Věci, které je třeba si uvědomit, pokud jste vnitřně zlomení

2.6.2022 v Poselství 4

Ráda bych vám řekla, že váš život bude pořád jen samé štěstí, úsměvy a smích, ale všichni víme, že skutečný svět takový není. Pravda je taková, že všichni budeme prožívat chvíle velké radosti a oslav, stejně jako chvíle velké bolesti a smutku. Všichni zažíváme vrcholy a pády, takový už je život. Teprve když zažijeme obě strany tohoto spektra, poté dokážeme skutečně ocenit dobu, když se nám daří.
Když procházíte jedním ze svých temných období, cítíte se vyčerpaní a zlomení, život vám může připadat zdrcující. Někdy může být výzvou už jen samotné přežití jednoho dne. I když neexistuje rychlé řešení, které by problém odstranilo, existují určité myšlenky a postoje, na které se můžete začít zaměřovat, abyste začali vidět světlo na konci tunelu a načerpali z nich naději a optimismus.Vaši přátelé a blízcí jsou tu od toho, aby vás podpořili
Často se přistihneme, že se dostáváme do pasti, kdy se za své boje a zranitelnost stydíme a skrýváme je před lidmi ve svém životě. To je zcela kontraproduktivní. Komu jinému bychom se měli svěřit se svou zranitelnou stránkou, než právě těm lidem, kteří nás milují, podporují a stáli by nám po boku s pomocnou rukou… kdyby ovšem věděli, čím procházíme. Podělte se o své potíže se svými blízkými a dovolte jim, aby vám pomohli se s tím vypořádat.

Najděte si chvilku, abyste viděli dobro, které na světě pořád existuje
Nemusí to být něco přímo ve vašem životě nebo v blízkosti vašeho domova. Věnujte pozornost dobru lidské populace jako celku – čtěte příběhy s dobrým koncem, příběhy o lidech pomáhajících druhým lidem, zvířatům, nebo přírodě. Pomůže vám to uvědomit si, že dobré časy čekají i na vás.

Život je krátký, neberte se příliš vážně
V našich životech jsou chvíle, kdy si vlastně zhoršujeme svou bolest jen tím, že bereme život příliš vážně. Vzpomeňte si na dítě, které spadne na hřišti. Může křičet a plakat kvůli tomu, že si odřelo koleno, nebo se může zvednout, otřít se, zasmát se tomu a pokračovat ve hře. Život je příliš krátký na to, abychom veškerou svou pozornost soustředili na tyto krátké okamžiky bolesti a boje.

Nebojujte se svými pocity
I když může být těžké prožívat pocity bolesti, smutku nebo deprese, jejich pohřbívání situaci nevyřeší. Ve skutečnosti si ignorováním svých pocitů a jejich uzavíráním do sebe jen připravíte ještě náročnější období v budoucnu. Místo toho si dopřejte čas, abyste si s těmito pocity mohli sednout a prožít je, a až budete připraveni, nechte je odejít a osvoboďte se od nich. Pomáhá vnitřní dialog, rozebrat své pocity sám se sebou. Uznat, že tyto pocity máme, z čeho pramení. Zajímavé je, že jakmile popíšete své pocity a důvod proč je máte, celá věc se zdá být menší, i když ještě nemáte řešení.

Změna a boj často vedou k růstu a zlepšení
Když jste uprostřed boje, může se to zdát nemožné, ale ohlédněte se na chvíli za svým životem. Všimněte si, kdy předtím jste čelili podobným těžkostem a jak jste díky tomu, že jste se jimi prokousali, rostli a vyvíjeli se jako osobnost. I když to bolí, zlá situace jednou pomine a vy z ní vyjdete jako silnější a lepší člověk. Skutečně silnou výraznou osobnost formují vyhrané boje a překonané těžkosti, které člověka síle naučí. Berte to jako obrovskou příležitost.

Zaměřte se na svůj cíl
V průběhu života každý z nás najde něco, co je pro něj opravdu důležité. Může to být naše rodina, náš kariérní úspěch nebo obor, který nás obzvlášť zajímá. Ať už je to cokoli, je to něco, za čím jdeme a co dává našim dnům smysl. Když se vám opravdu nedaří, věnujte pozornost důvodu, proč a za co bojujete, že to má smysl i hodnotu.

Občas se odpojte
Jsme intenzivně napojení na svět kolem nás. Od mobilních telefonů po sociální sítě, jsme neustále v kontaktu s lidmi a zprávami. I když toto propojení může být přínosné, v životě nastávají chvíle, kdy je nejlepší se na chvíli stáhnout a odpojit se, abyste mohli načerpat nové síly. Udělejte si klidný den a vypněte mobilní telefon, odpojte počítač a soustřeďte se jen na sebe a svůj život právě v tomto okamžiku. Může to být neuvěřitelně léčivé.

Vždy mějte na paměti, že jsou to jen přechodné pocity a tyto pocity vás nedefinují
Když jste na dně, může být těžké rozlišit, co v tu chvíli cítíte, a kým vlastně jste. Můžete prožívat depresi nebo hněv, ale vy nejste vaše pocity. Špatné pocity přijdou a odejdou, jsou jen přechodným okamžikem a reakcí na vnější dění. Můžete si vybrat, které myšlence přisoudíte důležitost a váhu a kterou necháte jen projít okolo vás.

Připomeňte si, že existuje život i po vašem problému
Bez ohledu na to, jak obtížná je vaše současná výzva, neznamená konec vaší cesty. Budete cítit bolest, budete padat a bojovat, ale tím to nekončí. Pokud jste schopní stát rovně když přijde bouře, i ta jednou přejde a když na druhé straně zpoza mraků vykoukne slunce, uvidíte duhu.

Vyhledávejte věci, které vám dělají radost
Pokud si uděláte čas a rozhlédnete se kolem sebe, zjistíte, že všude kolem nás jsou v našem životě malé důvody ke štěstí. Může to být něco velkého, jako je manželka nebo děti, nebo něco malého, jako je šálek horkého čaje při pozorování východu slunce. Když se potýkáte se špatnými emocemi, všímejte si těchto okamžiků štěstí. Připomenou vám, jak je život opravdu vzácný, zajímavý a pestrý. A že ho stojí za to žít.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2022-06-02 09:31:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přínosný a krásný článek Aluško💙

Ikona diskutujiciho Pavel 2022-06-02 10:03:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za nádherný článek

Ikona diskutujiciho Ondra 2022-06-02 17:32:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

❤️

Ikona diskutujiciho vla 2022-06-24 11:09:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě může pomoct, že trochu zacouvám, uberu, z očekávání, toho co nevyšlo, protože jsem čekal a nebylo..tím pak je, bude něco dalšího, jiného i třeba menšího, co zavnímám, budu mít, užiju. Což uplně nejde, dokud zustávám u toho, co nebylo, není, nestačí. K tomu je užitečný vhled, do přítomna, prázda, ničeho, samotného bytí, kde pak je téměř cokoliv, něčím.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek