Tohle raději nenoste: 5 Věcí, které narušují vaši energii

10.6.2020 v Energie 9

Šatník není pouhou součástí image. Posiluje naši sebejistotu, je součástí společenského úspěchu a může i pomoci vyhnout se řadě nepříjemností. Existuje několik pravidel, která někteří nazývají pověrami, ale jak se říká, není šprochu… Možná, že vás budou zajímat.Šatník se skládá z docela velkého počtu věcí. Občas dokonce nabude takových rozměrů, že nejenom nemůžeme najít to, co potřebujeme, ale nedokážeme se ani rozhodnout, co ze všech těch věcí doopravdy potřebujeme a čeho bychom se klidně mohli zbavit. Poradíme vám: abyste se neoblékali do destruktivity, vyřaďte ze šatníku věci, které jsou nositeli špatné energie.

Věci po někom jiném
Hodně zmíněných pověr nebo přesvědčení je spojováno právě s prvky cizí garderoby. Hlavním jejich předpokladem je jistota, že oblečení dokáže „kopírovat“ emoce svého majitele a ukládat je.
Proto je rozhodně lepší nezařazovat do svého šatníku věci, jejichž historii vlastně neznáte. Uchráníte se tak možnosti narušení své energie a vlastního biopole.
Když člověk takové kusy oděvu nosí, setkává se s velkým množstvím drobných nepříjemností a trapných nedorozumění a nakonec se může stát obětí velké smůly či nemoci.

Oděvy a věci po zemřelých
Všichni senzibilové se shodují na tom, že oblečení po zemřelých je potřeba spálit. Tomu, kdo by se rozhodl ho donosit, by rozhodně žádnou radost a štěstí nepřineslo. Přináší totiž svár a hádky do rodiny, může způsobit ztrátu zaměstnání, ohrozit zdraví a způsobit řadu jiných nepříjemností. Zkrátka – nosí smůlu.

Pokud jde o cenné věci, například rodinné šperky, i ty je třeba očistit, zbavit je destruktivní energie. Přitom v duchu požádáme vyšší síly o požehnání a připomínáme si, že jsme proti původnímu majiteli neměli žádné zlé úmysly a necítili jsme k němu ani zlobu.

 

Věci spojené se špatnými vzpomínkami
Jednou jsi dole, jednou nahoře… zpívá píseň. A je to pravda. Každý má v životě vzlety i pády. Možná jste vypozorovali podivnou zákonitost – v určitém oblečení vás pronásleduje smůla.
Zakopnete, zapomenete klíče, něco ztratíte, dostanete se do zbytečné hádky… Pokud se to opakuje, radíme zbavit se takového kusu oděvu. Lidé, kteří se těmto věcem věnují a dokáží je vycítit, prohlašují, že oděv snadno vstřebá naše emoce a nutí nás se k nim znovu vracet, opakovat tentýž smutný, ale stejně tak i veselý prožitek.
Když se tedy loučíte s minulostí, spalte opravdu všechny mosty. Jedním z nich je také oblečení. Zbavte se ho. Zkušenost stačí prožít jednou, vzít si z ní ponaučení a dost.
Nechcete snad ustavičně vzpomínat na nějaké nepříjemnosti nebo nezdary při pohledu na blůzu, šálu nebo sukni, kterou jste tehdy měli na sobě?

Obuv špatné velikosti a nevhodného typu
Číňané tvrdí, že zdraví začíná od nohou, úplně přesně – od chodidel. Proto zachovat si co nejdéle mládí a dosáhnout vysokého věku můžete pouze v pohodlné obuvi, kterou si sami vyberete. Velikost, šíře, barva, tvar, to všechno má svůj význam. Než si tedy koupíte boty jen pro jejich módnost, občas i bez pořádného vyzkoušení, zkuste si představit, jak asi budete vypadat v těsných botách, s obličejem staženým bolestí.

 

Barvy
Pokud se vaše garderoba skládá převážně z kusů neutrálních barev (šedá, bílá, černá), měla byste ji trochu zpestřit i jinými barvami. Každá barva plní své funkce a pomáhá v určitých životních etapách. Nebojte se změny, nemějte strach z porušení každodenní všednosti a ukažte světu svůj půvab v nových barvách. Věčná barevná neutralita vás zbavuje výraznosti a utápí vás v šedi doslova i v přeneseném slova smyslu. Stáváte se neviditelní.

Výběr oblečení je odpovědný krok, schopný přiblížit vás k naplnění vašich snů a pomoci vám získat zdraví i blahobyt. Snažte se neoblékat nic, co se nehodí k vašemu stylu a neodpovídá vaší duši.


převzato ze zdroje: Tohle radši nenoste
upravenoKomentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-06-10 01:23:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

barvy.. ehm.. já a moje obsese na bílou :DD jojo

Ikona diskutujiciho Lenka 2020-06-10 08:47:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Číňané tvrdí, že zdraví začíná od nohou, úplně přesně – od chodidel – Som si spomenula na to, ako ich malým dievčatkám lámali a zväzovali, aby sa mohli vydať do bohatej rodiny. Vačšina z nich potom už nikdy nemohla chodiť. A najhoršie je že táto tradícia, aj keď je zakázaná, stále sa občas nájde nejaký prípad.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-10 08:55:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Víc věřím tomu, že základ zdraví člověka je ve střevech, i když samozřejmě i jiné orgány a části těla jsou důležité a nepostradatelné 😀
Ale máš tam dost složitý mikrobiom, střeva rozhodnou o tom co přijmeš a jak a pokud se tam něco pokazí, tak mít průjmy, kadit krev, chodit s hemoroidem, trpět podvýživou nebo si nechat uříznout kus zaníceného neprůchodného střeva… to jsou skutenčé život ohrožující stavy. Koneckonců alternativní medicína je založena na aktivaci přírozených samooozdravných procesů těla a tato aktivace kromě odpočinku a relaxu spočívá v kvalitní výživě. Existují léčitelské směry, které skoro každou nemoc přiřazují k nedostatku určitého vitamínu nebo minerálu, čili jsme opět u střev.

Ikona diskutujiciho hanka 2020-06-10 09:49:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super, to mi dává smysl, cítím to stejně. Akorát můj problém je že nakupuju hodně oblečení v sekáči. Vybírám si pečlivě, ale často už bylo nošené, takže uvažuju už delší dobu že by takové kousky chtěly nějak očistit od starých energií, nechat prokouřit pořádně šalvějí a pak nechat viset v průvanu, tak bych to asi viděla. Pravda je že časem když takové oblečení nosím, už získává můj otisk. Já totiž nesnáším nákupní centra, jakmile vlezu do nákupního centra tak i když tam jsou moje osvědčené značky, tak znervózním a snažím se co nejrychleji jít pryč, a to se nakupuje a zkouší blbě. V sekáči je naopak klídek a často i příjemná hudba a ty ceny se nedají srovnat. Skoro nové oblečení ze Zary a HM za stovku, někdy i za míň. Navíc se tím zužitkují kousky, které by se jinak vyhodily.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-10 10:00:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Chápu no… já řeším stejný problém přes e-shopy 🙂 co není pošlu zpátky, nemusím se nikde nechat ozařovat wifinou a nestrávím tím celý den.
To zdlouhavé hodinové ježdění někam, prolézání obchodů abys nakonec stejně nic nenašla a pak si třeba doneseš domů něco co ti úplně není ale spíš nechceš dojít dom s prázdnýma rukama když jsi nad tím strávila 5 hodin.

Ikona diskutujiciho Lucka 2020-06-19 21:40:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím,

nakupování v sekáči bych neviděla jako problém (nebo obecně přijímat oblečení z „druhé ruky“), pokud si jsme vědomi energetického otisku a jak se s ním vypořádat. Ano, zcela souhlasím, že každá věc nese svou energii (ale už od návrháře, švadleny, dopravce, prodejce…atd.). Takže ani fungl nová věc není „čistá“. A podle mě prostě jen jde o to, jak silnou energii a vědomí máme my sami a jestli dovolíme, aby nás tyto „cizí“ energie ovlivňovaly. Jsou rituály, kterými samozřejmě věci očistíme, ale jsou to spíše jen jakési berličky, podle mé zkušenosti je nejdůležitější záměr, myšlenka, kterou sami vkládáme 🙂 Takže když dostávám nějaké oblečení na děti, první, co udělám je, že se „nacítím“ na energii, která z nich jde a pak oblečení mentálně očistím světlem. Pak dám do pračky a požádám vodu, aby také čistila a nakonec suším na slunci a taktéž žádám Slunce, aby dočistilo vše, co případně zbylo. Může se vám to zdát bláznivé, ale virgule mi ukazují, že takové prádlo vykazuje pozitivní energii. 🙂

Ikona diskutujiciho ginze 2020-06-10 12:18:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty šaty na poslední fotce jsou úplně krasné! :O

Když jsem byla v pubertě, tak jsem právě hodně nosila černou a celkově tmavé barvy…nevím, mám pocit, že jsem se v tom cítila tak nějak ‚drsně‘, s pocitem, že na mě svět nemůže, těžko to popsat. Ted mám ve skříni převážně růžovou, což je zajímavé, protože když jsem byla mladší, tak jsem machrovala, že růžová je pro pipiny a bárbínky, že bych to fakt nenosila 😀 Ani si už moc nepotrpím na potisky jako dřív, asi stárnu…ale mám ráda oblečení s kytičkama, hlavně nějaké halenky, mikiny atd.

Ty jo, ale třeba vyloženě nosit věci po zemřelém by mi přišlo asi trochu divné…jenže si ted říkám, že takové věci mohou být i v sekáčích, že se může stát, že někdo zemře a věci po něm se darují, aby se to nevyhodilo…já bych to třeba neudělala, ale věřím tomu, že někomu to přijde v pohodě.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-10 12:22:39
Ikona diskutujiciho
sipka

ano, ty lepší věci po zemřelých se dávají do sekáčů běžně… no zkrátka je to něco za něco

Ikona diskutujiciho Eva 2020-06-29 09:21:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také chodím do sekáčů, ale nepřemýšlím

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek