Univerzitní profesor tvrdí, že vyfotil skutečné víly

5.12.2017 v Zprávy 16

Padesátiletý fotograf a univerzitní profesor John Hyatt říká, že v posledních dvou letech pořizuje fotky skutečných živých víl. Řekl, že zpočátku nevěděl, co to na svých fotkách má a když mu to došlo, byl to pro něj šok. Řekl, že se poté vrátil a pořídil více fotek komárů a much, ale nevypadaly stejně.

Lidé si mohou vzpomenout, jak to bylo ve 20. letech, kdy Frances Griffiths a Elsie Wright tvrdily, že pořídily fotky víl hrajících si v podrostu zahrady. Trvalo to do 70. let, kdy byly tyto fotky vysvětleny a odhalena pravda, že obsahují výstřižky z pokreslené lepenky. Je to podvod, nebo jsou ty víly na nedávných fotografiích jen pouhý hmyz? A co když jsou to opravdu víly?

University Lecturer Finds Population Of Fairies?

https://www.youtube.com/watch?v=UU2qLqILA14

John Hyatt se chystá vystavit fotky vyfocených víl v Rossendale Whitaker Museum a říká, že na těch skutečně živých vílách jsou divné věci. Při pohledu na snímky to vypadá, že je tam cosi, co vypadá jako tělo s rukama a nohama svěšenýma dolů, které má po obou stranách křídla.


Hyatt říká, že lidé by se měli na tyto fotografie dívat s otevřenou myslí, a pak se sami rozhodnout, co na fotkách je za stvoření. Tvrdí, že to je jedna ze situací, kdy lidé musí něco sami vidět, aby uvěřili. Dospěl k závěru, že spousta lidí se na ně podívala a řekla, že ty fotky jim vnesly do srdce magii.

Také jistá žena pořídila fotky živých víl

Není to v posledních letech poprvé, kdy někdo řekl, že pořídil fotky živých víl. V roce 2015 si vyšla Lisa Wildgoose, aby pořídila fotky v lese a zastavila se tam, aby pořídila pár detailních snímků – kytiček zvonečků. Pak když přišla domů a nahrála fotky z toho dne do počítače, našla záhadnou postavu vznášející se u zvonečků.

V roce 2009 Phyllis Bacon ze South London tvrdila, že pořídila fotku skutečných živých víl v podrostu své zahrady.

Říkala, že víly se vyžívaly v tom, že poletovaly po zahradě a fotky, které pořídila, byly krásné a stačily k tomu, aby lidé zase začali na víly věřit.

Nejpropracovanější hoax s vílami byl z Cottingley

Jedním z nejpropracovanějších hoaxů s vílami byly víly z Cottingley v Yorkshire ve Velké Británii. Tehdy 16 letá Elsie Wright říkala, že pořídila fotky své sestřenice, která si hraje v zahradě s vílami. Wright se spolu s Francis Griffith dostaly už předtím do průšvihu, když jedna spadla do potoka v zahradě a tvrdila, že k tomu došlo, když si hrála s vílami.

Krátce poté, co měly tento průšvih, začaly spřádat plán, který je pak dostal jako hvězdy do novin, a pak trvalo hodně let, než se dokázalo, že to byl hoax. Elsie řekla, že by měly pořídit fotky víl, aby její mamince dokázaly, že nelžou, a tak si víly nakreslily, vystřihly a nalepily na karton. Ani je v té době nenapadlo, že fotky, co takto vytvoří, by mohly patřit k těm nejreprodukovanějším v historii.

Dívky tedy naaranžovaly na keře čtyři víly a Francis se s nimi vystavovala, když pořizovaly fotky. Jejich otec našel fotky v temné komoře a dívky mu řekly, že jsou to důkazy o živých vílách. Fotky se rychle šířily, a tak dvojice příběh zatloukala spoustu let, teprve když bylo Francis 76, se přiznala. Takže žertík, který měl být prohlédnut za pár hodin, trval 70 let.

použité zdroje:

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11571-profesor-vyfotil-vily-dukazy

https://www.youtube.com/watch?v=UU2qLqILA14

Komentáře

Ikona diskutujiciho BED 2017-12-05 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Docela jsem rada, že mám silnejšie mínusky – lebo aspoň nevidím srandičky, ale skutočnú energiu. Ľudská predstavivosť je neobmedzená.

Ikona diskutujiciho Verča 2017-12-05 09:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

už jsem to viděla na youtube:-)

Ikona diskutujiciho Jolana 2017-12-05 09:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na víly i elfy věřím, škoda, že je neumím i vidět 🙁

Ikona diskutujiciho Alue 2017-12-05 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  máš to někde jako video nebo článek? to mi asi uteklo

Ikona diskutujiciho Ayeri 2017-12-05 12:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemám náladu kazit si dojem z těch fotek pitváním v tom, jestli jsou pravé. Jsou nádherné 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2017-12-05 12:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:  Taky je mi to docela jedno. :D

Ikona diskutujiciho Verča 2017-12-05 13:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

už jsem to na youtube bohužel  nenašla – tehdy to video bylo i na nově ve zprávách:-) prošla jsem na youtube skoro všechny paranormal videa, ale smazali za poslední roky spousty autentických skvělých materiálů z dob, kdy lidi eště nemohli tak snadno falšovat videa na koleni, jako teď. a..byly tam třeba super záběry mořských panen, ufo atd..všechno je pryč:-/

Ikona diskutujiciho Alue 2017-12-05 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:  achjo, ta cenzura… 🙁

Ikona diskutujiciho áťa 2017-12-05 21:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé! Já bych tak chtěl, aby to byly originál nevyretušované fotky :-)

Ikona diskutujiciho Ježovka 2017-12-05 21:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Pokud kosntruktivní sílu Vesmíru nazýváš Bohem… :-) Zkus si trochu projít stránky, odpovědi jsou všude kolem.

Ikona diskutujiciho Žeby ? 2017-12-05 23:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to boli semienka nejakej rastlinky ?

Ikona diskutujiciho fred 2017-12-06 08:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že je to Austromerope brasiliensis.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-12-06 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:  teoreticky.. ale on má ty poslední dlouhé články zahnuté dovnitř, tady to tak nevypadá

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2017-12-06 17:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Podobnosť tam trochu je ale nie 100% Čo tie krídla to na fotke má 2 a to čo uvádzaš 4. A nohy, on ich má zahnuté dovnútra, "víly"majú nohy od seba.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2017-12-10 15:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: semienka nejakej rastlinky by to rozfúkalo do všetkých strán, nelietali by v takomto zhluku, teda či už hmyz či víly, sú to živé bytosti

Ikona diskutujiciho Adonajpetr 2017-12-15 23:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jej tak na jaře půjdu fotit víly ☺. Nic na tom nemůže byt chce to jen trpělivost a čas a pokud jdou vyfotit tak na to prijdu ☺. Bude to podobne jako focení ufo.. proste se musí urcite počkat na okamžik nejsilnější pocitove manifestace-kdy druha realita na mžik prostupuje do nasi a ihned fotit jako blesk. A něco tam bude ze začátku minimalne nějaka mlha či tak něco a s trochou tréninku něco víc.  Pak dam vědět. Nejlepší je si všechno sám prověřit a praktikovat, pak má člověk jistotu. Pokud oni budou chtít se ukázat tak se to urcite podaří.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek