Padesátiletý fotograf a univerzitní profesor John Hyatt říká, že v posledních dvou letech pořizuje fotky skutečných živých víl. Řekl, že zpočátku nevěděl, co to na svých fotkách má a když mu to došlo, byl to pro něj šok. Řekl, že se poté vrátil a pořídil více fotek komárů a much, ale nevypadaly stejně.
Lidé si mohou vzpomenout, jak to bylo ve 20. letech, kdy Frances Griffiths a Elsie Wright tvrdily, že pořídily fotky víl hrajících si v podrostu zahrady. Trvalo to do 70. let, kdy byly tyto fotky vysvětleny a odhalena pravda, že obsahují výstřižky z pokreslené lepenky. Je to podvod, nebo jsou ty víly na nedávných fotografiích jen pouhý hmyz? A co když jsou to opravdu víly?
University Lecturer Finds Population Of Fairies?
https://www.youtube.com/watch?v=UU2qLqILA14
John Hyatt se chystá vystavit fotky vyfocených víl v Rossendale Whitaker Museum a říká, že na těch skutečně živých vílách jsou divné věci. Při pohledu na snímky to vypadá, že je tam cosi, co vypadá jako tělo s rukama a nohama svěšenýma dolů, které má po obou stranách křídla.
Hyatt říká, že lidé by se měli na tyto fotografie dívat s otevřenou myslí, a pak se sami rozhodnout, co na fotkách je za stvoření. Tvrdí, že to je jedna ze situací, kdy lidé musí něco sami vidět, aby uvěřili. Dospěl k závěru, že spousta lidí se na ně podívala a řekla, že ty fotky jim vnesly do srdce magii.
Také jistá žena pořídila fotky živých víl
Není to v posledních letech poprvé, kdy někdo řekl, že pořídil fotky živých víl. V roce 2015 si vyšla Lisa Wildgoose, aby pořídila fotky v lese a zastavila se tam, aby pořídila pár detailních snímků – kytiček zvonečků. Pak když přišla domů a nahrála fotky z toho dne do počítače, našla záhadnou postavu vznášející se u zvonečků.
V roce 2009 Phyllis Bacon ze South London tvrdila, že pořídila fotku skutečných živých víl v podrostu své zahrady.
Říkala, že víly se vyžívaly v tom, že poletovaly po zahradě a fotky, které pořídila, byly krásné a stačily k tomu, aby lidé zase začali na víly věřit.
Nejpropracovanější hoax s vílami byl z Cottingley
Jedním z nejpropracovanějších hoaxů s vílami byly víly z Cottingley v Yorkshire ve Velké Británii. Tehdy 16 letá Elsie Wright říkala, že pořídila fotky své sestřenice, která si hraje v zahradě s vílami. Wright se spolu s Francis Griffith dostaly už předtím do průšvihu, když jedna spadla do potoka v zahradě a tvrdila, že k tomu došlo, když si hrála s vílami.
Krátce poté, co měly tento průšvih, začaly spřádat plán, který je pak dostal jako hvězdy do novin, a pak trvalo hodně let, než se dokázalo, že to byl hoax. Elsie řekla, že by měly pořídit fotky víl, aby její mamince dokázaly, že nelžou, a tak si víly nakreslily, vystřihly a nalepily na karton. Ani je v té době nenapadlo, že fotky, co takto vytvoří, by mohly patřit k těm nejreprodukovanějším v historii.
Dívky tedy naaranžovaly na keře čtyři víly a Francis se s nimi vystavovala, když pořizovaly fotky. Jejich otec našel fotky v temné komoře a dívky mu řekly, že jsou to důkazy o živých vílách. Fotky se rychle šířily, a tak dvojice příběh zatloukala spoustu let, teprve když bylo Francis 76, se přiznala. Takže žertík, který měl být prohlédnut za pár hodin, trval 70 let.
použité zdroje:
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11571-profesor-vyfotil-vily-dukazy
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová Je to stejné jako s dýcháním, musíte se…
-není Jsi blázen. I kdyby ti tu psal nějaký…
-***** Všechno funguje jako obvykle, žádné změny v tomto…
-Alue K. Loskotová Chápu. Jinak poradna funguje i nadále? Chtěl bych…
-Ivo