Typy lidí, kteří do vašeho života vnesou pouze bolest

4.9.2022 v Psychologie 2

Čas od času se v našem životě objeví tito špatní lidé, i když se snažíme jim vyhýbat. Lidé jsou zkrátka dnes málokdy takoví, jak se původně tváří. Nemůžete žít celý život zavření doma a schovávat se před celým světem. Musíte být ochotni k sobě lidi pustit, ale jakmile zjistíte, že vám někdo škodí, musíte se naučit překonat ho a být dostatečně silní, abyste ho nechali odejít… Avšak od lidí, kteří nám přinášejí bolest, se toho hodně naučíme.Prostřednictvím destruktivních emocí se o sobě můžeme hodně dozvědět. Špatní nebo toxičtí lidé, které máme v životě, ačkoli jsou jen dočasní, jsou v našem životě také z nějakého důvodu. Tento svět nás občas zlomí, abychom pak mohli povstat silnější a lepší. Dobré věci přicházejí i z těch nejneočekávanějších situací a někdy musíme prožít zlo, abychom se dostali k dobru.

Život je příliš krátký na to, abychom žili jako ublížení slaboši. Díky špatným věcem, které překonáme a přežijeme, se stáváme silnější bytostí. Problémy je třeba chápat jako výzvu, ne jako důvod k sebelítosti a rezignaci.

Pokud máte pocit, že vás někdo ponižuje a psychicky likviduje, nebo vám ubližuje fyzicky, neváhejte s ním zatočit a přerušit vazby. Dělejte to, co je pro vás nejlepší. Vítězství nad zlem je právě to, co z vás udělá lepšího člověka.

Typy lidí, kteří způsobují druhým bolest, a poučení, které od nich můžeme dostat:

Posedlí kontrolou
Tito lidé vám vstoupí do života – můžou to být přátelé, rodinní příslušníci, nebo dokonce milostní partneři – a snaží se vás ovládat. Chtějí, abyste dělali věci podle jejich diktátu, a chtějí, abyste byli takoví, jaké vás oni chtějí mít. Nezajímá je, co chcete vy. Tím, že jim dovolíte, aby vás ovládali, ztrácíte své pravé já.

S takovými lidmi se musíte naučit, že nikdo jiný než vy nemůže žít váš život. Je to jenom váš život. Ani to, že je někdo ve vašem životě od vašeho narození, neznamená, že může rozhodovat o vaší budoucnosti. Měli byste žít život, který chcete žít vy, ne takový, do kterého jste násilně nuceni.

Arogantní kreténi
Lidé s narcistní poruchou osobnosti, sebestřední sobečtí, sežrali všechnu moudrost světa, od všeho mají klíč a vy jste oproti nim totální debil. Jsou plní sami sebe a nejvíc je baví shazovat ostatní lidi. Ukážou se ve vašem životě, klidně vám podstrčí pocit, že jste předurčeni k velkým věcem, jen aby vás pak skopli pod autobus, když budou mít pocit, že je to pro ně výhodné.

Jsou to lidé, kteří nás učí, že ne každý je takový, jak se původně prezentuje. Učí nás, že někdy musíme opustit i lidi, na kterých nám záleží, protože pro nás nejsou dobří.

Hrají si na oběť
Jsou to lidé, kteří vždycky dělají věci jenom kvůli sobě. Chovají se, jako by celý svět byl proti nim a všechno co uděláte obrátí v něco špatného. Budou po vás šlapat, a zařídí to tak, aby to vypadalo, jako byste si za to mohli sami.

Tito lidé opravdu dokážou zraňovat vaše city a říkat věci, které se vám dostanou pod kůži. Jsou to lidé, kteří vás učí, že někdy v životě musíte přestat dovolovat ostatním, aby vás obviňovali z věcí, které nemůžete ovlivnit. Nejste rohožka.

Nespokojené nány
Když se stane něco dobrého, vždycky z toho udělají něco špatného, nebo vás převálcují. Tito lidé chtějí být středem pozornosti a jsou vždy velmi dramatičtí. Jsou to lidé, kterým se všichni snažíme vyhnout, ale ne vždy se nám to podaří.

Rozcupují vás a zanechají ve vás pocit bezcennosti. Učí nás, že nejsme určováni tím, co si myslí nebo říkají ostatní, i když může trvat nějaký čas, než to pochopíme. Zpřetrhání vazeb je váš úkol.

Zneuživatelé
Tito lidé nám vstupují do života a využívají nás. Jsou falešní, vlezlí, naslibují nám hory doly, jen abychom si k nim vytvořili důvěru, aby nás pak mohli vysát jako pavouk. Opustí nás, jakmile z nás  získají co chtějí a zanechají v nás pocit, že jsme kus bezcenného lejna.

Učí nás, že ne každý je takový, jakým se zdá být a že se musíme spoléhat sami na sebe. Ukazují nám, jak vypadá neupřímný falešný a vypočítavý člověk. Dokud tuto životní zkušenost neprožijete, nevíte, na co si máte dát příště pozor.

Existuje spousta důležitých lekcí, které se lze naučit skrze bolest. I když to není zrovna příjemná zkušenost, procházíme tím úplně všichni bez výjimek.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Peter 2022-09-04 08:37:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ludia su len otrokmi svojich potrieb cize svojho mozgu ktory treba neustale krmit aby bol stastny preto jedia a piju neustale niekde chodia a maju akykolvek styk aj laska je len potreba mozgu mozog ju potrebuje lebo bude nestastny ludia su chodiace programi s podobnymi algoritmami podla ktorych sa chovaju napriklad vsade vidim ze krasna zena modelka alebo ciliderka chodi s najkrajsim sportovcom alebo umelcom ci intelektualom nikde nevidim aby chodila so skaredim a hrbatim je to ako s USa serialov a filmov

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-04 08:51:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Rovný rovného si hledá. Když ty jsi na pomyslném vztahovém trhu desítka, proč bys měl brát čtyřku? (a nejde pouze o vzhled, body máš i za povahu inteligenci snášenlivost přizpůsobivost respekt atd)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek