Věci, které si uvědomíte, když se probudíte a začnete zpochybňovat realitu

9.9.2022 v Matrix 2

Je realita skutečná? Začali jste už někdy pochybovat o světě okolo vás?
V této realitě se skrývají tuny tajemství, která čekají na své odhalení. I přes velký rozvoj vědy a techniky. Málokdo si však klade ty správné otázky, ale jakmile s tím jednou začnete, pochopíte, že svět je jiný než se zdá.Pravděpodobně jste už slyšeli alespoň jednu teorii o vědomí nebo realitě. Zabývali jste se tím ale někdy doopravdy, nebo jste to jenom prolítli očima, aniž byste se zamysleli hlouběji? Žijeme v simulaci? Může být život jak ho známe pouze snem někoho jiného? Je naše vnímání mnohem omezenější, než jsme se v minulosti domnívali?

Čím hlouběji se vydáte do králičí nory, tím více podivuhodných jevů najdete. Jakmile se začnete probouzet, zjistíte, že způsob, jakým myslíme, nemusí být nutně ten, kterým bychom myslet měli. Začnete postupně přicházet na spoustu věcí o sobě, o tomto světě, o životě i o lidstvu.

Věci na které přijdete když se probudíte:

Objevíte části sebe sama, které byste jinak nebyli schopni poznat
Čím více se ptáte, tím více toho najdete. Přitom se o sobě dozvíte věci, o kterých byste jinak nevěděli. Tím, že zjistíte více o okolní realitě, se dozvíte více i o své vlastní osobní existenci.

Uvědomíte si, že vše co vidíte, je svým způsobem iluze
Naše oči si s námi zahrávají častěji, než bysme čekali. Náš mozek nevyužívá plně okolí k tomu, aby přesně vnímal naši realitu. Místo toho vidíme to, co předpokládáme, že bysme vidět měli. Ani nevidíme plný dopad čehokoli co uděláme, i když se nám zdá, že ano.

Konečně jste se zbavili strachu
Když začnete chápat realitu na hlubší úrovni, začnete se také zbavovat strachu. Vše, co bylo neznámé, už není tak děsivé. Jistě, může to být ohromující, ale strach se v tom postupně rozplývá. V odhalení falešné reality jste paradoxně našli vnitřní klid a rovnováhu.

Pochopíte, jak cenná je vaše pozornost
Svět, ve kterém žijeme, je celý o prodeji věcí a o tom, abychom se tím chtěli nechat strhnout. Kdybychom to jako celek přestali živit, mohli bychom převzít moc nad obchodem a dalšími jinými aspekty, které ovládají naše životy. I když se to s největší pravděpodobností nikdy nestane, uvědomění si, že je to možné, vám pomůže se od toho vnitřně osvobodit.

Uvědomíte si, jak je na tomto světě všechno falešné
Když zpochybníte realitu, začnete v ní vidět mnohé trhliny. Například ti, o kterých jste si předtím mysleli, že jsou šťastní, se najednou objeví v úplně jiném světle. Začnete vidět, jak moc falešný tento svět je. Nikdo není takový, jak se povrchově zdá, a na většině věcí ve skutečnosti vůbec nezáleží.

Uvědomíte si, jak snadné je získat to co chcete
Když si začnete uvědomovat pravdu o této realitě, lépe také pochopíte, co je potřeba udělat, abyste získali to, co chcete. Naučíte se, jak to zařídit, aby věci fungovaly ve váš prospěch.

Uvědomíte si, jak snadné je změnit své vnímání
Zatímco dříve se vám mohlo zdát téměř nemožné změnit vlastní vnímání a úhel pohledu, teď jste to dokázali. Nyní vidíte, že to není tak složité, jak si mnozí myslí. Stačí si pouze uvědomit pravdu a vědomě začít věci dělat jinak.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho peace 2022-09-09 15:09:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna dnešní noc jak jsem usínal jsem tak přemýšlel o simulaci ve které žijeme a možná jsem přišel na odpověď na jednu otázku, která sice k osobnímu rozvoji nejspíše není úplně důležitá, ale i tak je docela zajímavá a obohacující. A to je otázka kde jestli je vesmín nekonečný a pokud není nekonečný tak, co je za tím koncem. A odpověď je ta, že konec má a za koncem je zase začátek :-). Jak jsem na to přišel: Protože žijeme v počítačové simulaci, která bude nejspíš fungováním velmi podobná té jak funguje simulace nějaké 3D hry v počítači akorát „náš“ Matrix je mnohem propracovanější a jede na mnohonásobně výkonnějších strojích. Usuzovat, že to bude podobné už je možné už z toho, že i vzory v přírodě se opakují. Tak jak jsou atomy, podobně vypadají i sluneční soustavy.. No a ještě bych možná měl trošku rozvinout jak je to tedy s tím vesmírem…. no ono ve skutečnosti ani žádný prostor neexistuje v této simulaci, je to jen jakýsi zdánlivý důsledek výpočtů. Každý prvek (ať už je to elektron, proton, atom, člověk, věc, planeta) má souřadnice na kterých se právě nachází. V našem 3D světě to jsou tři hodnoty (+ časová hodnota v jakém „čase“ kde „byl“). Pokud se pohybuje, mění se mu tyto souřadnice a to tak, že se přičítá nebo odčítá určitá hodnota na daných osách. Tyto hodnoty jsou uloženy v tzv. proměnných což znamená, že jsou uloženy někde v paměti a jak jsem psal výše mění se jejich hodnota na základě pohybu. Každá z těchto proměnných ale může nabývat pouze omezených hodnot (v Matrixu to bude obrovské číslo), při zvýšení nad danou max hodnotu se zase zapíše nejnižší možná hodnota. Proto teleportace nebo červí díry nejsou nic jiného než jen matematické „udělátka“, která dokáží přepsat dané souřadnice na jiné hodnoty. Je úplně jedno jaká je to vzdálenost, prostě v dalším taktu superpočítače budete na daném jiném místě kam ukazují dané souřadnice. Ali myslíš, že to takto funguje?

Ikona diskutujiciho ela clarici 2022-09-11 09:55:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No,ale myslela jsem,ze tento zajimavy clanek bude mit vetsi ohlas,jsem prekvapena

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek