V Bolívii byly nalezeny hory nacházející se hluboko pod zemí

8.3.2019 v Záhady 14

Další zajímavý dílek do skládačky. Pokud máte stále v živé paměti problematiku teorie duté Země, jen připomínám pro srovnání, že tloušťka zemského pláště v dutozemi je 800mil, to je 1287,475km. Pokud je údaj o maximální hloubce 660km pravdivý, pak nejde o pohoří na druhé straně, ale pod Bolívií mohlo být nalezeno obří podzemní město.

Velké zemětřesení v Bolívii odhalilo obrovská pohoří v hloubce 660 metrů pod našima nohama!

Geofyzikové princetonské univerzity využili data z jednoho z největších zemětřesení v Bolívii a nalezli hory nacházející se hluboko pod zemí, na rozmezí svrchního a spodního zemského pláště. V hloubce 410-660 kilometrů se mají nacházet dosud utajená pohoří i rovinaté pláně, popisuje web sciencedaily.com.

 


K jejich nalezení využili data z jednoho z nejsilnějších zemětřesení v Bolívii z roku 1994. To mělo tehdy sílu 8,2 stupně Richterovy škály. Vědci mapují pohyb seismických vln skrz planetu a jejich změny při procházení různými materiály, včetně odrazů na rozhraní vrstev. „Proto můžeme tyto objekty vidět. Rozptýlené vlny s sebou nesou informace o nerovnostech povrchu,“ řekl jeden z vedoucích výzkumu Wenbo Wu působící na California Institute of Technology.

Statistický model studie neumožňuje přesně určit výšku pohoří, ale naznačuje, že může jít o hory vyšší než jakékoliv nacházející se na povrchu Země. Nacházet se podle zjištění vědců mají na spodní hranici takzvané přechodové zóny, tedy v prostoru mezi spodním a svrchním zemským pláštěm, který se nachází v hloubce zhruba od 660 do 410 km.

Přítomnost těchto nerovností na hranici přechodové zóny je podle vědců důležité pro lepší pochopení toho, jak se naše planeta zformovala a jak funguje. Tyto informace mimo jiné pomohou odhalit osud dávných tektonických desek, které zmizely od povrchem Země. „Zjistili, že hluboké vrstvy Země jsou stejně tak komplikované jako to, co vidíme na zemském povrchu,“ zhodnotila výzkum seizmoložka Christine Houserová z Tokyo Institute of Technology.

Planeta Země je doslova protkána obrovským množstvím podzemních měst. Některá jsou již dávno opuštěná, některá jsou obydlená. Některá jsou dodnes navštěvovaná, jiná jsou zcela uzavřená a nepřístupná. Můžeme jen hádat, jaké úžasné poklady mohou ležet pod Bolívií. Možná, že nejde o pouhé nerovnosti, jak se objevitelé domnívají, ale že realita je ještě mnohem zajímavější.

Karl Neupert, německý vědec, vytvořil tento nový pohled na vesmír. Řekl: ,,Nežijeme na glóbu, ale uvnitř konkávní koule. Slunce, měsíc a hvězdy jsou mnohem víc ve středu, než my sami.

použitý zdroj:

https://www.sciencedaily.com/releases/2019/02/190214153125.htm

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-08 02:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahahá! Zase jsme u toho. Už jako malá jsem to kreslila, těžko říct proč, NIKDO mě to neučil, já s tím vědomím přišla na zem. Kreslila jsem podzemní města a základny, kde měli být tajní agenti kteří "nějak řídili svět" a "hlídali to tu"… Zkoušela jsem "s tím" i komunikovat. Prostě mi to nepřišlo jen jako moje představa. Představte si malé dítě jako vymýšlí tohle! :D Jako člověk by řekl bujná dětská fantazie, jenomže pak jsem o něčem takovém jako starší našla články na netu a koukala jak vyvoraná – "vždyť tohle jsem vymyslela já!" :D Chtěla jsem jako malá být taky takový tajný agent(nebo být v nějaké "dobré alianci" jako je třeba Putin, což ale vyžaduje vysoké postavení a celkově prostě pověření, určitě velkou důležitost. Jednoduše buď jste k tomu předurčení nebo ne). Tak mě díky tomu chytly Akta X a pak "výzkum" pokračoval k Alušce(pamatuji si na to probuzení když jsem četla o existenci energií a víl, úplně jsem se rozklepala – "co? TOHLE že je možné?!" – bylo to jako čelní náraz skla. A hádejte co, vybrala jsem si modrou pilulku, protože nevědomost je na houby)… Až tak hluboko vedla tahle králičí nora! A vsadím se, že ještě hlouběji.

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-03-08 11:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždy mě fascinovali různé starobylé stavby a hlavně nějaké ruiny o kterých mnoho lidí netuší k čemu byli a jaký měli účel. Když na ně narazím hnedka je musím prozkoumat a hraju si s představivostí že by tam mohl být třeba nějaký magický nebo velice vyspělý artefakt, nebo portál do alternativní dimenze do úplně jiného světa. Vím už moc fantazíruji ale baví mě si hrát s představivostí.

Ikona diskutujiciho chleba 2019-03-08 12:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: "Mimochodem jsem si díky chození na Alušku.org vypěstovala jistou citlivost na energie, takže intuitivně poznám, který text psala Alue a který ne. Má to ještě někdo? Ona ta energie se do textu hodně otiskne."

Ikona diskutujiciho Alue 2019-03-08 15:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  Tak ono to není těžké, když se všude pečlivě uvádějí zdroje a moje vsuvky bývají kurzívou nebo barevně nebo pozn. odlišeny od ostatního textu, případě s poznámkou ,,upraveno" aby se vědělo že jsem do článku různě sáhla, nebo dělala větší kurektury…. to už dneska skoro žádné weby nedělají, ale mělo by se to.

Ikona diskutujiciho df 2019-03-08 17:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Tak, že by rytíř jenž nehledá kopec diadémů, měšce plné zlaťáků a pomíjivou slávu s půl královstvím, ale úplně jiný poklad ježovko :-) ? Nemám s tím nic společného, nikomu jsem nepsal a ani nevolal.

Ikona diskutujiciho manu 2019-03-08 21:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: No, ono to je poznat u každého, existuje něco jako osobitý styl a nezaměnitelný charakteristický "rukopis". Mně se víckrát stalo, že jsem někde v chatu "odhalila" svou příbuznou. Byla tam pod nickem, ale nemám ani stín pochyb, že to psala ona. I ten nick měl potom, když jsem se zamyslela, logiku. Jsou to takové malinenké kousíčky stavebnice, které napoví a spojí se neomylně v ostrý obraz.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-09 04:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: "Pak vydali další díl a světe div se použili i věci které mě napadli a o kterých se mi dokonce i zdály sny a polovinu mé vize vyplnili až jsem sám žasnul jak je to možné a pár kamarádu mi řeklo že jsem si měl tyto svoje teorie a názory i patentovat." :O toto je zajímavý! jako mladší bych řekla "hustý" :-D

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-09 06:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: ou, tohohle komentáře jsem si všimla až teď. je to možné, to já jen tak zmínila, asi je i možné že si můj mozek sám zvykl na určitý styl psaní který Aluška používá a pak to podle toho sám pozná. ať je to způsobené čímkoliv, tak kdyby půlka článku byla převzatá a druhá půlka napsaná Aluškou, dokážu to odlišit i kdyby mi to nikdo neřekl a nebylo to pouhým okem rozpoznatelné, tím jsem si dost jistá.

Ikona diskutujiciho Efs 2019-03-09 07:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen maličkost ke skloňování. Patří "pod našima nohama". Tvar "nohami" se používá pro neživotnou formu (pod nohami stolu).

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-03-09 08:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: To víš kopec zlata, sláva a moc neboli půl králoství případně rovnou celé, to je právě ten materialismus který tě může zkorumpovat. Jakmile bys moc dostal chtěl bys více a více jinak by ses začal nudit tudíž bys mohl být nakonec zlý tyran. Mám pocit že tento systém se z nás tyhle tyrany právě snaží vychovat a to já nechci už od narození jsem to nechtěl a vždy jsem hledal poklad ve svém nitru a u nitra skvělých přátel a lásky. Nejde mi o moc a o nadvládu nad tímhle světem, jde mi o naplnění svého života a o hlubší poznání.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-03-09 14:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Zas na slovensku máme len nohami. Slovo nohama ani nemáme. To len tak aby niekoho náhodou nenapadlo opravovať slovenčinu tá gramatika oproti češtine je iná.

Ikona diskutujiciho df 2019-03-09 16:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: To máš samože pravdu. Jen drobek na vysvětlenou, proběhla zde debata o hodnotách a nirvana je ten kdo je poklad sám osobě nad všechny zlaťáky a to ostatní. Držím vám palce.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-09 21:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: "Mám pocit že tento systém se z nás tyhle tyrany právě snaží vychovat a to já nechci už od narození jsem to nechtěl a vždy jsem hledal poklad ve svém nitru a u nitra skvělých přátel a lásky. Nejde mi o moc a o nadvládu nad tímhle světem, jde mi o naplnění svého života a o hlubší poznání." – Tesat do kamene, upřímně. Nejhorší je, když člověk plně propadne iluzi, že hmota je to NEJCENNĚJŠÍ co může získat.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek