Typy svalového napětí a bolestí, které způsobují uvězněné emoce

29.3.2022 v Zdravověda 12

Jste někdo, kdo své emoce skladuje? Pokud ano, možná se potýkáte s velkým svalovým napětím.
Sean Grover je psychoterapeut, který má za sebou nejméně dvacet let práce s dospělými i dětmi. I když si nejsme stoprocentně jisti, že se napětí a stres opravdu projevují právě v těchto oblastech, Grover za léta práce s lidmi a jejich studia odhalil, kde si lidé ukládají své nechtěné emoce. Věří, že se potlačené emoce projevují bolestmi a napětím v těle.Oblasti, kde se ukládá stres a potlačené emoce:

Nespavost
Když se potýkáme s nespavostí, může to pramenit z nějaké události, která nám změnila život, ať už je dobrá nebo špatná. Je pro nás těžké usnout, protože nám naše mysl nedovolí skutečně relaxovat. Jsme buď příliš ustaraní, nebo příliš vzrušení.

Bolest a napětí v bedrech
Grover spojuje bolest dolní části zad s hněvem nebo frustrací. Čím více dovolíme potlačenému hněvu, aby se nahromadil, tím větší napětí můžeme pociťovat v oblasti dolní části zad. I když naučit se řešit hněv a vypořádat se s ním může být těžké, může to pomoci ke zmírnění napětí.

Žaludeční a střevní potíže
Když se potýkáme se žaludečními nebo střevními problémy, může to pramenit ze strachu. Čím více se bojíme, tím více se nám žaludek svírá.

Bolesti srdce a hrudníku
Bolest na hrudi je pro mnohé něco, s čím se často potýkají. Grover říká, že když nás bolí potlačené emoce, může nás z toho bolet i fyzicky na hrudi. Bolest srdce znamená emocionální zranění. Zlomené srdce není něco, co bychom měli brát na lehkou váhu, i když je v dnešní době časté.

Problémy s hrdlem
Podle Grovera se útlak může projevovat problémy s hrdlem, a dokonce i s hlasem. Tvrdí, že je to proto, že máme tendenci sami sebe umlčovat, neříkat nepříjemné věci a způsobujeme si tím napětí v krku.

Problémy s dýcháním
Problémy s dýcháním a úzkostí se spolu vyskytují poměrně často. Přílišná snaha potlačit úzkostné pocity může někdy způsobit, že se nemůžete nadechnout.

Necitlivost
Když se začneme cítit celkově otupělí, může to být podle Grovera následkem prožitého traumatu. Otupěním se od něj duševně distancujeme a to má vliv na naše tělo.

Bolesti hlavy a migrény
Když se nám život vymkne z rukou a máme pocit, že nemůžeme udělat nic, abychom nad ním opět získali kontrolu, může to skončit tenzními bolestmi hlavy, nebo pokud jsou bolesti dost silné, migrénou.

Únava a vyčerpání
Když jsme nadměrně unavení nebo neschopní pokračovat dál, může to podle Grovera pramenit z nějakého druhu odporu. Je to proto, že odpor naše tělo velmi stresuje. Čím větší je náš odpor, tím méně jsme schopni si užívat života. Když se někdo tímto pocitem zahltí, může to skončit špatně.

Bolesti v šíji a v ramenou
Ačkoli je to něco, co většina lidí spojuje s přetěžováním, tyto věci podle Grovera mohou být důsledkem toho, že máte příliš mnoho naloženo. Pokud neustále děláte něco pro druhé lidi, berete na sebe obrovskou zátěž a pravděpodobně upozaďujete své vlastní potřeby. To přináší bolesti a napětí svalů v těchto oblastech.

Napětí na vnější straně stehen
Zde končí vaše minulost a objevuje se zde každý pocit zrady, který jste zažili, ale zřejmě ho ignorujete. Pokud se vám to stává často, musíte co nejdříve přijít na to, jak to překonat.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Jo 2022-03-29 10:32:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobře vypracovaný je i seznam nemocí s duchovní příčinou od Louise L. Hay. Je z její knihy Miluj svůj život.
Tady je odkaz přímo na ten seznam potíží, s příčinou a doporučenými afirmacemi:

https://www.alternativnimedicina.cz/nemoci/duchovni-priciny-nemoci-podle-louise-l-hay

Osobně nevnímám fyzické potíže jako duchovní příčinu. Duše nebo Duch za to opravdu nemůže. Může za to naše dlouhodobé tvrdohlavé přemýšlení. Čím větší tvrdohlavec a egoista, tím spíš se z toho jeho stavu stane nemoc. Článek od Alušky je postavený na náhlých potížích, většinou to jsou nárazové bolesti a nepohoda. To se dá rychleji vyřešit, předběhnout stav, kdy se bolest začne neřešením problému měnit v nemoc. Nemoc je vyústěním dlouhodobě sebedestruktivního myšlení. Emoce jsou jako praporkem na kterých je napsáno například:
Hej, já jsem strach. Teď mám strach, hlásím strach! Něco s tím dělej, jinak půjde tvoje tělo do sebedestrukce (všechny nemoce spojené s dlouhodobým strachem).
Nebo:
Haló, jsem smutek, právě cítím smutek, hezky si rochňám v těch bažinách smutku, to je pokoupáníčko, chci jen a jen cítit smutek. Být za smutného je tak „cool“, asi se v tý bažině chci utopit. Všichni mě tak krásně obklopují, věnují mi tolik pozornosti, když jsem smutná, asi budu smutná víc a víc… (a u takového člověka se rozvinou všechny nemoce z neřešeného smutku, rezignace, zklamání, zrady, očekávání od druhých).
Můžeme tak pokračovat i s neřešeným vztekem, ukřivděností, nenávistí (opět tvrdohlavé lpění na křivdách a bahníčkování v těch sebedestruktivních emocích).

Kdo nechce opustit minulost, je tvrdohlavej mezek, který si pěstuje nemoce. Sama vím o čem mluvím, jsem taky emoční houba, citlivka a zároveň egoistka tvrdohlavá. Některých nemocí jsem se zbavila (jde to bez léků, stačí najít příčinu a pracovat na vyřešení), některé se zmírnili a zatím nezmizely úplně. Takže vím, co přesně mám uvnitř hlavy za bordýlek.

Je to osobní cesta každého z nás. Nikdo za nás nevyřeší naše potíže. A my nemáme tu moc změnit sebedestruktivní myšlení druhých. To by bylo porušení kosmických zákonů o svobodné vůli člověka.

Ale psychosomatika je důležitá. Víc než si jít sednout k lékaři, postěžovat si na všechny ty potíže těla a čekat, že léky spasí jeho život. Léky neléčí příčinu. Naopak potlačují celý problém a tělo neskutečně trpí, volá o pomoc.

Ikona diskutujiciho vap 2022-03-29 13:33:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenže tohle všechno pramení právě z kleteb a působení černé magie.Na tom je založený třeba ten záhadný gangstalking, u zacílené osoby způsobit co nejvíc traumat.Zacílené osobě může někdo vyhrožovat třeba fyzickým napadením (i zabitím), ale ke skutečnému napadení nikdy nemusí dojít, protože jde pouze o záměrný útok na psychiku.No a ta obecná epidemie zla v dnešní době, kterou také šíří média, též přispívá k popsaným problémům.Pak tu máme různé radily, jak správně žít, psychology, psychiatry, terapeuty (prostě ať žijou kšefty).Blbismus na entou.Lidi=Ovečky zpracované propagandou.
A dostkrát jsem viděl různě v diskuzích, že nejlepší rozumné názory měly nejvíce záporného hodnocení (další záporný důkaz o pokřivené společnosti).A pak má mít člověk radost ze života-tady to prostě nejde, rozumný člověk z toho všeho dostane akorát traumata a nebo raději upadne do ústraní a samoty.Ještě jsem ani nevyluštil záhadu tvrzení , že když někdo změní sebe, tak změní i svoje okolí.Spíš mám zkušenost, že když někdo změní sebe a vzepře se manipulacím, tak je ostrakizován.Šikan mění jen své podoby, to ovšem není žádná duchovní výhra.Co na to různí duchovní mudrcové, učitelé jógy apod?
Vysvětlení pojmu „ostrakizace“-je to vyčlenění jedince ze společnosti, v současnosti magií či pomluvami.To znamená, že běžní lidé se budou takovému jedinci vyhýbat a jedinou společnost mu budou občas dělat jenom manipulatni či osoby nějak vyjímečné nebo léčené na psychiatrii-ale ani tyhle osoby nemají o dotyčného hlubší přátelský zájem, pouze přátelsky působí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-29 16:12:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Změnou sebe sama nikdy nedocílíš magické změny lidí kolo tebe. Přesto se tvé okolí změní. Dřív nebo později všichni špatní lidé, kteří s tebou nerezonují, z tvého života odejdou a nahradí je jiní, lepší. Někdy to jde v klidu, jindy to probíhá velice dramaticky, až drasticky. Někdy pak trvá mnoho let, než najdeš k sobě správné lidi. Není to ale věc nijak duchovní ani magická, je to obyčejná psychologie. Najdeš si sobě rovné a ty co nedostačují, ty necháš za sebou. Je to přirozený proces.

Ale pozor, pokud je člověk sám a zůstane sám, nemá žádné přátele, ani poté co prodělal popsaný „detox“, je čas se nad sebou zamyslet, mohlo by to naopak znamenat, že si člověk všechny lidi, dobré i špatné, od sebe odehnal svou nesnášenlivostí a jinak konfliktní povahou. Samota je někdy symptom, záleží na konkrétním člověku.

A co se týče pomluv, každý člověk který je úspěšný nebo se nějak odlišuje, jim čelí. Takto se odděluje zrno od plev… Plevy plivou jedy, nebo jim věří.

Ikona diskutujiciho vap 2022-03-31 14:55:45
Ikona diskutujiciho
sipka

S těma špatnýma lidma je to těžké, bud si od nich nechám kálet na hlavu a nebo budu vůči nim konfliktní, případně se jim budu stranit.Se špatnými lidmi to jinak neumím a zdá se, že vůbec nejsem dimenzovaný do společnosti, kde se vyskytují špatný lidi.
Naopak po tom „detoxu“ jsem přišel téměř o všechny vztahy.
Mám pocit, že rovní lidé ke mě neexistují, alespon v mém okolí a nebo osud dělá všechno proto, abych se s nima nepotkal.
Co se týká pomluv, oni existují také pomluvy vyšší kategorie s cílem někoho totálně společensky zničit, no a s internetem je to dneska velmi jednoduché, v tom si libují zejména satanský záškodníci.Nebo je to v přitažlivosti.Jenže jak mám někoho přitahovat, když jsem pravidelně brutálně energeticky vysáván? Třeba dnes ráno se vzbudím (a nejenom dnes) a mám naprosto otupělé vědomí a pocit čehosi cizorodého (tíže) v sobě.Dost těžko se to popisuje, ale je to stav, jak když mi někdo chce „vypnout duši / vědomí“.A samozřejmě, těmto ranním stavům vždy přechází velmi živé sny.A je zajímavé, že přitom bývá vždy aktivní blok na páteři vedle spodku levé lopatky.Masáže na tyhle bloky nepomáhají, pomůžou jen trochu a na chvíli.Bloky se opět vrací do nekonečna.Různě jsem četl o problémech podobným těm mým a dozvěděl se, že jsou v tom Romské kletby a magie.Část mé rodiny byla skutečně těmito vědmami náhodně obtěžována na ulicích.

Jinak pro zjímavost, externí odkaz: (Nějaká diplomová práce o magii Romů)
https://is.muni.cz/th/wpwsg/DP_Figurova_konecna_verze_0.1.pdf

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-31 16:44:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Týjo, cos to vyhrabal? To si přečtu, díky! 😀

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-03 14:50:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě navíc pozoruji pravděpodobnou souvislost, kterou však nemám prokázanou.Dost často se stává, že vždycky když něco takového „choulostivého“ napíšu na internet (jedno kam), tak někdo do 1-2 dnů povolá souseda, aby mi škodil vysávánim energie nebo energetickým obtěžovánim.Nejčastější projevy jsou zima (bez ohledu na teplotu v místnosti-ta nemá žádný vliv) a vzteklá nálada.Z těchto stavů není jentak úniku, jedině jít ven.To ja taková obtěžující sálavá suchá zima jak na Antarktidě, jako když někdo otevře mrazák.Lidi si obecně myslí, že tohle, co popisuju je způsobené vlhkostí.Je ovšem divné, že mokré prádlo v prostorách bytu schne velmi dobře, což vylučuje vlhkost a zimu.Další podivnost je, že je mi v bytě zima i přesto, že jsem oproti ostatním lidem velmi teplokrevný (15°C venku=oáza, kdežto 20 a více °C v bytě POUZE za působení souseda=zima, oboje při stejném oblečení).Moje zbožné přání je, aby ty všechny šmejdy, co v tom mají prsty, konečně už pozatýkali.Je to čin v rozporu s ústavou České Republiky a občanskými právy jedince.Jenže obávám se, že v tomto divném státě nikdo neudělá nic.O důležité věci se tu nikdo nestará, ale o bulvární blbinky, např. co kdo nosí na sobě, to ano.Docela legrační je, že když působení někdy přejde náhle, tak najednou v mžiku cítím, že mám v bytě přetopeno.Vypnutí působení se někdy projeví silnějšim prasknutím v nábytku.“Prask a nastalo náhle teplo“.Už toho mám plné zuby.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-03 16:36:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty by ses měl fakt přestěhovat. Tobě to tam nedělá vůbec dobře.

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-05 02:36:31
Ikona diskutujiciho
sipka

No, to je pravděpodobně (dle slov kartářky) právě přání toho souseda, prý zájem o můj byt.Ale zároveň těch důvodů působení bude stejně víc, protože zacílená osoba podle toho, co se o tématu různě píše, jsem.V poslední době jsem obtěžován nejvíc o víkendech.Jinak intenzita obtěžování se cca během letošního února a března drobet snížila, nicméně nepřestala.Tedka zrovna se v bytě cítím skvěle, ale neděle byla hrozná a sobota trochu horší.Sobota=těžký vzduch, otupělost, tlak na obličeji, nesoustředěnost.Neděle=zima, zlost, neschopnost něco dělat, znechucenost.Ale nějaké telepatické (možná i jiné) šmírování v sousedství skutečně je, bylo mi párkrát nenápadně dáno najevo.Byla mi mými sousedy např. přesně zopakována věta, kterou říkala moje máma, když jsem byl u ní v bytě na návštěvě.Co z toho plyne? Bud je nějaký odposlech i u mámy a nebo je to čistě telepatické či pomocí entit.Opravdu nevím, o co komu tady jde? Svědčí to o podivné propletené pavučině fízlů z řad běžných lidí.Někteří sousedi se mnou skutečně mluví v takovém lehce divadelnickém režimu (psychologické divadlo).Je dost pravděpodobné, že lidi, kteří o mě mají povrchní zájem (hrajou si tak trochu na falešné přátelé), jak jsem se už zmínil, jsou členy sekty/skupiny, co se tímhle šmírovánim zabývá.Samozřejmě, že navenek vystupují jako přísní racionalisté a ateisté.Kdysi jsem se někde poznal např. s léčeným schizofrenikem.Ten měl hlasy v hlavě, co ho uráží.Tento člověk jevil jakýsi zájem o přátelství a chtěl se mnou jít na pivo.Ovšem, když jsem se chtěl domluvit na nějakém konkrétním termínu a místě, tak najednou začal uhýbat a to pokaždé.Takže bud sám nevěděl, co vlastně chce a nebo jen hrál divadlo.
Jinak takové ty mediální hvězdy, co odrazují lidi od alternativního myšlení a směrují na jakési kritické myšlení, tak z těch často čiší hlavně provokatértví, stačí vidět ty jejich herecké grimasy (úsměvy měsíčků na hnoji) vypovídající o všem.Věří vůbec oni sami tomu, co káží? Já osobně těmto kazatelům nevěřim ani nos mezi očima.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-05 06:55:15
Ikona diskutujiciho
sipka

A co to bylo za větu, v jakém kontextu? Možná je to synchronicita. Fakt si nemyslím, že bys byl takový terč sousedů, podle mě se to odehrává ve tvé hlavě. Někde ti to seplo a od té doby se toho myšlenkového konceptu nemůžeš zbavit a všechno ti připadá podezřelé. Zkus pracovat s novým tématem. Jedno důležité životní téma je: Nejsem střed vesmíru. Každý člověk je hlavní postava svého příběhu. Pro ostatní lidi jsem vedlejší postava. To co dělají, dělají kvůli sobě, ne kvůli vedlejší postavě… třeba se ti uleví. Ale to stěhování by ti i tak prospělo, mohl bys to snadněji zrestartovat vystoupením ze starého kolektivu.

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-09 15:01:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi tak.Je to vnější energetické působení způsobující nepříjemné stavy různorodého charakteru, které nenavodí ani placebo ani moje hlava, ani se nelze proti tomu nijak bránit.Někdy pocituji tak silnou zimu až mi skoro omrzají prsty v místnosti při 20°C.Pocit zimy mění intenzity a polohy po těle.Ležim v posteli, začne mi být zima na obličej, pak přejde na nohy.Je lokálně zaměřovaná.Např. přijdu večer domů a v bytě pocitově akorát, pohoda.Teploměr v místnosti ukazuje 18°C.Jdu spát, ráno se vzbudim a děsná zima neskutečná.Kouknu na teploměr, kterej ukazuje 20°C.Co je tohle za bordel? Ano sousedi přitápí, nicméně pocitová teplota klesne na 10°C.Přitápění je znamení přítomnosti souseda, to mám také dlouhodobě vypozorováno.Ale taky jindy zažívám stavy zcela opačné.Ležim posteli, pálí mě tělo, až se musím odkrývat.Nicméně i při tomto stavu se cítím rozčílený a neschopný se uvolnit a hůře se mi dýchá.
To jsou evidentně neurologické manipulace všeho druhu-stavy nepříjemných pocitů, tepla, chladu, které zažívám jen ve svém bytě a nikde jinde.Tohle smrdí.Už od dětsví pozoruji, že jistí lidé měli o mou osobu podivné zájmy, skoro to vypadá jak smluvní teror či tak nějak.A shánět jiné bydlení zrovna v době, kdy se hledají byty pro Ukrajince, tak to opravdu nevim.
Může to být ozařování mikrovnama nebo řádění entit případně obojí.Nicméně ten nenápadný kouzelník z bytu podemnou tam něco skutečně kuje.Někde jsem náhodou zjistil něco, co by mohlo vypovídat o jeho okultních zájmech.Mimo jiné, také se mi stalo, že i před teplovzdušnym ventilátorem, který normálně fungoval, se udělala zima a šel z něj pocitově vlažný vzduch.Tomu se říká kradení tepla z prostoru.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-04-01 20:43:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, jak tyto zablokované emoce vyléčit. Zrovna dnes jsem v práci seděla s rovnými zády (na podložce pro rovná záda) a pak mě velmi bolela vrchní část zad a chtělo se mi i trochu zvracet. Hned po práci jsem usnula na 2h tak, že jsem o sobě vůbec nevěděla. Celý život se hrbím a mám asi skoliózu, pak jednou sedím 8h rovně a jakoby se všechny bloky v trupu uvolnily naráz. Proto pokud někdo víte, co dělat, aby se potlačené emoce v těle nějak zharmonizovaly, tak bych byla vděčná za návod, jak na to. Masáž mi vůbec nepomohla ani energetické pomůcky (ty možná jenom trochu).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-01 22:11:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Energetické bloky se uvolňují skalárními svícemi. Dát na čakru, nebo zezadu na páteř, na místo kde to je.
https://www.alue.cz/?collection=skalarni-telove-svice
Dobíjet a chránit si energii jde přes energetický krystal, nebo přírodní křišťál.
https://www.alue.cz/?collection=prirodni-kristaly
https://www.alue.cz/?collection=energeticke-krystaly
a na psychické problémy jako je deprese, smutek, úzkost, hněv, neuroza a jiné, je perfektní CBD olej
https://www.alue.cz/?collection=cbd-konopny-olej
… naučit se správnému držení těla je ale základ, jak se hrbíš, tak i špatně dýcháš.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek