někoho odradí to, jak vypadá nebo působí, nebo co se o ní kde píše, a udělá si na ní názor podle toho. Inteligentní lidi si udělají názor podle toho, co říká a co vyučuje.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-15 09:42:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji dočíst seriál do konce a nedělat předčasné závěry – podle zahraničních zdrojů citace a kauzy které seriál popisuje sedí, není to jeden izolovaný zdroj co něco tvrdí, ve skutečnosti je toho plný internet a vlna nevole proti teal ji vyhnala do Atenas, říká že v Americe už nemůže být kvůli obrovskému hejtu. Lidi tam na to prostě přišli a naštvali se.

Ikona diskutujiciho Andrea 2019-12-16 23:51:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Se divím, že ještě nezakázali četbu Senecy, který byl velkým propagátorem sebevražd a dokonce šel sám příkladem. Ale co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-17 09:31:30
Ikona diskutujiciho
sipka

možná je to tím, že svoboda projevu v té době nebyla tak omezená jako dnes

Ikona diskutujiciho R 2019-12-17 10:23:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždyť celé to její učení je jen plagiát, a co je pak vlastní je akorát pytel sraček, včetně všech těch pohádek, co říká o svém dětství a schopnostech. Kdyby zůstala u plagiátorství těch lepších myšlenek, vem to čert. Na YouTube se dá vyloženě najít video, kde Teal mluví o tom, že byla Shirdi Sai Baba. Ona se jako pomatená vykresluje sama a není vůbec problém si tohle dohledat vlastními silami a sundat růžové brýle.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek