Umělkyně se nechala týrat jako zvíře, aby zvýšila povědomí veřejnosti o testování na zvířatech

23.8.2014 v Zajímavosti 29

Umělkyně Jacqueline Traide se nechala přivést před výlohu ve velkém obchodním domě v Londýně a před zraky nakupujících kolemjdoucích lidí na sobě nechala provádět kruté pokusy, jaké se provádějí u zvířat, zejména při testování kosmetiky.

Její záměr byl upozornit na tento problém a zvýšit zájem veřejnosti o práva zvířat. Typický konzument nechce přemýšlet, co stojí za tím, co si kupuje. Díky této masové ignoraci není šance, aby se něco změnilo. Tento protest proto vsadil na přímou konfrontaci, aby ukázal lidem, co se děje za zavřenými dveřmi a co jim výrobci o jejich oblíbeném krému určitě neřeknou.

24letá mladá žena se nechala takto týrat po dobu deseti hodin. Protestní akce byla podpořena firmou Lush (přírodní kosmetika, netestována na zvířatech), která zároveň bojuje proti testování.

Jacqueline si prošla holením hlavy, vpichováním injekcí, mazáním rozmanitého sajrajtu, roztahováním úst a násilným krmením. Protest, který měl lidi vyburcovat, aby k těmto praktikám už nebyli chladní a uvědomomili si co vlastně podporují nakupováním kosmetiky, byla mistrovsky dotažena až do konce: Umělkyni odnesli s pytlem přetaženým přes hlavu ven, aby simulovali vyhození uhynulého zvířete po pokusech.


Publikum bylo sice šokováno, ale je zarážející, že všichni přihlíželi a nikdo tomu nezabránil. Kdyby se přesně tímto způsobem za sklem týralo zvíře, jistě už by tam vlítla skupina ekologů a zvíře by jim zabavili, jedno jestli jde o protestní akci, která naopak bojuje proti lidské krutosti. Ale tohle je člověk, žena která do toho jistě šla dobrovolně, takže je asi OK se jen dívat. Sice šokovaně a zděšeně, ale vybrala si to sama, ne?

Zvláštní, že na utrpení zvířat se nevydržíme dívat, zakrýváme před ním oči, ale masově jej podporujeme. Zato utrpení lidské je ,,v pořádku?“ přitom mezi člověkem a psem přece rozdíl není, bolest cítí oba stejnou.

Artist Gets Tortured Like an Animal to Raise Awareness for Animal Cosmetics Testing

https://www.youtube.com/watch?v=DOVfqZvh4Ao

Publikováno 14. 6. 2014

Want to see more like this? Follow us on www.facebook.com/artFido!

Performance Artist Jacqueline Traide Gets Tortured Like an Animal to Raise Awareness for Animal Cosmetics Testing in Regent Street, London. Read all about it here: www.artfido.com/blog/artist-gets-torture

­d-like-an-animal-to-raise-awareness-for-­animal-cosmetics-testing

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Oblíbená videa“ – Zde

Máte dotaz? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho colourfulworlds 2014-08-23 10:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-O tak to je docela dost "drsná" forma protestu, ale snad to aspoň přinejmenším přimělo lidi k zamyšlení, ne-li přímo k něčemu, co by pomohlo proti takovým pokusům…

Ikona diskutujiciho Downloady-thesims2 2014-08-23 10:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni, opravdu zajímavé – dost ji obdivuju..a od Lush kupuju, jsem ráda, že to podporuje 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-23 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Jako reklama na značku Lush je to taky dobrá.. odradily mě však ceny a výrobky, u kterých pořádně nechápu, k čemu jsou :D Asi jsem kosmetický analfabet.

Ikona diskutujiciho Eileen 2014-08-23 11:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přijde mi, že tady je zbytečné řešit to, že tomu nikdo nezabránil… Ona si to vybrala sama, ona to tak chtěla a ty lidi to tak i brali a podle mě se s tím ani nepočítalo, že by tomu měli zabraňovat. Byla to recese, byl to protest a navíc to mělo upozornit na pokusy na zvířatech, tak nebyl důvod tam zděšeně vtrhnout a tu ženu vysvobodit, když to bylo dobrovolné a mělo to na něco poukázat. Ale zase musím souhlasit s tím, že lidi nesnesou utrpení zvířat, ale lidské kolikrát přehlížeji, i když tohle není ten případ.

Ikona diskutujiciho NaTyy 2014-08-23 13:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K zamyšlení tohle.

Ikona diskutujiciho M.T. 2014-08-23 13:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě proto si dělám kosmetiku sama – vím, co v ní je a navíc testuji na sobě 🙂

Ikona diskutujiciho Inalyn 2014-08-23 13:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O tomto som počula a Jacqueline za to nesmierne obdivujem a som jej za to vďačná. Myslím, že keby sa toto deje na zvieratách, tak je to tiež každému ukradnuté, rozdiel je v presne v tom, že ona to podstúpila dobrovoľne, má vlastnú vôľu a mohla to ukončiť…Zviera na výber nemá 😉

Ikona diskutujiciho Elie 2014-08-23 17:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě včera jsem na článek o tomto protestu narazila na nějaké anglické stránce. Je to moc dobrý nápad, i když dost drsná ukázka. Testování na zvířatech se to ale nevyrovná ani za nic. Právě jeden z důvodů, proč se nelíčím.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-23 17:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Můžeš určitě mít kosmetiku, kvůli které nikdo netrpěl. Jen hledat správnou značku a trochu si většinou připlatit.

Ikona diskutujiciho Elie 2014-08-23 18:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Já vím, proto píšu, že je to jeden z důvodů 🙂 Nelíčím se hlavně kvůli tomu, že mě to nikdy moc nezajímalo, spíš se sobě líbím bez něj. Kdyby se mi ale líčení líbilo, určitě bych používala jen na zvířatech netestovanou kosmetiku 🙂

Ikona diskutujiciho Suza 2014-08-23 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Libí se mi, jak nad tím všichni ohrnují nos a říkají, jak je to strašné. Ano, je to strašné. Ale vzpomeňte si, co jste měli dneska k obědu? A co k večeři? Hádám, že to bylo buď zvíře nebo nějaký posvátný mléčný produkt. Čemu pomůže, když budete kupovat netestovanou kosmetiku, ale pořád budete strkat zvířata do pusy? Je to jenom povrchnost. A to že rostlinné produkty nedokážou plně nahradit zvířecí? Prosím, přečtěte si o tom něco a zapomeňte na všechny kecy o bílkovinách a vápníku. Je to jen mediální masáž a lži. Největší krok, který můžete učinit pro svoje zdraví, zvířata a naši planetu je veganství. Je to jenom ve vás, tak si přestaňte lhát, ze byste to nedokázali.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-23 18:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Při vší úctě: Mně různé odlišné zkušenosti lidí neříkají nic o tom, že by to s vápníkem a bílkovinami byla jen propaganda.

Ikona diskutujiciho Hmm 2014-08-23 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak isto sa pripájam ku komentu č.11. Príde mi dosť pokrytecké ak niekto rozpráva o chudáčikoch zvieratách ako trpia pri pokusoch, ako sa pohoršujú ako niekto sa zle správa k psovi či mačke a ako by povešali trebárs ľudí ( v našich európskych končinách asi iba cigáni)či jedia psov a mačky. Alebo ako budú posudzovať zabíjanie delfínov alebo veľrýb. Ale že v podstate to isté robia oni to si neuvedomujú.  

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-08-23 21:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale o tomhle jsem kdysi taky četla. A jak jsem byla ráda, že skoro žádnou kosmetiku nepoužívám. Občas teda nějaký deodoranty, když mám pocit, že smrdím, ale jinak nic.

Ikona diskutujiciho L.G. 2014-08-23 22:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Budu asi mezi těmi "uvědomělými"  názory za exota, ale každý má právo na vlastní názor, že.  Mě  tenhle čin  přijde trapný a hysterický.  Ničemu to nepomůže! Mám ráda zvířata,  přesto jím maso,  protože je to pro lidi přirozené už od pravěku.  Potřebujeme jej k životu.  Co se týče pokusů , na kom se tedy mají dělat? Raději na lidech?! Jistě , bez kosmetiky se dá žít.  Ale bez léků ne!  A testy na zvířatech můžou jednou zachránit život komukoliv z nás všech. Tohle…je pokrytectví.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-24 12:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Ono všechno souvisí se vším. Kdyby se nevyráběla chemická kosmetika plná sraček, nemusí být pokusná zvířata. Mohlo by být zaměstnání ,,testující kosmetiky", který si vždy mastičku na sebe natře, než půjde  do prodeje. Ale kdyby všichni dělali z biologických surovin, nikdo by se nebál takovou práci dělat. Na zvířatech se testují právě sračky, co se lidi bojí natřít první na sebe. Proto taky eko výrobci netestují, protože to v jejich případě není potřeba.

Ikona diskutujiciho Hmm 2014-08-24 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Podľa koho je prirodzené jedenia mäsa? Kto to tvrdí? V situácii keď nemáš čo jesť budeš sa snažiť akýmkoľvek spôsobom nasýtiť to je samozrejmé, niekto sa nám ale snaží vsugerovať že jesť mäso je prirodzené. Ako som spomínal to, že to tak nie je tvrdia úplne iné bytosti ako tie čo to podporujú.. Mňa by zaujímalo, že čo je prirodzené jesť pre takého bretariána…

Ikona diskutujiciho Downloady-thesims2 2014-08-24 18:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Já mám od nich Coalface -  proti pupínkům a ucpaným pórům – je to jediné, co mi zabralo 🙂 fakt super.. Jinak coalface je takové "mýdélko" na obličej prostě..

Ikona diskutujiciho L.G. 2014-08-24 19:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Alue,  děkuji za konstruktivní reakci:-)

Ikona diskutujiciho L.G. 2014-08-24 19:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Tak určitě je to individuální. Každý podle svého přesvědčení:-) A často i podle svého zdravotního stavu.

Ikona diskutujiciho Vojta 2014-08-26 18:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proboha zvířata se taky jedí navzájem, nevím co je na jezení masa nepřirozené. Testování těchhle sraček na zvířatech a podobné věci jsou odporné, ale nevím kdo vymyslel přistup typu "vadí ti, že se testuje kosmetika na zvířatech, ale k obědu jsi měl řízek". Je rozdíl střelit králíka a udělat si ho k obědu a nalít kočce do očí chemickou sračku, aby se zjistilo jestli dráždí oči. Maso se jí od pravěku, tam jim určitě žádná západní  propaganda nic nevsurgerovávala. Bez masa se dá žít a získat všechny potřebné látky, ale tohle je věc každého a nic pokryteckého na tom není.

Ikona diskutujiciho Marťa 2014-08-26 22:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych se na to teda divat nemohla. Proto pouzivam jen kosmetiku ktera vim ze netestuje a nikdy netestovala na zviratech (Saloos napriklad). U nas je sice testovani uz davno zakonem zakazane, ale problém je, ze se stale testuje v nekterych jinych zemich a kosmeticke firmy si takto pretestovane latky kupuji ze zahranici. Tim maji ciste ruce ze oni netestuji ale zaroven to tim stejnak podporují :/.

Ikona diskutujiciho Léňa 2014-08-27 22:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No já hlavně u té kosmetiky jaksi nechápu "co"? na tom teda vlastně testují… Vždyť se to už pomalu sto let vyrábí pořád z jedněch a týchž umělo-surovin (četli jste někdo někdy ty obaly?), furt to samé dokola .. a ty musejí být přeci všechny dáááávno otestované miliardkráte (tady by se možná hodily ty hausnuméra z článků o bovisech :-D.

Ikona diskutujiciho Hmm 2014-08-28 20:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Keby si mal nedostatok potravy tiež by si jedol hocičo- viď ten pravek. Ja osobne mám k tomu tiež postoj, že každý koná tak ako uzná za vhodné a je zodpovedný za svoje činy sám , nejaké vnucovanie názoru je zbytočné. Zvieratá sa niektoré jedia, niektoré nejedia, je to ale príroda a prirodzená regulácia prírody. Ľudia umelo produkujú v podstate umelo vyšľachtené druhy zvierať čisto iba ako potravu, tie zvieratá nepatria do prírody a ani by tam neprežili. Ja osobne to nevnímam ako mäso, ale ako mŕtve telo a preto mi to osobne príde hnusné, aby som to jedol…

Ikona diskutujiciho Tinka 2014-09-01 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čemu věnujeme pozornost to roste. Nemůžeme se zbavit týrání zvířat tím, že na něj budeme upozorňovat. V tomto jednání je spousta odporu a čemu odporujeme to zůstává. To je zákon. =)Ale chápu, že z její perspektivy to bylo to nejlepší co v danou chvíli udělala. Jinak Lush je výborná značka, mají úžasné pleťové masky. 😉

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-09-01 22:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Najděte si Milgramův experiment. Děsivá záležitost – a samozřejmně se každý bude dušovat, že by se zachoval odlišně – statistiky toto nepotvrzují.

Ikona diskutujiciho Petra 2014-09-02 22:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Před několika měsíci jsem přestala jíst maso (poté, co jsem se dokázala vymanit z moci rodičů), přijde mi to naprosto zvrhlé a nezdravé. Nejenže je to zvíře nadopované všemožnými chemikáliemi, ale asi nikoho nenapadne, že i zvíře ve stresových situacích (a věřte mi, že na jatkách to zvíře opravdu vystresované je)vylučuje různé hormony (nevím, jak se jmenují, ale řekla bych, že to bude třeba adrenalin), které my, lidé, následně denodenně pojídáme. Vsadím se, že to nic zdravého pro náš organismus není. Navíc já osobně se bez masa cítím stokrát lépe. A upřímně si odpovězte – snědli byste třeba takovou kočku? Ne? A čím si to zasloužila kráva nebo slepice, aby skončila ve vašem žaludku? Co se týče kosmetiky, snažím se kupovat tu netestovanou na zvířatech, ale mé finance nejsou bohužel tak veliké, abych si to mohla vždy dovolit.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-09-06 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Moje pevné zdraví není v žádném případě o štěstí, stojí mě čas, peníze, hodně práce a vědomosti. Nikdo není zdravý proto, že má štěstí, to je samozřejmě pitomost a bylinkami na to nejdu. – Jen zkrátka nejsem hloupá a umím si problémy vyřešit sama, nedávám zopovědnost za své zdraví farmaceutickému koncernu a bílé mafii.

Ikona diskutujiciho Didka 2018-01-13 19:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslim si,ze pravda je uprostred.Jedenia masa v takom MNOZSTVE v akom ho jeme je hlupost.Maso by malo byt len doplnok a dostat sa k nemu by sme sa mali len ferovou cestou napr ze si nieco ulovime v lese.Ano presne tak nasledovat priklad indianov.Ale zatvarat zvierata a vytvarat velkochovy ? MY SME SIALENCI to je SIALENE to by sa hned dnes malo celosvetovo zrusit a necakat na ziadne  povolenia.Testovanie zvierat ani nekomentujem a suhlasim s Alue vsak tie lieky su jedy aj jedlo aj kozmetika vsak naco by vyrabali ludia jedovate veci a skodili tak samym sebe ? Niekto asi kto taha za motuziky nas nema moc v laske a tiez nas vidi ako zvierata a obycajna potrava (narazam na konsipiraciu reptilianov a ich agendy).Ci nas ovplyvnuje system alebo nie stale mame slobodnu volu a my si vytvarame realitu.Este ako ludstvo sme neprebrali za seba zodpovednost.Sme silne inteligetne bytosti ktore su vazne mysteriozne a talentovane mali by sme  sluzit sebe a ostatnym a Matke Prirode a ziadny bozikom v kostoloch.Nejedenim masa sa nic nezmeni treba realne zakrocit ako tato umelkyna.Niekto by povedal ze zbytocne ale nemusi to byt take zbytocne ako sa na prvy pohlad zda.Vdaka videam a takymto ludom som sa zacala tymto zaoberat.A co sa tyka niektorych vegetarianov ocudzujucich ostatnych za jedenie masa.Praveze ocudzujuci vegetariani zabranuju tomu aby sa nieco realne vyriesilo ! Vegetariani by sa nemali oddelovat ale prijmat medzi sebou aj ti co jedia maso zjednotit sa.Vsak kto by chcel ublizovat zvieratam ? Hladajme co nas spaja nie rozdeluje.Uz su alternativy biochovy.Aj ti co jedia maso niesu za.ublizovanie zvierat.To znamena ze nas spaja Neublizovanie Zvieratam.Nato sa treba sustredit a spolupracovat.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek