Detoxikácia organizmu predstavuje zbavenie organizmu od usadených ťažkých kovov a súčasného odstránenia tzv. „ložiska“ – amalgámových výplni. Prevádza sa pomocou tzv. komplexotvorných látok, ktoré dokážu ortuť viazať a vylúčiť z organizmu. Existujú viaceré možnosti detoxikácie, napr. pomocou DMPS, DMSA, Glutation, Chlorella, alebo Koriander.
ČO JE AMALGÁM?
Amalgám sa používa už 150 rokov v „starostlivosti“ o chrup. Avšak už po dlhé roky sa mnohí stomatológovia a pacienti búria proti tejto zliatine. Až do posledného času bohužiaľ bezvýsledne.
Zloženie
Amalgám je zliatina z ortute a ostaných kovov. Pozostáva zo striebra, ortute, medi, zinku a cínu. Ortuť je v tejto zliatine zastúpená 50% , zastúpenie ostatných kovov je pohyblivé.
Nevýhody amalgámu
Vysoká záťaž pre pacienta v podobe chronickej otravy.
Nestáva sa, že by mal človek okamžite poškodené zdravie založením amalgámových výplní. Oveľa horšia je však chronická otrava. Priame spojenie medzi založením amalgámových výplní a symptómami otravy nie je vtedy, keď sa táto prejaví väčšinou už dostupne a dokázateľne.
Kto by myslel na to, že plomby založené pred 10. rokmi môžu byť zodpovedné za rôzne zdravotné ťažkosti. Nikto nedokáže do dnešného dňa, koľko ľudí má poškodené zdravie „vďaka“ amalgámu.
Do dnes nebolo oficiálne uznané nebezpečenstvo poškodenia zdravia amalgámom a taktiež neexistujú žiadne výskumy tejto otravy. Koná sa jednoducho podľa motta: „čo nesmie byť, to ani nemôže byť.“
Viete, čo vzniká keď sa pomocou kyseliny (slín) spoja dva kovy? Áno? Už v skole sa o tom učíme, že vzniká elektrický prúd. Toľko ku vzniku „ústnej baterky.“ A vedeli ste aj to, že elektrický prúd vyťahuje kovy z ich väzieb? To znamená, že pacient ortuť so svojich výplní prehĺta a inhaluje.
Zo strany zástancov amalgámu býva tvrdo poukazované na to, že človek prijíma ortuť aj z iných zdrojov:
– Ryby a „dary mora“ – 2,3 µg ortute/100 gr
– Iné potraviny – 0,3 µg ortute/100 gr
– Zubný amalgám – 3,8 – 21 µg ortute/100 gr
Ako vidíme zaťaženie ortuťou zo zubných výplní je vyššie ako zo všetkých ostatných prameňov dohromady.
Usadzovanie ortute
Ortuť je ťažký kov a tak keď sa dostane do organizmu, sa v ňom usadzuje.
„Obľubuje“ predovšetkým nasledovné orgány v poradí ich zamorenia:
– Nervy
– Mozog
– Kosti (čeľusťové)
– Pečeň
– Cez placentu prechádza na ešte nenarodene dieťa!
– Ústna sliznica
– Zabraňuje šíreniu nervových stimulov
Fakt, že ortuť „ide na obličky“ je skutočnosť známa už viac ako 200 rokov. Už v minulých storočiach sa ľuďom, u ktorých sa chcelo docieliť zvýšené vylučovanie moču , podávali vysoké dávky ortute. Taktiež sa ortuť v histórii podávala pacientom trpiacich na syfilis (choroba, ktorá zasahuje aj mozog).
Historické knihy však mlčia o ďalšom osude týchto chudákov umierajúcich za strašného rozpoloženia v starých vojenských nemocniciach na Malte. Len v posledných rokoch bola oficiálne potvrdená skutočnosť, že rusky cár Ivan „Hrozný“, ktorý tiež ochorel na syfilis, zomrel na otravu ortuťou.
Výskumy jeho pozostatkov dokázali zvýšené hodnoty ortute v jeho organizme ešte teraz o 20 násobok! To, že si tento cár zabil vlastného syna, ktorého nadovšetko miloval a umrel v strašných psychických stavoch a bolestiach, čím si vyslúžil aj svoj prívlastok, svedčí o tom, čo ortuť dokáže.
Ďalší šok
Ani placenta tehotnej ženy nie je bariérou pre ortuť. A tak môžu byt deti matiek s väčším počtom amalgámových výplní prísť už na svet s chronickou otravou ortute!
Symptómy otravy ortuťou
Rozlišujeme chronickú a akútnu otravu ortuťou.
Akútna otrava ortuťou sa v našich kultúrnych kruhoch prakticky nevyskytuje (iba ak by niekto z dôvodu samovraždy zjedol ortuť).
Počas chronickej otravy ortuťou vznikajú určité symptómy. Delia sa na hlavné symptómy, ktoré môžu byť doplnené tzv. vedľajšími symptómami.
Hlavne príznaky
Alergie, bolesti brucha, bolesti hlavy, závrate, nervozita, svalová slabosť, strata energie
Vedľajšie príznaky
Poruchy pamäte, depresie, poruchy spánku, ochrnutia, poruchy videnia, oslabnutie imunity, náklonnosť na infekčné choroby, astma, kožné vyrážky, zápaly žalúdka a čriev, zápaly čeľustí, problémy s plodnosťou, kovová príchuť v ústach, pálenie ústnej dutiny, vypadávanie vlasov, krvácanie ďasien, kŕče, v dôsledku oslabenej imunity – plesne.
U žien s vysokým zaťažením ortuťou nedochádza k oplodneniu a tiež sa predpokladá súvis medzi sklerózou multiplex a otravou ortuťou.
Musí sa amalgám hneď vybrať?
V zásade platí: Amalgám musí byť odstránený.
Pozor!
V žiadnom prípade netestovať alebo vyberať plomby tesne pred počatím dieťaťa alebo počas tehotenstva a kojenia.
Amalgámové plomby sa vyberajú pomaly, to znamená 1-2 plomby za 3-4 týždne. Popri detoxikácii podporujte vylučovacie organy – obličky, pečeň, žlčník a lymfatický systém – regeneračnými a detoxikačnými prípravkami pre jednotlivé orgány.
Pozn Alue: Pokud byste si nechali odstranit naráz u zubaře tři plomby a více, mohlo by u vás dojít ke kolapsu, protože organismus by dostal šok. Dlouhodobě se adaptoval na určitý elektrický náboj v ústech, mozek na tento náboj reaguje, ovlivňuje ho to a když se náboj výrazně zničehonic změní, může nastat problém.
Jděte na odstranění zubních plomb z amalgámu, je to důležité, ale vždy si nechte udělat maximálně dvě. Pokud jich máte více, roztáhněte si návštěvy u zubaře na několikrát.
Selén a zinok predstavujú veľmi dôležitú súčasť tejto terapie. Selén patrí v organizme do určitého detoxikačného systému. Okrem toho má jednu vlastnosť a to viazať ortuť do nerozpustného ortuť – selenit komplexu. Zinok vyťahuje ortuť z väzieb v organizme.
Ak ste veľmi chorý a veľmi zaťažený ťažkými kovmi, odporúča sa najskôr znížiť zaťaženie organizmu od ortute pomocou pravidelnej detoxikácie. Dôvodom je skutočnosť, že takto chorý človek s vysokým zaťažením ortute môže reagovať na vyberanie amalgámových plomb a tým pádom ďalším prísunom ortute do tela masívnym zhoršením zdravotného stavu.
Chcete možno čakať, že sa vaše telo vylieči samo?
Žiadny problém! Amalgám ma svoj „polčas rozpadu“ 18 až 30 rokov.
– Iba za 18-30 rokov odbúra telo prirodzenou cestou 1/2 dnes obsahujúcej ortute
– Iba za 30-60 rokov odbúra telo prirodzenou cestou 3/4 dnes obsahujúcej ortute
– Iba za 54-90 rokov odbúra telo prirodzenou cestou 7/8 dnes obsahujúcej ortute
Kto nemá toľko času čakať na svoje vyzdravenie, musí sa postarať o alternatívy. Že sa amalgám dlhodobo musí odstrániť zo zubov – o tom už niet pochýb.
Po vyvŕtaní amalgámu sa doporučuje použiť ako výplň cement a až po dlhšom čase (minimálne 6 mesiacov a viac) sa rozhodnúť pre konečnú výplň.
Podľa stupňa otravy a po vybraní amalgámových výplní trvá ešte veľa mesiacov a aj rokov, kým zaťaženie organizmu ortuťou sa opäť dostane aspoň spolovice do normálnej úrovne.
zdroj: http://www.badatel.net/detoxikacia-organizmu-od-ortute/
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová Presne môj problém, ja som v takom štádiu…
-Andrej Proboha, že takovým nesmyslům věříte, buď je někdo…
-armag Mám kámoše co byl na mužské síle i…
-Alue K. Loskotová Teda, díky moc! Napsal jsem jim mail s…
-astrei swingař