Další zajímavý dílek do skládačky. Pokud máte stále v živé paměti problematiku teorie duté Země, jen připomínám pro srovnání, že tloušťka zemského pláště v dutozemi je 800mil, to je 1287,475km. Pokud je údaj o maximální hloubce 660km pravdivý, pak nejde o pohoří na druhé straně, ale pod Bolívií mohlo být nalezeno obří podzemní město.
Velké zemětřesení v Bolívii odhalilo obrovská pohoří v hloubce 660 metrů pod našima nohama!
Geofyzikové princetonské univerzity využili data z jednoho z největších zemětřesení v Bolívii a nalezli hory nacházející se hluboko pod zemí, na rozmezí svrchního a spodního zemského pláště. V hloubce 410-660 kilometrů se mají nacházet dosud utajená pohoří i rovinaté pláně, popisuje web sciencedaily.com.
K jejich nalezení využili data z jednoho z nejsilnějších zemětřesení v Bolívii z roku 1994. To mělo tehdy sílu 8,2 stupně Richterovy škály. Vědci mapují pohyb seismických vln skrz planetu a jejich změny při procházení různými materiály, včetně odrazů na rozhraní vrstev. „Proto můžeme tyto objekty vidět. Rozptýlené vlny s sebou nesou informace o nerovnostech povrchu,“ řekl jeden z vedoucích výzkumu Wenbo Wu působící na California Institute of Technology.
Statistický model studie neumožňuje přesně určit výšku pohoří, ale naznačuje, že může jít o hory vyšší než jakékoliv nacházející se na povrchu Země. Nacházet se podle zjištění vědců mají na spodní hranici takzvané přechodové zóny, tedy v prostoru mezi spodním a svrchním zemským pláštěm, který se nachází v hloubce zhruba od 660 do 410 km.
Přítomnost těchto nerovností na hranici přechodové zóny je podle vědců důležité pro lepší pochopení toho, jak se naše planeta zformovala a jak funguje. Tyto informace mimo jiné pomohou odhalit osud dávných tektonických desek, které zmizely od povrchem Země. „Zjistili, že hluboké vrstvy Země jsou stejně tak komplikované jako to, co vidíme na zemském povrchu,“ zhodnotila výzkum seizmoložka Christine Houserová z Tokyo Institute of Technology.
Planeta Země je doslova protkána obrovským množstvím podzemních měst. Některá jsou již dávno opuštěná, některá jsou obydlená. Některá jsou dodnes navštěvovaná, jiná jsou zcela uzavřená a nepřístupná. Můžeme jen hádat, jaké úžasné poklady mohou ležet pod Bolívií. Možná, že nejde o pouhé nerovnosti, jak se objevitelé domnívají, ale že realita je ještě mnohem zajímavější.
Karl Neupert, německý vědec, vytvořil tento nový pohled na vesmír. Řekl: ,,Nežijeme na glóbu, ale uvnitř konkávní koule. Slunce, měsíc a hvězdy jsou mnohem víc ve středu, než my sami.
použitý zdroj:
https://www.sciencedaily.com/releases/2019/02/190214153125.htm
Poslední komentáře
-dodo Jo, ale když se rozhodnu, že to dělat…
-Alue K. Loskotová ❤ dík
-Alue K. Loskotová Perfektní analýza a dobrý odhad stavu věcí.
-standa Vesmírov je údajne viac a konkrétne tento náš…
-Ondrej