Jste někdo, kdo své emoce skladuje? Pokud ano, možná se potýkáte s velkým svalovým napětím.
Sean Grover je psychoterapeut, který má za sebou nejméně dvacet let práce s dospělými i dětmi. I když si nejsme stoprocentně jisti, že se napětí a stres opravdu projevují právě v těchto oblastech, Grover za léta práce s lidmi a jejich studia odhalil, kde si lidé ukládají své nechtěné emoce. Věří, že se potlačené emoce projevují bolestmi a napětím v těle.
Oblasti, kde se ukládá stres a potlačené emoce:
Nespavost
Když se potýkáme s nespavostí, může to pramenit z nějaké události, která nám změnila život, ať už je dobrá nebo špatná. Je pro nás těžké usnout, protože nám naše mysl nedovolí skutečně relaxovat. Jsme buď příliš ustaraní, nebo příliš vzrušení.
Bolest a napětí v bedrech
Grover spojuje bolest dolní části zad s hněvem nebo frustrací. Čím více dovolíme potlačenému hněvu, aby se nahromadil, tím větší napětí můžeme pociťovat v oblasti dolní části zad. I když naučit se řešit hněv a vypořádat se s ním může být těžké, může to pomoci ke zmírnění napětí.
Žaludeční a střevní potíže
Když se potýkáme se žaludečními nebo střevními problémy, může to pramenit ze strachu. Čím více se bojíme, tím více se nám žaludek svírá.
Bolesti srdce a hrudníku
Bolest na hrudi je pro mnohé něco, s čím se často potýkají. Grover říká, že když nás bolí potlačené emoce, může nás z toho bolet i fyzicky na hrudi. Bolest srdce znamená emocionální zranění. Zlomené srdce není něco, co bychom měli brát na lehkou váhu, i když je v dnešní době časté.
Problémy s hrdlem
Podle Grovera se útlak může projevovat problémy s hrdlem, a dokonce i s hlasem. Tvrdí, že je to proto, že máme tendenci sami sebe umlčovat, neříkat nepříjemné věci a způsobujeme si tím napětí v krku.
Problémy s dýcháním
Problémy s dýcháním a úzkostí se spolu vyskytují poměrně často. Přílišná snaha potlačit úzkostné pocity může někdy způsobit, že se nemůžete nadechnout.
Necitlivost
Když se začneme cítit celkově otupělí, může to být podle Grovera následkem prožitého traumatu. Otupěním se od něj duševně distancujeme a to má vliv na naše tělo.
Bolesti hlavy a migrény
Když se nám život vymkne z rukou a máme pocit, že nemůžeme udělat nic, abychom nad ním opět získali kontrolu, může to skončit tenzními bolestmi hlavy, nebo pokud jsou bolesti dost silné, migrénou.
Únava a vyčerpání
Když jsme nadměrně unavení nebo neschopní pokračovat dál, může to podle Grovera pramenit z nějakého druhu odporu. Je to proto, že odpor naše tělo velmi stresuje. Čím větší je náš odpor, tím méně jsme schopni si užívat života. Když se někdo tímto pocitem zahltí, může to skončit špatně.
Bolesti v šíji a v ramenou
Ačkoli je to něco, co většina lidí spojuje s přetěžováním, tyto věci podle Grovera mohou být důsledkem toho, že máte příliš mnoho naloženo. Pokud neustále děláte něco pro druhé lidi, berete na sebe obrovskou zátěž a pravděpodobně upozaďujete své vlastní potřeby. To přináší bolesti a napětí svalů v těchto oblastech.
Napětí na vnější straně stehen
Zde končí vaše minulost a objevuje se zde každý pocit zrady, který jste zažili, ale zřejmě ho ignorujete. Pokud se vám to stává často, musíte co nejdříve přijít na to, jak to překonat.
© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022
Poslední komentáře
-zuzi To se v článku přece nepíše. Taky by…
-Gulliver Z článku cítím, že Alue tvrdí, že Chemtrails…
-Martin Tak elity sice obchodují i s různými entitami…
-***** Obecně, střetnutí s realitou je to nejlepší probuzení…
-tauri