Vaginální tampony: perfektní řešení ženských gynekologických problémů / Doporučuji!

23.3.2017 v Doporučení 31

Dostala jsem doporučení od své kamarádky, že objevila velice zajímavou pomůcku. Bylinné vaginální tampony, které se nosí v těle po dobu tří dnů, poté se dělá výplach, a dává se dle potřeby nový tampon. Je to směs bylin podle staré čínské receptury, neobsahuje žádnou chemii.

Tamponky léčí údajně skoro všechno, samozřejmě i obvyklé ženské problémy, jako jsou chronické výtoky, nebo mykózy. Když jsem to uslyšela, velice mě to zaujalo a hned jsem to chtěla vyzkoušet. Protože mi to připadalo naprosto neuvěřitelné a také jsem si říkala, že když to zkusím, tak to pak budu moct doporučit dalším lidem… a taková věc se v lékárničce nikdy neztratí. Takže jsem si o nich něco zjistila, načetla a nadšeně objednala na internetu.

Nebudu zabíhat do úplných podrobností se svou osobní zkušeností, ale opravdu to funguje. Dokonce velice efektivně a rychle!

Pokud jste žena a máte gynekologické problémy, výtoky, záněty, nebo máte ve svém blízkém okolí někoho kdo tím trpí a nic mu nepomáhá, zkuste tyto tamponky. Je to malinká kulička z fášku, nic složitého na aplikaci, nic nepohodlného. Můžete se takto léčit v klidu, v soukromí, z pohodlí svého domova. Tamponky vytahují z těla nemoci ve fyzické formě, proto se po vyjmutí dělá výplach, kdy je potřeba pečlivě vnitřní prostředí očistit před aplikací nového.

Popis produktu

Green World Zdravotní vaginální tampony

Jedná se o fytoprostředek, určený pro vaginální zavedení. Cílem je zlepšení reprodukčního zdraví žen. Mají sférický tvar (kulička), jsou vyrobeny z lisovaných, speciálně upravených léčivých rostlin. Tampóny, které neobsahují chemické přísady, jsou sterilní.

Zdravotní vaginální tampóny mají řadu účinků:

  • normalizují funkci orgánů malé pánve
  • působí protizánětlivě
  • je to antibakteriální, antivirový, protiplísňový prostředek
  • normalizuje mikroflóru reprodukčních ženských orgánů
  • urychlují hojení
  • harmonizují hormonální pozadí
  • zvyšuje se pružnost tkání, zvyšuje se libido
  • mají obecně ozdravný vliv na organismus jako celek

Základní vlastnosti a aplikace

Terapeutické a profylaktické tampóny pro ženy poskytují léčebný a preventivní účinek. Složení tampónů je výhradně z přírodních fyto-komponentů, které jsou používány při léčení v tradiční čínské medicíně. Účinnost a bezpečnost tampónů jsou potvrzeny certifikátem GMP – mezinárodní standard péče.

Používání tampónů je doporučeno při zánětlivých onemocněních (zánět pochvy, sliznice, dělohy, endometritis atd.), při problémech způsobených různými patogeny (chlamydie, Ureaplasma, Trichomonas, atd.), s cervikální erozí (děložního čípku), zánět adnex, hemoroidy, inkontinence, cystitida, atd.

Tampón se zavádí do hloubky cca 7 cm. Po 3 dnech se z pochvy odstraní, další je možné použít nejdříve po 24 hodinách. Po vytáhnutí tampónu je třeba udělat výplach irigátorem (klystýrem), heřmánkovým čajem nebo roztokem (1 l převařené vody na 1 pl. lžíci jablečného octu).

Během doby používání tampónů se nedoporučuje mít pohlavní styk. Sex je možné po 3 hodinách po odstranění tampónu a vyplachování.

Při používání tampónů musíte zvážit délku menstruačního cyklu. Tampóny se začínají používat 6-7 dnů po začátku menstruace a končí 6-7 dnů před menstruací.

Standardní profylaktická kúra předpokládá 1 – 2 tampóny měsíčně. Standardní léčba a preventivní kúra zahrnuje 4-10 tampónů v závislosti od problému.

Upozornění: V případě, že máte zavedeno nitroděložní tělísko, používání tamponů se nedoporučuje.

(zdroj)

Jmenuje se to ,,Bylinné vaginální tampony“. Ty, které mám osobně odzkoušené (Green World), vidíte na obrázku. Sada šesti kusů vás vyjde asi na 700-800kč a dá se to objednat přes internet. Například na e-shopech, které jsem našla: (1.) (2.) (3.) (4.)

Pokud se rozhodnete pro výrobek Green World, stala se mi s ním trošku nemilá věc, na kterou by bylo dobré upozornit. Na krabičce nebylo vyznačeno datum výroby a po rozbalení jsem si všimla, že na každém balení je vyznačeno datum březen 2016. Tak jsem se lekla, že mi poslali prošlý výrobek. Celou věc jsme tentýž den vykomunikovali s e-shopem ze kterého jsem to koupila. Vysvětlili mi, že nejde o datum expirace, ale datum výroby. Konkrétně Green World, který vidíte na obrázku, se vozí z Číny, pravděpodobně je to tam se značením trošku jinak… Tamponky Green World se mají spotřebovat do dvou let od data uvedeného na balení.

Komentáře

Ikona diskutujiciho leeth 2017-03-23 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nadherny clanek, zkusim co nejdriv. Jati chtela uz dlouho doporucit Secret Ceres. 🙂

Ikona diskutujiciho All 2017-03-23 10:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja ich používam už cca dva roky na odporúčanie mojej liečiteľky, značku Bang De Li a objednávam priamo od výrobcu na aliexpresse, kus vyjde cca na euro aj niečo. https://www.aliexpress.com/store/product/Female-health-care-vagina-tampons-Bang-De-Li/914330_647646147.html?spm=2114.12010608.0.0.XbMx4y :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2017-03-23 10:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  Máš s nimi stejné výsledky jako u těch dvou výše zmíněných? Fakt to vypadá jako úplně stejná věc, jenom v jiném obalu :D

Ikona diskutujiciho All 2017-03-23 10:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Áno fungujú presne tak isto, o tých bang de li sa dajú pozrieť hodnotenia aj napríklad na amazone alebo priamo tam u výrobcu má stovky pozitívnych.  Ja som ich pôvodne objednávala zo Slovenskej stránky za 6eur/ks ale odkedy som našla priamo výrobcu tak len odtiaľ, je to to isté len s poriadnou prirážkou. Dá sa kúpiť aj 10 kusov, ak by chcel niekto vyskúsať tak tu je link : https://www.aliexpress.com/store/product/Bang-De-Li-Tampons-10-pieces-vacuum-packed-with-free-shipping/914330_1461949666.html?spm=2114.12010612.0.0.U4qLWc.

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-03-23 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to zajímavě, ale já osobně tampony nesnesu, není mi to příjemné, ale pokud bych měla nějaký problém, asi bych to vyzkoušela

Ikona diskutujiciho Alue 2017-03-23 11:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:  Není to pocitově stejné jako tampon. Sice se to dává na stejné místo, ale je to tak malé, že to vůbec necítíš, ani tě to nikde netlačí. Pokud tě štve šňůrka, dá se zkrátit.

Ikona diskutujiciho lucka 2017-03-23 21:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

škoda že je to tak drahé..,na mé problemy by se to šiklo ale ta cena 🙁

Ikona diskutujiciho Alue 2017-03-23 22:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:  tak řekni někomu blízkému o dárek, pokud nevyděláváš…

Ikona diskutujiciho Kaia 2017-03-24 06:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to vcelku fajn, jen me zaráží ten výplach. Někde jsem četla (myslím že u tebe nebo na kalíšek.cz ) že by se výplach rozhodně dělat neměl, že si tím narušíš celou jakoby rovnováhu. Tak nevím nevím… 8-O

Ikona diskutujiciho Alue 2017-03-24 09:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:  Přečti si doporučené recenze, pak pochopíš. Nějak to vytáhnout ven musíš, přece to tam nenecháš…

Ikona diskutujiciho Fellien 2017-03-24 13:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O tomto slyším poprvé 8-O Nějak se o tyto věci nezajímám, protože jsem tam dole problém nikdy neměla. Ale kamarádka s tím má problém pořád tak jí to doporučím. Upřímně si nedovedu představit mít pořád problémy s infekcemi, ale spousta mých kamarádek ty problémy má. Četla jsem, že se s kvasinkami některé ženy potýkají celý život. To musí být peklo :-(

Ikona diskutujiciho Hetmé 2017-03-24 14:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to dobře, ale mám problém, že jsem alergička a ne vždy snesu všechny bylinky, mohu se zeptat, jsou tam informace o alergických reakcích? Jinak zajímavý článek 🙂 Děkuji Hetmé

Ikona diskutujiciho Alue 2017-03-24 14:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:  Info pro alergiky jsem nikde neviděla.

Ikona diskutujiciho .lak 2017-03-25 01:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je pololidské téma. :-D

Ikona diskutujiciho Melisa 2017-03-26 18:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja o tom poprve cetla ted nedavno…a byl to zrovna anticlanek na tyto bylinkove tamponky, jak to muze byt nebezpecne a ty vyplachy teda vubec ze ne-eee. Ahááá rikam si…zase zjistili, ze zenskym pomaha neco, z ceho farmacie nema kseft, tak hned šup ! anticlanek o nebezpecnosti. Stejne jak ted narazim na clanky ohledne toho, jak muze byt kokosovy olej nebezpecny…Proste groteska:)

Ikona diskutujiciho Alue 2017-03-26 18:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:  Propagandě vůbec nevěř, to se jenom farmacie vzteká, tak si kupuje na bulvárních serverech špinivé články… ty tamponky jsou skutečně výborné, už jsem měla dva a výsledky jsou úžasné!

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2017-03-28 18:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono ty výplachy dost záleží, čím se dělají :-) Když to bude třeba MMS nebo hypermangan, tak to nejspíš vytříská úplně všecko včetně přátelských bakterií. Heřmánkový čaj nebo urina asi neuškodí. A pro obnovení mikroflóry se dají vždycky použít čípky. Já mám výborné zkušenosti s Gynocapsem, který není nijak zvlášť drahý a obsahuje přímo Döderleinův laktobacil, ne jen prebiotika, jako spousta jiných čípků.

Ikona diskutujiciho Káťa 2017-04-22 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tamponky jsem si objenala, protože Alušky článek vyšel zrovna ve dnech, kdy jsem intenzivně přemýšlela, jak řešit lehký zánět močových cest bez antibiotik. Nejdříve jsem si říkala, jak tak maličká kulička může působit. Ale dle vůně je to tak napěchované bylinama, že asi může:-) První den se sliznice jakoby potila (vyloučí se tak bakterie, viry…?), druhý den zdrsněla, a třetí den se to drsné na povrchu oddělilo (doufám, že v tom je vše to nežádnoucí). No zkouším teď druhou kuličku, jedna fakt nestačila:-) Cílila jsem se – jak už někdo psal – taková čistější a jaksi vědomější si své ženskosti. Takové uvědomění, že zdraví není samozřejmost, a dar ženství a že i to se má člověk starat. Celkově velice zajímavá zkušenost. :-)

Ikona diskutujiciho :) 2017-05-15 21:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, musim si to zavest jedine po menstruaci?? mam ted zanet a nechci ho resit antibiotikama a cekat az na menstruaci abych si to mohla zavest az po se mi taky nechce…Potrebuji neco od ulevy asi hned. Dekuji.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-05-16 09:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]:  Dodržuj odstupy podle návodu k použití.

Ikona diskutujiciho Darina Matejková 2019-03-16 08:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, ráda bych se zeptala , zda s tímto tamponem mohu do bazénu ? Bazén nelze posunout, mam ho v rámci rehabilitace. Děkuji za odpověď

Ikona diskutujiciho 🙂 2019-09-08 21:08:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alus dostala jsem nejaky odkaz kde pry pisou, ze jsou tyto tampony nejakym zpusobem nebezpečné. Pani ktera mi ho poslala, tvrdi, ze z nich mela pry i infekci, kterou potom musela nejak resit u doktora. Koukni, prozkoumej zdroj a relevantnost clanku, dej pak vědět 😉diky. Podle me je to docela nesmysl, ja mam pouze pozitivni zkušenosti, a tady vas je take spoustu, tak se mi tomu nechce moc verit. https://www.google.com/amp/s/amp.iflscience.com/health-and-medicine/doctors-have-strongly-warned-against-putting-herb-balls-detox-their-wombs/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-09-09 09:24:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Když máš dobré zkušenosti, tak proč řešíš ten článek? No jistě, že budou vycházet články aby to nikdo nepoužíval, když si s tím některé ženy vyřešily i závažné nemoci a vyhly se tak operaci. Farmašmejdi přicházejí o peníze. Už za nimi nikdo s mykozou nepůjde, ale vezme si kuličku a je v pohodě.

Ikona diskutujiciho Alena 2020-02-20 22:55:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, zkoušel někdo objednávat z Aliexpress, odkaz co dala slečna nefunguje 🙁 mam z toho celkem obavu, ale cena tady, mi prijde přemrštěná.Uz pul roku trpim na bakterialni záněty a ne se toho zbavit 🙁

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-21 07:51:27
Ikona diskutujiciho
sipka

nebo výplachy koloidním stříbrem 3x denně… někdo si tam dává stroužek česneku, ten to vyžene

Ikona diskutujiciho Jitka 2020-08-05 10:50:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, objednávám třeba tady https://www.aliexpress.com/item/32960710821.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.24e14c4dU9vZ9t
Počtejte s tím, že to trvá delší dobu než to příjde. Kdyby odkaz nefungoval dá se ve vyhlédavači hledat takto „vaginal medicine swabs“.
Chtěla jsem se zeptat zda má někdo zkušenosti s jiným balením než je to zlaté, na aliexpresu prodávají ještě ružové a modré, nikde jsem nenašla rozdíl. Dík J.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-08-05 11:23:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Měla jsem i růžové, červené a všechno funguje úplně stejně. Bez ohledu na značku nebo barvu pytlíku.

Ikona diskutujiciho Martina 2020-12-27 22:03:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže je naozaj bezpečné to objednať z ali?

Ikona diskutujiciho Barbora 2021-01-11 13:40:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj…vymenim 14 kuliček ve zlatých pytliccich koupených na Aliexpressu (nevěřím jim)..třeba za bio/domácí vajíčka 🙂

Ikona diskutujiciho Lucie 2021-12-31 13:52:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,
pokud je to stále aktuální, kontaktuj mě prosím na mail: [email protected] a domluvíme se.
Děkuji. 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek