Toto sa stane s vaším telom, ak budete každý deň aspoň 5 minút chodiť bosí

29.8.2015 v Zdravověda 10

Ak ste dávali pozor na hodinách dejepisu, tak zrejme viete, že dávnovekí ľudia spočiatku chodievali bosí. A bolo tomu tak po celé tisícročia.

Neskoršie obúvanie topánok začalo nepriaznivo ovplyvňovať jeden z najpodstatnejších ľudských zmyslov – cit.

chodiť naboso

Body na vašich dlaniach a chodidlách sú totiž poprepájané s vnútornými orgánmi vo vašom tele. Chôdzou naboso tieto body stimulujete a zároveň tým aj zlepšujete činnosť svojich orgánov.


Tok energie v tele

Ľudským telom prúdi vitálna energia. V Číne ju nazývajú „Či“, v Indii zasa „Prána“. Nemusíte si však pamätať jej názvy. Stačí, ak si zapamätáte jej vplyv na vaše zdravie.

„Či“ prúdi takzvaným systémom meridiánov, ktorý je veľmi podobný krvnému obehu.

Jej správne prúdenie znamená, že orgány dostávajú všetku potrebnú energiu. Upchaté dráhy meridiánov spôsobujú, že konkrétny orgán, s ktorým sú spojené, môže ochorieť.

Koncové body meridiánov sa nachádzajú na chodidlách. Pri chôdzi naboso ich stimulujete a tým vlastne obrazne povedané aj „masírujete“ orgány vo vašom tele a zároveň prebúdzate tok energie v meridiánoch.

Akupresúrna masáž

Ak nemôžete chodiť bosí, skúste akupresúrnu masáž chodidiel. Masírujte si dlane a chodidlá približne 5 minút každé ráno. Zlepšíte si tým zdravie a posilníte vitalitu.

Tieto masáže si však vyžadujú silný tlak. Ten si môžete vyskúšať napríklad na kuchynskej váhe. Stačte ju prstami tak, aby ručička bola v požadovanom rozmedzí 0,25 až 2-3 kg.

Pri masírovaní sa potom sústreďte na tie body, kde vás najviac bolí.

Akupresúra sa môže zdať jednoduchou, no jej prínosy sú vskutku úžasné. Pomáha napríklad pri:

  • infekciách nosa a horných dýchacích ciest
  • nervovom vypätí
  • ťažkosťami s trávením
  • nedostatkom energie
  • častými zápalmi
  • problémoch so srdcom
  • hormonálnou nerovnováhou
  • mnohými ďalšími zdravotnými problémami

Akupresúra dodá vašim orgánom energiu, ktorú potrebujú pre svoje správne fungovanie.

Uzemnite sa!

Tak, ako slnko dodáva vitamín D, zem poskytuje energiu.

Uzemnenie zahŕňa prepojenie na prírodné bioelektrické pole zeme. Chodenie naboso okrem samotnej stimulácie bodov zároveň aj obnovuje toto prepojenie.

Ako chodiť bosí?

Začnite s chodením naboso najprv tak 5 až 10 minút denne a postupne počet minút zvyšujte. Po nejakom čase nebudete mať problém ani s dlhšími prechádzkami.

Môže vás tiež prekvapiť tok neznámych emócii. Ide o určitý druh znovunapojenia sa na prírodu. Užite si týchto emócii, vrátane prírodnej inteligencie, ktorá bude vo vás rásť.

přeloženo z: This is What Happens To Your Body if You Walk Barefoot 5 Minutes Every Day

zdroj: http://www.badatel.net/toto-sa-stane-s-vasim-telom-ak-budete-kazdy-den-aspon-5-minut-chodit-bosi-2/

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://alueshop.webnode.cz/

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-08-29 09:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ak som to správne pochopil,  je myslené chodenie na boso po tráve. Asi nestačí doma po koberci?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-29 10:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: XD !!!!! ten byl dobrej.

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-08-29 12:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já když musím chodit pořád v botech, tak mám strašného nerva. Alespoň jeden den v týdnu potřebuju chodit bosky. A když nechodím, tak z ničeho nci chytnu strašného nerva, ale fakt brutálního, že se pak chovám pomalu jak opice a ne jak člověk :D. Vyrůstala jsem ve Zlíně ve čtvrti, kde člověk mohl chodit bosky pořád. Do města to bylo asi 15 minut pěší chůze, chodívala jsem pěšky skoro pořád a většinou bosky, až ve městě jsem si nazula nějaké trepky. A teď už asi 4 roky bydlíme na sídlišti, ale úplně na konci, hned u lesů a luk, takže tadz taky můžu chodit bosky. Strašně ráda se chodím procházet bosky i do lesa, navíc v jedné části lesa máme asfaltku, ale jen pro pěší chůzi, dopravní prostředky tam nesmí. A dělá mi to dobře bosky i tam po té asfaltce, protože je v tom lese prostě nádherně a člověk nemusí mít strach, že si zarazí větvičku do nohy (už se mi stalo, fakt paráda :D ).

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2015-08-29 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já osobně tedy vždy když jdu do lesa, tak jdu bos. Les do kterého chodím je dál, takže si musím dojet autem, z počátku jsem nosil boty a sundaval je, ale teď už z auta vystupuju rovnou bos.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-29 18:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: V lese super, ve městě nedoporučuji. Jsou tam psí shity, plivance, zvratky, žvejky a rozbité kusy skla. Nic pro tvoje nohy.

Ikona diskutujiciho ginze 2015-08-29 21:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Slyšela jsem o pár lidech, co chodí bosky i ve městech. Já bych se taky ve městě dost bála, zvlášť když vidím, že různá pochybná individua jsou ve večerních hodinách schopna vypustit nádrž doprostřed chodníku. Z lesa je na nohách taky špína, ale čistá špína :D

Ikona diskutujiciho VeronikaK 2015-08-29 23:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A slyšeli jste o prstových botech? Mě to přijde jako super varianta právě pro to město 🙂

Ikona diskutujiciho bonneris 2015-08-30 15:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já teda jít naboso tady u nás tak si rozrezu nohy, pichnu si do nohy strep nebo si šlápnu na injekční jehlu. Je to škoda že to tu nejde uskutečnit. Holt město bezdomovců, feťáku a drogových dealerů 🙁

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2015-08-30 16:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak zatim jen o tom uvažuju že bych jednou. Ta špína je to co mi odrazuje, ale možná koupim třeba vivobarefoot a budu chodit po městě v nich. 🙂

Ikona diskutujiciho petise 2015-08-31 22:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No chodím na boso třetím rokem a můžu říct že jsem neměl žádný úraz, nešlápl jsem do ničeho nepatřičného a pod. Je to totiž o tom že vás to nutí dívat se pod nohy, tím pádem člověk žije víc v přítomnosti, když budu chodit a přemýšlet nad nesmyslama stoupnu do něčeho nepatřičného to je jasné. Na komentáře místních ty nemáš na boty?, vždyť stoupneš na sklo, no jo taky jsme za mlada chodívali naboso apod. jsem si už zvykl a oni už si zvykají na mě. Je pravda že je člověk víc napojen a vnímá vše úplně jinak, třeba pozoruje to jak se za den nějaký předmět na zemi někam posunul, pamatuje si jak fouká z mražáku v obchodě teplo na zem a po nachozené cestě ví o káždém hovně. To že to má nějaký přínos masáží vnitřních orgánů nepozoruji ale co funguje stoprocentně je to že vám to rozproudí energii v těle, cvičím Čchi-kung přes  to jsem se chození naboso dostal.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek