Video: NAOMI ALDORT: Nová výchova dětí

6.12.2012 v Zajímavosti 6

Uznávaná americká publicistka a autorka Naomi Aldort už dlouhá léta šíří po celém světě ucelený koncept výchovy, kde nedominuje ani rodič ani dítě a namísto mentorování, ovládání a manipulace je s dítětem zacházeno s úctou a respektem. Naomi Aldort učí rodiče jak měnit svůj vztah s dětmi a namísto neshod, odporu a boje prožívat svobodu, sílu a radost. Neučí nás, jak nenásilnými metodami kontrolovat dítě, ale jak dítěti porozumět a jak s ním jednat, aby jeho správné jednání nevyplývalo ze strachu z rodičů, ani z potřeby získat jejich uznání, ale z jeho vlastní svobodné vůle.

Nyní můžete vidět 21minut dlouhý rozhovor s Naomi, kde mluví o tom, jak citlivě a s pochopením nechat vaše dítě vyrůstat v člověka, který je samostatný, sebevědomý a umí naslouchat přirozeně svému nitru. Toto video je opravdu nádherné. Z Naomi přímo září její přirozený respekt a láska k dětem. Co to říká, se mě opravdu hluboce vnitřně dotýká a dojímá mne, když si vzpomenu na své dětství a představím si, jak jsem se mohla mít skvěle, kdyby se se mnou takto zacházelo. Dávám jí za pravdu ve všech bodech a vám moc doporučuji si to také pustit.

Její filozofie může člověka ušetřit od spousty zbytečných starostí a bolesti. Je to moudrá a krásná bytost.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jan Stanislav 2012-12-06 03:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jean-Jacques Rousseau – Emil aneb O výchově

Ikona diskutujiciho Mirka 2012-12-06 06:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, Alue. Nebyla by ještě jedna hvězdička do hodnocení? Ta paní říká přesně to, co už delší dobu cítím… ode mne 6 hvězdiček.

Ikona diskutujiciho Verča 2012-12-06 19:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:Zajímavý na tom je to, že Rouseau tak sám nežil a svý děti nechal dát do sirotčince. Teda alespoň se to tak učí stopro to netvrdím – nebyla jsem u toho. Píšu zajímavý, ne blbý, protože těžko lidi soudit…

Ikona diskutujiciho Verča 2012-12-06 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a vřele ti, Aluš, a nejen tobě doporučuju rozhovor s Naomy v pořadu Duše K. Je to úžasná moudrost v kombinaci s jejím, Duškovým humorem a někdy vtipnými reakcemi diváků. Fakt skvělý.:-)

Ikona diskutujiciho Néeasi 2012-12-07 13:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

skvělá je..! 🙂 akorát s tím domácím učením to bude podle mě složité  , vždyť na ty rodiče bude chodit sociálka nebo ne?

Ikona diskutujiciho Luz 2012-12-07 20:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:[3]: Taky stojí za to se podívat na jeho názory na výchovu dívek, to je vidět, že nebyl tak pokrokový, jak se obecně věří.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek