Tohle si uvědomte, pokud máte těžké životní období

21.7.2022 v Psychologie 3

Ačkoli život může být neuvěřitelným požehnáním plným ohromujících zážitků a zkušeností, zákonitě přijdou také chvíle, kdy bude stát za prd. Někdy vše, co potřebujete pro překonání nejhoršího, je připomínka širších souvislostí. Všichni v životě zažijeme bolest a trápení, nejste v tom sami, i když vám to tak možná připadá. Pokud máte v tuto chvíli pocit, že je váš život na nic a není naděje, že by se mohl zlepšit, pak je možná čas přehodnotit situaci.Je v pořádku nebýt pořád šťastný
Nesnažte se donutit sami sebe, abyste byli neustále v pohodě. Pokud prožíváte těžké chvíle, uzavírání se do sebe způsobí jen to, že vaše potlačované emoce a nevyřčené věty začnou zahnívat. Přijměte tyto své pocity a pracujte s nimi, protože jsou součástí života. Nikdo na světě není nonstop hepy jak dva grepy. To jsou jenom blázni.

Každý okamžik je dar
Tohle je těžké pochopit, hlavně pokud právě bojujete s něčím hrozným, ale poodstupte od toho na chvilku a rozhlédněte se kolem sebe. Každý okamžik, který tu prožijete, je dar. Naučte se vážit si maličkostí, vážit si toho že jste naživu a mějte z toho radost. Může to být i něco tak prostého, jako je šálek vašeho oblíbeného čaje, na který se těšíte.

Udělejte jeden krok kupředu
Pokud se díváte na celou zapeklitou situaci před sebou a snažíte se najít způsob, jak vše zvrátit ve váš prospěch, může to být naprosto zdrcující. Místo toho si to rozdělte na menší zvládnutelnější části. Soustřeďte se na to, abyste udělali jen jeden krok správným směrem, a teprve až když se vám první krok podaří, přesuňte své úsilí na další fázi. Každý pohyb správným směrem vám pomůže, i kdyby byl malý.

Podívejte se na to z širšího kontextu
Když máme pocit, že je náš život úplně nejhorší, je to proto, že jsme zažili něco náročného a dovolili jsme, aby nás to pohltilo. Jeden špatný den neznamená, že žijete špatný život. Podívejte se mimo tento nepříjemný okamžik na vše ostatní, co je ve vašem životě skvělé.

Život je jízda na horské dráze
Je to kombinace neuvěřitelných vzestupů a náročných pádů, ať už jste kdokoli. Pamatujte, že pokud se právě nacházíte v období minima, jediný směr, který vám odtud zbývá, je cesta vzhůru.

Nic není trvalé!
Možná máte pocit, že právě teď nemáte žádnou naději a zůstáváte uvězněni ve své současné situaci, ale jestli je v životě něco zaručené, pak je to změna. Každá situace jednoho dne pomine, dřív nebo později. Za týden, za měsíc, za rok, za deset let. Buďte otevřeni možnostem, které se vám na cestě naskytnou.

Nejste oběť
Nespadněte do mentality oběti, protože to situaci rychle zhorší. Tím, že se považujete za oběť, se vzdáváte kontroly nad svým životem. To povede k další bolesti a zlomenému srdci, protože do svého života přivítáte další bolest a boj, které vás budou provázet dál.

Na konci tunelu je světlo
Nelze popřít, že každý z nás zažije v životě období zkoušek, které budou stát královsky za houby. Tato náročná období však trvají jen dočasně. Pokud se podíváte do budoucnosti, uvidíte, že tato bolest je dočasná a že každá situace má nějaké východisko. Stačí pokračovat správným směrem krok za krokem, neházet flintu do žita a brzy budete v pořádku.

Vy jste ten, kdo má pod kontrolou vaši mysl
I když máte náročné období, rozhodnutí, zda mu dovolíte, aby vás plně ovládlo a pohltilo, je na vás. Tím, že se rozhodnete, jak na výzvu budete reagovat, si zachováte kontrolu nad svým vlastním životem i svým štěstím.

Proměňte to v příležitost k růstu
Po celý život se nám naskýtají příležitosti k růstu a vývoji, abychom se stali tou nejlepší verzí sebe sama. Když máte pocit, že se věci nevyvíjejí tak, jak byste si přáli, pravděpodobně existuje změna, kterou můžete ve svém životě provést a která vám časem pomůže tento stav změnit. Udělejte si čas a zamyslete se nad svým životem a nad tím, jak se z této zkušenosti můžete poučit.

Jste silnější, než si myslíte
Obdivujeme sílu u druhých, ale až příliš často jsme slepí ke své vlastní neuvěřitelné vnitřní síle. Ohlédněte se za svým životem a uvidíte, že jste již přežili několik významných výzev, a jste pořád tady. Hlavu vzhůru! Jste schopní to zvládnout.

Je to tak strašně špatné, pokud si to připustíte.
Vaše myšlení a vnímání jsou neuvěřitelně cenným nástrojem, který je třeba ovládnout a využít ve svůj vlastní prospěch. Místo toho, abyste dovolili, aby vás situace nutila vnímat svůj život jako hrozný, upravte svůj pohled na tuto situaci. Stejnou situaci můžete vnímat buď jako život ničící a fatální, nebo jako hrbol na cestě, který překonáte a díky němu vyrostete. Toto rozhodnutí, jestli se necháte zničit nebo budete růst, je na vás.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho kiana 2022-07-22 23:20:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný článek, děkuju.

Ikona diskutujiciho Marcel 2022-07-24 10:09:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem za pekný článok, je to až neuveriteľné ako tieto články zasahujú do môjho života. Riešim veci a zrazu je tu článok presne pre mňa. Alue ďakujem 🙂

Ikona diskutujiciho Pavel 2022-07-25 10:11:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Perfektní Děkuji, právě tím procházím a jsem vděčný za každé povzbuzení.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek