Telefonáty ze záhrobí: Skutečné zážitky

27.5.2021 v Záhady 11

Slyšeli jste už někdy o tom, že zemřelí lidé nám mohou zavolat přes telefon? Jeden takový zážitek popsal i tomáš marný a vyšel zde v roce 2014… jak ten čas letí. Dnes mám pro vás menší sbírku obdobných zážitků, které popsali svědkové ze zahraničí. Telefonáty ze záhrobí jsou skutečná věc a dějí se.Sestřenice zavolala posmrtně prababičce
Moje sestřenice Sharmie zemřela v květnu v roce 1994. Měla epilepsii, takže si nejsme úplně jistí tím, zda ji zabil záchvat nebo autonehoda, ale neřešíme to, protože její osud byl zpečetěn tak či onak.
Byla v rodině oblíbenkyně a byla si obzvlášť blízká s mým otcem, protože byli v podobném věku a vyrůstali společně. Bylo jí tehdy 30 let, takže její smrt byla nesmírně tragická kvůli tomu, jak byla předčasná.
Moje prababička, neboli ,,Mimi“ (tak jsme jí všichni říkali), byla centrem rodiny. Každý prostě miloval Mimi. Naše prababička údajně i mívala předtuchy. Když náhle ucítila vůni mrtvých květin, někdo brzy poté obvykle zemřel. Buď nějaký její přítel, nebo přímo člen rodiny.

Milovala svá vnoučata a Sharmie nebyla výjimkou. Zdraví Mimi se začalo brzy po smrti mé sestřenice Sharmie zhoršovat, ale zbytku rodiny se to neřeklo.

Jednoho letního dne v červnu 1995 moje matka navštívila Mimi a mého pradědečka, poté co byla v New Yorku, aby si koupila auto. Následující ráno si začali povídat, a Mimi zrovna uklízela v kuchyni.

Najednou Mimi řekla: „Nikdy neuhodneš, kdo mi včela volal.“
Moje matka odpověděla: „No, kdo?“
„Sharmie! Věřila bys tomu?“
Moje matka zavrtěla hlavou: „Tedy, Mimi, ty i já přece víme, že neexistuje způsob, jak by ti Sharmie mohla zavolat na telefon.“
Mimi se okamžitě naježila: „Ale ona mi volala, SKUTEČNĚ MI VOLALA!“
Moje matka viděla, že prohrála diskuzi, proto se zeptala: „Dobře, Mimi, dobře… A co ti řekla?“ Mimi okamžitě odpověděla: „Řekla mi, že se se mnou brzo uvidí.“
O necelé dva měsíce později Mimi skutečně zemřela.

Strýc zavolal posmrtně mému otci
Můj táta mi tohle řekl jenom jednou nebo dvakrát, už je to pár let… Můj strýc zemřel na počátku 80. let po nárazu do sloupu, když usnul za volantem. Prosím, pokud jste ospalí, rozhodně vždycky zastavte a udělejte si přestávku.
Mému otci bylo tehdy něco málo přes 20 let. Byl doma, poslouchal rádio a u toho usnul.
Řekl mi, že najednou uslyšel telefon, který zvonil v přízemí a ten ho probudil. Otec se ale rozhodl, že to bude ignorovat.
Telefon však nepřestal zvonit. Vyzváněl tam dole asi dvacet minut, až do bodu, kdy otec vztekle vstal a konečně sešel dolů.

Můj táta zvedl telefon a otráveně řekl: „Haló?“.
Zpočátku bylo slyšet jenom praskání a statický šum. Řekl, že nějak okamžitě věděl, že to byl můj strýc Tony.
Pak se Tony ozval. Jakoby ospale řekl mému tátovi: „No … stejně jsem s tebou nechtěl mluvit.“ A pak zavěsil.
Můj otec si je jistý tím, že se Tony pokoušel mluvit s babičkou, která byla v té době mimo město. Už se to nikdy znovu nestalo.
Nahání mi to fakt hrůzu, protože můj táta není ten typ, který věří na podobné věci.

Odpojený telefon
Můj otec zažil pravděpodobný telefonát ze záhrobí. Stalo se to, když jeho blízký přítel zemřel při potápění a můj otec zrovna pomáhal vyklidit jeho garáž.
Přímo v garáži začal zvonit telefon. Divné ale je, že telefon nebyl ani zapojený do zdi. Nešla do něj elektrika a prostě nemohl zazvonit. Otec to bohužel nezvedl, asi se bál.

Telefonát z nemocnice
Můj tchán, ke kterému jsem měla velmi blízko až do jeho smrti, mi často vyprávěl příběh o tom, jak když jeho matka zemřela, zavolala mu a dala mu najevo, že je v pořádku.

Tchán zemřel po mém rozvodu s jeho synem. Ale byla jsem v té době v nemocnici u jeho postele, vedle jeho syna a zbytku rodiny. Šeptala jsem mu do ucha a držela jsem ho za ruku. Byl napojený na ventilátor, ale stejně zemřel z vlastní vůle. Všichni jsme z toho byli zdrcení, protože jsme ho všichni měli moc rádi.

Krátce poté, co jsem se vrátila domů, mi začal zvonit telefon. Pevná linka s ID volajícího, na které bylo uvedeno: „[název nemocnice] 302.“
302 bylo číslo jeho pokoje.
Zvedla jsem to, ale byl tam slyšet jenom statický šum. Žádná odpověď nepřišla, navzdory mým opakovaným ,,haló, haló…“. Nakonec jsem zavěsila a zavolala jsem zpět.
Osoba, která to zvedla, mi potvrdila, že se skutečně jedná o pokoj mého tchána, ale už jeho tělo odvezli do márnice a pokoj 302 se vyklízel pro nového pacienta.
Svým způsobem se tedy tchán rozloučil. Dokonce stejným způsobem, jako se i s ním kdysi rozloučil někdo, koho moc miloval. Stává se to… beru to jako dar.

Zpráva od kolegyně
Pracovala jsem se ženou, se kterou jsme se časem hodně blízce spřátelily. Zavolala mi do práce na obědovou přestávku poté, co zemřela. Zanechala mi hlasovou zprávu, ve které hodně staticky šumělo. Bylo to z neznámého čísla.
Řekla: „Ahoj, toto je [jméno kolegyně]…“
Přehrávala jsem si tu zprávu znovu a znovu a dokonce jsem ji přehrávala pro další kolegy, se kterými se také za života přátelila. Všichni jsme tehdy byli v totálním šoku.
Zavolala mi takhle asi 1 nebo 2 měsíce po své smrti. Byla jsem první úplně zaskočená a velmi naštvaná, protože nesnáším vyzvánění z neznámých čísel a opravdu nesnáším hlasové zprávy od neznámých čísel.
Když jsem se ale posadila, abych si to poslechla, byla jsem naprosto šokovaná a třásla jsem se. Po hlase zněla stejně jako za života. Mluvila velmi jemně a klidně. V nahrávce bylo hodně šumu, ale řekla: „Chtěla jsem tě jenom pozdravit a možná si brzy dáme oběd.“
V tu chvíli mi i došlo, že v ten den, kdy zemřela, jsme chatovaly na FB a já jsem řekla: „Uvidíme se později.“ Myslela jsem tím v práci… Nikdy se už do práce nedostavila.

připravila © www.aluska.org 2021Komentáře

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2021-05-27 11:36:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zajímavý článek komunikovat s duchy přes telefon aspon není tak děsivý když jsme byli malý hráli jsme takovou hru říkaly jsme tomu telefonát ze záhrobím nevím kdo to vymyslel ale prostě nudili jsme se a měli jsme chut na kraviny 1 krok byl sedli jsme si všichni 3 k telefonu a já sem byl ten nejodvážnější zvedl sem telefon a začal do něj mluvit žádám o telefonické spojení z duchem nebo jakoukoliv nehmotnou bytostí z telefonu se nic neozývalo všichni napjatě čekali nikdo se neozývá říkám duchové toho po smrti asi moc nenamluví a zasmál sem se ale ostatním do smíchu moc nebylo citili ve vzduchu napětí a strach polož ten telefon nelibí se mi to řekl jeden z nich ja říkám neozývají se asi zapoměli zaplatit za pevnou tak je asi odpojili pak sem to položil a říkám vidíte nic se neděje pak sme se rozloučili a odešli po zbytek se nic nedělo večer sem šel spát a usnul sem během noci najednou mě zbudí v telefon rodinka není doma vrátí se až ráno takže to budu muset zvednout a šoural sem se po tmě k telefonu prosím řekl sem rozespale Pavlé slyším tvé volání Pavle z telefonu skřípalo dobrej vtip hoši ale čekal sem to že si ze mě vystřelíte ale to se vám nepodaří skuste něco lepšího a zavěsil sem a šel sem spát neš sem došel k postel telefon zvoní zas a nejen on oba dva starší mobily jak toudělali neznají od nich číslo ale musím uznat že ten jejich kousek je povedenej jo zvednu ten telefon a ocením dobrej vtípek tak ho zvednu a hnedka říkám no to už je lepší sice nevím kde jste vzali čísla od starých mobilu a povedlo se vám to chvíli bylo ticho pak se zase ozvalo to skřípání a opět ta stejná věta ja si furt myslel že je to vtípek a ja potom říkám nák máte špatný signál nesedíte si na vedení potom se ozval jiný hlas a řekl to ty pak sem začal mít mirné obavy a telefon položil pak už nikdo nevolal to by divny sakra povedenej vtípek a šel sem spát a usnul ráno když vstanu bylo rozhazených mnoho mých věcí po pokoji a že sem na to čuměl jak vyvoraná myš nahazel sem to zpátky do skříně až sem to uklidil stavili se kámoši a já na ně z okna dobrej vtip v noci s tím telefonem oni se na sebe tak podívaj my ti nevolali a tvařili se dost vyjeveně a já sem veděl že mluví pravdu tak ským sem to mluvil

Ikona diskutujiciho Majkl 2021-05-27 16:05:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

i Tomáši Marnému jednou zavolal otec poté, co už byl po smrti, že?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-27 16:16:05
Ikona diskutujiciho
sipka

nahoře je na to upozornění s odkazem

Ikona diskutujiciho luke 2021-05-27 23:33:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nádherná synchronicita
úplnou náhodou jsem dnes narazil na jeden starší článek kde tomáš marný popisuje svůj zážitek s telefonátem ze záhrobí a najednou jdu na hlavní stránku webu Aluska a je zde tento nový článek na stejné téma.
Tyto „náhody“ se mi dějí čím dál častěji.
A díky Alue za tento článek.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-28 09:29:58
Ikona diskutujiciho
sipka

🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-05-28 01:13:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyo… Je toho ted na me moc, takze je moje „komentovaci aktivita“ temer na nule, ale musim rict – super clanek!

Ikona diskutujiciho izairi 2021-05-28 07:16:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimo téma:
Nirvano,prosímtě co byl Mimi za rasu. Vím,že jsi to tady psala,ale zapomněla jsem to.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-05-28 15:09:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, Mimi byl Goldendoodle – mix pudla a zlaťáka 🙂

Ikona diskutujiciho izairi 2021-05-28 17:24:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Nirvano díky za odpověď :).

Ikona diskutujiciho Šárka 2021-05-29 11:26:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem byla dítě,s kamarádem z paneláku jsme si hrály,vzali jsme si sifonovou bombičku,přiložili na dveře ze sklepa v paneláku , a čekali jsme ,že na nás promluví duch? nebo jiný hlas.Netuším,jak ,ale slyšeli jsme hlasy a při tom ve sklepě nikdo nebyl,ale nešli jsme dovnitř,takže netuším,koho jsme to slyšeli.

Co se týče pevné linky, prababička měla telefon,ráda jsem si ho s oblibostí přikládala k uchu a poslouchala,jednou jsem slyšela šum,po druhé možná hlas,už je to dlouho,takže si to moc nepamatuji,ale určitě mám v sobě pořád ten pocit,že jsem tam někoho slyšela,aniž bych vytáčela číslo.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-05-30 14:02:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tomu neverím. Babička nám volala niekedy aj 3x za deň, prostě si nemala s kým pokecať a aj zabudla že dnes už volala. Neverím že by nezavolala aj zo záhrobia, keby tam mali takú možnosť.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek