Terapie, na kterou nezapomenu: Jak jsem neutralizovala škodlivé tetování

20.2.2026 v Návody 24

Vzpomínám na jednu velice specifickou terapii, kterou jsem dělala před delší dobou a trochu se zdráhám o tom mluvit, protože vím, že paní, pro kterou jsem tehdy pracovala, čte moje stránky. Ale přesto mi to nedá. Říkám si, že bych chtěla tuto zkušenost archivovat nejenom pro vás, ale i pro své budoucí potřeby, protože o důležitých momentech a průlomech své práce potřebuji vést záznamy, ke kterým se později můžu vracet.

Přišel mi dotaz, jestli bych mohla nějakým způsobem pracovat i s tetováním. Paní kdysi před lety našla na internetu symbol, se kterým byla obecně spojená konstruktivní asociace. Paní si myslela, že jí tento symbol do budoucna energeticky povzbudí a že jí pomůže v jejím životě.
Jenomže později zjistila, že to tak není. Navštívila několikrát studio, kde se snažila toto tetování odstranit, ale kupodivu tetování bylo stále na kůži viditelné poměrně výrazně i přes několik pokusů o odstranění. ( Já nejsem tatér, takže nedokážu určit, jestli to bylo inkoustem nebo zákrokem.)

Můj úkol byl jasný. Zjistit, jestli s tímto stavem jde něco udělat.

Nechtěla jsem klientce podsouvat něco, co zatím nevím jistě, takže jsem si jako první vyžádala fotografii onoho tetování. Byla tam metatronova krychle.

Snažila jsem se nepodsouvat do výkonu své práce žádné vlastní mentální konstrukty, takže jsem se snažila se symbolem pracovat z naprosto neutrálního stavu. Pokud bych totiž do duchovní terapie zavlekla své vlastní očekávání, nebo očekávání klienta, pak by terapie ztratila smysl, protože jádrem Duchovní terapie je napojení se na Nebeského Otce a léčení skrze jeho moudrost, lásku a sílu.

To znamená, že zjištěné zátěže a odpovědi, které získávám, dostávám z duchovního zdroje. Nejedná se o moje vlastní názory. Proto je velice důležité, abych při každé duchovní terapii, kde se vyskytují témata jako „prokletí, tohle škodí, vidím temné věci atd.“, zůstala v naprosto neutrálním stavu vědomí a snažila se nikomu nepodsouvat vlastní názor nebo víru, ale pouze se s otevřenou myslí ptát na daný symptom.

Klient například může říct, že si myslí, že je prokletý. Já to vezmu jako informaci a interpretaci symptomu klienta.  Neříkám mu hned Ano jste, a neříkám mu Určitě nejste… Protože dokud se to téma léčitelsky neotevře, tak to nevím.
Zjistit, jestli to skutečně je prokletí, nebo je to jiný typ zátěže, jako třeba porucha na duchovním těle, blokace nebo traumatická energie, je už úkolem metodiky Duchovní terapie.
Ano nebo ne? Je to tam, nebo to tam není? Potřebuje tento klient tuto konkrétní věc? S tímto můžu pracovat, je to pro mě bezpečné? A teprve na základě zjištěných odpovědí můžu postupovat dál, nebo navrhovat individuální postup. A tahle terapie byla absolutně individuální.

Práce s obrázkem opravdu nebylo standardní zadání pro Duchovní terapii. Obvykle se na mě lidé obracejí s duševní bolestí, s traumatickými událostmi, se ztrátou vůle, s psychospirituálními potížemi, jako je prokletí, vídání temných stínů, rodové energetické zátěže, psychické vyhoření, přepracovanost, celková přetíženost… To znamená, že abych mohla toto zadání splnit, musela jsem si nejprve udělat přípravu na terapii samotnou.

Ta spočívala jednak v tom, že jsem se první musela napojit na své duchovní vedení a zeptat se, jestli vůbec můžu a jestli mám dovoleno s tímto specifickým zadáním pracovat. Dostala jsem odpověď, že ano. Teprve potom jsem mohla vzít zakázku.
Následně jsem si vyžádala fotografii onoho tetování, což je také netypické, protože obvykle pracuji pouze s fotografií obličeje klienta. Obvykle nepotřebuji žádné jiné fotografie pro provedení Duchovní terapie. Ale abych mohla pracovat přímo s obrázkem jako takovým, potřebovala jsem ho vidět. Nestačila mi pouze předloha symbolu z internetu.

Nadešel den D, termín naplánované Duchovní terapie. Všechny podklady byly připraveny.

Terapii jsem provedla tak, že jsem jako první vytiskla na tiskárně fotografii klientčina těla, kde bylo tetování viditelné. Ačkoliv symbol na první pohled nepůsobí zcela harmonicky, snažila jsem se nepřipouštět si představu, že pracuju s něčím, co je zlé, nebo nebezpečné. Léčitel musí umět pracovat se vším, nejenom s tím hezkým. A nebát se toho. Jinak nikomu nepomůže.

Terapie začala měřením otázek, které měly určit povahu tetování a jeho vliv na klientku.
Položila jsem dlaň levé ruky přímo na symbol a vědomě jsem vnímala jeho energii. – Padla na mě neviditelná těžká deka. Tehdy mi došlo, že se napojuju na něco, co opravdu příjemné není a pochopila jsem, proč klientka psala to, co mi psala. Měla pravdu.

Jako první jsem vytestovala sérii otázek, kdy jsem identifikovala energetickou podstatu tohoto symbolu. Otázky byly vedeny ve stylu, jestli je toto tetování pro klientku přínosné, nebo jestli ji naopak škodí. Dále to byly otázky, jestli je možné tetování přes duchovní terapii energeticky upravit, nebo jestli máme zvolit jiný postup, nebo specifický rituál. Cest je více. Přímý léčitelský zásah je samozřejmě nejjednodušší.
Ale to byly návazné otázky, které se odvíjely od toho prvotního výstupu, protože pokud by odpověď vyšla dobře, že tetování je pro klientku prospěšné, nebo neutrální, tak by nebylo potřeba doptávat se na další doplňující dotazy.
To znamená, že terapie byla sice v základu rozvržená, ale její přesný průběh nikdo nemohl dopředu přesně znát.

Na úvodní otázky, jestli je tetování škodlivé, nebo jestli je nápomocné, jsem dostala jasnou odpověď, že je výrazně škodlivé. Následně jsem pokládala otázky, jakým způsobem postupovat dál.
Dostala jsem odpověď, že je potřeba ho na dálku energeticky zneutralizovat. Zároveň s tímto vedením jsem ale dostala radu, abych nevkládala do symbolu žádné vlastní záměry a přání. Držet se profesionálního rámce a pouze tu tíživou energii deaktivovat. Nechat klientku samu sobě, nepodsouvat jí do symbolu nic navíc.

Nebylo to ale vůbec tak jednoduché, jak to možná podle popisu zní, protože mi při vymeřování první sady otázek bylo špatně. Ta energie byla opravdu dusivá, těžká.
Nechci se v tomto článku pouštět do obecné definice daného symbolu a tvrdit že všichni a všechno s tímto obrázkem jsou automaticky špatně, ale tohle je zkrátka moje organická zkušenost z duchovní práce… Po které si ten symbol na zeď určitě nepověsím.

K provádění duchovní terapie a veškeré své duchovní práce používám i své tělo. Kromě duchovních vjemů, jako jsou obrazy nebo sdělení, dokážu energii a její podstatu fyzicky cítit. To je pro mě základní jádro mé práce. To, s čím pracuju, vždycky fyzicky vnímám.
Proto jsem položila ruku na symbol a teprve poté jsem začala pokládat otázky, chtěla jsem mít perfektní kontakt. Využít tuto podobu senzibilství naplno.

Co je na duchovní terapii nejnáročnější, je udržet stoprocentní soustředění pouze na klienta a následné opravy blokád. To vyčerpává mysl a proto si musím dávat často pauzy, abych se znovu zkoncentrovala. Terapie se tím hodně protahuje. Ale u vyměřování otázek to tak obvykle není, protože na dotazování se, nemusím vizualizovat ani nic vysílat… ale tohle náročné bylo. Jakoby ten obrázek sál.

Po stanovení řešení jsem přešla k neutralizaci symbolu. Aktivovala jsem své duchovní vedení a skrze léčitelskou sílu jsem začala na symbol působit, se záměrem ho neutralizovat.
Záměrně jsem do symbolu neukládala žádný nový program, který by měl klientku povzbuzovat směrem dobrým či špatným. Mým záměrem bylo pouze vypnout tuto energii, aby přestala být aktivní, aby přestala působit.

Tato práce byla pro mě velmi intenzivní, nevím jak to přesně verbálně popsat. Ale cítila jsem obrovskou sílu, která procházela mým tělem a na konci jsem byla úplně vyčerpaná.
Musela jsem terapii přerušit, jít si na patnáct minut lehnout a zavřít oči, abych znovu načerpala sílu. Odpadla jsem a dobrých 15 minut se mnou nebylo nic.

Pamatuju si, jak jsem byla šokovaná, že vlastně dokáže obyčejný obrázek na těle klienta udělat takto zle. Nejenom jemu, ale mně taky.
Uvědomila jsem si, jak dobrou intuici klientka měla, protože v zadání terapie jednoznačně psala, že si myslí, že jí tetování škodí, že jí ubližuje a že se ho chce zbavit. Já jsem se snažila tento její narativ nepřebírat do své léčitelské praxe, aby se nemohlo stát, že bych svojí vlastní vírou ovlivnila nebo zmanipulovala průběh její terapie.

Snažila jsem se klientku pouze vyslechnout, ale v terapii jsem musela k problému přistupovat naprosto neutrálně. A i přesto, že jsem si tuto neutralitu udržela, se mi při fyzickém kontaktu ruky se symbolem dělalo zle a ještě více zle mi bylo, když jsem ho vypínala.

Po uběhnutí potřebné pauzy jsem se znovu vrátila k práci, znovu jsem zapla odpočítávání času a šla jsem znovu vyměřit testovací otázky, přes které jsem zjišťovala, jakým způsobem moje práce zabrala a jakým způsobem symbol změnil své vlastnosti po léčitelském zásahu. Odpovědi tentokrát vycházely úplně jinak, než napoprvé.
Symbol vycházel jako neutrální a neškodící, což byl přesně můj záměr v terapii.

Takže jsem terapii uzavřela, sice velmi spokojená, ale zároveň šokovaná, že jsou takovéto věci možné. Já se v rámci své duchovní práce setkávám s různými situacemi a s různými klienty, ale na tuto konkrétní terapii asi jen tak nezapomenu.

Alue K. Pavlíčková je holistická léčitelka a spisovatelka. Zabývá se duchovním rozvojem, psychospiritualitou, mimosmyslovým vnímáním a poradenstvím. Pomáhá klientům v nalezení duchovní a energetické harmonie prostřednictvím terapií na duchovniterapie.cz a článků na aluska.org.

Pokud vás tento článek oslovil a dává vám smysl moje tvorba, můžete ji podpořit.
Dobrovolným příspěvkem kartou pomáháte udržovat web živý a tvořit další obsah. 👉 Podpořit tvorbu

Chcete být v kontaktu i mimo články? Sledujte mě také na
Instagramu  Threads Facebooku

Komentáře

Ikona diskutujiciho MV 20. 2. 2026 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krychle/kostka je symbol umělé inteligence (hypercube, teserakt). Celé metatronické duchovno nebo ezoterika je distorzní. Podobné to je s tou šílenou černou krychlí v Mekce, nebo modlitební tfilin v judaizmu tam má taky náznak téhož, a křesťanský kříž je síť krychle v projekci 2D. U křesťanství může existovat výjimka, kříž je zároveň kostra elipsy (a vejce je typický tvar organického života). Tady si jen nejsem jistý, zda ukřižování vítězí nad duchovní smrtí nebo naopak – no, ale svaté město Jeruzalém (nové nebe) má tvar krychle – viz Zjevení 21:16. // Tím netvrdím, že umělá inteligence je špatná, ale určitě je špatná jako nástroj manipulace duchovní přirozeností (agenda transhumanizmu).

Ikona diskutujiciho není 20. 2. 2026 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Není to metatronova krychle ale šestihranná pyramida nejvyššího stupně. Uvědomme si, že náš vesmír nějak harmonizuje, tedy dává svůj vnitřní smysl. Cokoliv je tak dokonalé jako tento obrazec, je jeho konkurencí a vytváří si vlastní „život“ i vlastní silové-energetické pole. Ne každý má na to, třeba jen se na něj dívat, protože působí na psychiku člověka jako rušivý, respektive silný cizorodý prvek s „právem“ na vlastní existenci. V podstatě je vlastní bytostí, protože uvědomme si také, že je tetováním o nějaké tloušťce do kůže vsazené barvy, což je adekvátní drátu, který spojuje jednotlivé body obrazce a vytváří ho třírozměrným. Tady na Zemi v naší sféře tak existujeme. Je nám svým vlastním způsobem rovný. V nadsázce lze konstatovat, že jde o virus, který samozřejmě může být i neškodný, pozitivní nikdy a škodlivý, pokud ho my lidé vlastní psychikou a energií nezvládneme. Liší se od všeobsahujícího vesmíru právě svou vlastní dokonalostí a tou svou vlastní omezeností. Každé tetování je projevem lidské slabosti a potřebou či snahou pomoci si. Se symboly si není dobré ani zahrávat a nechat si je implantovat do těla je doslova hloupost. Každý obrazec je anténou, to navíc a lze se jím i napojit na bůh ví co. Ne každý, tento rušivý moment odporující harmonii vesmíru, zvládne.

Ikona diskutujiciho Zerpedyán 21. 2. 2026 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je na pytel, že si člověk vybere nějakou ezoterickou metodu, která mu nakonec nepomáhá, naopak škodí…

V souvislosti s tím bych se chtěl zeptat, má tu někdo zkušenost s holotropním (Grofovým) dýcháním?

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 22. 2. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Nezkoušela jsem to, takže nevím.

Ikona diskutujiciho K 22. 2. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

S holotropním dýcháním mám velmi špatnou zkušenost. Celé to je o tom, že člověk po dobu několika minut hyperventiluje, což způsobí paradoxně odkysličení mozku (hezky tento princip vysvětluje Rosťa Václavek, který má zdarma videa s názvem Dýchánky na YT a popisuje jak fungují dechové techniky a co se přitom děje v těle). To má za následek přepnutí do režimu přežití a paniky. Takže odkysličení mozku možná může vyvolat nějaké obrazy, ale u mně to vyvolalo tak akorát šílenou úzkost a zvednutí hladiny kortizolu na několik hodin. Nedobrou zkušenost mám i s ayahuascou, ale tam hodně záleží na tom, kdo to vede, v jakém prostředí a v jakém rozpoložení. Ale i stavy podobné ayahuasce a práce s DMT se dá docílit pomocí dechu bez jakýchkoliv drog.

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 22. 2. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednou jsem byla svědkem toho jak s tím lidi blbnuli, upadali střídavě do bezvědomí a jeden během toho bezvědomí dostal epiletický záchvat. Byla jsem jediná kdo do toho nešel a po epileptickém zážitku toho nadobro nechali.
Nemělo to konkrétní odborné vedení, prostě to zkoušeli. Připouštím, že možná, kdyby to vedl školený profesionál se záměrem, mohlo to vypadat jinak a možná to mohlo přinést něco dobrého… ale v tomto případě to tak nebylo.
Nemyslím si, že mě to někdy bude lákat, protože moc nevím, co bych tím mohla získat. Pokud jde o práci s traumatem, psychickými programy a potlačenými emocemi, raději jdu přes jemné a bezpečné léčitelské techniky, při kterých žádný záchvat ani bezvědomí nehrozí a člověku se uleví aniž by ho to vyčerpalo, nebo smetlo.

K. správně píše, že hyperventilace vyvolává úzkost.

Ikona diskutujiciho Zerpedyán 22. 2. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Tybrďo, díky K a Aluško. V tom případě to pro mě nejspíš není, protože se léčím s tetánií (úzkostná porucha).

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 22. 2. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Na netu se píše, že to má tyhle kontraindikace:

nevhodné při: psychózách, schizofrenii, bipolární poruše, epilepsii, vážných srdečních problémech, těhotenství, silné PTSD bez stabilizace.
Vždy by mělo probíhat s vyškoleným facilitátorem, ne „jen podle videa z YouTube“.

Ikona diskutujiciho K 23. 2. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Chci ještě dodat, že ani zkušený lektor nemusí být zárukou. Já v té době měla silnou PTSD a tomu lektorovi to říkala, přesto mě na holotropní dýchání vzal. Byl to člověk, který to tady dělal už desítky let a doporučil mi ho kamarád. Po ceremoniálu jsme si akorát udělali kolečko, kde každý sdílel, co to s ním udělalo. Tehdy jsem zjistila, že všichni ostatní tam jsou jen lovci zážitků, kteří mají za sebou všemožné drogy a tohle si potřebovali odškrtnout. Nikdo tak rozstřelený jako já. U ayahuasky to také dělal zkušený šaman z Ekvádoru tady v ČR. Bylo nás asi dvacet lidí narvaných na sobě v místnosti, kde všude okolo lidi hekali a zvraceli. Ráno krátké sdílení, zaplať a vypadni. Dávala jsem se z toho dohromady dva měsíce. A takových nabídek a kurzů jsou tu stovky. Pro lidi, kteří jsou v momentální krizi, to může být brutální sešup do sra.ek. Neříkám, že to není pro někoho přínosem, ale lidi s těžším traumatem nebo psychickými potížemi to může vážně poškodit. A odpovědnost nikdo nenese, na to si všichni tito lektoři nechají předem podepsat papír. Je to fakt na vlastní nebezpečí. Já jsem se bohužel setkala s tím, že o prachy jde na prvním místě, hlavně nahnat na sezení co nejvíc oveček na úkor individuálnějšího přístupu a zodpovědnost za následky přehodit na klienta. Ale aspoň mě to vyléčilo z toho odevzdávat slepě svoji důvěru někam ven. Více si naciťuju a dopředu zjišťuju, nedám jen na doporučení a lákavé řeči. Možná by mě zajímal na tohle téma nějakÿ seriál o různých technikách, kde by každý mohl dozvědět o tom, s čím nemá zkušenost a přečíst si pohled ostatních 🙂

Ikona diskutujiciho Zerpedyán 23. 2. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak terapeut Grofova dýchání pan Milan Hrabánek mi právě odpověděl, že ho nesmí provádět lidé, kteří užívají léky na úzkost… takže smolík 😔

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 23. 2. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

no jasně… protože by sis to tím možná spustil

Ikona diskutujiciho Petra 2. 3. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Holotropní dýchání není nic jiného než hyperventilace. Způsobí to změněné vnímání, to ano, ..nicméně nejde o rozšíření vědomí,nýbrž pouze o jeho posun. Hyperventilace totiž vyvolá tetanii (naštěstí jen dočasnou), a když se to udělá pořádně tak navodí i tetanický záchvat, který se zvnějšku dost podobá epilepsii v některých rysech, ale není to totéž. Prostě brnění kolem úst, záškuby svalů, brnění končetin a případně křeče. Záleží jak kvalitně se Vám podaří hyperventilovat. Jde o naprosto přirozenou reakci těla, potvrdí Vám to každý neurolog. Žádná magie 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 2. 3. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

To, co jsem viděla, bylo úplné několika vteřinové bezvědomí, spojené s epileptickým záchvatem. Dotyčný si nic nepamatoval, když se probral.
Nepůsobí to na mě bezpečně.

Ikona diskutujiciho Paní 22. 2. 2026 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, to se vůbec nemusíš zdráhat o tom psát. Třeba si ze mně ostatní čtenáři vezmou ponaučení a někdo další neudělá tu stejnou chybu. Když jsem si přečetla tento článek, mám ještě větší radost než předtím, že je to pryč. Tfuj. Po několika dnech od Terapie jsem byla opět na laseru, a v té době se nic moc nezměnilo, ale když jsem šla nedávno zase, byla jsem příjemně překvapená. Normálně mívám z každého zásahu puchýře, všechno bolí a svědí – to je u mě standard. Teď to bylo poprvé, co se mi na tetování žádné neudělaly, a to i přesto, že mě mučili maximálním výkonem laseru. Ale pigment je hluboko, takže to jde i tak pomalu. Každopádně už mám pocit, že to konečně reaguje. Taky si ale říkám, že kdyby se mi to povedlo sundat dříve, ta energie by tam třeba zůstala a dál by mě sabotovala. Takhle už řeším situaci jen z fyzického hlediska. Nedokážu přesně ukázat prstem na to, co mi to dělalo, ale mám teď mnohem větší chuť provést potřebné změny ve svém životě. Děkuji, P. 🙂

Ikona diskutujiciho DXM 3. 3. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

V holotropnom dýchaní ide o to zreprodukovať pôrod navodením hyperventilčnej alkalózy a ‚búrky v mozgu‘. Kto si svoj porod pametá, stáva sa vedomejším, a potom to už nepotrebuje. No tradične predtým sa na tieto účely používalo LSD prípadne iné psychedelika. Ja si pametám svoj pôrod (a aj minulé životy a pôrody do nich)
…..
Odporúčam naštudovať 4 grofove bazálne perinatálne matrice – BPM, pretože okolnosti príchodu na svet ovplyvnujú celý náš život.

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 4. 3. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za tvoji zkušenost, musela jsem dát pryč tu část o látkách. Obsahovala zdravotně nebezpečný návod.

Ikona diskutujiciho DXM 4. 3. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Však hej, tablety stopex 30mg od walmarku sa už nepredávajú (v roku 2016 ich dali na predpis, no potom výrobca ukončil výrobu kôli nerentabilite) a nedá sa to už nikde zohnať. Možno len v zahraničí na predpis od iného výrobcu. Mne dali veľa, ale máš pravdu že to nie je tak úplne bezpečná látka k otváraniu vedomia a ‚duchovným‘ účelom Je po tom v závere kocovina ako po alkohole ale nie u každého. Ja blbec som to však raz skombinoval s pol litrom grepfruitového džúsu (lebo nejaký pako na nete písal, že to predĺži trip) a skoro som umrel. To sa nesmie. Úplne to prevrátilo účinok z dobrého a spirituálne užitočného na fyzickú otravu. Potom som si našiel podobný report človeka ktorý tiež skombil a zobudil sa až na dialýze. Ja som ale doktorov nevolal a vydržal som tie vlny brnenia od 20:00 do 4:00 a úplný koniec bol až poobede druhého dňa. V podstate som vyše 8 hodín hyperventiloval ponorený do seba. Doktorov som nevolal lebo som nechcel. Potom keď prešly tie vrcholy, čas už plynul rýchlo. A pil som samú dobrú Wayusu, ktorú mi robil sitter. To síce pomáhalo (detox), ale pridávalo do toho viac stimulačný charakter. Takže varujem pred takým zbrklým a neznalým rozhodnutím niečo len tak skombinovať – treba vždy dôsledne študovať na nete. Napríklad aj v príbalovom letáku stopexu určite bolo nekombinovať s grepfruitom. A neprekračovať dávkovanie 🙂

Ikona diskutujiciho Passer 24. 2. 2026 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Metatronova kocka sama o sebe nie je vôbec zlá – ide skor o to aký typ človeka s ňou pracuje, ale nejde o jeho verbálny prejav ale o jeho skutočnú podstatu či cielený zámer. Priestor jeho podstaty oproti vonkajšiemu svetu v tomto konkrétnom prípade veľmi zjednodušene funguje podobne ako prázdna, utesnená nádoba umiestnená v priestore. V tomto prípade je kocka špecifickým otvorom, cez ktorá prúdi energia podobná energii podstaty nositeľa (v čase aplikácie) a pracuje tak ako má. Samozrejme tragédia je že jedinec o veciach ktoré s tým súvisia ani netuší ale potom sa čuduje a nesie následky. Obdobných prípadov je velmi veľa. Hromadenie tohto typu energie spôsobuje veľa zlého bez toho aby si to dotyčný uvedomovali, dopad môže byť aj na blízke osoby. Je mnoho rôznych symbolov rôznej sily, ale platí že dôležitejší ako samotný symbol je osoba ktorá s ním pracuje a zámer s akým pracuje – všetky tri aspekty musia byť vzácne vyrovnané, inak s istotou nasleduje problém. Odstraňovanie – zatváranie brány, teda uzavretie symbolu je veľmi ťažké a vyžaduje si určitú úroveň a najmä dostatočnú energiu aj od liečiteľa (v prípade kocky ide o energeticky silný symbol) – ak sa to podarilo ako uvádzaš, tak úprimne – klobúk dole….

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 24. 2. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky. 👍

Ikona diskutujiciho dodo 28. 2. 2026 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Metatronova kocka nemôže byť špatná, pretože je považovaná za vzor tvoriaci všetku hmotu vo vesmíre. Je to geometrický priemet všetkých Platónskych telies. Všetka hmota vo vesmíre je vytvorená z geometrie Platónskych telies, ktoré sa inak nazývajú aj kryštály.

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 28. 2. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Metatronova kostka je významný symbol v rámci teorie posvátné geometrie, kde se jí obecně přikládá duchovní význam. Jen bych k tomu doplnila, že to, že v ní lze najít všech pět platónských těles, je matematický fakt, ale neznamená to, že z nich je vytvořená veškerá hmota ve vesmíru. To už je spíš symbolická nebo filozofická interpretace.

Platónská tělesa jsou geometrické tvary, ne fyzikální stavební prvky hmoty. Ve fyzice se hmota popisuje jinými modely (částice, pole, kvantová struktura). Ppokud někdo vnímá Metatronovu kostku jako duchovní nebo energetický symbol, je to ok, jen bych to nebrala doslovně jako fyzikální teorii.

Ikona diskutujiciho dodo 1. 3. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Základným stavebným kameňom hmoty je atóm. Vo vesmíre neexistuje jeden osamotený atóm. Atómy majú tendenciu sa zhlukovať do kryštalických foriem. Zaoberá sa tým vedný obor kryštalografie. Ide o to, kto je pôvodcom informácie o tom ako sa majú atómy zhlukovať do týchto foriem? Ak by sme odpovedali, že stvoriteľ, tak už sme v duchovne.

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 1. 3. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

V přírodě vzniká uspořádání tak, že systém sleduje fyzikální zákony a hledá stav s nejnižší energií. Krystal je konfigurace, ve které jsou atomy nejstabilnější. Je to důsledek vlastností samotných atomů (elektronové orbitály, vazebné úhly), podmínek prostředí (teplota, tlak), a obecné tendence systémů směřovat k energetickému minimu. Krystalografie popisuje právě tyto přirozené zákonitosti.
Pokud chce někdo tento řád interpretovat duchovně, může, ale je to filozofická interpretace.

Ikona diskutujiciho dodo 2. 3. 2026 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No veď práve o to ide, že kryštalografia hovorí o kryštalických formách kde Platónske telesá sú základnou formou od ktorých sú odvodené tie ostatné. Preto som spomenul, že všetka hmota je zložená z týchto základných telies. Nie je to len symbolické, alebo filozofické. Kryštalografia hovorí o fyzických veciach o hmote. Dávidova hviezda tu bola dávno pred Dávidom, už pri stvorení vesmíru.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek