Vánoční soutěž: ,,Bytosti přírody v zimě“ – Vyhlášení výherců

18.12.2014 v Aluška.org 8

Kdo vyhrál knihu od Margot Ruis? 🙂

Ještě jednou děkuji všem, kteří se zúčastnili a poslali obrázek do Vánoční soutěže. Jak už psali někteří čtenáři/sudí přede mnou, člověk by nejraději podaroval všechny, ale sponzor nám poslal knihy dvě, víc není… A tak je tedy na řadě, určit vítěze podle daných pravidel… Což se však ukázalo jako velice těžký úkol!

Proto jsem si neodpustila menší změnu, protože nemůžu vybrat mezi dvěma obrázky pro druhou cenu… Já vím, ono by se to moc nemělo měnit, když se něco řekne, tak to má prostě platit a basta fidli, ale nešlo to jinak.

A jak jsem to vyřešila? To za chvilku uvidíte 🙂

1. Místo – Hlasování

Hlasování dopadlo vlastně jednoznačně, vyhrává obrázek od nadané kreslířky s číslem 18. Spící strom. Jednu knihu od Margot Ruis tedy vyhrává Míša, s krásným počtem 70 hlasů.

Náhled ankety 17.12 2014 ve 14:00 (ukončení hlasování):

(Na obrazovku se mi to už nevešlo, ale čísla 1 až 5 měly počet hlasů v tomto pořadí: 20, 11, 8 ,9, 1.)


Co si budeme povídat, Spící strom velice přesně vystihuje zadání soutěže ,,Bytosti přírody v zimě“. Má nápad, je krásný, má atmosféru. Zkrátka vše, co by vítězný obrázek měl mít. Míša si výhru zaslouží, také už pro mne v minulosti namalovala krásný portrét, který mám dodneška. Aktuálně mi visí na chodbě a všechny návštěvy z něj učurkávají blahem. Takže jasně zasloužená výhra i za mě, nejenom za hlasování.

2. Místo – Můj mazánek

Původně jsem si byla naprosto jistá tím, že hlasovací výhru má v kapse obrázek číslo 11, Zimní víla a večerní hvězda. Jednoduše jsem s tím počítala jako s hotovou věcí (to mi totiž ještě nepřišly ty další obrázky :D!) a také jsem fandila obrázku 17. Zimní melodie, za který jsem i hlasovala.

Nakonec však první místo získává Spící strom a tak se mi stalo, že bych nejraději vzala tu druhou knížku, rozkrojila a každé z holek poslala půlku 😀 – To by asi nebyly moc rády.

Takže druhou knihu od Margot Ruis získává v této soutěži obrázek 17. Zimní melodie, který je podle mě jeden z těch, kde si autorka opravdu hodně vyhrála s detaily, se kterým se pořádně mazlila, vložila do něj i spoustu nápadů. Také formát obrázku není standardní A4, ale větší. Za perfektní a mistrovské vystižení zimní atmosféry ve světě víl, si knihu s přehledem zaslouží 🙂 A fakt mě po otevření tohoto obrázku přikovala v křesle, že mi spadla brada. Úplně mi to učarovalo… Ještě navíc miluju modrou.

3. Místo – Nečekaně

Pořád je tu ale obrázek 11. Zimní víla a večerní hvězda, který je za mě taky vítěz, ale nevyšla mi na něj už výhra! A tak mi odpusťte, ale dovolím si na závěr tak trochu fixlovat a neohlášeně přidávám třetí výhru pro tento obrázek, o kterém od autorky vím, že je dělaný kombinovanou technikou na formátu A2 a práce zabrala celkem týden… Nepředstavitelně náročné a překrásné profesionální dílo nemůže odejít s prázdnou 🙂

A co za něj? – Třetí výherce dostává možnost, vybrat si jakoukoliv jednu knihu, která je aktuálně vystavená na mém e-shopu. http://www.kramky.cz/alue Může to být jedna z mých, Svítání nebo Svět za oponou, ale i jakákoliv jiná, klidně z těch, které jsou vystavené jako antikvariát. Takže na autorce Violet teď leží pouze jediný úkol, zajít do obchůdku, prohlédnout si knihy které jsou k dispozici, jednu si tam nakliknout, zadat adresu a balíček přijde zdarma, bez ohledu na výslednou cenu, nebo poštovné. Zajímavé tituly jsou, pořád je tam například učebnice Irisdiagnostiky (dost úspěšná kniha), v antikvariátu je nyní také populární Sensei ze Šambaly, myslím že je z čeho si vybrat 🙂

Ještě se mi opravdu MOC líbila kresba 16, pro obrovskou dávku fantazie, talentu, a nápad. A díky za tu překrásnou bílou sovu 🙂 Taky mě moc oslovila kresba 15., protože vypadala, jakoby vypadla z nějaké hezké pohádky. Úplná knižní ilustrace… Ještě se mi moc líbil obrázek od Liliany a taky číslo šest, tam šlo poznat, že byla kresba pracná.

Nebo číslo 9. s králíčkem, to se taky povedlo. Dokonce tomáš marný nad touto kresbou ( … já ho i viděla se roztékat. Říkala jsem mu že děláme teď soutěž, ukázala jsem mu obrázky co jste poslali a sledovala, co na to řekne.) upustil slzu! 😀 Že prý to bylo tak rozkošné… a hlasoval pro ni. Do poslední chvíle fandil králíčkovi od Kiki. A ještě se roztékal nad 21., kde je nakreslená realistická spící kočička s malou vílou… Prostě zvířátka, no. Co může být hezčího…?

Zkrátka favoritů bylo hodně, moc se vám to povedlo, děkuji za účast a těším se na vaše další dílka v dalších soutěžích 🙂

P.S. Všechny obrázky z této soutěže jsou archivované v čtenářské galerii ve složce ,,Soutěže“ zde: souteze

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ceneon 2014-12-18 15:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Akorát technická poznámka:

Ikona diskutujiciho lissabonka 2014-12-18 15:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jéj, to som rada že aj Zimná hvězda dostala cenu, veěmi sa mi páčila, ale nakoniec som hlasovala za Zimnú melódiu a obydve dostali cenu :D to je super…

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-12-18 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem hlasovala pro 10, ten mi přišel kouzelný. Ještě mě pak hodně zaujaly 15, 17 a 20. Bylo ale hrozně těžké vybrat si jen jeden obrázek, každé dílko má něco do sebe:)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-12-18 18:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Najviac sa mi páčila Zimní víla a večerní hvězda, čakal som že bude mať dosť hlasov, tak som dal hlas elfke so srnkami 🙂

Ikona diskutujiciho Mued 2014-12-18 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já měla taky několik favoritů. Nejvíc se mi líbili Wena, Kiki, Zimní víla a večerní hvězda, Spící strom, Zimní víla a Kočičí spánek. Nakonec jsem hlasovala pro Wenu, protože to byl hádám asi dětský autor a měl to moc pěkné, i ta básnička se mi líbila. A to jsem původně myslela, že budu hlasovat pro Spící strom, ale pak jsem si to ještě rozmyslela.

Ikona diskutujiciho colourfulworlds 2014-12-18 18:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-) Tak to je zasloužená výhra, překvapil mě detailnější popis k obrázku 11, to teda klobouk dolů. Hlasovala jsem pro 16, tak na mě nějak zapůsobil :).

Ikona diskutujiciho Jindra 2014-12-18 20:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejvíc mě oslovila jednička, samozřejmě díky té básničce, bez ní by byl efekt poloviční. Jedenáctka je technicky nejdokonalejší a nejlíbivější. Ale celkově překvapila ta vysoká účast. Podle skoro nulových komentářů pod oznámením soutěže jsem myslel, že se to nechytne a ono takové překvapení.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-12-18 21:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: No.. oni ti nejchytřejší  a nejschopnější lidé většinou nemají potřebu o něčem diskutovat, prostě to udělají… Takže asi tak :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek