Trápí vás celulitida? – Vyzkoušejte skořicový zábal

8.7.2012 v Výživa 6

S celulitidou se začne dřív nebo později potýkat každá žena. Základní pravidla boje proti ní známe asi všechny – dodržovat pitný režim, zdravě jíst zejména zeleninu, ale nejdůležitější je pohyb. Bez něho nepomohou žádné zázračné kosmetické přípravky proti celulitidě. Vhodné jsou také lymfatické masáže, které pomohou odvést nahromaděný tuk z podkožních partií. Pokud jste se rozhodly s nadcházejícím létem udělat něco pro krásná stehna a zadeček do plavek, můžete si pomoci i voňavým kořením, které důvěrně znáte z kuchyně.


Voňavé zábaly

Vyzkoušejte také kosmetické zábaly, které vám sice viditelnou celulitidu neodstraní, ale jsou ideální při prevenci proti pomerančové kůži.

Navíc si je můžete připravit i z pohodlí domova.

Velice účinný je například skořicový zábal, který zlepšuje spalování tuků a podporuje krevní oběh.


Toto aromatické koření nepatří pouze do kuchyně, ale můžeme ho použít i při boji za lepší postavu, protože skořice zahřívá pokožku, čímž dochází k otevírání cév a odbourávání podkožního tuku, který způsobuje celulitidu.

Zábal si připravíme ze dvou kelímků bílého jogurtu, pár kapek olivového oleje a pěti lžic skořice. Směs rozetřeme na postižená místa a opatrně převážeme folií, která zajistí, že se nám toxiny lépe vyplaví z těla.

Lidé s citlivou pokožkou by se měli připravit na to, že skořice může trochu nepříjemně pálit, ale jak říkaly naše babičky, pro krásu se nebojme trochu trpět.

Nohy by měly být obalené minimálně 30 až 45 minut – tedy čím déle, tím lépe.


Nezapomínejte také dodržovat pitný režim, pravidelně jíst, méně solit a po sprchování masírovat nohy lufou a uvidíte, že brzy se nebudete stydět svléknout ani v nejvíce osvětlené zkušební kabince.

zdroj článku – Zde

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zdraví“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho A.D. 2012-07-08 18:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, kam bych to napsala, ale nemáte někdo zkušenost, že se vám zaseknul svět? Mně se nedávno zničehonic svět zaseknul jako video na netu… Divné že? Nevíte o tom někdo něco??? co by to mohlo být??

Ikona diskutujiciho Lenka 2012-07-09 20:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Celulitidu nebo jakže se tomu nadává mám ale vůbec mě to netrápí. Na to se mám moc ráda :-) Jsem přesvědčena že tuto chorobu si vymysleli mastičkáři farmaceuti, kteří se snaží vydělat na strachu lidí. A když vidím, že tu "celulitidu" má i vyhublá Bučková (tak bych taky ale vypadat nechtěla), tak jsem se sebou ještě spokojenější. Netřeba být zas úplně jako obrázek. Hezká jsem dost.. a i s celulitidou :-) Skořici mám ráda na rýžové kaši. Ale bacha, děcka, ve větším množství může dojít k překrvení obdobnému jako u španělských mušek, a člověk se může přiotrávit. Mi se to stalo kdysi se skořicovou silicí v aromalampě… a bolela mě hlava a zvracela jsem. Nezapomenutelné. Pak nějakou dobu trvalo než jsem byla opět schopná ji konzumovat. Dávám pozor a OK. Stačí nepřehánět.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-07-10 10:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Taky se mi to občas stane, hlavně v odrazu zrcadla. – Jde o chybu v systému, (realita je jen projekcí, programem) teď jich bude přibývat pořád víc a víc.

Ikona diskutujiciho A.D. 2012-07-10 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue: Ano, takhle jsem to přesně myslela. Zatím se mi to stalo jen jednou.

Ikona diskutujiciho Amy 2012-07-11 18:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue: nemas i nejakej recept na strie? 🙂

Ikona diskutujiciho Léňa 2012-07-12 08:15:00 Odpovědět

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek