Věci, které byste neměli nikdy očekávat ani vyžadovat od druhých

16.4.2022 v Psychologie 14

Někdy od druhých lidí očekáváme až příliš mnoho. Váš život však můžete řídit jen vy. Jistě jsou věci, které bychom měli očekávat, ale někteří lidé nechápou, kde je zdravá hranice. To jim pak způsobuje problémy. Každý jsme jiný a někteří z nás nemohou dělat věci, které jiní naopak dělat mohou. Pokud od druhých očekáváte příliš mnoho, budete zákonitě zklamáni.Zde jsou věci, které byste nikdy neměli očekávat od druhých lidí.

Přestaňte očekávat, že s vámi budou ostatní lidé souhlasit
Ne každý s vámi bude souhlasit ve všem, co řeknete nebo uděláte. Pokud očekáváte, že s vámi bude souhlasit celý svět, budete nakonec jen naštvaní. Souhlasíte také se vším, co někdo řekne? Pravděpodobně ne.

Přestaňte očekávat, že ostatní lidé budou uklízet váš nepořádek
Vaše chyby jsou vaše a nikdo jiný by po vás neměl uklízet, ať už doslova, nebo v životních situacích. Vy děláte chyby a vy za ně máte odpovědnost.

Přestaňte očekávat, že ostatní lidé budou dokonalí
Nikdo není dokonalý. Ani vy, ani váš nejlepší přítel, ani nikdo jiný. Jsme jenom lidé.

Přestaňte očekávat, že vás druzí lidé udělají šťastnými
Jediný člověk, který vás může udělat šťastným, jste vy sami. Štěstí nelze nalézt v jiné osobě. Je to něco, co najdete uvnitř sebe a co si sami vypěstujete.

Přestaňte očekávat, že druzí lidé budou takoví, jaké je chcete
Nikdo nebude dokonale zapadat do formy, kterou jste si pro něj vytvořili. Je třeba druhé lidi akceptovat takové jací jsou.

Přestaňte očekávat, že ostatní lidé budou stále v pořádku
Ostatní lidé mají své vlastní problémy, kterým musí čelit. Nemůžete očekávat, že budou šťastní pokaždé, když je uvidíte. Nemůžete ignorovat emoce druhých, i na nich záleží.

Přestaňte očekávat, že se k vám druzí lidé budou chovat tak, jak se chováte vy k nim
Někteří lidé jsou prostě kreténi. To, že jste laskaví, neznamená, že lidé budou laskaví k vám. Měli byste se s tím smířit a ty, kteří se k vám chovají špatně, vyškrtnout ze svého života.

Přestaňte očekávat, že vám ostatní lidé budou číst myšlenky
Pokud se jasně nevyjádříte, nikdo nebude vědět, co chcete. Přestaňte hrát na to, že vám lidé musí umět číst myšlenky a měli by tudíž automaticky vědět, co mají podle vás udělat.

Přestaňte očekávat, že vám ostatní lidé budou rozumět
Nikdo vám nebude schopen zcela porozumět. Není způsob, jak to změnit. Neočekávejte, že vás lidé uvidí takové, jací skutečně jste. Často ani vy sami nevíte, kdo skutečně jste. Stále se měníte.

Přestaňte očekávat, že ostatní lidé budou dělat správné věci
Opět platí, že někteří lidé jsou prostě kreténi. Ne každý bude ochoten udělat správnou věc, když přijde vhodný čas. Někdy s tím nemůžete udělat vůbec nic, musíte se s tím prostě vyrovnat.

Přestaňte očekávat, že vás ostatní lidé přijmou
Ostatní lidé vás nemusí mít rádi a někteří vás nebudou moci vystát. To se stavá. Bez ohledu na to, zda jste milí, nebo nejste. Každý jsme jiný a někteří z nás se prostě nemají rádi, tak tu svou nenávist přenáší na druhé.

Přestaňte očekávat, že si vás ostatní budou automaticky vážit
Je mnoho lidí, kteří nejsou uctiví k druhým, nemají správné způsoby a nemají výchovu. Pokud se k vám někdo chová hrozně, je to zejména jeho vlastní vizitka a ne vaše. Musíte si nejprve vážit sami sebe, pokud chcete, aby si vás i ostatní lidé vážili. Ostatní to vycítí a začnou vás respektovat také. A pokud ne, tak víte, kam je máte poslat.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho tauri 2022-04-16 10:00:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady se právě dostáváme do bodu konce civilizace..
Přestaňte očekávat….
A sami vidíme, kam se lidé ženou svým jednáním, když na sobě odmítají pracovat a chtějí, aby od nich nikdo nic neočekával, krom zákeřných a podlých her. Na skoro nikoho už dneska není spoleh, co se řekne dneska, zítra neplatí. Po lidech chtít hezké chování..?
Prostě dostáváme se do bodu, kdy takové musíme svi*** krokem vyprášit z našeho života bez možnosti přístupu k nám. Jinak tak se zachráníme a přestaneme si hrát na hrdiny, že to dokážeme i s takovými lidmi. Když budeme k sobě upřímní, že by nás lidé taky opustili s takovým chováním, tak to samé uděláme i druhým a přestaneme být s těmi, kteří za to nestojí..I když jsme lidi, každý má na sobě pracovat a ne ztěžovat život jen proto, že nám systém ubližuje a nikdo to už ani nechce vidět, chápat, protože jsme v tom všichni a když nikdo nechápe mě, proč bych měl chápat druhé. Jen ten, kdo bude žít v harmonii může očekávat podobné a přestanou být takové rozdíly, jaké jsou dnes..
Přišli jsme si sem něco prožít a kdyby člověk uplně vynechal očekávání, neměl by naplánovaný život na zemi vůbec smysl, protože by očekával nějaké věci, lidi v životě, které by ani nepřišli. Takže ono očekávání má smysl, ale nemělo by brát svobodu druhým, protože velké očekávání je spíš egoistické a snaha chtít po druhých, co sám v sobě hledám a odmítám se to v sobě rozvíjet. Taky to zbavuje zodpovědnosti..ale přesto některé body jsou nutné ke spokojenému životu.

Ikona diskutujiciho Kristýnka 2022-04-16 10:56:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Líbí se mi věta, někteří lidé jsou prostě kreténi 😅 výstižný a je to přesně tak. Kreténů si nevšímat.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-16 11:22:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Zní to jednoduše, ale ve skutečnosti je to veliké životní moudro. Jakmile to člověk pochopí a přijme, život je jednodušší.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-04-16 15:21:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mě to rozesmálo :)) Jsem rád, že tady je vše dobré a nehraje se tu na duchovní věci typu, jsem duchovní a musim mluvit slušně, protože co by na to řekli ostatní.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-16 16:44:46
Ikona diskutujiciho
sipka

To je spisovné slovo. Debil, imbecil a kretén, jsou všechno slušná slova. Akorát se lidově používají v trochu jiném významu, než označovala původně.

Kretén je člověk s vývojovou poruchou nazývanou endemický kretenismus. Ta je způsobena nedostatkem jódu nebo nedostatečnou funkcí štítné žlázy u matky v prenatální fázi vývoje. Typické příznaky kretenismu je nízká inteligence, malý vzrůst, hluchoněmost, problémy s motorikou atd.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-16 18:05:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sem tam jsem nespolehlivého člověka potkala. A vím jistě, že se objevil vždy po mém vlastním selhání. Karma a zrcadlení v lidech mě z toho velmi rychle vyléčilo. Pokud někdo stále přitahuje nespolehlivce, tak to musí mít svůj důvod. Je potřeba si sáhnout do vlastního bordelu v hlavě a popřemýšlet, co dělám, že to stále k sobě přitahuju.
Očekávání si nahrává se slibováním. Komunikace a domluva selhává. Kde jsou sliby, tam je blízko možnost selhání. Po domluvě, plánování se vždy ukáže charakter člověka. Když se lidé na něčem potřebují domluvit, tak to mají také následně udělat. Si představte, že svěříte své dítě do rukou učitelkám v mateřské školce. Očekáváte, že se o ně dobře postarají a kuchařky jim uvaří dobrý, kvalitní a zdravý oběd. Očekáváte to, co původně slíbily. Přijdete po práci pro dítě a v budově jen děti. Když budete zjišťovat co se stalo, zjistíte, že učitelky se na to vyprdly a šly se ožrat s kotelníkem a kuchařkám se vařit nechtělo, tak hodily do herny rohlíky a děti, dělejte si co chcete. Očekáváme, že lidé splní to, co nám slíbili. Když někdo pouze slibuje a neudělá následně to co slíbil, tak je možnost odpuštění. Ale kdo si odpuštění neváží, zneužívá to znovu a znovu, tak mu potom už nikdo věřit nebude.
Je to složité téma. Na jednu stranu je to celé o dorozumění lidí mezi sebou, když potřebují udělat něco spolu. Praktické věci. A když jeden z nich není schopný to splnit, tak má asi nějaký psychický problém nebo je to charakterový šmejd a zkouší si s lidmi pohrávat. Na druhé straně, jakmile se nám děje cokoliv co se nám nelíbí, může v tom hrát roli karma a zrcadlení. Takže je to o uvědomění, očištění, dělat a myslet jinak.

Rozhodně mi je proti srsti člověk, který slibuje lásku a věrnost a takové věci. Jakmile s tímhle nějaký chlap začal, už jsem si dávala prst na rty a ššš…prosím zastav, neslibuj, prostě dělej a žij to. Největší důkaz lásky není slib, ale projev skutkem. Jakmile řekne chlap slovo slibuji, tak já odpovím slovy Nic neočekávám. Dřív se slib rovnal slovu čest. Jakmile muž nedodržel slib, mohl klidně přijít o vše. Dnes to očekávání bere opravdu za své. Pokud se znovu v lidech probudí čest a svědomí, tak snad můžeme… očekávat lepší časy.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-16 18:10:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, baví mě doprovodné fotky ke tvým článkům. Někde jsem četla, že pozitivní, harmonické a krásné fotografie dokáží už jen tím, že se na ně člověk chvíli dívá, snížit tlak, utišit a zklidnit srdce, tep. Prostě tyto typy obrázků dostanou člověka do příjemné a vyrovnané až meditativní roviny. Kdo reaguje na takové fotky podrážděně, ten má hodně zaprasenou psychiku. 😄

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-16 20:54:58
Ikona diskutujiciho
sipka

To se mi nikdy nestalo, že by se někomu nelíbily obrázky 🙂 minimálně o tom nevím.

Ikona diskutujiciho mirek 2022-05-13 07:25:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Karma je blbost. Vše je jen pohyb energie ven a zpět. Jenom to zpět někdy déle trvá. m.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-17 00:55:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezky se to tady rozjelo, tak mi nedá klid, když taky něco nepřihodím. Je mi jasný, že už máte plný zuby těch všech termínů, když se vlastně pořád tzv. nic neděje. Tak podráždím ještě trochu víc vaši fantazii. Přišla mi totiž zpráva se kterou se můžu podělit. Ale předem pro všechny troly, berte to pouze jako sci-fi. Takže – 21.12.2022 je konečný termín. Musíme, a to doslova musíme se do té doby i s planetou pozvednout. Pokud ne, další možnosti už nepřichází v úvahu. Na přelomu srpna a září se aktivují portály, kterými budou moct lidi s dostatečnými vibracemi libovolně procházet. Takže přestaňte sledovat TV a další pitomosti ohledně politiky. Meditujte, nebo aspoň choďte na sluníčko, které tu práci odvede za vás. Přestaňte se konfrontovat s těmi kretény a myslete hlavně na sebe a bude to v pohodě. A hlavně věřte Alušce, protože odvádí fantastickou práci. Takže hodně štěstí všem a těším se na vás u Med Beds. P.S. jak radí tomáš marný, sledujte show, dopadne to dobře!!!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-17 10:03:42
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsi někde četl, nebo ti to přišlo? Inu, termíny termíny. Dlouho se neplnily, teď je to jízda.. Jestli dneska někdo řekne, že se nic neděje, tak asi bydlí pod kamenem. Však to jsou šílené turbulence.

Ikona diskutujiciho mirek 2022-05-13 07:33:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Léčitel Davídek, dnes už je v jiné dimenzi řekl, že vzestup bude v roce 2023. Musím se těm termínům už jenom smát, když víme, že čas neexistuje :-))))

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-19 07:21:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám to přímo, ne vyčtené, i když ty portály jsem možná zachytil ještě i z jiného zdroje. Než to ale vypustím, vždycky si to ještě potvrzuji minimálně jednou. A přesně jak píšeš je to jízda a hlavně bude.

Ikona diskutujiciho Mikessska 2022-05-13 01:51:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bla bla bla…asi tak … Přestaňte očekávat, že někdo to udělá za vás..asi tak… 🤪

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek