Vaše zdravotní problémy možná způsobuje amalgámová zubní plomba / DOPORUČUJI

18.8.2016 v Zdravověda 14

Detoxikácia organizmu predstavuje zbavenie organizmu od usadených ťažkých kovov a súčasného odstránenia tzv. „ložiska“ – amalgámových výplni. Prevádza sa pomocou tzv. komplexotvorných látok, ktoré dokážu ortuť viazať a vylúčiť z organizmu. Existujú viaceré možnosti detoxikácie, napr. pomocou DMPS, DMSA, Glutation, Chlorella, alebo Koriander.

ČO JE AMALGÁM?

Amalgám sa používa už 150 rokov v „starostlivosti“ o chrup. Avšak už po dlhé roky sa mnohí stomatológovia a pacienti búria proti tejto zliatine. Až do posledného času bohužiaľ bezvýsledne.

Zloženie

Amalgám je zliatina z ortute a ostaných kovov. Pozostáva zo striebra, ortute, medi, zinku a cínu. Ortuť je v tejto zliatine zastúpená 50% , zastúpenie ostatných kovov je pohyblivé.


Nevýhody amalgámu

Vysoká záťaž pre pacienta v podobe chronickej otravy.

Nestáva sa, že by mal človek okamžite poškodené zdravie založením amalgámových výplní. Oveľa horšia je však chronická otrava. Priame spojenie medzi založením amalgámových výplní a symptómami otravy nie je vtedy, keď sa táto prejaví väčšinou už dostupne a dokázateľne.

Kto by myslel na to, že plomby založené pred 10. rokmi môžu byť zodpovedné za rôzne zdravotné ťažkosti. Nikto nedokáže do dnešného dňa, koľko ľudí má poškodené zdravie „vďaka“ amalgámu.

Do dnes nebolo oficiálne uznané nebezpečenstvo poškodenia zdravia amalgámom a taktiež neexistujú žiadne výskumy tejto otravy. Koná sa jednoducho podľa motta: „čo nesmie byť, to ani nemôže byť.“

Viete, čo vzniká keď sa pomocou kyseliny (slín) spoja dva kovy? Áno? Už v skole sa o tom učíme, že vzniká elektrický prúd. Toľko ku vzniku „ústnej baterky.“ A vedeli ste aj to, že elektrický prúd vyťahuje kovy z ich väzieb? To znamená, že pacient ortuť so svojich výplní prehĺta a inhaluje.

Zo strany zástancov amalgámu býva tvrdo poukazované na to, že človek prijíma ortuť aj z iných zdrojov:

– Ryby a „dary mora“ – 2,3 µg ortute/100 gr

– Iné potraviny – 0,3 µg ortute/100 gr

– Zubný amalgám – 3,8 – 21 µg ortute/100 gr

Ako vidíme zaťaženie ortuťou zo zubných výplní je vyššie ako zo všetkých ostatných prameňov dohromady.

Usadzovanie ortute

Ortuť je ťažký kov a tak keď sa dostane do organizmu, sa v ňom usadzuje.

„Obľubuje“ predovšetkým nasledovné orgány v poradí ich zamorenia:

– Nervy

– Mozog

– Kosti (čeľusťové)

– Pečeň

– Cez placentu prechádza na ešte nenarodene dieťa!

– Ústna sliznica

– Zabraňuje šíreniu nervových stimulov

Fakt, že ortuť „ide na obličky“ je skutočnosť známa už viac ako 200 rokov. Už v minulých storočiach sa ľuďom, u ktorých sa chcelo docieliť zvýšené vylučovanie moču , podávali vysoké dávky ortute. Taktiež sa ortuť v histórii podávala pacientom trpiacich na syfilis (choroba, ktorá zasahuje aj mozog).

Historické knihy však mlčia o ďalšom osude týchto chudákov umierajúcich za strašného rozpoloženia v starých vojenských nemocniciach na Malte. Len v posledných rokoch bola oficiálne potvrdená skutočnosť, že rusky cár Ivan „Hrozný“, ktorý tiež ochorel na syfilis, zomrel na otravu ortuťou.

Výskumy jeho pozostatkov dokázali zvýšené hodnoty ortute v jeho organizme ešte teraz o 20 násobok! To, že si tento cár zabil vlastného syna, ktorého nadovšetko miloval a umrel v strašných psychických stavoch a bolestiach, čím si vyslúžil aj svoj prívlastok, svedčí o tom, čo ortuť dokáže.

Ďalší šok

Ani placenta tehotnej ženy nie je bariérou pre ortuť. A tak môžu byt deti matiek s väčším počtom amalgámových výplní prísť už na svet s chronickou otravou ortute!

Symptómy otravy ortuťou

Rozlišujeme chronickú a akútnu otravu ortuťou.

Akútna otrava ortuťou sa v našich kultúrnych kruhoch prakticky nevyskytuje (iba ak by niekto z dôvodu samovraždy zjedol ortuť).

Počas chronickej otravy ortuťou vznikajú určité symptómy. Delia sa na hlavné symptómy, ktoré môžu byť doplnené tzv. vedľajšími symptómami.

Hlavne príznaky

Alergie, bolesti brucha, bolesti hlavy, závrate, nervozita, svalová slabosť, strata energie

Vedľajšie príznaky

Poruchy pamäte, depresie, poruchy spánku, ochrnutia, poruchy videnia, oslabnutie imunity, náklonnosť na infekčné choroby, astma, kožné vyrážky, zápaly žalúdka a čriev, zápaly čeľustí, problémy s plodnosťou, kovová príchuť v ústach, pálenie ústnej dutiny, vypadávanie vlasov, krvácanie ďasien, kŕče, v dôsledku oslabenej imunity – plesne.

U žien s vysokým zaťažením ortuťou nedochádza k oplodneniu a tiež sa predpokladá súvis medzi sklerózou multiplex a otravou ortuťou.

Musí sa amalgám hneď vybrať?

V zásade platí: Amalgám musí byť odstránený.

Pozor!

V žiadnom prípade netestovať alebo vyberať plomby tesne pred počatím dieťaťa alebo počas tehotenstva a kojenia.

Amalgámové plomby sa vyberajú pomaly, to znamená 1-2 plomby za 3-4 týždne. Popri detoxikácii podporujte vylučovacie organy – obličky, pečeň, žlčník a lymfatický systém – regeneračnými a detoxikačnými prípravkami pre jednotlivé orgány.

Pozn Alue: Pokud byste si nechali odstranit naráz u zubaře tři plomby a více, mohlo by u vás dojít ke kolapsu, protože organismus by dostal šok. Dlouhodobě se adaptoval na určitý elektrický náboj v ústech, mozek na tento náboj reaguje, ovlivňuje ho to a když se náboj výrazně zničehonic změní, může nastat problém.

Jděte na odstranění zubních plomb z amalgámu, je to důležité, ale vždy si nechte udělat maximálně dvě. Pokud jich máte více, roztáhněte si návštěvy u zubaře na několikrát.

Selén a zinok predstavujú veľmi dôležitú súčasť tejto terapie. Selén patrí v organizme do určitého detoxikačného systému. Okrem toho má jednu vlastnosť a to viazať ortuť do nerozpustného ortuť – selenit komplexu. Zinok vyťahuje ortuť z väzieb v organizme.

Ak ste veľmi chorý a veľmi zaťažený ťažkými kovmi, odporúča sa najskôr znížiť zaťaženie organizmu od ortute pomocou pravidelnej detoxikácie. Dôvodom je skutočnosť, že takto chorý človek s vysokým zaťažením ortute môže reagovať na vyberanie amalgámových plomb a tým pádom ďalším prísunom ortute do tela masívnym zhoršením zdravotného stavu.

Chcete možno čakať, že sa vaše telo vylieči samo?

Žiadny problém! Amalgám ma svoj „polčas rozpadu“ 18 až 30 rokov.

– Iba za 18-30 rokov odbúra telo prirodzenou cestou 1/2 dnes obsahujúcej ortute

– Iba za 30-60 rokov odbúra telo prirodzenou cestou 3/4 dnes obsahujúcej ortute

– Iba za 54-90 rokov odbúra telo prirodzenou cestou 7/8 dnes obsahujúcej ortute

Kto nemá toľko času čakať na svoje vyzdravenie, musí sa postarať o alternatívy. Že sa amalgám dlhodobo musí odstrániť zo zubov – o tom už niet pochýb.

Po vyvŕtaní amalgámu sa doporučuje použiť ako výplň cement a až po dlhšom čase (minimálne 6 mesiacov a viac) sa rozhodnúť pre konečnú výplň.

Podľa stupňa otravy a po vybraní amalgámových výplní trvá ešte veľa mesiacov a aj rokov, kým zaťaženie organizmu ortuťou sa opäť dostane aspoň spolovice do normálnej úrovne.

zdroj: http://www.badatel.net/detoxikacia-organizmu-od-ortute/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Petule 2016-08-18 04:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chci si nechat vyvrtat amalganove plomby, jenze nevím co se pak stane s dírama? A pak jsem nasla tohle http://www.2012rok.sk/wp/strava-a-ocista/20155-prevence-kazu

Ikona diskutujiciho Renata 2016-08-18 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

na Slovensku ma o tomto rozsiahly blog pani Svetlana Wenzl, ktora si touto otravou presla a podava informacie. Podla jej nemeckej terapeutky, ktora ju z toho dostavala jedine DMSA moze pomoct vylucit ortut z tela. Ja si myslim, ze su nato aj ine pripravky/ napr. Joalis, alebo teraz som si objednala Enterosgel, vyvinuty rusmi na tie tazke kovy a odporucaju ho na mnohych blogoch aj na chemtrails/. Neviem, ako sa da zistit pritomnost ortuti v krvi aj jednotlivych organov, kedysi som bola na diagnostike dr. Volla, tam mi zistili "len" hlinik v tele, pristroj Salvia u Joalis terapeutky nic, tak neviem, nakolko je to presne, amalganu mam este dost v puse. Jeden pan vravel, ze mu to zistili na vzorke vlasu, ale to uz sa muselo jednat o silnu kontaminaciu ortutou, lebo myslim, ze v beznych labakoch takmer nic nezistia.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-18 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  No co s dírama… zaplatíš si bílou plombu. Nehradí to pojišťovna.

Ikona diskutujiciho Dominika 2016-08-18 17:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Byla jsem na předělání amalgámových plomb před x lety, kvůli estetice, ale navíc jsem pod nimi měla kazy, což mi moje zubařka neřekla… Mnoho let mi říkala "Jooooo dobrýý", i když jsem měla jiný pocit. Teď na soukromé klinice si nemohu stěžovat, převrtání mi rozdělili právě na dvě návštěvy.

Ikona diskutujiciho Petule 2016-08-18 19:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A bílý plomby jsou bez závady? Já nekde cetla, ze narusují endokrynní systém.

Ikona diskutujiciho aligatorcrocodila 2016-08-18 20:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidé mají podobnou schopnost jako aligátoři, jen je potlačena. Slyšel jsem o dvou případech, kdy lidem narostly třetí zuby, a nebylo to na genetickém základě, ale na základě vyšší zátěže chrupu. Američané také nešli do výzkumu naslepo – už americký jasnovidec Cayce upozornil, že pomocí elektrického dráždění dásní stejnosměrným napětím cca 0,9 voltu lze vyvolat růst "třetího" zubu. Elektrický proud nejspíš usměrní a povzbudí tok bioenergie (čchi) a ta pomůže vytvořit zárodečné jádro nebo přesunout kmenové buňky z jiného místa.

Ikona diskutujiciho ifka :-) 2016-08-19 22:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:Také jsem četla,že ta bílá plomba není dobrá..že to narušuje hormony..

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-20 13:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho :) 2016-08-20 16:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak me bohuzel nicila zuby pasta bez fluoru. Sama jsem tomu nechtela verit, ale uz jen kdyz jsem to zkousela, jednou si umyt s a potom bez neskutecny rozdil. A neni to jinymi slozkami v paste, protoze jsem si kupovala ciste prirodni ne moc levnou laveru. Ani zmenou stravy. Po vsech strankach mi vyhovovala az na to, ze me proste bolely cim dal tim vic zuby az sem nakonec nemohla jist vubec nic. Bylo to jak kdyby mi vrtaly vsechny zuby, jsem rada ze jsem na to prisla, sice pozdeji, ale prece, nejsem moc rada za to ze musim pouzivat fluor, ale radsi budu s nim nez nemoct se ani nadechnout pusou, nebo mit sliny v puse protoze ze vseho silena bolest. A uz taky vime, proc sestre odesel od te doby co presedlala na prirodni pasty skoro cely chrup. Nerikam ze to tak maji a musi mit vsichni, verim ze ne, ale take vim ze ja mam bez fluoru v paste zuby obnazene, delaji se mi prasklinky, kazy a nemuzu strcit nic do pusy. Razantni rozdil jsem pocitila uz po 4 tem vycisteni s fluorem. A to jsem si myslela jak budu muset utikat k zubari ze mi vyvrta celou pusu..Asi by mi rekl, ze fluor bohuzel zub nejakym zpusobem chrani.

Ikona diskutujiciho Fellien 2016-08-21 23:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám všude bílé plomby. Měla jsem amalgám, pod ním se mi vykazily zuby, vznikly chronické záněty. Nikdo mi nic neřekl, protrpěla jsem si jak zvíře, jeden zub dávali dohromady víc jak hodinu, ale nakonec je vše zachráněno, všude mám bílé plomby a nemůžu si s těžovat. S amalgámem jsem měla zuby přecitlivělé, s bílýma žádný problém.

Ikona diskutujiciho :) 2016-08-22 13:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: A co s nim mam delat? mazat si jim zuby? cistit?

Ikona diskutujiciho Jarka 2016-08-22 20:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:Souhlasím s kokosákem…už druhý rok dělám z kokosovýho oleje zubní pastu a paráda…když dojde návštěva, tak čumí jak puk co to v tom kelímku mám a na co to je :D

Ikona diskutujiciho eva 2016-08-23 17:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:Dle některých názorů zubařů fotokompozity uvolňují estrogeny a materiál je pro zub "cizejší"-zub častěji odumírá. A amalgám prý rtuť ze zubu neuvolňuje (jenom při přípravě-výpary). V porovnání s tím, se ale častěji na webu dočteme o škodlivosti amalgámu. Kde je pravda? Názory "odborníků" jsou ovlivněny vším možným, hlavní roli hrajou peníze, takže nelze věřit ničemu, ani zubařům. Tak paciente – pátrej po pravdě a vyber si a hlavně se z toho nezbláznit. Mě jsou sympatičtější bílé plomby, tak si dávám bílé.

Ikona diskutujiciho Petule 2016-08-30 04:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Díky za odpoved. Jeste si to prostuduju, nez neco podniknu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek